Perfekcyjna Pani domu. No,ostatecznie może być Pan;]

madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 sierpnia 2019 11:44
ja mam takie krótkie i dość zbite, więc cieszę się  🏇
czym czyścicie swoje płyty indukcyjne?? gdy sam płyn do mycia naczyń nie daje rady  😵
efeemeryda   no fate but what we make.
23 września 2019 12:08
Szukam mopa parowego do płytek i do paneli, nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę? Jakie parametry i jakie firmy w ogóle są dobre?
Najchętniej chciałabym bezprzewodowy.
Cena w sumie nie ma znaczenia bo jak dobry to może być drogi.
Polecicie coś?  :kwiatek:
pestka ja do indukcji używam Mr Muscle, na zapieczone zabrudzenia zostawiam cienką warstwę na chwilę. Starcza na bardzo długo bo wystarczy kilka kropel.
Przymierzam się do zakupu Xiaomi Mi, tego robota odkurzacza  😂  Czytałam Wasze wpisy, jak Wam się sprawdza przy psach z dość długim włosiem ? Ja mam w domu zoo, dwa psy i dwa koty plus szynszyla, która uwielbia kąpać się w pyle... i bobkować wszędzie  🙇
BASZNIA   mleczna i deserowa
24 września 2019 16:12
kolebka, bobków może nie wziąć.... Nie wiem jakie duże robi, ale może tak być.
A czemu boków ma nie wziąć? U mnie zgarnia wszystko.
BASZNIA   mleczna i deserowa
24 września 2019 20:10
Jakiego stwora bobki bierze? Bo u mnie większe śmierci potrafi zostawić, więc nie wiem....
Nie mam w domu bobkow, ale skoro zgarnia ryz, kukurydzę i inne ziarna to dlaczego ma nie zgarnąć bobka 🙂
Masz Xiaomi? Mój niczego nie zostawia.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 września 2019 06:38
Bobki weźmie bez problemu, nasz nawet zgarnął kiedyś porzuconą skarpetkę 🤣 jakieś śmieci jak znajdzie to tez zbiera. Kot długowłosy, kilkanaście cm kudły potrafi mieć, to też nie problem.

A czy ktoś ma robota mopującego 👀 Jak wrażenia?
Szynszyla robi takie nieduże bobki, koło pół centymetra długośc, może trochę większe. Ale skoro kukurydza daje rfadę, to i bobek 😀
BASZNIA   mleczna i deserowa
25 września 2019 14:32
Temat kupy wyczerpany 😀.
efeemeryda   no fate but what we make.
25 września 2019 16:02
Widzę, że moje pytanie o mop parowy zginęło w kupię  😂
Może jednak ktoś coś ?  :kwiatek:
efeemeryda, może dlatego, że mop parowy i panele niekoniecznie dobrze się komponują?
efeemeryda   no fate but what we make.
25 września 2019 18:01
No właśnie ja tego nie wiem czy się komponują czy nie, znam takich co na drewnianych podłogach używają  👀

Edit. Generalnie szukam czegoś ekstra do mycia podłóg, kocham mojego dysona v8 i chciałabym coś takiego w wersji mop.
Może elektryczny karcher? Macie jakieś doświadczenia? Bardzo mi zależy żeby to było bezprzewodowe.
BASZNIA   mleczna i deserowa
25 września 2019 18:43
[[a]]https://www.mediaexpert.pl/lp,5843-bissell-crosswave-2588n?utm_source=FB_PRO&utm_medium=cpc&utm_content=2019.09.5843_bissell-crosswave-2588n_cpm_facebook-rnf_ppla-1200x628_wrzesien_2019.09.5843_bissell-crosswave-2588n&utm_campaign=2019.09.5843_bissell-crosswave-2588n&utm_term=P_PROMO&&utm_facebook=2019.09.5843_bissell-crosswave-2588n_TRAFFIC%7CTRAFFIC[[a]]

Mam takie coś, tylko przewodowe innej firmy. Jedyny słuszny mop moim zdaniem. Podłoga jest naprawdę czysta.
Poszperaj, bo już była tu o takich dyskusja
efeemeryda, gdy podłoga jest drewniana - że - drewniana to działanie parą ujdzie w tłoku.
Jednak, gdy panele są "drewniane", to oznacza, że w najlepszym przypadku jest to gruby fornir na wierzchu.
Cała konstrukcja jest "kanapką" z warstw typu pilśnia sklejanych, hm... pod gorącą parą?
Dopóki całość jest sklejona żywicą i polakierowana na grubo i gładko  - to ok.
Ale nawet w takim przypadku to krótko trwa, tam pojawiają się mikropęknięcia.
A jeśli panele nie klejone, tylko na wcisk, to minimalna szpara - dla pary jest szparą potężną.
I krawędzie paneli niszczą się raz dwa, choć początkowo tego nie widzimy. A gdy już brzegi puszczą - dalej leci łatwo.
Też byłam optymistką - i mop parowy leży mi w komórce.
Z mopującymi odkurzaczami inna sprawa, czy bezprzewodowe czy automatyczne.
Cząsteczki wody wobec szczelin w panelach są względnie duże i mają napięcie powierzchniowe, nawet z płynem (a te pewnie są dobierane, żeby to nie wsiąkało zbyt łatwo).
Gorąca para wniknie wszędzie, kwestia czasu. Wniknie i do wnętrza paneli.
efeemeryda   no fate but what we make.
27 września 2019 08:18
halo dziękuje, w takim razie daruje sobie parowy  :kwiatek:
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
27 września 2019 13:45
Na panele i parkiet to mycie dosłownie kropla wody. Parowy sie nie nadaje. Zato jak ma sie kafle czy kamień to super!
Gillian   four letter word
27 września 2019 14:00
No właśnie, spóźniłam się z odpowiedzią. Ja sobie załatwiłam panele mopem parowym, rozklejają się. Używam zaś u mamy bo ma same kafle i rewelacja, doczyszczone ideolo bo to fajny wynalazek. Żałuję, że nie mam kafelków w stajni bo bym czyściła codziennie 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
27 września 2019 14:23
Dziękuje Wam  :kwiatek:
Może się zdecyduje na karchera, bo chce coś co będzie dobrze myło a wymagało ode mnie minimum wysiłku  😜
Bischa   TAFC Polska :)
29 września 2019 03:55
Jak kupić deskę klozetowa? 😂
Nigdy nie kupowalam, widze ze są w Castoramie i gdzieś jeszcze, ale są jakies rozmiary? Oznaczenia? Trzeba zmierzyć jakoś? Czy wziąć ze sobą? Jak sie demontuje? Moja wyglada okropnie i tu i ówdzie popękała. Czas nową kupić. 
Mam pytanie odnośnie samojezdnych odkurzaczy bo mam taki zaplanowany do domu. Byłam u znajomej, która ma rumbę i cały dom pod nią zaplanowany tzn. wszystkie meble wysokie, żeby odkurzacz mógł pod nie wjeżdżać i takież cokoły np w kuchni i znajoma jest mega rozczarowana bo maszyna te miejsca omija :o jeździ sobie tylko środkiem i największy bałagan w tych zakamarkach zostaje. Macie takie doświadczenia z tego typu odkurzaczami?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
29 września 2019 08:32
Dlatego kupilismy odkurzacz co jeździ nie gdzie popadnie ale według schematu. Wiadomo, ze 100 % rogów nie zrobi ale ogolnie to moim zdaniem odkurza super. To jest robot firmy Vorwerk. Zawsze go tu polecam. A mamy go juz od 2015 roku 🙂 jak byłam w ciazy i ginka powiedziała mojemu mężowi, ze teraz on musi odkurzać  😂
BASZNIA   mleczna i deserowa
29 września 2019 08:41
bobek, to może ma coś nie tak... Moja wjeżdża pod meble nawet jak na styk się mieści...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 września 2019 08:51
bobek, odkurzacze Xiaomi robią mapę mieszkania i tam gdzie raz się zaklinowały to nie wjeżdżają, podobnie zapamiętują gdzie są schody.
emptyline   Big Milk Straciatella
29 września 2019 12:53
Nasza Roomba wjeżdża pod meble.
Bischa, Najlepiej wziąć karton, przyłożyć do miski klozetowej i odrysować obrysy i otwory.
Wyciąć, nie musi być starannie, i zabrać z sobą do sklepu.

bobek, teraz odkurzacze mają niesamowite opcje, to się szybko zmienia w kierunku "zraz zaczną gotować, i jeszcze bidet".
Pełno też w internetach opisów modeli.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
30 września 2019 08:40
Ja bym chciała miec jeszcze robota co myje podłogę  🙂 ale myje a nie rozsmarowuje brud po całym mieszkaniu 😉 sa juz takie?
Dzięki wielkie za odpowiedzi.

Gienia-Pigwa, no właśnie, słyszałam opowieść o tym jak jeden z tych robotów myjących, napotkaną wcześniej kupkę kota, rozprowadził równiutką cieniutką warstwa po całym mieszkaniu i zwątpiłam 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się