Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

B.B.   Wszystko ma swój początek i koniec.
19 października 2014 19:05
Jannnosik puknij się w łeb, bo przeginasz na maxa.
Czy mamy w Krakowie lub okolicach jakieś miejsce gdzie można kupić gotowe drągi i stojaki? Jedynie co to znalazłam aluminiowe stojaki w starym młynie( za dość kosmiczną sumę  😁 ).
Ewentualnie gdzie znajdę jakiś tartak, skład drewna czy temuż podobny gdzie można nabyć takie ładne, okrągłe drągi- które będą już bez kory,oszlifowane i tak dalej- wprost do pomalowania?  👀
Alaska, ja bym uderzyła do jakiegoś stolarza/zakładu, bo te sprzedawane jako 'końskie' będą zawsze droższe 😉
No tylko chodzi o to, że osoba która to chce stwierdziła dziś ,, bo nie chce mi się tego wszystkiego, zbijać i malować" , że te końskie wychodzą wiele drożej to wiem, ale jak to mówią ,, któż bogatemu zabroni? "  😉
A rozchodzi się o niewielką ilość dwa stojaki, parę drągów.
Dziewczyny, chcemy rodzinnie wyjechać w okolice Krakowa na parę dni, na jakąś agroturystykę, jak dla mnie najlepiej z możliwością jazdy. Polecicie coś? moze być na PW. Z góry dziękuję.
agulaj79, Toporzysko  🙂
Śliczne miejsce, jak najbardziej z możliwością jazdy, jest i hala.
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
21 października 2014 19:09
A ja nie polecam Toporzyska. Gryzące się konie stoją koło siebie, tylko krew i strzępy. Konie na jazdach zatyrane, na hali kurz, atmosfera - jak dla mnie - niespecjalna.
[quote author=-bibi22- link=topic=196.msg2206383#msg2206383 date=1413914955]tylko krew i strzępy[/quote]
A to dość ciekawe, co piszesz, bo od 1,5 roku bywam tam regularnie i z niczym takim się nie spotkałam.
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
21 października 2014 20:08
Ja tam bywałam od czasu do czasu. Może się poprawiło, bo ostatnio tam nie jeżdżę - za dużo razy zgłaszałam, że jest źle i nic z tym nie robili a ja nie mam ochoty patrzeć dalej na krzywdę koni.
Dziękuję za podpowiedz. Może jeszcze coś wam do głowy przyjdzie?
Może Nielepice?
Biały Jeleń w Iwkowej?
Zubrzyca Górna: http://www.alano.net.pl/
Typowa agroturystyka - gospodarstwo, jedzenie własnej produkcji (polecam 🙂 ). Z koni głównie hucuły, ale coś większego też było. Piękne tereny do jazdy (i raczej tylko tereny).
Również Zubrzyce polecam, tereny niesamowite, dobre jedzenie i fajna atmosfera.  🙂
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
23 października 2014 15:31
Cholera, to jednak coś tam się stało.... Czytałam na fb że w rmfie podali nieprawdziwą historię, że był pożar w Szarży i zginął właściciel (M.R)
Ciekawe czy to był wypadek?
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
23 października 2014 16:21
Z tego co wiem, w Bolęcinie wszystko gra.
(chociaż "gra" to chyba nie najlepsze słowo, biorąc pod uwagę ostatnie ekscesy)
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
23 października 2014 16:25
Z tego co wiem, w Bolęcinie wszystko gra.
(chociaż "gra" to chyba nie najlepsze słowo, biorąc pod uwagę ostatnie ekscesy)


Po śmierci człowieka trudno powiedzieć, że wszystko gra...
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
23 października 2014 16:29
No to teraz sama nie wiem co się dzieje.
Przed chwilą słyszałam, że wcale nikt nie umarł, a media kłamią itd.
Koszmarna sytuacja.
Na fejsbuku piszą, że nic się nie stało i że to wszystko jest zmyślone, więc nie ma się czym ekscytować 😉
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
23 października 2014 16:34
Nikt się nie ekscytuje, a to też cytat z facebooka, słowa Pana Mikołaja:
tała się wielka tragedia, skromny, pracowity i niepełnosprawny człowiek nie żyje. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
23 października 2014 16:41
ech, rzeczywiście.
szkoda człowieka.
ciekawe czy był to wypadek bo w całej sytuacji rozważam też inne opcje..
Nord, na jakim to profilu? Mnie się wyświetla, że 17 min temu udostępnił filmik, a 22 min temu skomentował swój status...
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
23 października 2014 16:50
żaczkowa czy to ważne... teraz już chyba nie...
po prostu potwierdzone info. Skończmy już temat.
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
23 października 2014 17:04
żaczkowa a co za różnica? Wypadek jakich wiele w okresach jesienno-zimowych, ale skoro Ci to nie daje spokoju to proszę : https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10202071736555284&id=1843197092
Przeczytaj komentarze.
Nord podaj link normalnie a nie mobilny bo nie wchodzi.
Kto pisal ze sciemniona?

Dzis w nocy zaczadził się pracownik W. Dziadowca, on także jest w szpitalu z powodu podtrucia podczas znalezienia ofiary. Pan był stajennym i mieszkał w 1 z pawilonów.
Również slyszalam ze RMF podał ze splonela stajnia, ale ani jednej, ani drugiej nic sie nie stalo.
Zorilla, "UWAGA!!! NIE WIERZCIE W DZIENNIKARSKIE "NEWSY"!!!
Radio RMF FM podało dziś informację że w Bolęcinie spłoneła stajnia a jej właściciel (Mikołaj Rey) -zginął w pożarze. ..
To nie pierwszy raz kiedy media podają niepotwierdzoną, nie wiadomo skąd wziętą informację.
PROSZĘ-PODAJCIE DALEJ ŻE WSZYSTKO JEST OK, a Mikołaj Rey i konie są cali i zdrowi!" - cytat z profilu p. Exner

Nord, mój błąd, myślałam że o p. Mikołaja chodzi - post powyżej widziałam jak jeszcze nie było żadnych komentarzy 😉
No nie sklamala, nie bylo pozaru, koniom nic  nie jest a Mikolaj nie zginal.
Nie wiem, skąd informację miał RMF, ale inne krakowskie media podały za informacją ze straży pożarnej. Przykra sprawa bardzo.
To jak jest w końcu, bo przyjaciółki koń tam stoi i nie mogę się z nią skontaktować.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się