Przyczepy do przewozu koni

Nawet w Niemczech, jak jest akcja ważenia, to wszystkie duże samochody są kierowane przez parking na którym jest pas z wagą. Przejeżdżają przez wagę nie zatrzymując się i jadą dalej. Delikwenci z nadwagą zostają grzecznie odstawieni na bok i tam ich "rozliczają".
SieneK   Kasia i SieneK
25 stycznia 2013 11:56
Nawet w Niemczech, jak jest akcja ważenia, to wszystkie duże samochody są kierowane przez parking na którym jest pas z wagą. Przejeżdżają przez wagę nie zatrzymując się i jadą dalej. Delikwenci z nadwagą zostają grzecznie odstawieni na bok i tam ich "rozliczają".

czytałem o takich systemach:
http://www.555.pl/index.php?act=2418

ale w Polsce tego chyba jeszcze nie stosują  🙁
Chyba raczej nie. Na szczęście!
Ale przecież w zestawie liczy się DMC zestawu a nie jego faktyczna waga.Taki jest chyba cel kontroli. Jak ktoś zestawem z DMC do 3,5t będzie wiózł 5 ton węgla?
SieneK   Kasia i SieneK
25 stycznia 2013 17:10
Ale przecież w zestawie liczy się DMC zestawu a nie jego faktyczna waga.Taki jest chyba cel kontroli. Jak ktoś zestawem z DMC do 3,5t będzie wiózł 5 ton węgla?

... i jak zatrzymają, zważą to co zaproponują?
jak myślisz?
Ale przecież w zestawie liczy się DMC zestawu a nie jego faktyczna waga.Taki jest chyba cel kontroli. Jak ktoś zestawem z DMC do 3,5t będzie wiózł 5 ton węgla?


Ważne jest jedno i drugie. Często ciężarówki jeżdżą przeładowane i niszczą jezdnię, wtedy waga rzeczywista ma taką nomen omen wagę.
nie no z tymi 5t to przesadziłam, ale załóżmy, że zestaw z końmi będzie ważył wiecej niż 3,5t, bo to klacz źrebna  😎 , i taka wagowa bramka zważy, a ITD zatrzyma to co 3 tys?
Nie. Wtedy viatolla nie potrzebujesz, bo DMC zestawu nie przekracza 3,5t. Nawet nie zwrócą na Ciebie uwagi. Jeśli zalazłby się jednak jakiś służbista, to ew. dostałabyś mandat za przeładowanie. Poza 10% ładowności można przekroczyć bez konsekwencji, a wątpię by nawet dwa źrebaki ważyły więcej niż 350kg.  😀
o tą odpowiedź mi właśnie chodziło🙂 Czyli bramki wagowe nie miałyby zastosowania.
Nie sądzę. Nawet jeśli, to nie byłoby mowy o Viatoll'u tylko o przekroczeniu DMC. Swoją drogą, to dziwne. Jaki Ty masz samochód, że DMC zestawu nie przekracza 3,5t? Bukmanka na jednego konika?
czytałem o takich systemach:
http://www.555.pl/index.php?act=2418

ale w Polsce tego chyba jeszcze nie stosują  🙁
są dwie takie wagi na S5 od Gniezna, to A2, jedna za Inowrocławiem na Konin, jedna z Żyrardowa na Mszczonów...i jeszcze gdzieś, ale nie pamiętam.
Z Żyrardowa na Mszczonów??? To chyba na tej nowej obwodnicy, bo nią jeszcze nie jechałem.
jest bramka z kamerą, a pod nią dwa kable na asfalcie, co robią za sensory nacisku...CB prawdę Ci powie 😉
Patrz! Człowiek całe życie się uczy a i tak głupi umiera.  🙁
bo Polak jest jak kurczak...nawet po śmierci go oskubią
Ojciec mi wczoraj powiedział, że zmienił się przepis i teraz starczy prawko B aż do zestawu do 4t (albo 4,2). Słyszeliście coś?
Tak do 4 ton z jakimś małym haczykiem. Radzę tylko poszperać w przepisach, bo nie wiem, czy to nie dotyczy tylko przyczep kempingowych. Mogę się mylić, bo mam wszystkie pieczątki w prawie jazdy, więc siłą rzeczy mnie to tak bardzo nie interesuje.
SieneK   Kasia i SieneK
26 stycznia 2013 08:36
Tak do 4 ton z jakimś małym haczykiem. Radzę tylko poszperać w przepisach, bo nie wiem, czy to nie dotyczy tylko przyczep kempingowych. Mogę się mylić, bo mam wszystkie pieczątki w prawie jazdy, więc siłą rzeczy mnie to tak bardzo nie interesuje.

to jakieś stare PJ masz  😂

PS: sznurka zapomniałem  🙇
http://oskduet.pl/nauka-jazdy/prawo-jazdy-przyczepa

auto 3500 + przyczepa 750 dla PJ kat. B
w innym przypadku tylko B+E
Ale mój tata się upiera, że zmiana jest z okolic 19.01.2013 i że na pewno będę mogła sobie już ciągnąć przyczepkę bez E. Muszę poszperać w przepisach.
Jak taki przepis wyszperasz to wycofuję moją przyczepkę z ogłoszeń i będę sobie ciągać 🏇
[quote author=Misiek69 link=topic=1835.msg1665977#msg1665977 date=1359186620]
Tak do 4 ton z jakimś małym haczykiem. Radzę tylko poszperać w przepisach, bo nie wiem, czy to nie dotyczy tylko przyczep kempingowych. Mogę się mylić, bo mam wszystkie pieczątki w prawie jazdy, więc siłą rzeczy mnie to tak bardzo nie interesuje.

to jakieś stare PJ masz  😂

PS: sznurka zapomniałem  🙇
http://oskduet.pl/nauka-jazdy/prawo-jazdy-przyczepa

auto 3500 + przyczepa 750 dla PJ kat. B
w innym przypadku tylko B+E
[/quote]

Stare mam, bo sam stary jestem.
Cytat z ustawy:
Art. 6.
1. Prawo jazdy stwierdza posiadanie uprawnienia do kierowania:
6) kategorii B:
a) pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej
3,5 t, z wyjątkiem autobusu i motocykla,
b) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz
z przyczepy lekkiej,
c) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz
z przyczepy innej niż lekka, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita
zespołu tych pojazdów nie przekracza 4.250 kg, z zastrzeżeniem ust. 2,

d) pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM;


2. Zespołem pojazdów, o którym mowa w ust. 1 pkt 6 lit. c, którego dopuszczalna
masa całkowita przekracza 3,5 t, może kierować osoba, która zdała część praktyczną
egzaminu państwowego, potwierdzoną wpisem do prawa jazdy.




Czyli podpunkt 2. mówi o tym, że musimy mieć "E"? Nie jest to napisane wprost.
rtk- to jest bardzo dziwnie sforumowane.

Misiek- moje przypuszczenia były czysto teoretyczne. Aczkolwiek taki zestaw jest przecież możliwy, niekoniecznie mowa o bookmance. Chociaż pamiętam, że szukałam takiego zestawu do skomponowania i by się dało na styk.
Jest tak sformułowane, że prawnik piszący artykuł o zmianach po 19.01 w gazecie "Kierowca w firmie" napisał, że możemy na "B" ciągnąć do 4250kg...
Trzeba by gdzieś zadzwonić i to potwierdzić...
Mój mąż twierdzi, że potrzeba jednak E, ale on tak może twierdzić po to by z tego przepisu nie móc ewentualnie skorzystać.
Mój mąż twierdzi, że potrzeba jednak E, ale on tak może twierdzić po to by z tego przepisu nie móc ewentualnie skorzystać.


Dobre!!!  🤣 🤣
[[a]]http://www.karawaning.pl/artyku%C5%82y/news/zmiana-w-przepisach-ruchu-drogowego.aspx [[a]] tu tabelki i mowa o egzaminie, a tu cennik egzaminu http://www.word-ostroleka.pl/cenniki.htm  , wynika, że 170 zł, podejrzewam, że egz to jazda takim zespołem pojazdów, bez kursu i teorii.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
26 stycznia 2013 18:01
orientuje się ktoś w częściach do przyczep? potrzebuję konkretnie zamek do prawych drzwiczek w bokmance big master, heeelp 🙇
deborah   koń by się uśmiał...
27 stycznia 2013 08:06
Popytaj w firmie wiro bp
Ponia   Szefowa forever.
27 stycznia 2013 09:02
duunia, pisałam kiedyś do ich przedstawiciela  u nas, i zamek kosztował 60 euro.
Tylko nie pamiętam co to była za firma.

Jak znajdziesz i się dowiesz po ile, to daj proszę znać 🙂 :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się