Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

sobie_chodzę napisz na priv ☺
sobie_chodzę, jesli ma byc super opieka, dobra cena i fajny klimat w stajni, to Laskonik. Jezeli bardziej zalezy Ci na infrastrukturze - Assanya, ale tu juz cena dwa razy wieksza 😉
Nie udzielam się za bardzo, ale postaram się napisać to, co wiem.
1.  Nowosądecki Ośrodek Jazdy Konnej i Hipoterapii "Beskid" - kiedyś było tam b.kiepsko, ale ostatnio wziął się za zarządzanie sensowny człowiek. Świetna lokalizacja (przedmieścia Nowego Sącza), hala namiotowa, na pierwszy rzut oka w stajni porządek. Nie wiem, jak ze stajennymi i z pastwiskami. To już musi się odezwać ktoś, kto tam jeździ lub trzyma konia.
2. Tara Kamionka Wielka - kołchoz nastawiony na dzieci. Jako pensjonatowa stajnia - nie polecam. Można gościnnie przejechać się na rajd.
3. Królowa Górna - stajnia p. Magdy. Jedna z niewielu sensownych w okolicy. Właścicielka z wieloletnim doświadczeniem, dobra opieka i warunki dla koni, mała hala. Wygoogluj sobie jak się to miejsce dokładnie nazywa.
4. Barcice Ośrodek Jazdy Konnej  - dno. Przykład stajni, która na pierwszy rzut oka wygląda fajnie, a potem wychodzi "jak zwykle". Kiepska opieka, pastwiska itd. Właściciel laik z ambicjami szportowymi.
5. Klimkówka - stajnia hodowlana p.Wody. Tu bywa różnie, w zależności od stajennych. Ponoć powstała hala namiotowa. Lokalizacja - blisko Nowego Sącza, ale byłabym ostrożna.
6. Przysietnica Agro - ranczo. Nie prowadzą pensjonatu (i dobrze), po 1-2 sezonach wymieniają konie.
7. Reve - stajnia "miejska" w Nowym Sączu. Nie za bardzo mają warunki na prowadzenie pensjonatu, jazdy nastawione na szkółkę i hipoterapię.
8. Assanya Żmiąca. Bliżej Limanowej. Błyszczy nowością i zbytkiem. Świetna infrastruktura. Jak kogoś stać, to fajna opcja na zimę. Jak z opieką, pastwiskami - czas pokaże.

Reasumując: w okolicach Nowego Sącza, więcej jest miejsc, gdzie powinien zawitać TOZ, a w dobrych stajniach (całe 2) na boks trzeba poczekać.

I chyba tyle. Jest jeszcze kilka stajni w okolicy: Wielopole, Mystków, Gródek, Witowice, Piwniczna, Muszyna, Tylicz (tu poczta pantoflowa chwali), Grybów, Łabowa, Stróże, Jankowa. Od strony Gorlic - Gładyszów (stadnina hc i Stara Cegielnia u Karia). O tych wiem niewiele, a sama bym się chętnie dowiedziała (zwłaszcza o tych przydomowych).
Odnosząc się do wypowiedzi powyżej postaram się dodać :
1.Stajnia koński oGródek - Gródek nad Dunajcem - nie prowadzą pensjonatu
2.Stajnia Galicja - Witowice Dolne - przydomowa stajnia, cena 500zl , duży plac zewnętrzny, kryty lonżownik, codziennie padokowanie, dobra opieka. Właścicielka instruktorka, co do przyjazdu własnego trenera należy dopytać.
3.Ośrodek w Stróżach - stajnia nastawiona bardziej na hipoterapię oraz jazdy rekreacyjne niż prowadzenie pensjonatu. Duża hala, aczkolwiek ciągle zajęta. Przy tej stajni dobrze aby wypowiedziała się osoba, która trzyma lub trzymała konia jeżeli chodzi o opiekę. Cena około 800zl
4.Stajnia Łabowa - dokładniej stajnia terenowo rajdowa Beskid - powstała stosunkowo niedawno, opinie bardzo dobre jeżeli chodzi o jazdy aczkolwiek co do prowadzenia pensjonatu trzeba by dopytać
5.Stajnia Grybów Nor&nos - nowo powstała stajnia


Barcice Ośrodek Jazdy Konnej - nie polecam, niezapewnione podstawowe warunki!!

Ośrodek Assanya Żmiąca - stajnia warta swojej ceny - 950. Zapewnione godne warunki dla konia i jeźdzca. Pozostawiając tam konia na pensjonacie można być spokojnym. Z czystym sumieniem mogę Wszystkim polecić 🙂


Dava   kiss kiss bang bang
25 listopada 2016 17:24
Ta ostatnia stajnia zapowiada się super, na stronie tylko mają trochę zero fot i info ad. pensjonatu, a wrzucone zdjęcia, są lekko kiepskie (jedna fota z placu, gdzie podłoże wygląda mega średnio).
Ktoś ma więcej fot?

Jak będę w tamtej okolicy to z pewnością zawitam  😎
Zależy który czynnik gra główną rolę. Laskowa jest tania, ale dosyć daleko od Sącza. Ujeżdżalnia nieduża, ale opieka dobra.
Nawojowa(NOJKiH) ma super lokalizacje i zadaszona ujezdzalnie. Warunku podobno poszły w górę, myślę, że będzie ok.
Stajnia Pani Magdy Kocemby- Królowa Górna(chyba nic nie pomylilam) hala i plac zewnętrzny, właścicielka jest chwaloną trenerką, na warunki nikt nie narzeka i zasadniczo ciężko o wolne miejsce 😉
Assanya- najładniejszy ośrodek w okolicy, opinie dobre, ale mało pastwisk.
Terenowo rajdowa w Łabowej jako szkółka prezentuje kiepski poziom, o pensjonacie nic nie wiem.
Ośrodek jazdy konnej Barcice- lokalizacja dobra, jednak opieka bardzo kiepska, znikome ilości siana i słomy. Krótkie padokowanie i niekompletne wywiązywanie sie obsługi z obowiązków. Brak dobrego instruktora na miejscu. Swego czasu nie pozwalali wchodzić pensjonariuszom na ujeżdżalnie, kiedy szkółka miała jazde(bez wcześniejszego podawanoa godzin jazd). Zero bhp.
Kamionka Wielka -tara- opinie generalnie złe, ale nie mam aktualnych informacji.
Dava, więcej info o Assanyi znajdziesz na pewno na fb, niz na ich stronie 😉
Jak sie będziesz wybierać to zapraszam do nas na kawę - bo to rzut beretem od nas, w cieplejszym sezonie pewnie będziemy dojeżdżać na konsultacje wierzchem 😉
osoawiachim, stajnia w Żmiącej istnieje wiele lat, budynek nowy ale pracownicy raczej zostali Ci sami 😉
paskuda w Laskowej ma byc druga, większa ujeżdżania, mala zostanie do lonżowania 😉
Na stronie internetowej osrodka Assanya znajdziesz informacje o pensjonacie. Należy wejść w zakładkę stadnina a potem pensjonat dla koni ☺ więcej zdjęć na pewno znajdziesz na facebooku, w razie czego mogę podesłać więcej na priv. Trzymam tam  konia i jestem bardzo zadowolona.

Assanya to dawne "U Gazdy" w Żmiącej?
Assanya to dawne "U Gazdy" w Żmiącej?

Tak
Wow. Ekstra
Dziękuję bardzo wszystkim  :kwiatek:
Kto w Krakowie naostrzy mi ostrza od maszynki? Po zeszłym sezonie nieco się stępiły a konie już zarośnięte jak mamuty 👀
Hej, wie ktoś jakie są stajnie w Węgrzacach? Słyszałam, że trzy jedna ma od niedawna hale, czy jakoś tak i na tej stajni mi zależy, ktoś coś wie?
U p.Waśko słyszałam że powstał niedawno kryty lonżownik na którym da się pojeździć, jak coś pokręciłam to proszę mnie poprawić 😡
U p. Uli Kordaszewskiej aktualnie brak miejsc i nawet jakaś kolejka się tworzy chętnych.
I jest jeszcze 'ta trzecia' w Węgrzcach, którą mamy tuż za płotem od p.Uli, ale średnio się orientuję co i jak tam wygląda. W wakacje koleżanka się dowiadywała o pensjonat i wiem tyle, że nie mają ujeżdżalni jakiejś sensownej. Widać, że konie na pastwisko puszczane cały rok, jakoś źle nie wyglądają, ale opinie chodzą dość nieciekawe. Aczkolwiek wiem, że są tam też pensjonariusze z długoletnim stażem.
To mi się chyba zdarzyło być w tej stajni ostatnio totalnym przypadkiem. Faktycznie jest w stodole ogrodzony bandą, wysypany piaskiem lonżownik. Średnica coś między 15, a 20 metrów na moje oko, takie duże koło. 😉 Jak na taką mała stajenkę za domem, fajne rozwiązanie, ale jak zjedzie się 2-3 osoby popołudniu i co..? Czekać w kolejce np. godzinę czy dwie, żeby przegonić chwilę konia? Bo zewnętrzny plac to przynajmniej o tej porze roku, totalnie nie nadający się do jakiejkolwiek jazdy. Potworne, śliskie, głębokie błoto. Nawet nie byłam na początku pewna, czy aby to na pewno ujeżdżalnia. 😉
Jeszcze jest "Kameleon" pana "cukiernika" (tak go znam, nie znam nazwiska).
O, to dokładnie 'ta trzecia' wyleciała mi nazwa ich z głowy zupełnie.
U p. Waśki obecnie stoi jeden z moich młodych i tyle co mogę powiedzieć o warunkach - czyściutko, konie codziennie wychodzą na padoki, na jedzeniu nie oszczędzają i jeszcze nie spotkałam się ani razu, żeby ktoś był na lonżowniku kiedy przyjeżdżam (a staram się być po 2-3 razy dziennie). Na ujeżdżalni gruda przy niskich temperaturach. Nie wiem czy jest jeszcze wolne miejsce, ale chyba jeden wolny boks stoi więc można zapytać.
Witam wszystkim, poszukuje nie drogiego pensjonatu ( biedna kieszeń studenta) w niedalekiej okolicy Krakowa,może to być stajnia przydomowa. Dla ogiera huculskiego, wymagań nie mamy sporych ale fajnie gdyby były jakiś plac z przeszkodami. Najlepiej żeby był tam również dobry dojazd komunikacją miejską (brak auta).
żaczkowa   gone with the wind
11 grudnia 2016 21:56
bielanska21, a która strona Krakowa?
Strona to nie wiem która jest,ale mieszkam na aleji 29 listopada koło estakady  😉
Czyli północ. Tam miejsc, gdzie jest wolne miejsce i Ci przyjmą ogiera i jeszcze dojedziesz MPK jest niewiele.
Kj Szary Michałowice, Zabierzów, Nie wiem jak u p. Waśki. Trochę dalej ( komunikacja busami) Przybysławice, Łężkowice, Niegardów.
chyba Łętkowice... 😉 Łężkowice to kierunek przeciwny, Bochnia.
chyba Łętkowice... 😉 Łężkowice to kierunek przeciwny, Bochnia.

🙂 Tak, poje..ło mi sie
Brzoskwinia się ogłasza z wolnymi miejscami, ale nie wiem, czy przyjmują ogiery. Jeszcze Rząska, ale nie wiem, czy tam jeszcze w ogóle jest pensjonat. 
Dziękuje bardzo ! Będę coś wybierać  😉
Kastorkowa   Szałas na hałas
12 grudnia 2016 20:31
W Rząsce pensjonat jest w stajni na prawo jak się jedzie od Krakowa bo dolna jest teraz rekreacja tylko.
Coś mi się zepsuło i nie mogę wysłać wiadomości prywatnej 🙁
Odezwij się proszę bielanska21 bo może mam dla Ciebie ciekawą propozycję ...
Chyba podejdę pod granicę ogłoszenia, ale no risk no fun 😉

Koń do jazdy! Za darmo.

Jeżdżę u prywatnej właściwielki, która teraz nie może wsiadać na konie, w Proszowicach. Jak temperatura spada poniżej zera to jest gruda na placu. Obok stajni jest trawiasta łączka, po której można śmigać, ale koń na którym jeżdżę trochę za bardzo szaleje i jest zbyt towarzyski, żebym się tam sam wybierał (jeszcze). Szukam osoby, z którą pojeździlibyśmy sobie razem 🙂 Koń jest niski (155cm?), ale dosyć dobrze ujeżdżony (wymaga przypomnienia) i spokojny. Skacze (chodził zawody do P włącznie). Warunek konieczny: pełnoletniość, umiejętności na min. BOJ. Chętnie prawo jazdy i własny samochód. Ja mam auto, więc możemy razem jeździć, dzieląc koszta (gaz), ale jak wszystko będzie dobrze grało, to jest duża możliwość przyjazdu samemu i jazdy obu koni. Od wiosny możliwe treningi i starty w zawodach. Oba konie serio fajnie wyszkolone, ten wyższy skakał 130 i umie większość podstawowych figur ujeżdżeniowych (lotne, ustępowania, kontrgalopy, zwroty...). 2-3 razy w tygodniu, do dogadania.

Ktoś chętny? Jak coś to PW.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się