Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Transport koni-co i jak. Wszystko na temat :)

poprzednia następna
Strony: 1 ... 52 53 [54] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Transport koni-co i jak. Wszystko na temat :)  (Przeczytany 332574 razy)
budyń

Moje ogłoszenia
« #1590 : Lipiec 23, 2019, 14:35:42 »
Odpowiedz cytując
zembria, różne konie różnie, ale nikt tego wiecej już nie brał :P
#link
20.8.14
zembria

Moje ogłoszenia
« #1591 : Lipiec 23, 2019, 14:37:58 »
Odpowiedz cytując
No to mnie nie pocieszyłyście ehh
#link
Muchozol

« #1592 : Lipiec 23, 2019, 15:17:08 »
Odpowiedz cytując
zembria może głupie pytanie, ale czy samochód, którym ciągniecie nie zostawia chmurki za sobą? Mąż widział przypadek, gdzie koń przyczepę olewał, ale jak ruszyli to był problem. Tylko, że przy takiej chmurce, to i on by zwiewał z tej przyczepy hihi.
#link
zembria

Moje ogłoszenia
« #1593 : Lipiec 23, 2019, 15:31:19 »
Odpowiedz cytując
Spaliny znaczy? Nie, samochód kilkuletni, porządny, nic nie dymi. Ja z nim jestem w tej przyczepie i u niego to ewidentnie strach przed tym "uczuciem" że jedzie. Bujanie przyczepą kiedy jest w środku go nie przeraza (jakiś czas temu tak bujałam, że się alarm włączył w samochodzie wink ), jak drugi koń wchodzi i wychodzi więc też przyczepka się trochę buja, nie robi na nim wrażenia.
#link
Fenek

Moje ogłoszenia
« #1594 : Lipiec 30, 2019, 14:48:03 »
Odpowiedz cytując
Stosowałam Equiminity (czy jakkolwiek to się pisze) w sensie te końskie feromony. Mój dziad nie wchodzi do przyczepy bo NIE i koniec. Przy okazji odsadza się, wyrywa, kopie, gryzie, kładzie w akcie desperacji i robi wszystko żeby mi się odwidziało przeprowadzek. Jak już się go w końcu do tej przyczepy wpakuje to oczywiście stoi zupełnie spokojnie i nie wykazuje żadnych objawów stresu. Na miejsce przyjeżdża suchy i zrelaksowany...

Wracając do feromonów - używaliśmy raz, na ok 30 min przed przyjazdem koniowozu do stajni. Chłopak wlazł po lekkim ociąganiu się i z delikatną sugestią lonży na zadzie po 20 min - więc dla nas sukces wielki. Kobyła na tych feromonach wpakowała się również bez większych stresów w 10 min. Na miejsce dojechały wyluzowane.

Nie wiem czy akurat miałam dzikie szczęście, czy też feromony tym razem zadziałały, ale kosztują mało, skutków ubocznych raczej nie mają, więc można zaryzykować.
#link
Madness is a gift...
zembria

Moje ogłoszenia
« #1595 : Lipiec 30, 2019, 14:54:44 »
Odpowiedz cytując
Już kupiłam na próbę, za 16 zł to można zaryzykować. Mój koń wsiada bez problemu, on się jazdy bardzo boi.
#link
Dereszi

« #1596 : Sierpień 03, 2019, 08:53:34 »
Odpowiedz cytując
Hej!
jakieś pomysły... Koń kładzie się w przyczepie. Wchodzi i bum, leży zadowolona księżniczka. macie jakieś pomyśly co zrobić?
#link
somebody

Moje ogłoszenia
« #1597 : Sierpień 03, 2019, 11:49:51 »
Odpowiedz cytując
Dereszi znajomi mieli takiego konia i po prostu jeździł na leżąco sam w przyczepie, z tego co pamiętam to po dłuższym czasie przestał się kłaść  wink
#link
Wigorrr

Moje ogłoszenia
« #1598 : Sierpień 16, 2019, 08:17:25 »
Odpowiedz cytując
Może spróbuj w koniowozie?
A może to kwestia równowagi lub jazdy?
Czy wchodzi do przyczepy i w stój się kładzie?
#link
zembria

Moje ogłoszenia
« #1599 : Wrzesień 09, 2019, 10:55:23 »
Odpowiedz cytując
Chciałam się pochwalić, że koń mój pojechał na obóz i z niego wrócił bez najmniejszych problemów i to pojechał w obie strony trzeźwy jak niemowlę tanczacalinka tanczacalinka tanczacalinka
#link
Klami

Moje ogłoszenia
« #1600 : Październik 20, 2019, 21:49:22 »
Odpowiedz cytując
Transport konia z Belgi. Doświadczenia ? Koszty ?
#link
paladynka

« #1601 : Październik 21, 2019, 07:12:39 »
Odpowiedz cytując
Transport konia z Belgi. Doświadczenia ? Koszty ?
.
W listopadzie zawoże transportem konia do Belgii, możliwość transportu łączony - kontakt PW.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2019, 08:15:02 wysłane przez paladynka » #link
Marianna

Moje ogłoszenia
« #1602 : Październik 21, 2019, 09:23:33 »
Odpowiedz cytując
Mój koń ma problem z wychodzeniem z przyczepy. Wchodzi ok, jedzie ok, jednak wychodzenie to dramat, bo stoi jak wmurowany i nie da się go wypchnąć w żaden sposób. Koń jest młody, zaczyna starty w zawodach, nie zawsze mam możliwość wieźć go ciężarówką i będzie musiał czasem przyczepą jeździć. Szukam kogoś doświadczonego w okolicy Warszawy, kto go nauczy tego nieszczęsnego wysiadania, bo mnie to przerasta. Znacie może takich magików?
#link
paladynka

« #1603 : Październik 30, 2019, 16:59:42 »
Odpowiedz cytując
Gdyby ktoś potrzebował to wolne miejsce w transporcie koni na trasie Belgia, Niemcy, Polska 12-13.11.
#link
sonatka

Moje ogłoszenia
« #1604 : Listopad 01, 2019, 21:49:11 »
Odpowiedz cytując
Mój koń ma problem z wychodzeniem z przyczepy. Wchodzi ok, jedzie ok, jednak wychodzenie to dramat, bo stoi jak wmurowany i nie da się go wypchnąć w żaden sposób. Koń jest młody, zaczyna starty w zawodach, nie zawsze mam możliwość wieźć go ciężarówką i będzie musiał czasem przyczepą jeździć. Szukam kogoś doświadczonego w okolicy Warszawy, kto go nauczy tego nieszczęsnego wysiadania, bo mnie to przerasta. Znacie może takich magików?

Marianna, jeśli  nadal potrzebujesz pomocy w tym zakresie, to warto zwrócić się do forumowej episode .
#link

Marianna

Moje ogłoszenia
« #1605 : Listopad 02, 2019, 17:51:21 »
Odpowiedz cytując
Sonatka dzięki za info, ale już znalazłam kogoś, kto go ma nauczyczyc. Zobaczymy co z tego wyjdzie uśmiech
#link
unity

« #1606 : Listopad 03, 2019, 11:37:45 »
Odpowiedz cytując
Ile może aktualnie kosztować przewóz konia z Hiszpanii?
#link
Strony: 1 ... 52 53 [54] Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Transport koni-co i jak. Wszystko na temat :)

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 18 zapytaniami.