Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
28 maja 2015 08:03
[quote author=Murat-Gazon link=topic=196.msg2366095#msg2366095 date=1432791023]
Nord "lepiej" wyłącznie w tym aspekcie, że koniom na pewno jest przyjemniej mieć choćby malutkie boksiki niż stać cały czas uwiązanym w stanowiskach. Niczego innego nie miałam na myśli.
[/quote]
No mnie tez o to chodziło. Z takich warunków każda zmiana na plus poprawia warunki. 🙂 dobrze ze zmienia się cokolwiek. W Grebalowie niestety w aspekcie koni niewiele się pewnie zmieni ponieważ właściciel jest niereformowalny. Niby działa w dobrej wierze, ale nie słucha nikogo. Najlepszym tego dowodem są wrzucone zdjęcia. To ze ona wygląda jak szkielet to jedno. I nawet bylabym w stanie przyjąć do wiadomości ze chodzi pod dzieciakami żeby "być potrzebna" natomiast jakości sprzętu nie jestem sobie w stanie wytłumaczyć niczym... Po pierwsze dla konia dramat, po drugie w takim sprzęcie ciężko jest kogokolwiek czegokolwiek nauczyć.
I chyba na PK nie znalazł się jeszcze nikt mądry niestety... Dziwne jest to, ze ośrodek się ich nie " wstydzi" tzn wręcz mam wrażenie ze chwała się tym ze ona pracuje... Na stronie jej zdjęć, filmików jest chyba najwięcej, co dodatkowo potwierdza chyba nieumyslnosc oraz bezmyslnosc...
ech, nie wiem, czy niepotrzbenie nie zaczęłam tej dyskusji  😡
przepraszam  :kwiatek:
chociaż z drugiej strony, warto rozmawiać  :kwiatek:
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
28 maja 2015 11:56
E. No co Ty mówisz?😉 o czym byśmy dyskutowali w naszym krakowskim wątku jak nie o ośrodkach krakowskich. Szkoda tylko, że nikt teraz tam nie jeździ (bo z tego co zrozumiałan nika77 Ty też już tam nie bywasz?), ale chyba każdy kto tam był, czy to w roli jeźdźca czy instruktora poddał się z bezsilności i braku jakiej kolwiek samodzielności w podejmowaniu decyzji...
no właśnie, co do zdjęć Alaski i reszty teamu szkieletów, to zdjęcia objęła cenzura i znikają/zniknęły.
Co do sprzętu, to nawet jeśli nie ma na nowy, to jest rynek używanego, albo TYLKO i AŻ możliwość dopasowania istniejącego.
Dla mnie smutne jest też  to, że pracujące tam osoby obniżają tak bardzo loty rekreacji.
Ja wiem, że na zmianę sprzętu wpływu nie mają, musiałby się zgodzić Prezes, ale o tym jak dzieci wyglądają na koniu, w co są ubrane, jak siedzą, jeżdżą, to już nie kto inny, a ktoś kto prowadzi jazdy decyduje ...
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
28 maja 2015 12:32
Nie wiem kto tam teraz pracuje, ale ciężko mieć w rekreacji dobrze chodzące konie, na które instruktor nie wsiada.. Nie wsiada bo są stare i nie moaga długo pracować, a chętnych na jazdy jest dużo, nie wsiada bo nikt mu za to dodatkowo nie płaci...i kolo się zamyka. Inna sprawa - juz zupełnie na inna dyskusję jest taka, ze obecny poziom instruktorów, którzy dostają papiery jest w większości żadny to i porzadna rekreacja za tym nie idzie...konie skaczą na jazdach (co widać na filmikach ze strony ośrodka), a tak na serio to te dzieciaki nie potrafią nawet dobrze zagalopowac...poziom niski to ludzi malo, malo ludzi malo kasy, malo kasy malo sprzętu.
nika77 nie ma chyba w Małopolsce takiego cudotwórcy który by to co one maja na plecach do pasował do jakiegokolwiek grzbietu...🙁
Chudy, stary kon, chodzi w rekreacji. Widzicie jakies sensowne konkretne wyjscie z sytuacji? Wiadomo jak jest. Nawet jakby chcieli go oddac to nie ma kto wziac.
Cariotka   płomienna pasja
28 maja 2015 13:53
tak ja widzę tylko nie w realiach Polskich...wezwać policję bo wg mnie jest to znęcanie się nad zwierzętami.
Ale nie pierwszy i nie ostatni taki pensjonat w Krakowie i okolicach 🙂 znam jedną taką super ,,stadninę'' co łażą szkieletory i co? żyją  😉
Szkoda tylko, że nikt teraz tam nie jeździ

moja nogi tam nie były i pewnie nigdy nie postaną po tym co się mówi  🤔

Inna sprawa - juz zupełnie na inna dyskusję jest taka, ze obecny poziom instruktorów, którzy dostają papiery jest w większości żadny to i porzadna rekreacja za tym nie idzie
a było już o tym w wątku o instruktorach irr i od żadnych sensownych wniosków tam nie doszłyśmy
ale ten twój pogląd to i ja podzielam

Wiadomo jak jest. Nawet jakby chcieli go oddac to nie ma kto wziac.

no poapatrz, a tyle jest fundacji, które "chętnie przyjmą każde zaniedbane zwierzę"  😀iabeł:
tak, to teraz, to z ironią pisałam  :kwiatek:

wezwać policję bo wg mnie jest to znęcanie się nad zwierzętami.

Toz już był, no i jakoś niewiele się zmieniło  🤔
Cariotka   płomienna pasja
28 maja 2015 14:48
Hehe TOZ to też niezłe ziółka 😁
masz coś konkretnego na myśli,czy mówilsz tak ogólnie o instytucji toz?
Cariotka   płomienna pasja
28 maja 2015 17:51
Mam na myśli kilka rzeczy 🙂
akurat jeśli chodzi o te konkretne konie, padła propozycja zarówno pomocy finansowej, weterynaryjnej jak i podstawowej pielęgnacji. Została odrzucona w sposób bardzo mało elegancki.
No i to jest rzecz, której ja nie rozumiem. Każdy widzi, że koń wygląda źle, nie wierzę, żeby właściciel nie widział. Proponuje mu się pomoc - nikt mu nie chce konia zabierać, jedynie polepszyć jego życie. I właściciel odmawia. W imię czego? Urażonej dumy? Bo innego wytłumaczenia nie widzę.  😤
wiesz, niektórzy właściciele wolą wysłać chorego konia do rzeźni mimo propozycji kupna za kwotę kilkukrotnie przekraczającą jego wartość-i to od ręki. więc, nic mnie już nic nie zdziwi w tej materii.( i to jeszcze uparcie zatajając gdzie pojechał )
W tej stajni już sporo było instruktorów, którzy chcieli pomóc w naprawdę różnoraki sposób. Sporo było jeźdźców, którzy też chcieli pomóc poświęcając bezinteresownie swój czas. Mimo to zawsze wszelkie próby trafiały na mur w postaci pana prezesa. To nie jest zły człowiek i mam wrażenie, że on w swojej ocenie robi dla tych koni wszystko co w jego mocy, ale jest koszmarnie uparty i przekonany o swoich racjach. Jak dla mnie ośrodek ma ogromny potencjał lokalizacyjny i niezły terenowy, ogromną ujeżdżalnie, okrąglak, kawałek lasku. Super miejsce ale niestety musi poczekać na lepsze czasy, kiedy ktoś inny weźmie się za zarządzanie.
to nie jest łatwe zarządzać takim ośrodkiem, ale sądzę że mając ogromny potencjał, można.  Z jednej strony On dźwiga to na swoich barkach od lat, z drugiej jest sam, bo jest absolutnie sfiksowany na punkcie swojej racji. Pat.
Do wieku emerytalnego ma jeszcze kawałek. Następcy nie widać.
Fort to zabytek i to też jest wrzodem na dupie tego ośrodka, z jednej strony można coś wyszarpnąć na remont, a z drugiej wisi na gardle konserwator..
czytam was i widze, że problem jest po stronie zarządcy PK
pytanie, tylko, czemu TOZ czy burmistrz, mając prawo, radząc sobie z rolnikami zeniedbującymi krowy, nie potrafi sobie poradzić z jednym ośrodkiem w Krakowei?
ale czemu ma coś robić skoro interwencja TOZ jest bezzasadna? Zastanów się, na podstawie czego? Bo Go ktoś nie lubi? Ośrodek pracuje na siebie, Prezes robi co w jego mocy by funkcjonował, weterynarz leczy konie, Prezes dba o paszę, klientów, księgowość się zgadza. Bez zarzutu.
Zmiana tematu, kogo z naszego okolo krakowskiego podworka polecacie do spraw sercowo oddechowych? Mowie oczywiscie o weterynarzu, nie poradach emocjonalnych 😉. Tak, wiem ze Blanka przyjezdza. Pytam o kogos innego.
Chcialabym zeby ktos tak calosiowo popatrzyl na konia 🙂.
Agnieszka Jakubowska prowadzi dwa znane mi konie ze zdiagnozowanym IAD/COPD 🙂 generalnie polecam ją jako weta, z dobrym podejściem, dostępna, cenowo ok.
Kastorkowa   Szałas na hałas
29 maja 2015 17:18
Potrzebuje godnego polecenia kowala, z spokojnym podejściem do dwóch koni oprócz Piotrka Możdżenia bo u niego niestety ciężko z terminami.
Ale jakieś wariaty?
Mi robi głównie Michał Rup, bywa nieuchwytny ale w końcu sie udaje 😀. Ja jestem zadowolona, ale czy jest super to za mało sie znam by obiektywnie ocenic 😉.
Grzesiek Ciemierz 🙂
Grzesiek Ciemierz 🙂

tak 🙂
Kastorkowa   Szałas na hałas
29 maja 2015 17:27
Nie żadne wariaty, ale jeden za dzieciaka był bity i jednak potrzeba kogoś spokojnego ale stanowczego a nie takiego co pilnikiem przywali bo i takich widziałam...
A można prosić o jakiś numer do Grześka np na priv.
Też polecam Grześka i Agnieszkę Jakubowską. Numer do Grześka 506 493 731
Jest tu ktoś kto był w ten weekend w Swoszowicach i ma zdjęcia z dekoracji w TPM rundy brązowej,srebrnej i złotej ???  🏇 Jeśli tak,to prosiłabym o wysłanie na priv. Dziękuję  :kwiatek:
a ja powrócę do tematu PK - o jednego konia mniej na liście.
Alaska, ta chuda kasztanka , która nadal chodziła w rekreacji, podczas czyszczenia ponad tydzień temu została przywiązana, na przywiązanie /standardowe, ale ktoś nie wiedział, że koń nie toleruje/ zareagowała odsadzeniem się i upadkiem. Mimo sugestii pracującej tam dziewczyny , że może to być coś poważniejszego został wezwany jedynie słuszny weterynarz. Oznajmiwszy, że klacz doznała tylko stłuczenia nie podjęto decyzji o uśpieniu trzydziestolatki ani aktywnym leczeniu czy specjalistycznej diagnozie. Według obserwacji koń mimo środków przeciwbólowych miał ataki bólu, było z nią źle. Już jest po drugiej stronie - na jej szczęście zajęło jej to tydzień i dwa/trzy dni...
Historia jakich wiele w PK. Zero reakcji na sugestie ludzi, oferty pomocy. Zasady są proste - jesteś koniem bądź zdrowy, bo jak będzie wypadek lub będziesz wymagał zmian ze względu na wiek to a) próbuj dobić się sam , b)opcji "b" nie ma - ano przepraszam możesz kolkę przeczekać, pęknięcia kości rozchodzić , siano jako bezzębny próbować połykać w całości, nie da rady? wypluwasz? twoja strata - przecież siana masz pod dostatkiem to nie tak, że czegoś ci brakuje...  
Jesteś instruktorem - nie komentuj, wpajaj jeźdźcom co Tobie wpajają . najczęstszy scenariusz: pierwsza choroba konia/ wypadek/ wątpliwości - próbujesz działać - trafiasz na mur absurdu, nie masz jak działać - odchodzisz i ... trafia cię jak słyszysz o kolejnym przypadku, a wiesz że tyle było możliwości.
Jesteś jeźdźcem a) starszym - otwierasz oczy ze zdumienia i zwiewasz do innej stajni, czasem reagujesz u prezesa lub TOZ lub dzwonisz na policję - koniec - ciągu dalszego na razie nie ma.
b)początkującym - lekkie pranie mózgu i huuurrraaa 🙂😉) pikej jest super - kocham te koniki - wszyscy chcemy dobrze, nie bijemy nie krzyczymy, znamy odwieczne prawdy - stary=zawsze chudy, siodło=jedno na całe końskie życie,  jest tylko jeden słuszny wet , a statystyk przypadków się nie liczy, jest tylko jeden słuszny prezes i jego jedynie słuszne słowa. A! i inni są źli i kłamią i plotkują !
i szkalują dobre imię 🙄
gryząc się w język powiek....amen
a lusia jeszcze żyje?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się