Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Będzię frycuł  😁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 maja 2019 09:19
Albo Hucyz 😉
usunięty
17 maja 2019 09:47
O! To byłby cud konieł! 😀
kittajka   yellow power
17 maja 2019 09:54
Trochę głupota kryć drobną hucułkę fryzem. Źrebie może być bardzo duże. Może być ciężki poród.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 maja 2019 09:55
Trochę?...
Trochę głupota kryć drobną hucułkę fryzem. Źrebie może być bardzo duże. Może być ciężki poród.

Nie ma to znaczenia. Płód dostosowuje się do warunków matczynych. Często kryje się kobyły, które trudno zaźrebić, ogierami zimnokrwistymi i źrebaki nie rodzą się gigantami.
Pewnie, że nie ma znaczenia, bo płód koński to nie płód psi, i większy niż powinien nie będzie 😉 jedyny problem, to sam akt kopulacji 🙂 trzeba by hucułkę na jakimś podeście postawić chyba 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 maja 2019 11:00
Ale tworzenie takiego miksu jest mało fajne, ciężko powiedzieć co z tego będzie. No nie fajnie jak dla mnie.
Jasne, że takie mieszanki są bez sensu, ale ciekawa jestem tego miksu 😉 może być fajny konik do szkółki taki ze 145 wzrostu 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 maja 2019 11:05
Może, choć to ryzykowne. Kiedyś było tu wstawione ogłoszenie o miksie konika polskiego z fryzem i koń był przepiękny! Wszystko możliwe... choć sama bym się nie odważyła 😉
Znam mnóstwo przypadków krycia małych klaczy wielkimi ogierami i z żadnym problemów przy wyźrebieniu nie było.
U krów jest inaczej, bo one sa inaczej zbudowane.
Ja tam mam same pozytywne skojarzenia z takimi z pozoru dziwnymi mixami, bo w większości przypadków które poznałam osobiście, były to znakomite konie do rekreacji, a nawet małego sportu dla dzieciaków. A w dodatku urokliwe  😉
A poznałam nawet mieszankę szetlanda z sp (nie pytajcie jak to się stało, bo nikt nie wie :wysmiewa🙂
Ze spotkanych przeze mnie takich dziwnych miksów wynika, że mogą być albo bardzo pięknymi małymi końmi, albo obrzydliwkami, z każdą częścią ciała od innego konia. Bo jak masz u drobnego, szlachetnego konia tylko szyję i zad od tego fryza, to już nie wygląda tak ślicznie. :P Ale za to widziałam bardzo dużo ładnych miksów hucułów z dużymi końmi. No ale jako że znam ojca, to... no nie wróżę pięknego dziecka, ale może to tylko mój pesymizm. 😀
usunięty
17 maja 2019 11:29
Koń z mojego awatara, Ontario, jest takim nieudanym eksperymentem. Łeb ma jak wiadro, który w ogóle nie pasuje do reszty ciała, choć wcale maleńki nie jest. To efekt krycia klaczy małopolskiej zimnokrwistym ogierem.
Także fakt - nie zawsze mieszanki są ładne.
Chyba Muchozol ma fryzohucułkę 😉
Takie mixy to na dwoje babka wróżyła, bo efekt może równie dobrze okazać się zlepkiem najlepszych jak i najgorszych cech danej rasy 😉
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
17 maja 2019 13:58
Jestem fanką miksów robionych pod konkretne potrzeby. Jednak fryzy z reguły słabo się mieszają, ze względu na specyficzna budowę. Mam wrażenie, że ludzie używają ich ze względu na maść i grzywę lol Dużo fajniejszą bazą dużego konia zaprzęgowego do miksu są ślązaki. Jednym z najfajniejszych jakie znam był kn/śl - ładnie harmonijnie zbudowany, trochę większy od hucuła. Swoją drogą ciekawe jak by się różnił np. hc/sl a sl/hc.
rox   ogony trzy
17 maja 2019 14:02
Ja mam mixa fd/śl. Koń rewelacja 🙂
Koń z mojego awatara, Ontario, jest takim nieudanym eksperymentem. Łeb ma jak wiadro, który w ogóle nie pasuje do reszty ciała, choć wcale maleńki nie jest. To efekt krycia klaczy małopolskiej zimnokrwistym ogierem.
Także fakt - nie zawsze mieszanki są ładne.

No właśnie. I czasami właśnie takie dziwy wychodzą.

EDIT: [quote author=Na_biegunach link=topic=190.msg2867954#msg2867954 date=1558097935]
ednak fryzy z reguły słabo się mieszają, ze względu na specyficzna budowę. Mam wrażenie, że ludzie używają ich ze względu na maść i grzywę lol [/quote]
Też zauważyłaś?! Ludzie myślą, że wyjdzie im konik, jak ten drugi rodzic, tylko czarny i kudłaty. Oo
tez mam konia z uszkodzona łopatka i czekam na wizytę weta. tylko u nas widać jedynie, że jest napuchnieta a koń nie kuleje. Na początku znaczył lekko pod siodlem a po rozgrzewkę wcale. obecnie gubi rytm np przy zmianie anglezowania lub w ciasnym zakręcie ( jest odstawiamy od pracy a wsiadłam kilka razy po rehabilitacji masażem i laserem) dam znać czy coś znajdziemy i jakie rokowania.
kittajka   yellow power
17 maja 2019 15:14
espana, też kiedyś tak myślałam, ale niestety znam sporo przypadków gdzie klacze szlachetne kryto ogierami zimnokrwistymi. No i problem przy porodzie był. Znajomy kupił kobyłę wielkopolską źrebną ciężkim ogierem i solidnie ją porozrywało przy porodzie, a źrebie było duże, mocno zbudowane. Weterynarz ledwo odratował kobyłę. Za to dwa lata później kryli ją sp i źrebak był zdecydowanie drobniejszy. Matkę mojej pogrubianej też ledwo odratowali.
Szalona, znajoma trzymała ogierka szetlanda ze swoimi kobyłami hodowlanymi, bo też myślała, że nie sięgnie. Niestety udało mu się dopaść holsztynkę 170 cm w kłębie. Nikt nie wie jak 😁 Za to inny znajomy jak wpadł na pomysł wyhodowania muła, to wstawił kobyłę do rowu, żeby osioł mógł wskoczyć 😁

A co do mixów, to z tego co obserwuję, to mixy z pierwszego pokolenia, np. sp z zimnokrwistym, wychodzą zazwyczaj ciekawe i całkiem poprawne. Za to dalsze miksy już niekoniecznie.
Jeśli ktoś jeszcze wierzy, że można bezkarnie ufać translatorom:

http://ogloszenia.re-volta.pl/piekna-konska-czarna-klacz-fryzyjska-juz-dostepna/o/186559/

Piękna końska klacz, która najwyraźniej jest bardzo spłukanym wałachem
usunięty
20 maja 2019 14:47
Ach, ta wielka wodza jednej ręki!  😂
Tylko oświećcie mnie: po kiego grzyba wiązać manekina? Przecież on i tak nie ucieknie :P
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
20 maja 2019 15:20
znajoma trzymała ogierka szetlanda ze swoimi kobyłami hodowlanymi, bo też myślała, że nie sięgnie. Niestety udało mu się dopaść holsztynkę 170 cm w kłębie. Nikt nie wie jak 😁
Czad, ciekawe co z tego połączenia wyszło!  😜
Ale mnie rozbawiło...

Kuc ze wspomaganiem a taki spokojny...

Czego to ludzie nie wymyślą...

https://www.olx.pl/oferta/kucyk-klacz-CID103-IDyM9vq.html#e4b2137760
http://ogloszenia.re-volta.pl/rozczyszczanie--werkowanie-kopyt/o/186530/

werkowanie kopyt i wstawienie zdjęcie tak zawężonych i zgniłych kopyt.
Słaba reklama.
Najlepsze z ogłoszenia to wiazananie manekin. Nie mogłam się powstrzymać od śmiechu.  😂
beta, przykry widok, szczególnie za małego kantara.
https://www.olx.pl/oferta/piekna-klacz-CID103-IDzImmB.html#b4765ee94c
Jaki jest sens na całkiem ładną klacz nakładać coś takiego???
pynchon, może lepiej wygląda z tym czymś niż bez tego czegoś 😉 Nie ma ani jednego zdjęcia grzbietu konia.
pynchon, może lepiej wygląda z tym czymś niż bez tego czegoś 😉 Nie ma ani jednego zdjęcia grzbietu konia.

Naprawdę myślisz że coś może wyglądać gorzej od tego "siodła"? 😉 Faktycznie ani grzbietu, ani kopyt nie pokazują, może rzeczywiście nie ma się czym chwalić.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się