Operacja - przeszczep skóry

Szukam informacji o przeszczepach skóry u koni, ile to kosztuje, jak to wygląda itp.
słyszałam, że bardzo dobrze takie operacje przeprowadza lek. wet. Jarosław Karcz z Janowa Podlaskiego
i znacznie taniej niż np. klinika SGGW
Emaertea no własnie Pan Jarek będzie przeprowadzał taką operację u mojej klaczy, ale jakie koszty się z tym wiążą?
o rany co wy piszecie  ❗
kiedy takie przeszczepy są potrzebne - po jakim urazie/chorobie  🤔
w szoku jestem i współczuje
Ja się spotkałam z przeszczepem skóry u klaczy, która miała potwornie rozwaloną tylną nogę i organizm nie bardzo mógł w jakimś sensownym czasie tą skórę wyprodukować, szczególnie że na nogach mamy same ruchliwe miejsca, tam naprawdę naskórek nabudowuje się bardzo bardzo powoli (wiem np. po siwym i jego dziurach po sarkoidach, które - może nie takie duże, bo wielkości 5 złotówek, ale położone w miejscach, które przy każdym kroku poruszają się i mają "fałdki"- zarastały dobre 3 miesiące...).
Skóra była pobierana z szyi, wszystko poszło ok i poza pewną ilością szwów na nodze i szyi nie nosił żadnych śladów dosztukowywania 🙂
nesta   by w przyszłość bezczelnie patrzeć...
26 stycznia 2009 22:30
Kasia co się stało?  😲
W moim przypadku to jest rana wielkości prawie kartki A4, kobył wpadła na słupek i wyrwała sobie razem ze skórą kawał mięśnia, mieśnie zostały przyszyte, skóra też ale niestety powstała martwica i wkrótce kawał skóry odpadnie. Po zarośnięciu ziarniną trzeba będzie zrobić przeszczep skóry, który zostanie pobrany z jej brzucha.  Z racji tego, że skóra sama nie zregeneruje się, bo to jest za duży obszar,  czeka mnie kolejna kosztowna operacja, dlatego ciekawa jestem ile to kosztuje.

quantanamera nie wiesz ile to mogło kosztować?

Miałam dużo szczęścia bo to stało się na naszych oczach i od razu wet. Cieszę się, że kobyłnie trafiła w żadną tętnicę czy żyłę.

Był niedawno przypadek gdzie koń też wpadł na słupek, ale nie miał tyle szczęścia co moja Fantazja, bo przebił płuco, w ciągu 15 min zdechł zanim wet przyjechał
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
27 stycznia 2009 10:18
Fantazja, trzymam kciuki, żeby było dobrze.
My też mieliśmy pewien przypadek z jednym z naszych koni- mniej więcej wielkości pół A4 skóry brakowało po wycieciu sarkoida na brzuchu, zarosło pięknie samo w 2 tygodnie...
Ale A4 to spora powierzchnia 🙁


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się