Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: własna przydomowa stajnia

poprzednia następna
Strony: 1 ... 958 959 [960] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: własna przydomowa stajnia  (Przeczytany 3712259 razy)
blucha

Moje ogłoszenia
« #28770 : Wrzesień 27, 2020, 14:32:21 »
Odpowiedz cytując
o dzięki  kwiatek a ja uparcie wpisywałam olej zamiast wosk uśmiech
#link
olq

Moje ogłoszenia
« #28771 : Październik 01, 2020, 11:04:37 »
Odpowiedz cytując
Kochany kąciku - w jaki sposób macie rozwiązane ubezpieczenie swoich przydomowych stajni/gospodarstw koni itp?
W chwili obecnej mam tylko oc rolnicze i ubezp. budynków, ale chciałabym doubezpieczyć mienie ruchome i może objąć nim też konie. Najrozsądniej wyglądającą ofertę znalazłam w pzu - ale może coś znacie korzystniejszego?
I pytanie nr 2:D
Potrzebuję zatrudnić do pomocy chłopaka ze wsi - do pomocy z obornikiem na godzinkę, dwie dziennie - jak to formalnie rozwiązać, ubezpieczyć itp i przy tym nie zbankrutować?

Wiem, że od tego są osobne wątki, ale tu zawsze są bardzo praktyczne rozwiązania dostosowane do skali malutkiej przydomowej stajenki  love kwiatek
#link
siwaaa

Moje ogłoszenia
« #28772 : Październik 01, 2020, 12:04:14 »
Odpowiedz cytując
Ja w zeszłym tygodniu ubezpieczałam dom wraz z końmi w warcie.  Z tym, ze na konie to od szkód wyrządzanych przez nie.
#link
monikimiki

Moje ogłoszenia
« #28773 : Październik 08, 2020, 14:32:13 »
Odpowiedz cytując
Hej
Wiecie jak to jest jak się trzyma konie u siebie -niekończąca się robota. Staram się ogarniać wszystko sama, ale ostatnio już za dużo rzeczy mam odkładanych na później. Nazbierało się trochę takich cięższych prac jak wycinanie krzaków, gałęzi, rozrzucenie obornika na pole -ilości nie maszynowe wink itp., czyli taczka, widły, szpadel, siekiera ew. piła łańcuchowa.  Akurat dostałam namiar na młodego bezrobotnego faceta, stąd moje pytanie: ile się płaci za taką dorywczą pracę - powiedzmy 4 godziny w ciągu dnia?
Dodam, że "nie śpię na kasie" ale też nie chcę wyjść na sknerę. Tak, żeby obie strony były zadowolone uśmiech Województwo Kuj-Pom.  kwiatek
#link
kortina

« #28774 : Październik 09, 2020, 09:03:34 »
Odpowiedz cytując
Hej, zastanawiam się nad zrobieniem ogrodzenia pcv, tylko na ujeżdżalnię, ale zawsze wink Czy ktoś z was ma takie ogrodzenie i może mi coś podpowiedzieć? Czy na prawdę jest to takie super jak wyglada? Może macie jakiegoś sprawdzonego producenta?  oczy2
#link
brzezinka

możesz znacznie więcej niż ci się wydaje...

WWW Moje ogłoszenia
« #28775 : Październik 09, 2020, 09:33:50 »
Odpowiedz cytując
kortina, mam ogrodzony zarówno plac treningowy jak i pastwiska, szczerze polecam. Raz za wygląd, dwa za to, że jest bezobsługowe. Nic nie trzeba naprawiać, wymieniać, malować itp. Inwestycja nie jest tania, ale uważam że warta każdej wydanej złotówki  uśmiech

#link
Cytat: amnestria link
brzezinka, z zazdrosci chyba zacznę Cię ignorować duży uśmiech
Cytat: robakt
brzezinka Córcia ma tak niesamowite szczęście móc spełniać się z mamą, że czasem mam ochotę napisać, żebyś mnie adoptowała  emoty327
kortina

« #28776 : Październik 09, 2020, 10:15:03 »
Odpowiedz cytując
brzezinka  wyglada to pięknie  love  a pamiętasz od jakiego producenta?
#link
brzezinka

możesz znacznie więcej niż ci się wydaje...

WWW Moje ogłoszenia
« #28777 : Październik 09, 2020, 10:21:15 »
Odpowiedz cytując
kortina, dam Ci znać na PW bo nie chcę być posądzona o reklamę.
#link
Cytat: amnestria link
brzezinka, z zazdrosci chyba zacznę Cię ignorować duży uśmiech
Cytat: robakt
brzezinka Córcia ma tak niesamowite szczęście móc spełniać się z mamą, że czasem mam ochotę napisać, żebyś mnie adoptowała  emoty327
tajnaa

« #28778 : Październik 09, 2020, 10:24:32 »
Odpowiedz cytując
Ja też mam i jestem baaardzo zadowolona.
Mam konie blisko domu. Ogrodzenie trzy przęsłowe są na zewnątrz ogrodzeń, a padoku rozdzielone są z podwójnymi przęsłami. Plac do jazdy też. Myślałam, że źrebaki będą gryzły czy coś, ale kompletny brak zainteresowania. Poza tym w przęsła wtopiony jest drut, więc jest super.
#link
Ramirezowa

Ania i Urania !

« #28779 : Październik 09, 2020, 10:35:33 »
Odpowiedz cytując
Poza tym w przęsła wtopiony jest drut, więc jest super.

Super to wygląda, też się zastanawiam nad tym ogrodzeniem. Ten drut powoduje że ogrodzenie jest pod napięciem?  coo??
#link
tajnaa

« #28780 : Październik 09, 2020, 10:37:58 »
Odpowiedz cytując
tak uśmiech w sensie w drucie płynie prąd.
Tutaj lepiej widać ten drut.
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2020, 10:41:01 wysłane przez tajnaa » #link
kotbury

« #28781 : Październik 09, 2020, 11:03:32 »
Odpowiedz cytując
Wow! genialne!
Właśnie miałam pytać " a co z osobnikami biorącymi na klatę"- czy to mocne, ale jak jest prąd, to takie gagatki mają już trudniej.
#link
tajnaa

« #28782 : Październik 09, 2020, 19:07:22 »
Odpowiedz cytując
Na stronie producenta jest pokazane powalone drzewo na ogrodzenie. Po zdjęciu drzewa przęsła wracają do pierwotnego kształtu po chyba 48h. Trzeba by sprawdzić.
#link
Na_biegunach

"It's never the horse - it's always you!" R. Gore

Moje ogłoszenia
« #28783 : Październik 14, 2020, 08:20:30 »
Odpowiedz cytując
Koniuchy zadbały o przyspieszenie wymiany wiatki icon_rolleyes W sumie nie ma tego złego... Będą tam dostawać siano. Tuż przy stogu = mniej roboty duży uśmiech
Mam parę wątpliwości. Czy powiększenie (z 5 x 4,5 m na  8 x 4 m) trzeba zgłaszać? Jak się liczy powierzchnię: po obrysie ścian czy dachu? Dach by można trochę wydłużyć.

Druga sprawa optymalnie poustawiać baloty? Decyzja o tyle ważna, że wpłynie na umiejscowienie przesuwanej części ściany.
Mogłabym ustawić 5 w rzędzie pod przednią ścianą, odgrodzone belką. Wtedy zostaje dostępne dla koni tylko 2,5 m pod dachem. Nie za mało? Druga opcja porozstawiać baloty po kątach zostawiając koniom przestrzeń na środku przedniej ściany. Nie pozabijały się w obecnej to może nie będzie przepychanek w rogach.
#link
kicex

« #28784 : Październik 14, 2020, 20:08:54 »
Odpowiedz cytując
Witam, rozważam w przyszłym roku otwarcie stajni wolnowybiegowej, na trzy moje konie + w przyszłości 4-5 pensonatowych. Jakie są Wasze doświadczenia? Mam do dyspozycji około 10ha ziemi. Jaka powierzchnie na początek najlepiej ogrodzić dla kilku koni? Jakie wymiary powinna mieć wiata/wiaty? Zamierzam również postawić 2-3 drewniane boksy (w razie w) oraz ogrodzić plac do jazdy. Jakie ogrodzenie najlepiej się sprawdza? Mam w planach słupki ze stempli budowlanych + 2 razy taśma i 2x plecionka z obawy przed zwierzętami leśnymi. A może ktoś orientuje się jak wyglada sprawa trzymania cudzych koni od strony prawnej? Chętnie poznam Wasze doświadczenia / pomysły  kwiatek
#link
olq

Moje ogłoszenia
« #28785 : Październik 15, 2020, 14:21:39 »
Odpowiedz cytując
Ja tylko powiem, że taśma/plecionka przed zwierzętami lesnymi średnio chroni - w jedną noc łoś zwinął mi zeszłej zimy całego pastucha  cool
#link
kicex

« #28786 : Październik 16, 2020, 13:11:08 »
Odpowiedz cytując
Ja tylko powiem, że taśma/plecionka przed zwierzętami lesnymi średnio chroni - w jedną noc łoś zwinął mi zeszłej zimy całego pastucha  cool

A to ciekawe, ale brałam takie sytuacje pod uwagę i myślałam tez nad siatka leśna tylko o mniejszych oczkach, żeby zminimalizować ryzyko włożenia w nią nogi, a pastuch od srodka
#link
Strony: 1 ... 958 959 [960] Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: własna przydomowa stajnia

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.025 sekund z 19 zapytaniami.