Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

To może Mustang pójdzie w dobre ręce, ktoś dokupi więcej terenów, i będzie hulać...
klik Nie sądzę żeby komuś opłacało się dokupić tereny pod stajnię w takiej lokalizacji.
Dlaczego? To dość bogata okolica, i fajne terenowo miejsce a wciąż prawie w centrum, mogliby zwabić dużo ludzi oddzielając pensjonat od rekreacji, jak jest w Santosie. Tak, żeby rekreacja wciąż była silna (bo to pamiętam z Mutanga) i żeby pensjonat był na wysokim poziomie.

Edycja - nie zauważyłam, że wstawiłaś link  🤬  piękna oferta, same dodatkowe atuty, w każdym zdaniu...
ushia   It's a kind o'magic
27 listopada 2014 10:39
szepcik - nikt nie wpakuje ciężkich milionów w ziemię w srodku miasta żeby sie na niej koniki mogly pasc
to juz predzej w druga strone - ktos kupi stajnie i zlikwiduje, a na jej miejscu stana apartamentowce

zreszta oddzilelenie rekre od pensjonatu to jedno (choc i tak malo realne bo wymagaloby postawienia drugiej hali, na ktora miejsca nie ma), drugie np mozliwosc trenowania z wybrana przez siebie osoba na twoim wlasnym koniu za ktorego utrzymanie placisz

to samo polsad - ktory stoi na gruncie miasta i od wieeelu lat przed zabudowa chronia go tylko kwestie zabytkowych ruin folwarku dominikanskiego

owszem, miejsca sa fajne, bo latwy dostep, ale wiecej zysku ze sprzedazy deweloperom niz bujania sie z konmi
Poza tym trochę naciągane to stwierdzenie o trasach jeździeckich nad Rudawą - nie wiem jak jest teraz, ale jeszcze parę lat temu był zakaz jeżdżenia konno po wałach 🤔 A żeby pojechać w jakieś sensowniejsze miejsce w teren, typu Wapiennik, to trzeba jeszcze się przez Balicką przeprawić, brr...

Tak mi się jeszcze przypomniało, że widziałam kiedyś mapkę z naniesioną obwodnicą od Armi Krajowej do Balic bodajże - bardzo blisko Mustanga, więc cisza i spokój też pewnie wkrótce znikną, a z nimi kolejna stajnia z mapy Krakowa 🙁
W Wapienniku to i tak szału ni ma, mam te krzaki w miarę obcykane. 😉 Parę ścieżek jest, ale jak ja to mówię, konia powinnam sama wysyłać, bo ona zna każdy krzok na pamięć.  I też z roku na rok coraz mniej miejsca do jeżdżenia. Większy ruch, ludzie się grodzą, budują, albo gonią Cię baby z widłami, że one tu pole uprawiają ( trawa i chwasty, koszone raz do roku, nawet nie na siano  😁 )
Kami   kasztan z gwiazdką
27 listopada 2014 14:34
Orzeszkowa ta obwodnica jest w planach od kilkunastu lat i nie zanosi się, żeby w najbliższych miała powstać  😉 Ja bym się w takim miejscu bała podtopienia  🙄
Dava   kiss kiss bang bang
27 listopada 2014 14:41
Dokładnie nie wiem kto pokusił by się o wywalenie grubej kasy na zrobienie dochodowej stajni w centrum miasta. Zresztą mnie jakoś konie pasące się obok drogi i bloków nie przemawiają  😉
W Mustangu chyba nie za bardzo będą się miały gdzie paść, bo to samo źródło przekazało mi, że wypowiedziano dzierżawę pastwiska. Oddzielenie rekreacji od pensjonatu byłoby bardzo trudne ze względu na ilość miejsca, ta stajnia jest przecież dość mała.
Dlatego pisałam, że trzeba by dokupić dodatkowe ziemie do tego. A tak, to pewnie stajnia zostanie zlikwidowana, albo zostanie kameralny pensjonat.

Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
28 listopada 2014 18:07
Witam, pisze z innej beczki
Jako że Stajnia Na Zielonej zmieniła właścicieli i przejęła ją Bonifraterska Fundacja Dobroczynna, która nie wyobraża sobie ze mną współpracy, tak po prawie 4 latach żegnam się z tym miejscem, okazało się dzisiaj że również chcą pożegnać moje konie i dostałam wypowiedzenie umowy pensjonatowej,
szukam stajni na 2 konie, nie wiatowa, nie koniecznie z halą, bardziej z południowej części Krakowa z dojazdem, pastwiska, ze znośną ujeżdżalnią, tzn. żeby po opadach deszczu koń się nie rozjeżdżał i najchętniej poniżej 700zł, z db opieką.
Czy zna ktoś takie miejsce? jeżeli tak to czy mogłabym poprosić o namiary na pw.

Doma szkoda, bo wiem, że dobrze się tam rozkręciła rekreacja dzięki Tobie i nawet pokazywaliście się na zawodach. Wiadomo co tam teraz planują?
Doma, a Ty szukasz jakiegoś miejsca dla siebie jako instruktor czy przez najbliższe miesiące robisz sobie przerwę?
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
28 listopada 2014 20:06
Na razie przerwa do porodu.. Bo jestem w III  trymestrze ciąży, a od wiosny chciałabym wrócić do pracy..

Alaska myślę że nadal planują tam stajnię, tylko na pewno nie o profilu sportowym, tak jak co roku mieliśmy na Mistrzostwach Małopolski medalistów, tak tym na pewno nie są zainteresowani, więc pewnie hipoterapia i rekreacja zostanie, tylko z innymi instruktorami, którzy pewnie nie będą wyrażać swojego zdania..
Nieves jeśli chcesz wiedzieć coś konkretnego o stajni z Twojego linka, to zapraszam na pw 🙂 a najlepiej wpadnij zobaczyć jak to wszystko wygląda na żywo 🙂
Ewex-arabians w Trzyciążu.
estena   Wariat nad wariaty.
30 listopada 2014 16:04
Robił ktoś zęby u dr Kujawskiego?  Jakie opinie?  Jak to cenowo u niego wychodzi?  🙂 może być na pw
Robił ktoś zęby u dr Kujawskiego?  Jakie opinie?  Jak to cenowo u niego wychodzi?  🙂 może być na pw


U nas robił. Bardzo dobrze i bardzo przyzwoicie cenowo.
Polecam
Za parę miesięcy planuje przeprowadzkę do Krakowa, mogłby ktoś polecić jakąś stajnie , gdzie mogłabym dać konia na pensjonat? Zależy mi przede wszystkim na dobrej opiece

Wiem, że mogę znaleźć mnóstwo ogłoszeń na internecie, ale z pozoru wyglądająca stajnia świetnie może okazać się tragiczna, dlatego bardzo prosiłabym o opinie.
Facimiech  😅 - ale moja opinia nie jest obiektywna   😉
OJ Progers Proszówki  - opieka absolutnie doskonała  :kwiatek:
Paszkówka, U gniadego i nasza stajenka w Czułowie, tylko u nas nie ma miejsc i raczej szybko nie będzie 😉
maria2020 a poza dobrą opieką masz jakies wymagania ? Hala, dobre podłoże, padoki, trenerzy itp ? Która część Krakowa ? Będzie łatwiej coś zaproponować 🙂
Obojętnie, która część Krakowa.
Chciałabym aby koń przebywał dużo na zewnątrz (oczywiście w zależności od pogody) Fajnie jakby była hala , ale żebym nie musiała się "prosić" aby z niej skorzystać oraz osoba, która mogłaby mi pomóc w razie potrzeby. Oczywiście, osoby dobrze wykwalifikowane również są ważne, chciałabym poprawić swoje umiejętności.
Bardzo wszystkim dziękuje za odpowiedzi

W Targowisku (kierunek na Bochnię) konie są na padokach od rana do południa albo popołudnia (teraz to 15, w lecie ok.18). W sezonie mamy padoki trawiaste, z rotacją, więc konie cały czas się pasą 🙂 teraz dostają siano.

Hala jest, większa niz duży czworobok, można korzystać w godzinach otwarcia stajni czyli 7-22  🤣

Na miejscu trener ujeżdżenia Marta Ginda i instruktorka Kasia, nie ma rekreacji.
Targowisko czyli Łężkowice 😉
potrzebuję transport dla konia na przyszłą sobotę z jednej stajni do drugiej- dystans ok 5 km. Zna ktoś kogoś kto dysponuje dwukonna przyczepą i autem? obydwie stajnie za skawiną...
Obojętnie, która część Krakowa.
Chciałabym aby koń przebywał dużo na zewnątrz (oczywiście w zależności od pogody) Fajnie jakby była hala , ale żebym nie musiała się "prosić" aby z niej skorzystać oraz osoba, która mogłaby mi pomóc w razie potrzeby. Oczywiście, osoby dobrze wykwalifikowane również są ważne, chciałabym poprawić swoje umiejętności.
Bardzo wszystkim dziękuje za odpowiedzi


W Facimiechu jest dużo padoków, 3 x dziennie siano, 2 hale (w tym jedna o wym 102x30m), karuzela, lonżownik i świetny teren krosowy. Nie ma ograniczeń czasowych co do przebywania w ośrodku.
Treningi prowadzą: Krzysztof, Wójcik, Agata Studencka, Joanna Pawłowska, Anna Mazur, Joanna Mandecka, Urszula Koziarowska, Tomasz Kowalski.
Bardzo dziękuje wszystkim za odpowiedzi
Pozdrawiam !
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się