Perfekcyjna Pani domu. No,ostatecznie może być Pan;]

Xiaomi najnowszy też myje.
Bardzo dużo się zmieniło w robotach. Myją, zarządzane z apki, same się ładują, można wykluczać obszary,
projektują trasy sprzątania (uczą się). No i są moce i spore pojemniki, także na wodę z płynem.
I coś takiego można za 1 500 kupić.
Dopiero przy okazji poszukiwań zorientowałam się, że aliexpress ma już "hurtownie" w Polsce:
kupujesz na Ali, wysyłka z Polski.
Zastanawiam się nad samojezdnym odkurzaczem. Ale nurtuje mnie kwestia piasku - czy taka room a albo xiaomi zbiorą piasek czy nie dają rady?
Mój mi robot zbiera wszystko, jedynie jakieś większe elementy (np. spadł mi raz orzech i trzasnął na 3 kawałki) zostawia. Pod kuchnią zawsze syfsko, bo mój chłop jak robi cokolwiek to zostawia armagedon wokół, a piachu i syfu nosi ciągle pies, robot jeździ raz dziennie i mam czysto.

edit, bo palnęłam się z nazwą.
Przymierzam się do kupna odkurzacza robota samojeżdżącego (kot długowłosy+pies wiecznie liniejący niskopodłogowy, więc też piachu sporo). Chyba postawię na Xiaomi, gdybyście mogły napisać jakie konkretnie modele polecacie na takie ciężkie warunki, byłabym wdzięczna :kwiatek:
mam pytanie odnośnie wyciskarki do warzyw i owoców . Jaką polecacie ? Są jakieś godne polecenia ? Na co zwracać uwagę przy kupnie ? byłaby wdzięczna za podpowiedzi
Zastanawiam się nad samojezdnym odkurzaczem. Ale nurtuje mnie kwestia piasku - czy taka room a albo xiaomi zbiorą piasek czy nie dają rady?

Xiaomi roborock s50 daje radę i z piaskiem i z psimi kłakami (dość długimi).
Przerobiłam też inny odkurzacz samojezdny, który nie skanował pomieszczenia i to była porażka.
yegua, mąż dał się namówić? 😁

My mamy ten wcześniejszy model xiaomi i też elegancko daje radę z psimi kłakami i piachem. I wszystkim innym też - serio, nasza podłoga nigdy nie była tak dobrze poodkurzana, jak teraz, gdy codziennie lata xiaomi.
A jak przy listwach przypodlogowych, i w rogach? Rogi przeboleję, ale mam już jeden odkurzacz za tysiaka co miał być super (taki stojący, nie automat) i kurz wciąga super, ale piach zostawia, do krawędzi nie dojedzie...
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
06 października 2019 14:56
Mój super zbiera wzdłuż listw, bo ma dodatkowo szczoteczkę co kręci sie szybko w górnym rogu i podmiata do srodka.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 października 2019 15:21
A jak przy listwach przypodlogowych, i w rogach? Rogi przeboleję, ale mam już jeden odkurzacz za tysiaka co miał być super (taki stojący, nie automat) i kurz wciąga super, ale piach zostawia, do krawędzi nie dojedzie...

A masz turboszczotkę? Ja mam zelmera aquacośtam i ta jego turboszczotka to jest wybawienie 😀
gienia a jaki masz konkretnie?
madmaddie mam Philipsa auqua coś tam... Niby ma turboszczotke, ale ona jest tak jakby w połowie jego tej stopy, więc zbiera kurz do odległości pi razy drzwi 4 cm od krawędzi, więc przy listwach zawsze syf muszę zmiatac inaczej... I to mycie w sumie to też taki pić na wodę, bo to w sumie szmatką z mikrofibry doczepiona za tą szczotka, tyłe  że stałe nawilżana wodą ze zbiornika (w czasie mycia i tak kilka razy płuczę ja w rękach, bo bez sensu...).
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 października 2019 20:27
DoSia, o ja, beznadzieja. Ten Zelmer ma te szczotkę konkret i zbiera wszystko. Mycie w sensie a la mop? Ten ma pranie, kosmiczny osprzęt do tego i spokojnie można wyprać dywany i tapicerkę mebli. Z 500zl kosztował.  👀 w ogóle to polecam, bo cena sensowna a daje radę ze wszystkim
yegua, mąż dał się namówić? 😁
Dał 🙂
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
07 października 2019 10:32
Hej, mógłby ktoś polecić jakąś suszarkę do prania. Nie wiem bębnową elektryczną, w ogóle nie miałam styczności z tym, a dzieciak się pojawił to i prania więcej.
majek   zwykle sobie żartuję
07 października 2019 11:04
madmaddie, jaki to konkretnie odkurzacz?
Juz tyle dobrego o tych aqua-cos tam slyszalam, ze chyba sobie zafunduje odkurzacz z PL.
Tylko ktory wybrac, bo jest ich kilka
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 października 2019 11:31
majek, wydaje mi się, że to ten, ale jak wrócę do domu, to jeszcze sprawdzę  :kwiatek:
https://www.zelmer.pl/dla-domu/odkurzacze/wielofunkcyjne/aquawelt-plus-zvc762st
tylko turboszczotkę trzeba czyścić po odkurzaniu - owijają się w nią długie włosy - trzeba je rozciąć i wyciągnąć ręcznie. Ale poza tym, to super. 🙂
majek   zwykle sobie żartuję
07 października 2019 12:12
Dzieki 🙂
jolka my właśnie  kupiliśmy  marki Gotze & Jensen  jestem zachwycona!
były tutaj wielokrotnie polecane automatyczne odkurzacze - XIAOMI, które konkretnie modele polecacie ?
nokia , o jakiej mocy kupiłaś ? Brać tą najsilniejszą ? bo jest moc 240 , 200 i 150 W .
elle, kilka postów wyżej zadałam to samo pytanie, dostałam dwie odpowiedzi od dziewczyn, przeczytaj wyżej 😉
o, pardon ! s50 juz zamówiona, zobaczymy  🏇 🏇
Jolka brałam najsilniejszą czyli 240. Słabsze to ciężko wciskają. Ta jest najlepsza!
Jeśli chcesz dobra wyciskarkę, to uważam że lepszej nie ma. Lepiej dołożyć i kupić lepszą 🙂
Nokia, a jeszcze się łudziłam, że, zaoszczędzę... Dziękuję
jolka, a jeśli coś super a bardziej budżetowo, to polecam wyciskarkę silvercrest Lidla. Gdybym teraz drugi raz miała czekać aż pojawi się w ofercie żeby kupić, to bym czekała. Jest absolutnie super, wyciska wszystko jak leci 😉 kupiłam wtedy jeszcze za chyba 249zł
Niestety niedostępna, za późno zaczęłam szukać. Płacz i płać mnie czeka
jolka, a potrzebujesz na już? One bardzo często wracają 😉
Potrzebuję dwóch, o ile dla siebie mogę poczekać o tyle drugą muszę kupić. Sugerujesz poczekać?
Czym czyscicie pralki? Szukam proszku/kapsulek, ktore odgruzuja mi pralke 🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się