Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Czy ktoś będzie jutro focił na mniejszych konkursach u szarych?  :kwiatek:
Kastorkowa   Szałas na hałas
27 lipca 2015 18:48
Znajoma szuka stajni z halą na zimę gdzie cena nie będzię bliżej 1000 za miesiąc a bliżej 600 , przenosiła by się po wakacjach i tu pada pytanie, gdzie?
Stajni za ok. 600 bez hali to ja znam moze 3.
Kastorkowa   Szałas na hałas
27 lipca 2015 18:58
Nie mówię, że za 600 ale jednak bliżej tych nawet 700 niż 1000.
Niegardów ? Tylko to już kawałek od Krakowa. Proszówki?
Wszystkie stajnie z halą zaczynają się od 800 zł
W Niegardowie brak miejsc i nie zapowiada się, żeby były.
W Laskoniku od sierpnia zwalniają się dwa boksy - młodziaki wracają z zajazdki do domu - wiec będzie okazja zaklepać tanie i fajne miejsce dla konia 🙂
A macie halę? Nie wiedziałam, można jakieś foty z ciekawości?

Proszówki (650?), Niegardów (800), Rzeszotary (nie wiem, ile teraz ale hala miniaturowa)
Od miesiaca jestem czestym gosciem ronda bareii, a od kiku dni widze tam koniki wypuszczane z polsadu. Tzn nie na samym rondzie (co byloby hmm nawet nie wiem jakie :P na pewno ładne), co obok ogrodzenia poladowego. Zawsze tam chodzily? Nie sa w jakiejs zlej kondycji, raczej takiej normalnej. W polsadzie sie cos zmienia czy ja mialam niesluszny obraz końskiego wiezienia?
Dava   kiss kiss bang bang
31 lipca 2015 07:39
Jesli mowisz o tym padoku obok ulicy, to czasem tal byly konie wypuszczane od zawsze 😉
Mnie raczej zastanawia jak je sciagaja z tego padoku i wyprowadzaja, bo wczoraj np. staly bez kantarow 😉
Otwiera się im bramkę na dole przy stajni i same idą na górę, a potem się wychodzi na górę i wyprowadza za grzywę któregokolwiek, a reszta idzie za nim. Przynajmniej tak było, jak jeszcze tam jeździłam  😉
Dava   kiss kiss bang bang
31 lipca 2015 07:44
A widzisz 😀 bo z ulicy dobrze widac tylko ta duza brame  😉
ushia   It's a kind o'magic
31 lipca 2015 10:21
nie, jest takie zejście skarpą "na pysk", potem radosny bieg po płycie obornikowej, zawrotka 180stopni, chodniczek przed stajnia i juz
jak ktos sie cieszyl zaufaniem u koni, to nie musial ciagac za grzywe, wystarczylo zawolac

Zorilla - jeżeli zmienia to nie na lepsze, pomimo likwidacji stanowisk na rzecz mini, ale jednak boksow
to jest końskie więzienie
Czasem nawet nie trzeba było wołać, wystarczyło bramkę na dole otworzyć 😉
Szukam stajni tak do 25 km od centrum Krakowa,  najchętniej ma zachód lub północ, z całodziennym wypuszczaniem na pastwiska, dobra opieka, niekoniecznie z hala. Ktoś coś może polecić,  albo właśnie odradzić?  :kwiatek:
Jakie granice cenowe?
Noo tak maksymalnie 900, chociaż to już by było sporo, a ja nie potrzebuje luksusów i zaplecza do jazdy.
hejka
szukam stajni w okolicach Krakowa,najchętniej okolice na wschód Krakowa, dla dwóch klaczy. zależy mi na padokowaniu, derkowaniu w zimie,stajni raczej nie sportowej,ale niekoniecznie. cena ok 700-800 za boks. będe się przenosić po wakacjach ale wolę poszukać teraz. ktoś coś może polecić? ogladałam Hebdów,fajnie tam tylko daleko.....
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
04 sierpnia 2015 14:51
JSBach, DoubleBB Paszkówka 🙂
paszkówka w druga stronę,mnie chodzi o Bochnie,niepołomice,brzesko. te strony. do paszkówki miałabym ze 100km...
DoubleBB, Laskonik? Z Bochni się leci pół godzinki, cena za boks prawie połowę mniejsza niż zakres podany przez Ciebie 😉
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
04 sierpnia 2015 21:54
paszkówka w druga stronę,mnie chodzi o Bochnie,niepołomice,brzesko. te strony. do paszkówki miałabym ze 100km...

No to faktycznie za daleko 🙂 jak w stronę Bochni to Proszówki
Nord, dzięki, wygląda fajnie, ale daleko, 32km bym miala z mieszkania 🙁 może jak nic innego nie znajdę...
Na zachodzie to Zabierzów (ale chyba tam jest więcej niż 900 zł), Rząska górna lub dolną, o ile nadal jest tam pensjonat, Tomaszowice, Cholerzyn (jest tam coś jeszcze?).
Północ to Wegrzce i Botoja w Korzkwi. Coś jeszcze?
Kastorkowa   Szałas na hałas
05 sierpnia 2015 09:43
W Rząsce pensjonat jest, a co do Cholerzyna to stoi tam ktoś aktualnie? Są wolne miejsca?
Nad Cholerzynem proponuję się  bardzo dobrze zastanowić i poznać najpierw właściciela. Kto tam stał, wie, o co chodzi.
Kastorkowa   Szałas na hałas
05 sierpnia 2015 10:59
Dla mnie na ten moment każdy właściciel będzie lepszy  😉 a można prosić na pw o co chodzi? Bo zakładam, że stałaś tam z koniem przez jakiś czas?
Jeżeli chodzi o wschód, o koło niepołomic jest kilka stajni z dobrą jak sądzę opieką, a z ujeżdżalnią to np. Staniątki lub Wiślany Zakątek tudzież Krakuszowice.
Kastorkowa   Szałas na hałas
05 sierpnia 2015 13:47
To jeszcze jedno pytanie, orientuje się ktoś czy w Mnikowie prowadzą dalej pensjonat? Znalazłam ogłoszenie archiwalne nawet z tego roku. Byłam tak kilka razy, nie jest jakoś genialnie, ale nie mogę powiedzieć, że jest tragedia. Nie mogę tylko nigdzie znaleźć teraz numeru tam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się