Perfekcyjna Pani domu. No,ostatecznie może być Pan;]

Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
16 listopada 2018 17:52
Witam czy próbował ktoś mopa elektrycznego Kercher fc5?  Pytam koniarzy i psiarzy? ( z podobną charakterystyką podłogi co u mnie: sierść psia, końska, czasem trochę trocin, słomy, błoto) . Będę wdzięczna za opinie.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
16 listopada 2018 19:45
Musisz i tak wcześniej odkurzyć. Czytałam bardzo duzo opinii o nim i wszędzie piszą, ze nie zastąpi odkurzacza.
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
16 listopada 2018 20:21
😕 o losie..
da sie jakos wywabic smrod z plastikowego kubka/shaker'a? Zdechlo mi smoothie i zapach trupa pozostal - wielokrotnie moczylam we wrzatku, pralam w zmywarce i nic. Hilfe, taki fajny kubek...  🙇  😁
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
16 listopada 2018 21:07
Nieeeee da sie, miałam ten sam problem pare razy...Dlatego pije juz z butelek z nierdzewki, młodemu tez kupiłam pojemnik na śniadanie z nierdzewki. Jak mi przez weekend zrobi sie grzybek to wygotuje i po problemie 😉
zasmucilas mnie...  🥂
Nerechta, spróbuj wymieszać pół na pół sodę z kwaskiem cytrynowym, dodać wrzątku, żeby zrobiła się pasta i to nałożyć wewnątrz i zostawić na kilkanaście godzin. Potem do zmywarki. Jak nie da rady to czynność powtórzyć, nawet kilkakrotnie. Nic nie tracisz a może się uda. Ja tak uratowałam kubek zostawiony z fusami po kawie w torbie przez... kilka miesięcy.
Ocet też pochłania zapach, można więc spróbować umyć wodą z octem jeśli kwasek i Doda nie pomogą.
dzięki dziewczyny, spróbuję  🙂
Dziewcztny, pomocy. Szukam miksera, który ubije mi śmietanę na masło.  😵  Kupiłam taki: [url=[[a]]https://allegro.pl/planetarny-robot-kuchenny-mikser-blender-2000-w-i6995319160.html?snapshot=MjAxOC0xMC0yOVQxMzo0NjoxNS41ODVaO2J1eWVyO2RhMDdhMWRiMmIzNjRiNTVjMWRjYWVhMWU2N2U2MTZhMzBmNGVmZjg4YjhkNmE2OTg0NTI4MTZiMWEyMDcyYjg%3Dklik[[a]][/url]
I niestety on nie daje rady, ubije śmietanę ale masła nie zrobi, za wolne obroty ma.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
22 listopada 2018 14:55
a jaką masz śmietanę?
Prawdziwą od krowy 🙂 miałam wcześniej mikser i robił mi fajnie, ale wsiadł, a ja zamiast spisac jaki to, to go wyrzuciłam..
BASZNIA   mleczna i deserowa
23 listopada 2018 20:45
Każdy mikser zrobi. Nawet w słoiku trzepiąc  sie zrobi. To kwestia temperatury i tłustości.
Jak wyczyścić, odświeżyć, futerko takie jakie sprzedaje się w tych bazarkach góralskich, chyba to z barana jest.

Ja robię masło trzepiąc w słoiku 🙂, śmietana niestety nie taka prawdziwa od krowy, ale 30 % daje radę.
Kupiłam mikser zelmera i daje radę, ubijam jakiś litr śmietany jakieś 15-20 minut mikserem. To ile robisz to ręcznie?  😲
Watrusia, zależy od stanu futra. I do czego ma służyć.
Jest kilka opcji.
Można wyprać ręcznie np. w perwollu, czymś z lanoliną, w mniej niż 40 st. Kluczowe jest suszenie.
Suszy się rozłożone, w cieple ale daleko od źródeł ciepła, często przekłada, "roztrzepuje".
Gdy jeszcze trochę wilgotne skórę od spodu naciera się jakimś kremem do skóry, a wełnę można rozczesać dobrą szczotką do zwierzaków z odżywką.

Można też bardzo dobrze wytrzepać, odkurzyć, i wykorzystać... śnieg i mróz.
Futro bardzo dobrze "pierze się" śniegiem. A mróz (nawet w zamrażarce) zabija roztocza i inne beze-beze.

Są też pianki do futer, można tez dobrym suchym szamponem.
halo, dzięki :kwiatek:.  Jest w dobrym stanie, tylko zakurzone, a służyć będzie jako futerko na siodło. Śnieg byłby dobrym rozwiązaniem, ale go nie ma, a prać ręcznie trochę się boję. Zobaczę z tymi piankami, lub suchym szamponem. Wymrozić przed czyszczeniem?
Tak, byłoby nie od rzeczy.
Robilam futerko na siodło z takiego chodniczka.zapralam gąbka plamy i potem przejechalam po całości(szare mydło-duzo piany).Starałam się nie moczyć skóry od spodu.Potem porządne,trzepanie i czesanie i na sloneczku wyschlo.wyjmuje tylko na mrozy więc jest regularne odkazanie i powiem Ci że jest ekstra. 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
09 grudnia 2018 14:08
nokia6002, 5 minut 😉. Tyle ze moja prawdziwa smietana ma ok 60 % tluszczu. I nie robie takich duzch piorcji. A jak wybijasz maslanke? Mikser daje rade?
Kurde to mi jak za szybko wyjmę śmietanę z lodówki to nawet ze sklepowego wyjdzie masło  😁 oczywiście jak nie potrzeba, bo robię krem do ciasta.
Moja nie wiem ile ma %, ale zwykły zelmer daje radę, chodź ubijam litr śmietany ok 15-20 minut.
A z których śmietan "sklepowych" wychodzi wam masło? Ja nie ogarniam tematu śmietan, która dobra która nie.
BASZNIA   mleczna i deserowa
11 grudnia 2018 13:33
z kazdej tlustej wyjdzie.
tylko musi byc w odp temperaturze, chyba cos kolo 10stopni, no i tlusta
epk - a choćby z biedrowej 30-stki, tyle, że planując zrobić krem do ciasta wyjmujesz ją zdecydowanie za wcześnie z lodówki  😁 po czym jak już otrzymujesz masło, błogosławisz pomysł zakupu na promocji śmietanki uht o terminie ważności soli i ukrytej w czeluściach lodówki na czarną godzinę  😂
Sugerowana temperatura śmietany na masło to 10-13 stopni. Na upartego to i z 18-stki wyjdzie tyle, że mało, bo mało tłuszczu - też mi się udało kiedyś przy moich zdolnościach, i również celem nie było uzyskanie masła.
zielona_stajnia, noo mi wychodzi dość często przy czym podejrzewam, że jeśli mi się zamarzy zrobić masło to akurat za chińskiego nie wyjdzie... 😀iabeł: 😀iabeł:
Musze wyprać polar, ale ma on rzepy.
Te rzepy są przyczepione z różnymi napisami. I nie wiem czy jeśli odczepię te napisy to czy później po praniu przyczepi się to s powrotem. Czy może wcale ich nie odczepiac i tak wyprać ?
Walka z roztoczami.
Mam psiego alergika w domu. Dostałam zalecenia, by częściej sprzątać, korzystać z mrozu na zewnątrz (mieszkamy w Norwegii), prać częściej legowiska, wymrażać zabawki czyli wrzucać je na minimum 6 godzin do zamrażarki, częściej latać na mopie. Mam zwykłe środki do czyszczenia, czy lepiej je wymienić na jakieś specjalistyczne ? Może same robicie jakieś mikstury do czyszczenia dolewając ocet czy coś innego, jeśli pomaga?
Ktoś przez to przechodził? Co mogę zrobić jeszcze by było lepiej?
oczyszczacz powietrza 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 stycznia 2019 16:08
konikaraa, ja mam psa z azs i tez miałam takie zalecenia. Koc w poszwy, pościel hipoalergiczna, mrozenie karmy i odczulanie. Po 2 latach odczulania wszystko wrocilo na swoje miejsce.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się