Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

KLIK
Nadal mnie zadziwiają takie ogłoszenia  😜
"Angielska sztuka kiełznania i ciągnięcia za mordę"  😂 😂 😂
No tak, bo supełki uciskające nerwy na głowie są cacy, ale zły metal w paszczy to już nie  😎
Swoją szosą, nieźle zapasiony ten konik...
keirashara
Mam do roboty 2 hafki. Jeden jest w typie nowoczesnym, wyglada jak sportowy kuc, a 2 w starym typie jak ta kobyla z ogloszenia. I tez wyglada na zapasionego, mimo że jest tylko na sianie. Zawsze mowie ze jest gruba, to mi zawsze wszyscy dookola mowia ze to juz taki typ i chudsza nie bedzie. I mimo ze jest w robocie, to jedyne co sie dzieje to przychodza miesnie, a kon dalej wyglada jak pączek. Walach za to jest super fit i ma piekna budowe.
KaNie, - ok, możliwe, ale nie patrzę tylko na brzuch 😉 Szyja, zad, kłąb, wszystko. Nie neguje, że to nie taki typ, bo nigdy haflingera nie miałam, ale wydał mi się zdecydowanie za okrągły.
To chyba nie za 100 tys PLN ...

Pamiętacie ładnego ogierka oldenburskiego ganianego po hali? Jest jego film pod jeźdźcem, a cena w ogłoszeniu jest prawdziwa (w przybliżeniu):
. Niestety nie mój budżet  🤣
[quote author=Murat-Gazon link=topic=190.msg2768658#msg2768658 date=1521706117]
"Angielska sztuka kiełznania i ciągnięcia za mordę"  😂 😂 😂
[/quote]

Samo zło... Ale poszarpywanie sznureczkiem za nos i klepanie tyłkiem po nerach jest całkiem ok  🤔wirek:
wruda, - aż mi szkoda tego konia, bo fajny zwierzak, a ktoś mu szczędzi na zrobienie dobrych fotek i filmiku. Przy tym z hali mi się zrobiło aż niedobrze od oglądania nagrania z latającej ręki...
ale koń faaajny.
Koń wydaje się fajny, miejmy nadzieję, że dobrze trafi, cena mnie zabiła nawet jak na ogiera z licencją 😉.
Ja mysle ze ten kon sie sprzeda i bez profi fotek i filmow. Fajny jest, sama bym go chciala. Ale zrobionego bo nienawidzilam zajezdzac takich ujezdzeniowych koni. To 100 razy bardziej meczace niz jezdzenie skokowego 😉
KaNie z ciekawości zapytam - dlaczego tak uważasz? Sama amplituda ruchu tak męczy czy jeszcze coś innego?
może ujeżdżeniowe mają bardziej zryte głowy? 🙂
vissenna   Turecki niewolnik
22 marca 2018 18:27
może ujeżdżeniowe mają bardziej zryte głowy? 🙂


Raczej chodzi o to, że jakikolwiek błąd w podstawach u konia ujeżdżeniowego jest trudniej odrobić. Koń skokowy ma mieć doby galop w rytmie i skakać gimnastykę. Edukacja ujeżdżeniowca to dłubanie w szczegółach i najlepiej z pomocą z ziemi 🙂
dlatego konie ujeżdżeniowe są droższe 🙂
Nie da się nic na skróty.
Taajna
Nie maja chyba glow bardziej zrytych od skokowych. Dostaja za to 2 razy wiecej energetycznego zarcia, co sie przeklada na to jakie sa pod siodlem do zajezdzenia.

Lillid
Ruch + brak rownowagi = kawał ciezkiej fizycznej roboty, zeby takiego konia nauczyc i mu pomoc a nie przeszkadzac. No i zeby przy okazji nie zdusic w nim tego co najlepsze.
vissenna   Turecki niewolnik
22 marca 2018 19:05
Taajna
Nie maja chyba glow bardziej zrytych od skokowych. Dostaja za to 2 razy wiecej energetycznego zarcia, co sie przeklada na to jakie sa pod siodlem do zajezdzenia.

Lillid
Ruch + brak rownowagi = kawał ciezkiej fizycznej roboty, zeby takiego konia nauczyc i mu pomoc a nie przeszkadzac. No i zeby przy okazji nie zdusic w nim tego co najlepsze.


Zgadza się, ja pracowałam z młodziakami i ujeżdżeniowymi i skokowymi i uważam, że to skokówki z charakteru są trudniejsze (nie wszystkie, ale część, zwłaszcza te z Sandro w rodowodzie). Natomiast faktycznie pełen energii koń i finezyjna praca połączona z ciągłym dłubaniem plus wrodzona "reaktywność" koni ujeżdżeniowych to wyzwanie. Jedno ale - wśród koni ujeżdżeniowych jednak trafimy na więcej młodziaków z dobrą, naturalną równowagą niż u skokowych.

No, perełka CZAPRAK ORGANY i OWIJKI NIEPRAWNE (ciekawe czy kradzione czy podróba?)

http://ogloszenia.re-volta.pl/anky-perelki/o/95351/?&strona=10

Dzięki dziewczyny, w sumie takiej odpowiedzi się spodziewałam.
Nie jeżdżę i nie będę jeździć młodych koni, ale same filmy sprzedażowe młodych ujeżdżeniowych wyglądają właśnie jak ciężka orka dla jeźdźca, żeby koniowi nie przeszkadzać, a jednocześnie coś ujechać.
Widać, że to nie są amatorskie konie...
Niedługo odsady będą zaprzęgać... 🙁
Jak tak dalej pójdzie to źrebięta jednodniowe. Rozumiem - sprzedaż jest zyskiem, ale po co się spieszyć z resztą?
Człowiek świadomy nie kupi konia, który za młodu został poddany jakimś obciążeniom. Szkoda np. trzylatka, który już nie ma sprawnych nóg.

Na takie ogłoszenia to reagują osoby nieznające tematu lub handlarze, którzy i tak zysk liczą w kilogramach, a nie użytkowaniu.
Kiedys na jakims festynie gość robił oprowadzanki na źrebaku. Oczywiście nikt nie reagował, bo przecież dla wszystkich to normalne, że maly konik jest dla dzieci  😵
Dodam, że było to w czasie wakacji, mazurska miejscowość wypoczynkowa. Nie ludzie ze wsi korzystali a miastowi turysci.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 marca 2018 18:42
Strzyga a co z tym zdjęciem nie tak? Chyba, że ogłoszenie edytowane?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 marca 2018 19:09
Fokusowa,  tak! nie to ogłoszenie 😀
vissenna   Turecki niewolnik
23 marca 2018 19:28
Drugie foto zrobione pod najgorszym możliwym kątem. A na pierwszym widać, że specjalnie ustawili tylne nogi konia na podłożu kilka cm niżej niż płyta pod przodami. No i film z lonży też "dzieuo" roku.
No film z lonży i korytarza to jakiś śmieszny żart 😀
Czy to już nie podchodzi pod znęcanie  się nad zwierzętami ?!
https://m.olx.pl/oferta/sprzedam-ogierka-kuca-CID103-IDsGkNN.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się