Perfekcyjna Pani domu. No,ostatecznie może być Pan;]

Gienia-Pigwa, odpowiedź na wszystko brzmi tak

robię i buły drożdżowe i chleby, nic już w zasadzie nie gniotę ręcznie - chłop się też w zasadzie przychylał do posiadania maszyny że ja jestem kontuzjowana i niestety gniecenie na zdrowiu mi się odbija
jak przy chlebie daje radę? jak mu nawalę w miskę 2 kg mąki, 1,5 litra wody, zakwas i inne cuda tak że jest w zasadzie na równo z rantem dzieży na wstępie to czasem pod koniec jeszcze od spodu trzeba 'grzebnąć" i wymieszać co na dnie - ale nie ma co się dziwić, skoro się sypie więcej niż wolno;] A ja po prostu piekę zwykle dwa bochny chleba bo na jeden szkoda mi czasu i pracy. Ale sytuacja o jakiej piszę wyżej wynika po prostu z tego że postępuję wbrew KA

Sorbetierę do lodów też mam i kocham lody domowe miłością gorącą, choć generalnie nie jestem miłośniczka lodów. Lody domowe to po prostu inna jakość;] Jedyny jej mankament że przed zrobieniem lodów 16 h musi stać w zamrażarce, a jest wysoka, ja ją trzymam tam cały czas więc trochę mi zagraca zamrażarkę, a mam małą.

W ogóle kitchenaid oszczędza bardzo mi czas i bark. Przystawki się łatwo myją, człowiek je zdrowiej - bo miele mięso zamiast je kupować zmielone, sama robię przecier z pomidorów - w przecieraku to jest chwila w zasadzie. Dla mnie próbą dla KA była zeszłoroczna Wielkanoc, kiedy rach ciach, wszystko poubijał, zagniótł.
No i powiem wam jeszcze, ze lubię urządzenia które za każdym razem jak odpalę mam poczucie dobrze zainwestowanych pieniędzy i za każdym razem na nowo cieszę się z ich posiadania!
sznurka weź idz w pomidory z tymi swoimi urządzeniami 😀iabeł:
Kurczę, czytam i czytam i ja się nakręciłam na KA! 😎 Może by mi się zachciało gotować jakbym miałą takie cudo 😉
Znalazłam na allegro full opcję za nieco ponad 3 tyś zł. Szkoda że nie mam chwiliowo drobnych 😉
sznurka weź idz w pomidory z tymi swoimi urządzeniami 😀iabeł:
jestem złym duchem tego wątku hihi

Muffinka, gwiazdka idzie nanannana
Czym czyścicie płytę indukcyjną? Chłop przeciera tylko szmatką i potem jest i tak cała w śladach....
Gąbką z płynem na mokro, papierowym ręcznikiem na sucho. Błyszczy się, zero śladów.
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
30 października 2011 17:53
Ja myję ściereczką/gąbką z płynem z W5 przeznaczonym do płyt, potem z samą wodą i wycieram papierowym ręcznikiem.

Czym usunąć z parkietu klej po taśmie klejącej?  👀 Pomyślałam o zmywaczu do paznokci, ale średnio dał sobie radę.
Kup dobry zmywacz 😉 U mnie zwykły sobie nie poradził natomiast Sally Hansen + delikatne skrobanie wyszło świetnie.
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
30 października 2011 18:30
W takim razie sprawdzę jakiś inny. Próbowałam takim najzwyklejszym z rossmana, ale zmył tylko "przyklejony" brud, a sam klej został :/


Czym usunąć z parkietu klej po taśmie klejącej?  👀 Pomyślałam o zmywaczu do paznokci, ale średnio dał sobie radę.

Tłuszczem, to samo wszelkie kleje po nalepkach i innych zabrudzaczach.
sznurka obawiam się że nie mam takich bogatych Mikołajów 😉

A jeśli chodzi o klej...to czym usunąć klej (superglu) z blatu kuchennego? Sporą grubą warstwę 😉
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
30 października 2011 18:54
strzeszynopitek, możesz opisać dokładniej?

I dołączam się do pytania Muffinki o super glue 🙂
To proste: nasmarować czymś tłustym ( masłem, oliwą, kremem do twarzy, czy co tam jest pod ręką), zostawić na trochę, minimum godzinę, a potem zmyć detergentem ( polecam "Fist- tłuszcz" z Biedronki). Rozpuszczalniki mogą utrwalić niektóre kleje.

Super glue nie ruszy żadna chemia, chyba że taka, która rozpuści podłoże plamy. Pozostaje jedynie skrobanie.
Co do super glue... Miałam klej tej natury, tyle, że inaczej się nazywał i miałam dwie grube krople zaschnięte na biurku i kiedyś mi się nudziło i je przypaliłam... Nie wiem co się z nimi stało, ale albo się ulotnił w powietrze (jedna), a drugą po podpalaniu zsunęłam jakby z blatu. Ryzykowne, ale może pomoże 🙂
Nie wiem czy było w tym wątku jeżeli tak to przepraszam i mnie przekierujcie ale nie mam chwilowo czasu na przeglądanie. Co myślicie o tych mopach parowych czy coś takiego? Mam problem z psem paskudzącym mi w przedpokoju i myślę że taki parowy mop załatwiłby sprawę, bo już nawet domestosem podłoge wymyłam a i tak śmierdzi. Czy można tym tez dywany przelecieć?
agulaj jeśli ten mop parowy włożysz psu w otwór, którym paskudzi, to na pewno załatwi to sprawę trwale.

A tak w ogóle to zgłaszam oficjalny protest: tytuł tego wątku jest przejawem skrajnego damskiego szowinizmu! Stawiam stanowczy wniosek o zmianę tytułu na np. "Perfekcyjna Pani i Pan domu" albo:" Perfekcyjna Pani domu. No,ostatecznie  może być Pan." Czy cóś takiego.
agulaj79, spróbować można, ale jak domestos nie pomógł to cięzki temat
dywanów nie próbowałam, ale ponoć się da
a co masz za podłogę w tym przedpokoju?

strzeszynopitek, oki robi się;]
agulaj79, pamiętam jak kiedyś kask z końskiego moczu czyściłam - sturlał mi się do tej rynienki pod boksem. Pomogła duża ilość wody utlenionej. Może tym spróbuj.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 listopada 2011 09:06
Nie wiem czy było w tym wątku jeżeli tak to przepraszam i mnie przekierujcie ale nie mam chwilowo czasu na przeglądanie. Co myślicie o tych mopach parowych czy coś takiego? Mam problem z psem paskudzącym mi w przedpokoju i myślę że taki parowy mop załatwiłby sprawę, bo już nawet domestosem podłoge wymyłam a i tak śmierdzi. Czy można tym tez dywany przelecieć?

A może wybierz się z psem do weterynarza i wyciśnij mu gruczołu około odbytowe. Może ma zapchane i kapie po kilka kropel. A to smród okropny.
Są też preparaty neutralizujące psie zapachy.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 listopada 2011 09:19
Oczyszczacz parowy to na to raczej nie pomoże. Ja w ogóle na dywanach nie zauważyłam efektu "wow".
Gienia ja mam Boscha Mum!! Wiercilam dziure w brzuchu mojemu lubemu o KitchenAida, ale byl nieugiety od wielu miesiecy, a ja potrzebowalam czegos w miare szybko, bo stary mikser sie zepsul, no i potrzebowalam czegos, co mi np. posieka kapuste.  I nie zaluje jak narazie!

Wiadomo, to nie ta sama jakosc, co KitchenAid, ale naprawde daje rade. Robilam ciasta, chleb, surowki i sie fajnie sprawdzil. Latwo sie go myje i sklada. Mam nadzieje, ze mi posluzy jeszcze dluugo. Takze ja od siebie polecam.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
03 listopada 2011 13:16
a ktorego masz? znaczy jaki model, nummer?

sznurko dzieki za odpowiedz 🙂
ech, teraz taki Aid by sie pieknie w mojej kuchni komponowal  :emot4:
Sorki,  że się wtrącam 😡
ale ja też mam Mum tylko, że z serii 5  - o taki:

i jestem w niem absolutnie zakochana 😍
Jara jej nic nie kapie, ona poprostu się tam załatwia nocą mimo wieczornego wyprowadzania!

sznurka na podłodze mam panele.
Kurcze myślałam, ze taki parowy mop choć trochę pomoże...
agulaj79, ja mam obawy że w takim razie mocz po prostu spenetrował te panele i będzie długo jeszcze problem;/
moja rada - to coś połóż na panele - linoleum czy cokolwiek nieprzepuszczalnego bo może się to skończyć niestety zdjęciem paneli i wymianą na nowe
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 listopada 2011 06:56
Jara jej nic nie kapie, ona poprostu się tam załatwia nocą mimo wieczornego wyprowadzania!
To jest stary pies, że się załatwia? Jeśli nie to może czas poszukać powodu nie trzymania moczu, bo Ty szukasz sposobu na zapach moczu, a pies jest po prostu chory np zapalenie dróg moczowych albo inna przypadłość 😉
Nie jest chora. Ma niecały rok. Było ok ale od miesiąca coś jej odbiło i załatwia się w domu mimo że na dworze siedzi całymi dniami! Ręce mi opadają.

Ale odchodząc od tematu psów, to i tak mnie ten mop parowy interesuje. Mówicie że to żadna rewelacja? Potrzebuję coś co mi pomoże lepiej sprzątać bo ja jestem strasznie niecierpliwa i nie lubię sprzątać. Na sprzątaczkę mnie nie stać od razu uprzedzam  🤣
Też mnie mop zastanawia - mam problem z wiecznie brudnymi fugami (tak, wiem, najlepiej wymienić na ciemne 😉 ). Pomaga taki mop czy nie?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 listopada 2011 07:42
agulaj79, Spróbuj płynem do płukania ust albo kup specjalny preparat neutralizujący zapachy
http://www.karusek.com.pl/index.php?cat=160&page=1

Na brudne fugi ja stosuję cif lub proszek do pieczenie i niestety ... szczoteczkę do zębów. 😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się