Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Obojętnie, która część Krakowa.
Chciałabym aby koń przebywał dużo na zewnątrz (oczywiście w zależności od pogody) Fajnie jakby była hala , ale żebym nie musiała się "prosić" aby z niej skorzystać oraz osoba, która mogłaby mi pomóc w razie potrzeby. Oczywiście, osoby dobrze wykwalifikowane również są ważne, chciałabym poprawić swoje umiejętności.
Bardzo wszystkim dziękuje za odpowiedzi




Moja opinia tez subiektywna 🙂 ale zapraszamy w odwiedziny do Pisar k/ Zabierzowa. Hali poki co nie ma ( choc plany sa ), ale jesli zalezy Ci na padokach - konie wlasciwie caly dzien sa na łakach trawiastych, zima dodatkowo dostaja na wybiegi siano w balach. Instruktorzy na miejscu,a jakbys miala ochote spobowac czegos innego z koniem jak na przyład łucznictwo konne - to tez zapraszmy 🙂
Jakie stajnie polecacie dla konia z problemami oddechowymi? Najchętniej północ i wschód Krakowa. Ważna dla mnie nie sama infrastruktura, co opieka, moczenie siana, owsa,  ewentualnie możliwość postawienia konia 24h na dworze. Przeglądałam wcześniejsze posty, ale są sprzed paru lat, może jest coś nowego. Zna ktoś stajnie kochul w Goszczy?
Jakie stajnie polecacie dla konia z problemami oddechowymi? Najchętniej północ i wschód Krakowa. Ważna dla mnie nie sama infrastruktura, co opieka, moczenie siana, owsa,  ewentualnie możliwość postawienia konia 24h na dworze. Przeglądałam wcześniejsze posty, ale są sprzed paru lat, może jest coś nowego. Zna ktoś stajnie kochul w Goszczy?


Niestety nie jest to północ ale w Facimiechu mamy stajnię "dla kaszlaków".
Osobny budynek dla koni z problemami oddechowymi stojącymi na bezpyłowym pellecie i karmionych 3x dziennie sianokiszonką. Padoki od rana do wieczora z przerwą na obiad.
Szczegóły www.kjfacimiech.pl 
ushia   It's a kind o'magic
11 grudnia 2014 09:31
w zagaciu jest wolnowybiegowa, w czułowie tez

na północy jako takiej to w ogóle słabo ze stajniami 😉
Są też chyba wolne miejsca u leśniczego w Zalasiu (też wolnowybiegowa), w Nawojowej Górze też można sprawdzić.
Pati, w Laskoniku mieszkają trzy kaszlaki, dwa w trybie 24/7 na zewnątrz (Banderas forumowejDżastin i Akcent #Akcent), w razie ekstremalnie złej pogody sprowadzane do wiaty. Nie ma problemu z moczeniem siana i owsa, podawaniem ziół etc.
Jakie ceny w Laskoniku i Facimiechu obecnie?
Dava   kiss kiss bang bang
11 grudnia 2014 21:19
Dla kaszlaka co ma stac na zewnatrz caly dzien albo i noc raczej szukalabym stajni gdzie kilka koni tak stoi, jakiejs przydomowej itd.
U nas tez mozesz postawic konia, stoja kaszlaki, jest super wentylacja, siano moczone i co tam chcesz. Konia Ci tez wypuszcza na caly dzien ale co z tego jak bedzie stal sam 😉
Jesli zalezy Ci na stajni z calodniowymi albo calonocnymi padokami to szukaj takiej, gdzie choc kilka koni tak stoi, a opiekunowie maja doswiadczenie a tym temacie 🙂
Laskonik jest idealny  :kwiatek:
W przydomowej stajni nie będziesz mieć hali, placu etc. Padok nie ma sensu jeżeli koń nie ma towarzystwa.
Kaszlak też może być sportowcem tylko potrzebuje specjalnych warunków. Niestety koszty są większe ale jeżeli masz konia na którym chcesz jeździć to warto. Osobiście jestem właścicielką dwóch kaszlaków. Jeden emeryt gania po łąkach (całodobowo) drugi - sportowiec trenuje.
Dla kaszlaka najwazniejsze jest padokowanie, ale nie na piachu, tylko na trawie (chyba że ma alergię na pyłki). Wtedy może stać nawet na słomie i nic się nie dzieje, a jest w stałym treningu ujeżdżeniowym - mniej lub bardziej intensywnym, zależnie od mojego czasu...

Na padokowanie całodobowe i do oporu też polecam Laskonika  :kwiatek:
Pytanie właśnie czego poza warunkami dla kaszlaka się oczekuje, bo tak to można polecać skrajne stajnie.
Na północy są Szarzym gdzie tak jak Dava pisze kaszlakowi też źle nie będzie, ale są też przydomowe Wiktorowice gdzie konie są na pastwiskach, ale stajnie są skrajnie różne pod każdym kątem.
Dava   kiss kiss bang bang
12 grudnia 2014 09:49
Tak jak mówię, u nas stoi wiele kaszlaków i alergików (sportowców i nie 😉) ale jak dziewczyna piszę, że zależy jej na całodniowym albo nawet nocnym (pewnie w sezonie) padokowaniu to powinna szukać stajni gdzie: mają super wentylacje, odpowiednią ściółkę, padoki na których konie stoją razem.
Dlatego napisałam 'doświadczeni opiekunowie' bo to, że konie stoją na padokach przez większość dnia to jeszcze nie znaczy, że stajnia dla kaszlaków jest przystosowana, moczą siano, owies, ściółka jest codziennie wybierana, podają leki, zioła i jest wentylacja.
Dlatego pisałam, że Laskonik jest super (plac do jazdy posiadają i z tego co Orzeszkowa kiedyś pisała jest w planach jakaś hala)  😍

A jak tam wasze konie? Zimno gryzie w tyłek? 😀
Gryzie w tyłek, ale nie zimno tylko nadmiar energii  😁
Całe szczęście jest na +, słonko świeci na popołudnie ujeżdżalnia będzie miodzio.  🏇
Dzisiaj +5 stopni, idzie chyba wiosna  😁
A szczerze to wolałam te kilka stopni na minusie - aktualne odgruzowywanie nóg konia po padoku to jak zabawy w dzieciństwie pt.zrób błotną panierkę 😀
Bardzo dziękuje wszystkim za odpowiedzi  :kwiatek: myślę, że uda się coś wybrać. Ja jeżdżę bardzo rzadko, wiec nie zależy mi na hali czy super podłożu na placu, a na rzetelnej opiece dla takiego konia, bo często właściciel stajni jedno mówi drugie robi.
Cześć Krakowiacy, szukam towarzystwa dla mojego konia. Mieszka w leśniczówce we Frywałdzie i niestety półtora miesiąca temu, jego przyjaciel, po pięciu wspólnie przeżytych latach, przeprowadził się. Mój biedny koń zaczął popadać w depresję. Ma niby wolny wybieg i dobre jedzenie, ma też dwóch kumpli za płotem ale jednak na swoim padoku i w swoim boksie tkwi sam. Spędzam z nim czas, kiedy tylko mogę ale cóż to jest w obliczu całej doby i kolejnych, mijających smętnie, zimowych dni. Może ktoś ma konika, który też potrzebuje towarzystwa?
Witam,
Kogo mozecie polecic do dopasowania siodła/ zmierzenia grzbietu konia w Krakowie?
Z gory dziekuje za odpowiedzi   :kwiatek:
pozdrawiam
Piotr Ząbczyk z Hidalgo.
Czy przyjeżdża do kogoś w najbliższym czasie albo chciałby aby przyjechała dr Szubart?
Ktoś się orientuję czy w stajni "Hippica" w Krzywopłotach jest hala i jak wygląda sama stajnia?Posiada ktoś jakieś zdjęcia bo niestety nic nie mogę o niej znaleźć  🙁
Dava   kiss kiss bang bang
30 grudnia 2014 11:25
Jest hala taka mała i raczej nie ma pensjonatu  😉
Kaarina, a w czym ta pani sie specjalizuje? Nic konkretnego nie znalazlam w necie.
Czy z naszego około Krakowskiego podwórka kogoś do serca polecacie? Albo układu oddechowego?
Czy z naszego około Krakowskiego podwórka kogoś do serca polecacie? Albo układu oddechowego?

zupełnie nie z naszego podwórka, ale bywa pani Blanka Wysocka - do spraw sercowych naprawdę polecam, kwestiami oddechowymi ponoć też się zajmuje
Ja właśnie znam ją od strony oddechowej. Zapamiętam, ale raz że nie dawno była, a dwa jednak koszty też spore.  :kwiatek:
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
30 grudnia 2014 14:55
Pani Wysocka będzie w Krakowie na pewno w piątek 2 go. A jeśli chodzi o Monikę Szubart, moim zeaniem przede wszystkim super ortopeda, ale lekarz ogólny jak najbardziej również.
Blanka będzie również w Krakowie pod koniec lutego/początkiem marca 😉 zarówno w sprawach sercowych jak i oddechowych w naszym przypadku dużo pomogła 🙂
jankesiara taki termin już mi bardziej pasuje, postaram się nie zapomnieć!
Dzieki 🙂
Nord odpisała za mnie  :kwiatek:
Jednak nie potrzebuje już wizyty dr Moniki, udało się skonsultować przypadek szybciej.
Możecie polecić trenera skokowego, przyjmującego konie do siebie w trening?
Dava   kiss kiss bang bang
05 stycznia 2015 17:48
A do jakiej kwoty? Jakiego konia? Jakie masz wymagania?  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się