Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Kami   kasztan z gwiazdką
20 kwietnia 2015 08:43
W Santosie ale nie pamiętam terminu, musisz zadzwonić  🙂
W Bolecinie byla wczoraj :P
12 czerwca o 14 są odznaki w santosie w Zabierzowie 🙂
Dziękuję  😀
Hej, trzyma ktoś konia w Santosie w Zabierzowie😉? Jakie są warunki dla koni, jakieś opinię ? :kwiatek:
Jezdzilam w Zabierzowie w Santosie przez rok i mieszkam obok:-) wiele moich znajomych ma u nas konie i bardzo chwalą, sama pomagalam czasami w stajni i na prawde warunki sa super. Konie codziennie wychodzą na padoki, sa boksy jak i stanowiska. Sa tez dwie hale, jedna wylacznie dla koni rekreacyjnych a druga dla osob prywatnych, dla ktorych na polu jest jedna ujezdzalnia a druga jest w budowie, jest tez kryty lonzownik i siodlarnie, oraz szafeczki :-) jezeli mialby ktos wiecej pytan to bardzo chetnie napisze na privie :-)
Jedna ujezdzalnia? A co się stało z tą, która była za halą dla pensjonariuszy, tam u góry? Pamiętam, że była ogrodzona z całkiem niezłym podłożem.
O tej ujezdzalni mowie, druga jest na dole tylko dla rekreacji :-)
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
23 kwietnia 2015 21:32
są 3, teraz w budowie (?) lub już gotowa, ujeżdżalnia przy hali tej na górce 🙂
Na halę "dla pensjonariuszy" też wchodzi rekreacja.
Ośrodek ostatnio zaczyna odżywać  😉
Nowa ujeżdzalnia w Santosie jest już gotowa - czekamy tylko na ogrodzenie 🙂
Kami   kasztan z gwiazdką
24 kwietnia 2015 19:55
Ujeżdżalnia na samej górze za pastwiskami nie nadaje się do jazdy - błoto i kamienie... Na halę dla pensjonariuszy wchodzi rekreacja, poza tym czasem tam jest większy tłok niż na dolnej hali. No i niestety ponieważ pod nowe podłoże nie położono mat, to wyrobiły się już głębokie ścieżki i szczególnie przy krótkich ścianach podłoże zaczyna się wysypywać - nie wróżę mu długiego użytkowania... Dolna ujeżdżalnia pozostawia sporo do życzenia - byłoby ok gdyby parę lat temu nie zaniedbano tam drenażu.

Ośrodek ostatnio zaczyna odżywać  😉


Ciekawe tylko jak będzie dalej funkcjonował po odejściu dotychczasowej kierowniczki  🙄 Ja już się parę razy nacięłam - nie ma mydła i papieru toaletowego w łazience, gum/ochraniaczy/szczotek trzeba po całym ośrodku szukać, bo instruktorzy/jeźdźcy nie odnoszą do siodlarni, zapisane konie są przez innych instruktorów przepisywane na ich klientów  👿 no i dziwnym trafem nagle zaczęły się poważnie sypać duże rekreanty. Życzę nowemu kierownikowi jak najlepiej, ale ciężkie zadanie przed nim  🙁
Ja z kolei nigdy sie tam nie spokałam z niedociągnięciami jeżeli chodzi o łazienki czy brak sprzętu, jednak to prawa że górna ujeżdżalnia nie jest użytkowana, jedynie sporadycznie bo pojawiły się tam kamienie :/
Dolna hala jest jedynie dla rekreacji więc osoby mające prywatne konie nie dotyczy tamta hala, a druga moim zdaniem jest w bardzo dobrym stanie, są lustra, jest o wiele większa, wiadomo , że jak przyjdzie się w godzinach gdzie jest tłok, to ciężko żeby mieć hale jedynie dla siebie ale tak jest w każdej stajni. 🙂
estena   Wariat nad wariaty.
26 kwietnia 2015 21:11
Czy ktokolwiek słyszał,  wie o jakiejś przydomowej stajni (najlepiej) w okolicy Niepołomic?  Szukam czegokolwiek dla mojego emeryta.  Boks i pastwisko/padok i nic więcej. Ktoś coś wie?  👀
Cariotka   płomienna pasja
26 kwietnia 2015 21:16
Stajnia pod rozbrykanym carrot stickiem  💘
estena   Wariat nad wariaty.
26 kwietnia 2015 21:23
Cariotka o tym to wiem,  ale raz,  że daleko,  a dwa,  że chcę coś jeszcze taniej znaleźć  😉
Cariotka   płomienna pasja
26 kwietnia 2015 21:27
Przynajmniej masz pewność że koń dostanie jeść i wg mnie jest naprawdę indywidualne podejście do konia a to się liczy przy emerytach. Konie nawet te co przyszły zabidzone wyglądają jak pączki  😁
http://www.mzj.krakow.pl/page.php?pid=20

Z tego zapisu wynika, że jak zarejestruję konia w innym związku (tańszym) to nie dopuszczą mnie do startu na regionalkach? To jakiś nowy zapis czy zawsze taka treść była i tak na prawdę nic się nie zmieniło?
ciach
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Ogłoszenie w nieprawidłowym miejscu
http://www.mzj.krakow.pl/page.php?pid=20

Z tego zapisu wynika, że jak zarejestruję konia w innym związku (tańszym) to nie dopuszczą mnie do startu na regionalkach? To jakiś nowy zapis czy zawsze taka treść była i tak na prawdę nic się nie zmieniło?


Gdyby to była prawda to nikt spoza regionu nie mógłby wystartować w zawodach regionalnych w Małopolsce. Koń musi być zarejestrowany w dowolnym WZJ a Małopolski Związek jeździecki wbrew przepisom PZJ celowo wprowadza ludzi w błąd po to aby płacili za rejestrację konia więcej niż np. w DZJ lub LZJ
Dzieki za odpowiedz!
żaczkowa   gone with the wind
27 kwietnia 2015 19:29
Czemu mnie to nie dziwi... :P
A jak chcesz zapłacić składki 30 przepisowych dni przed planowanymi startami, to odpisują "dziękujemy, ale jeszcze nie wiemy ile składki w tym roku będą wynosić" (y)
Bischa   TAFC Polska :)
27 kwietnia 2015 20:03
Czy w Krakowie jest jakaś stajnia, gdzie można by wpaść, obejerzeć, bez jeżdżenia? Ważne, żeby komunikacja dojeżdżała.
Cariotka   płomienna pasja
27 kwietnia 2015 20:11
stajnia na kobierzyńskiej :P
Bischa, ale co obejrzeć? Chodzi Ci o wnętrze stajni, o teren ośrodka, o pracujące konie...?
Cariotkataa to normalnie wizytówka Krakowa 🙂
Bischa   TAFC Polska :)
27 kwietnia 2015 20:42
Moona, ot chciałabym ogólnie jakąś stajnię w Krakowie zobaczyć, jak wygląda ogólnie, w środku jeśli byłaby taka możliwość, może ktoś z was jeździ w takowej, wtedy "obcemu" łatwiej by było zobaczyć? 😉
Cariotka   płomienna pasja
27 kwietnia 2015 20:42
ja tam w Krakowie nie znam stajni z dojazdem MPK która mogłaby być wizytówką Krakowa. No jeżeli chodzi z dojazdem dalszym MPK to może Szarzy chociaż mnie te mini padoczki rozbrajają po Tym co widzę w Anglii.
ale przynajmniej ośrodek zrobiony pod konie, a nie adaptowany.
Ciekawa wizyta, to mógłby być fort Grębałów, bo i zabytek i konie, ale hmm
a Polsad jeszcze istnieje? też masakra, ale mpk jeździ.
a Tabun? Co tam?
Ale się przyczepiłyście do tego mpk  🤣 W Krakowie komunikacją,rozumiem przez to że po prostu bez auta, tylko że mpk jeździ w obrębie miasta bardziej,te podmiejskie to hmm nie będzie łatwy dojazd 😉 . Do Michałowic dojedziesz bardzo szybko - bus z dworca PKS (samo centrum) co 10 min, trzeba wsiadać w busy do Słomnik lub Miechowa a podróż trwa ok.18-20 min, ośrodek jest duży,organizuje spore zawody i na pewno warto go zobaczyć, jest otwarty od 7-22, nikt z terenu Cię wyrzucał nie będzie nawet jeśli przyjdziesz tylko pozwiedzać,w weekendy często tam spacerują ludzie z dziećmi itd. Ze stajni z nową i większą  infrastrukturą są jeszcze Facimiech i Targowisko ale do obu dojazd bez samochodu zajmie Ci więcej czasu.
Oj nie prawda że tak więcej czasu - dojazd do Facimiecha trwa ok. 30 minut obecnie busami, które odjeżdżają z parkingu pod Galerią Krakowską.
Też można przyjechać i pozwiedzać, pójść na spacer na cross itp.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się