Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

[s]ansc Ty wiesz w ogóle, jak siwosrokaty koń wygląda?[/s]
Dobra, wycofuję się. Nie chcę się przepychać, kto co widzi.
Klacz nie przekazuje swoich genów. Nic tylko opisywać ten fenomenalny przypadek i Nagroda Nobla w kieszeni.

klik
Genialne!! kupujesz matkę ,kryjesz najlepszym ogierem na świecie i masz czempiona za miliony ojro  😁
Co się śmiejecie?
Najlepsze klacze matki to tzw. Inkubatory , gdzie źrebię idzie głównie w ojca.
Może dlatego, że potomek zawsze dziedziczy geny obojga rodziców? 😉
Przynajmniej uczą tak już od podstawówki  😁
A autor ogłoszenia napisał: nie przekazuje swoich genów - jest to niemożliwe z punktu widzenia nauki jaką jest biologia.

Gdyby zostało napisane np.: przepuszcza geny ogiera - sądzę, że  nikt by się nie czepiał  🙂 Zresztą nikt nie czepia się samego faktu takiej sytuacji, a jedynie niefortunnego sformułowania  👀
ancyk0991, ale myślę że właśnie to autor chciał przekazać...
Zapewniam, że odgadłam co poeta miał na myśli. Mimo tego śmieszy mnie to sformułowanie. Choćby klacz stanęła na głowie to i tak źrebak będzie miał połowę genów od niej  🤣
https://www.olx.pl/oferta/pilna-sprzedaz-trzech-koni-likwidacja-hodowli-CID103-IDs9Oy1.html  a olx znów pełen takich kwiatków, skóra i kości,  fundacje zamiast robić gownoburze w Skaryszewie, powinny zająć sie takimi handalrzami,
Perlica,
A czy ja twierdzę, że nie to właśnie miał na myśli? 😵

Czytamy jeszcze raz - tym razem że zrozumieniem:
Gdyby zostało napisane np.: przepuszcza geny ogiera - sądzę, że  nikt by się nie czepiał  🙂 Zresztą nikt nie czepia się samego faktu takiej sytuacji, a jedynie niefortunnego sformułowania  👀


Jestem przekonana, że zarówno jestemzlasu jak i Smok10 doskonale zrozumieli co autor ogloszenia miał na myśli. Nie zmienia to jednak faktu, iż wyszło śmiesznie bo sformułowanie użyte w opisie jest nieprawdziwe do granic możliwości wg powszechnie dostępnej wiedzy.  😉

ancyk0991, a jeśli usłyszysz: "nie siadaj na kamieniu/betonie, bo złapiesz wilka" to będziesz się rozglądać za czerwonym kapturkiem?
Bo ogier - stempluje (przecież nie pieczątką), a klacz - nie przekazuje genów ew. cech. Choć wszyscy wiedzą, że przekazuje.
halo
Po pierwsze - nie ja wstawiłam ogłoszenie, ani nie ja sie oburzyłam, ze ktos to zrobił.
Po drugie - Perlica nie umiała zrozumieć- dlaczego to ogłoszenie wylądowało w tym wątku- więc starałam się łopatologicznie wyjaśnić co w nim dziwnego.
Po trzecie co Ty mi próbujesz wmówić? Przecież WSZYSCY wiemy co autor miał na myśli.
Po czwarte "nie przekazuje cech" nie jest równoznaczne z "nie przekazuje genów". Owszem, geny niosą cechy, ale nimi nie są.

Po piąte:
Czy jeśli źrebię z kasztanowatego i siwego(na gniadym) rodzica urodzi się siwe, to znaczy, że kasztan nie przekazał genu e?

I na tym kończę dyskusję. To nie moja piaskownica i nie moje zabawki  😁 😁 🏇
Po piąte:
Czy jeśli źrebię z kasztanowatego i siwego(na gniadym) rodzica urodzi się siwe, to znaczy, że kasztan nie przekazał genu e?
I na tym kończę dyskusję. To nie moja piaskownica i nie moje zabawki  😁 😁 🏇

No jakby się tak czepiać hipepoprawności sformułowań, to siwe się raczej nie urodzi. 😉  😁
Fakt 😁 😁 😁

Tak przy okazji. W 2015r. widziałam siwego (takiego mocno jasnego) źrebaka pod matką - miał niecałe 2 miesiące. Mocno się zdziwiłam, JEDNAK właściciel twierdził, że on taki zdecydowanie siwy się urodził. Taka ciekawostka 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 lutego 2018 19:48
blucha, no. trzeba dbać o finanse.
vissenna   Turecki niewolnik
20 lutego 2018 20:25
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/81527?   😲


Wychowaj mi konia i za to mi jeszcze zapłać  😎 Normalnie deal roku  🤣
Ktos chyba sobie beke robi  🤣
ancyk0991, niczego ci nie wmawiam, tylko, ponieważ ty się dziwisz, że Perlica się dziwi, to ja się dziwię, że ty się dziwisz 🙂
Gdzieś niedaleko mnie można naturalnie wytresować konia,  ktoś chętny  🤣???
https://m.olx.pl/oferta/oswajanie-i-szkolenie-koni-CID103-IDrJNcz.html
Czas na „Jak wytresować konia”  🏇
Baś
Az mnie boli jak patrze na film.... 🙁
straszny 🙁
Czy mnie oczy nie mylą, że ona nieczysta tyłem?
Jakaś sztywna chyba. Dziwnie kłusuje jak dla mnie
Jezu, dawno tak kulawego konia nie widziałam.  🤔
No co wy, przecież obdarzona dobrym ruchem.
Masakra  🤔wirek: Jak można skakać na kulawym koniu. Prawy tył najbardziej...
Gillian   four letter word
22 lutego 2018 19:05
dawno nie widziałam tak żenującego fimu 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się