Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: własna przydomowa stajnia

poprzednia następna
Strony: 1 ... 950 951 [952] 953 954 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: własna przydomowa stajnia  (Przeczytany 3660855 razy)
ms_konik

Две вечности сошлись в один короткий день...

Moje ogłoszenia
« #28530 : Lipiec 20, 2020, 14:08:08 »
Odpowiedz cytując
Jaki polecacie elektryzator z szybkim impulsem? ok 5j?
Mam corral n3500 od jakiś 8-10 lat i skutecznie dyscyplinuje milusie koniki uśmiech .
Tak mi się majaczy, że raz go odsyłałam do producenta, bo coś nawaliło.
Zrobili i od tamtej pory bez usterek.
#link
Jachcy-Drachcy-Jachcy-Droni z Cypką-Drypką-Lampamponi, Szacha-Szaracha-Szaragoni wink

pestka

« #28531 : Lipiec 20, 2020, 15:13:37 »
Odpowiedz cytując
Mam ten sam co ms_konik już 6 rok i działa bez zarzutu, konie mi tfu tfu jeszcze nigdy nie uciekły
#link
Bessa ['] 20.08.2000-10.08.2013 - taki pies trafia się raz w życiu...
Hamburg ['] 10.01.1995-17.05.2018 - do końca wyjątkowy...
Piotr_48

« #28532 : Lipiec 20, 2020, 16:12:28 »
Odpowiedz cytując
Dzięki
#link
DJka

« #28533 : Lipiec 20, 2020, 19:54:57 »
Odpowiedz cytując
Aleks, na pewno to będzie oddzielone pastuchem, ogólnie od ogrodzeń sąsiadów mam (tzn. miałam, bo koń w pensjonacie, a pastwisko teraz puste  wink) ,,pasy techniczne"- 1,5m, tak dla mojej spokojności  hihi
A to dzikie wino nie jest trujące?  lol

Iskra de Baleron, to nam też na myśl przyszło  wink

melehowicz, dzięki za pomysł, poczytam o tym  uśmiech

Ogólnie sąsiedzi mają swoje ogrodzenia panelowe z betonowymi podstawami, z jednej strony mieszkają ludzie zaufani, małych dzieci brak to jestem spokojna o bezpieczeństwo kopytnych wink Z drugiej strony mam natomiast 2 nowych "somsiadów" z małymi dziećmi, którzy wiedzą, że koń tu był wcześniej i ma wrócić i bardzo się tego doczekać nie mogą  ke I właśnie z tej strony chciałabym zabezpieczyć pastwisko przed ,,latającymi jabłkami" i tego typu sprawami. Ogólnie pomysł siatki leśnej to taka pierwsza myśl, można to wzmocnić, aby tylko skutecznie zasłaniało, a że poziomy swoich podwórek sąsiedzi podnieśli z metr, jak nie lepiej, wyżej niż poziom pastwiska, to musi być dość wysoka ściana  zemdlal
#link
olq

Moje ogłoszenia
« #28534 : Lipiec 21, 2020, 07:31:16 »
Odpowiedz cytując
W wątku o kupnie konia zostałam z moim pytaniem zignorowana to spróbuję tu:D

Czy mając status rolnika przy kupnie konia też normalnie się płaci podatek pcc? Czy jakoś to inaczej działa? kwiatek
#link
martrix

« #28535 : Lipiec 21, 2020, 07:39:09 »
Odpowiedz cytując

Czy mając status rolnika przy kupnie konia też normalnie się płaci podatek pcc? Czy jakoś to inaczej działa? kwiatek
Jak się jest rr to nie płaci się pcc (przynajmniej tak mnie na kursie dla księgowych uczyli).
#link
Aleks

Moje ogłoszenia
« #28536 : Lipiec 21, 2020, 08:14:51 »
Odpowiedz cytując
DJka - nie, winobluszcz (dzikie wino) nie jest trujący, choć pospolicie, niesłusznie się tak uważa  lol , za to ma wiele prozdrowotnych właściwości i w związku z tym zastosowań leczniczych wink .

Skoro i tak oddzielisz nasadzenia pastuchem to w zasadzie możesz posadzić tam co chcesz uśmiech .
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2020, 08:18:21 wysłane przez Aleks » #link
Be kind to unkind people. They need it most.
"Jedyne co stoi pomiędzy Tobą, a Twoim celem, to te bzdury, które sobie mówisz, że nie dasz rady."
Jordan Belfort
gosiaopti

WWW Moje ogłoszenia
« #28537 : Lipiec 21, 2020, 23:46:10 »
Odpowiedz cytując

Jak się jest rr to nie płaci się pcc (przynajmniej tak mnie na kursie dla księgowych uczyli).

Nie płaci się, rolnik płaci podatek rolny i on obejmuje również kupno sprzedaż zwierząt gospodarskich.
#link
olq

Moje ogłoszenia
« #28538 : Lipiec 22, 2020, 09:16:14 »
Odpowiedz cytując
Dzięki dziewczyny! Wiedziałam, że na ten wątek można liczyć  kwiatek
#link
any

Moje ogłoszenia
« #28539 : Lipiec 26, 2020, 15:00:39 »
Odpowiedz cytując
u nas zmiany wink o jednego konia więcej  konik
(bałagan wybaczcie, ale za sprzątanie to ja się zabiorę raczej dopiero po zakończeniu sezonu w robocie wink )
#link
nokia6002

« #28540 : Lipiec 26, 2020, 19:15:23 »
Odpowiedz cytując
Aby, chciałaś dodać zdjęcie? Bo za nic tego bałaganu nie widzę  :p
#link
„Nieustający brak pieniędzy to tylko inna nazwa na posiadanie konia”
any

Moje ogłoszenia
« #28541 : Lipiec 26, 2020, 22:05:46 »
Odpowiedz cytując
nokia6002 , a nie widać zdjęcia? u mnie się pokazuje... nie wiem... może kwestia galerii... ehh trudno... innym razem się pochwalę nabytkiem ehh
#link
Piotr_48

« #28542 : Lipiec 26, 2020, 22:42:43 »
Odpowiedz cytując
Any czy to fryzio
#link
any

Moje ogłoszenia
« #28543 : Lipiec 26, 2020, 23:16:34 »
Odpowiedz cytując
Any czy to fryzio

kary zimniak wink bułana PRE  wink
pierwszy teren mamy już za sobą  cool

#link
aniaagre

"... w grzywie wiatr... w kopytach magia... "

WWW Moje ogłoszenia
« #28544 : Lipiec 27, 2020, 06:46:18 »
Odpowiedz cytując
Czy ktoś trzyma z was bele siana i słomy na podwyższeniu (na podwójnych paletach) przykryte flizem do siana i słomy? Czy faktycznie to nie przemięka i oddycha? Będę wdzięczna za info..  ukłon
#link
".. jedno wiem, nie poddam się,
galopem noc pokonać chcę!!!.."

http://www.goldlagoon.pl
tarisa

Moje ogłoszenia
« #28545 : Lipiec 27, 2020, 09:12:38 »
Odpowiedz cytując
W zeszłym roku pierwszy raz siano przykryłam flizem. Siano na paletach plastikowych- sprawdzają się super, faktycznie nic od spodu nie naciąga wilgoci (a przy drewnianych zawsze spód był podpleśniały). Fliz trochę przecieka. Na początku się wystraszyłam, że jak przecieka to wszytko mi spleśnieje. Zewnętrzna warstwa siana jest wyblakła, ale nie zepsuta, ale musi być idealny spadek. Miałam ułożone bale w stóg- 4-3-2 i tam gdzie były 2 bale to pomiędzy nimi trochę mocniej przeciekało i zewnętrzna warstwa była średnia. Poza tym jestem zadowolona.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2020, 09:14:30 wysłane przez tarisa » #link
olq

Moje ogłoszenia
« #28546 : Lipiec 27, 2020, 10:09:18 »
Odpowiedz cytując
Jak wyglądają Wasze "miejsca do czyszczenia" - takie gdzie wiążecie konia (na zewnątrz).
Kminię, żeby coś takiego sobie dobudować, ale brakuje mi pomysłu jak do tego podejść od strony technicznej  kwiatek
#link
Bizon

Lach bez konia- jak ciało bez duszy.

Moje ogłoszenia
« #28547 : Lipiec 28, 2020, 14:48:59 »
Odpowiedz cytując
a Ja nie na temat i nikt mnie w zasadzie nie prosił, ale może komuś się przyda taki patencik- rola przykryta basenem dziecięcym, fajnie chroni przed deszczem, a jeśli konie w miarę niepomysłowe to i trochę przetrwa uśmiech
#link
I'm gonna take my horse to the old town road
I'm gonna ride 'til I can't no more!
megruda

Moje ogłoszenia
« #28548 : Lipiec 29, 2020, 12:37:27 »
Odpowiedz cytując
W zeszłym roku pierwszy raz siano przykryłam flizem. Siano na paletach plastikowych- sprawdzają się super, faktycznie nic od spodu nie naciąga wilgoci (a przy drewnianych zawsze spód był podpleśniały). Fliz trochę przecieka. Na początku się wystraszyłam, że jak przecieka to wszytko mi spleśnieje. Zewnętrzna warstwa siana jest wyblakła, ale nie zepsuta, ale musi być idealny spadek. Miałam ułożone bale w stóg- 4-3-2 i tam gdzie były 2 bale to pomiędzy nimi trochę mocniej przeciekało i zewnętrzna warstwa była średnia. Poza tym jestem zadowolona.
ja daje 4-3-2-1 i ladnie scieka po nim
#link
tarisa

Moje ogłoszenia
« #28549 : Lipiec 30, 2020, 13:58:59 »
Odpowiedz cytując
Nie mam swojego ciągnika, a dostawca, który też od razu mi układa bale, nie da rady tak wysoko tego ostatniego bala ułożyć, więc zostało na 4-3-2. Zastanawiałam się czy czegoś nie podłożyć, żeby zrobił się trochę spadek na samej górze, ale na razie nie mam pomysłu co to mogło by być.
Dzięki megruda za rady, bo fliz i plastikowe palety to faktycznie bardzo dobre rozwiązanie uśmiech
#link
megruda

Moje ogłoszenia
« #28550 : Lipiec 30, 2020, 20:34:41 »
Odpowiedz cytując
Nie mam swojego ciągnika, a dostawca, który też od razu mi układa bale, nie da rady tak wysoko tego ostatniego bala ułożyć, więc zostało na 4-3-2. Zastanawiałam się czy czegoś nie podłożyć, żeby zrobił się trochę spadek na samej górze, ale na razie nie mam pomysłu co to mogło by być.
Dzięki megruda za rady, bo fliz i plastikowe palety to faktycznie bardzo dobre rozwiązanie uśmiech
a moze stare opony tak ulozyc aby byl spadek ?
#link
kortina

« #28551 : Lipiec 31, 2020, 09:43:30 »
Odpowiedz cytując
Czarny bez jest niebezpieczny dla koni? Mam trochę obok wybiegu i teraz się zastanawiam? Konie nie ruszają raczej, ale mam źrebaka i boje się jego pomysłów  wink
#link
Megane

Moje ogłoszenia
« #28552 : Lipiec 31, 2020, 10:15:18 »
Odpowiedz cytując
Hejka wink
Macie jakieś tanie miejsca, aby zakupić siatkę leśną?
Muszę zrobić zagródkę dla kóz i ceny mnie powalają.
Czym niższa, tym droższa smutek a szczerze nie potrzebuje chyba aż 150 cm? 125 bedzie mi łatwiej naciągać a kozy chyba nie wyskoczą wink

#link
Gdyby nie Radio Maryja człowiek nigdy by się nie dowiedział, jak wiele
pieniędzy potrzeba do życia w ubóstwie.
TRATATA

Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!

Moje ogłoszenia
« #28553 : Lipiec 31, 2020, 10:54:28 »
Odpowiedz cytując
kortina - moja kobyła dostała reakcji alergicznej w postaci duszenia się, pienienia i ogólnie ciężko z nią było. Nie wiedziałam jaka jest przyczyna dopóki nie zobaczyłam obgryzionych gałęzi (wycielismy bez bo mi przeszkadzał a gałęzie miałam później sprzątnąć). Nie spodziewałam się, że się do nich dorwie. A oczywiście był weekend i żaden wet nie chciał przyjechać, dopiero taki od krów nas ratował. Także jak wytniesz to od razu gdzieś wynieś a odrosty poczęstuj roundupem.
#link
Konie to nie wszystko, można bez nich żyć! -ale po co się męczyć.

tarisa

Moje ogłoszenia
« #28554 : Lipiec 31, 2020, 13:57:07 »
Odpowiedz cytując
megruda, to jest myśl- stare opony łatwo sobie zorganizuję. Powinny zdać egzamin- dzięki  duży uśmiech
#link
Muchozol

« #28555 : Sierpień 01, 2020, 10:32:52 »
Odpowiedz cytując
Hejka wink
Czym niższa, tym droższa smutek a szczerze nie potrzebuje chyba aż 150 cm? 125 bedzie mi łatwiej naciągać a kozy chyba nie wyskoczą wink
Ja kupowałam tutaj - https://www.zphjan.com.pl/
Ceny dobre, siatka i słupki są super jakości i rozwożą towar gratis powyżej 2000 uśmiech.
#link
gosiaopti

WWW Moje ogłoszenia
« #28556 : Sierpień 02, 2020, 20:18:04 »
Odpowiedz cytując
Czarny bez jest niebezpieczny dla koni? Mam trochę obok wybiegu i teraz się zastanawiam? Konie nie ruszają raczej, ale mam źrebaka i boje się jego pomysłów  wink

U mnie rośnie między wybiegami i nigdy żaden koń nie miał problemów. A ogólnie bardzo niechętnie sięgają po czarny bez.
#link
kortina

« #28557 : Sierpień 02, 2020, 20:20:41 »
Odpowiedz cytując
Dziękuje za odpowiedzi, chyba pójdzie do wycięcia jednak, bo na razie się nie czepiają ale nigdy nie wiadomo  kwiatek
#link
Megane

Moje ogłoszenia
« #28558 : Sierpień 02, 2020, 20:49:29 »
Odpowiedz cytując
Hejka wink
Ja kupowałam tutaj - https://www.zphjan.com.pl/
Ceny dobre, siatka i słupki są super jakości i rozwożą towar gratis powyżej 2000 uśmiech.
Dziękuję, będę dzwonić wink
#link
Gdyby nie Radio Maryja człowiek nigdy by się nie dowiedział, jak wiele
pieniędzy potrzeba do życia w ubóstwie.
Na_biegunach

"It's never the horse - it's always you!" R. Gore

Moje ogłoszenia
« #28559 : Sierpień 02, 2020, 21:22:00 »
Odpowiedz cytując
Wróciłam po tygodniu nieobecności i na dzień dobry fakap ehh Zamówiłam prasę do kostek na wczoraj - nie dał rady. Miał być dzisiaj o 14 a był o 17. W efekcie tylko 1/3 kostek udało się wywieźć zanim lunęło  emot4
Siano chyba nie do odratowania: nie kropi a leje... Jakie jest zwyczajowe postępowanie w takiej sytuacji - moja strata, mam się targować przy zapłacie, inne propozycje? Kosił i przewracał kto inny. Zwoził kostki kolejny. Nie chce być wredna, ale nie chce tez być jeleniem wink
#link
Strony: 1 ... 950 951 [952] 953 954 Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: własna przydomowa stajnia

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 19 zapytaniami.