Perfekcyjna Pani domu. No,ostatecznie może być Pan;]

Ja szczoteczkę do szorowania + cilit z chlorem, ale mam tego jakieś 60m2 i nie daję rady. Robię na 5 razy... i jak skończę ostatni kawałek to pierwszy jest już brudny  😵
A mąż sugerował, żeby w salonie też płytki położyć  🤔
agulaj79, mop parowy jest rewelacyjny ale bez obrazy nie na zaszczane podłogi których nawet domestos nie rusza

a może problem tkwi w tym ze nie lubisz sprzatac
ash   Sukces jest koloru blond....
04 listopada 2011 08:02
Niestety mam jasną płytki i jasne fugi w salonie. Nie sorry...fugi to jasne były kiedyś. 😵

Mop parowy z fugami przegrywa, mimo że podłoga się błyszczy.

Proszek do pieczenia i szczotka z ostrym włosiem.
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
04 listopada 2011 08:25
Pomocy!
Biała umywalka (klasyczna, ceramiczna) zarysowana tytanem  😵
Rysa długości 19cm, szerokości ok 1mm, nie wygląda na głęboką. W zasadzie, wygląda na usterkę powierzchniową, pod palcem jest wciąż głądko, ale Cif nie jest w stanie tego ruszyć. Próbować domestosem? Jakieś sugestie?
pastą polerską jakąś?
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
04 listopada 2011 08:34
abre, ja swego czasu na jasne fugi wylewałam domestos, czekałam kilka/kilkanaście minut i dopiero zmywałam. Nie musiałam wtedy szorować szczotką, wystarczyła gąbka. Tyle, że robiłam to w malutkiej łazience 🙂

Macie może jakiś sposób na mycie ciemnych szafek? W kuchni mam ciemnobrązowe z rowkami i na samą myśl o ich myciu/czyszczeniu mnie odrzuca. Najpierw robię jakimś detergentem np. cifem, potem muszę je przemyć bardzo mokrą szmatką, żeby to "spłukać" a na koniec wytrzeć na sucho. W innym przypadku albo nadal zostają tłuste plamy, a jak nie wytrę na sucho to zostają mi smugi 👿
Horciakowa, my dodatkowo mamy ogrzewanie podłogowe - jak raz myłam podłogi różowym Domestosem to mi fugi różowe zostały  🤣 Nie mogłam tego domyć 😉

Ja szafki kuchenne już od lat myję płynem do mycia okien. Miałam kiedyś takie, na których smugi zostawały, widać było odcisk każdego palca, nic nie dawało rady poza właśnie płynem.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 listopada 2011 09:21
U mnie sprawdza się Pur, bo świetnie rozpuszcza tłuszcz.
Ekologiczne panie domu. Dorobilam sie wlasnie zmywarki. Macie jakies godne polecenia wlasnie ekologiczne srodki do zmywarek?

Nie musza byc tabletki, moge wszystko po kolei wsypywac i wlewac. Wazne, aby nie bylo w tym chemii..
Pandurska, wiem, ze ponoć w orzechach pioracych można zmywać
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
04 listopada 2011 10:44
http://www.haushaltstipps.net/tipps/spuelmaschinentabs-test-stiftung-warentest-testet-oekotabs.html

ja mam od dwoch dni zmywarke  🏇 🏇  i tabletki pare w jednym z dm. jak skoncze je (smierdza) kupie chyba osobno sol, klarspüler i tabletki jakies zwykle. bardziej sie oplaca.

a! w lidlu sa nowe eco tabletki W5 🙂

http://www.testberichte.de/p/lidl-w5-tests/all-in-one-geschirr-reiniger-phosphatfrei-testbericht.html
Gienia mowisz, ze te z DM smierdza? Bo mi kolega podpowiedzial wlasnie takie, bo sam uzywa, tylko mnie takie sieciowkowe malo przekonuja swoja faktyczna ekologicznoscia. No nic. Bede probowac.

Wlasnie czekam na kuriera ze zmywarka. Jutro cale podlaczanie bedzie i juz sie nie moge doczekac 🙂

sznurka orzechy piorace zawiodly mnie w calej lini. Probowalam sie z pol roku przestawic na nie. Robilam wywary, albo uzywalam calych, ale kurcze, beznadzieja. Pranie mi sie nie dopieralo (a nie mam szczegolnie brudnego), wlosy mialam jak oblesne straki. Generalnie fuj. A szkoda, bo bardzo chcialam! Takze sprobuje czegos gotowego Eko.
sznurka nienawidzę sprzątać.

Temat mopa parowego wyszedł w rozmowie ze znajomą i chciałam zasięgnąć informacji bo ona mnie pytała co o tym myślę, a ja nie mam o tym pojęcia. Może źle napisałam wiążąc go z podłogą śmierdzącą od psów ale tak jakoś się złożyło  🙂
ej wy tak o tych fugach. Zadna nie używa plynów do fug?
agulaj79 miałam kiedys ten sam problem tyle ze mi nie smierdziało az tak.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
04 listopada 2011 15:24
Pandurska, dla mnie zapach po otwarciu nieladny. moze jestem przewrazliwiona, ale mysl ze mam jeszcze 38 sztuk mnie dobija  😁 juz ich nie kupie, chodz domyly super! 🙂 teraz kupie w Lidlu, ludzie sobie chwala 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 listopada 2011 15:26
Abre - ja czasem używam oczyszczacza do fug, ale to też masa roboty. Tak czy siak. Tylko eliminujesz chemię. Ja na kuchenne, na podłogę, używam zmieszanego octu z sodą i najpierw szoruję, potem traktuję oczyszczaczem. Wyglądają świetnie, ale... no co najmniej 3 godziny z życiorysu wyjęte. A kuchnie mam  niedużą.
Ja na fugi polecam płyn do czyszczenia nagrobków 😎 , ale taki typowy najtańszy... wdychać tego nie radzę, ale żadnej strasznej ,,chemii" tam nie ma: zwykły roztwór HCl, zdziałał cuda na moje stare czterdziestoletnie białe kafelki+ fugi. Na początku wiadomo, śmierdzi, ale wystarczy po wszystkim zmyć mopem i wywietrzyć i nikomu się krzywda nie stanie 😉
Strzyga, 3 godziny? Ja w 3 h robię 5 m2 😉
armaquesse, miałam kiedyś, działał gorzej niż Domestos. Może masz jakiś sprawdzony?
Hagesan.
Zlewasz fugi, czekasz. Jak Ci syf nie zejdzie to szczoteczką. zmywasz podłogę i gotowe. Żadnego szorowania.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 listopada 2011 15:49
Ja robię chyba tyle samo =)
armaquesse, dzięki. Kupię, wyłączę podłogówkę i spróbuję.
Pandurska, ja też nie używam, spróbowałam ale bez szału
do prania mam teraz kule piorące, fajniejsze niż miałam wcześniej
jak cos mocno brudne to kule plus proszek dzieciowy i skończyło się uczulenie po noszeniu ubrań
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
04 listopada 2011 17:24
dobra perfekcyjne,jak usunąć plastelinę z wykładziny? 😎 😤
BASZNIA   mleczna i deserowa
04 listopada 2011 18:07
Ktoś, oblozyc lodem w workach i wykruszyc?

Horciakowa, widzialas moje szafki, tez ciemne z rowkami. Ja psikam plynem do tluszczy, W5 albo Pierdonkowym, ladnie zmywa, a robie to mega rzadko i mam zawsze sporo brudu.
A propo...mam straszny balagan w domu 🙁, rade na to znam-posprzatac 😉, tak sie tylko chcialam pozalic, ze ani czasu ani ochoty...
ktoś poszperałąm w necie GooGone to się zwie;]
http://studio-aw.pl/go/_info/?user_id=GG12_225ml&lang=pl
BASZNIA, jestem z Tobą. Właśnie posprzątałam po robieniu łazienki i balkonów - cały dom w pyle. Na razie tak po wierzchu bo padłam. W niedzielę spróbuję góry szaf i lodówki.
Nienawidzę sprzątać  😵 Jeszcze ścieranie kurzu itp. jest ok ale walka z odkurzaczem i mopem wywołuje we mnie agresję. Mam wadę wzroku, nie widzę przestrzennie, do tego jestem krótkowidzem. Powinnam sprzątać w okularach ale te spadają mi ciągle z nosa. Dosłownie, na podłogę. A jak nie mam okularów to bez przerwy o coś się uderzam  😤

Do posiadających to samobieżne odkurzające cudo.
Co ze schodami? No i czy ogarnie 2 poziomy w domu? Jak sobie radzi z długą psią sierścią?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 listopada 2011 19:16
Czym domyć akrylową wanne? Woda, która wylatuje z pralki leci do wanny. Jak po opróżnieniu pralki nikt nie umyje od razu to zachodzi i ciężko cifem domyć.
Spróbowałabym octem. Albo właśnie Domestosem. Tylko nie zapomnij o rękawiczkach.
na przywrocenie jasnosci starym, zszarzalym fugom idealnie dziala cilit bang. Naniesc, zostawic na jakis czas, wyczyscic. Fugi az po oczach daja  😁 a jakie zdziwienie, gdy szaro-czarne fugi nagle okazuja sie biale...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 listopada 2011 19:55
Spróbowałabym octem. Albo właśnie Domestosem. Tylko nie zapomnij o rękawiczkach.


Domestosem właśnie dziś umyłam. Cała wanna zaczęła ładnie błyszczeć, tylko przy odpływie nadal widać zaciek 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się