Perfekcyjna Pani domu. No,ostatecznie może być Pan;]

Ja myje kabinę prysznicową płynem z rossmanna, nie pamiętam co to dokładnie za firma, ale kosztuje ok 22 zł i mimo małej pojemności starcza na dość długo. Nie zostawia zacieków i spoko daje radę. Czasem przemywam też płynem do szyb na bazie octu. Jeśli to robię to zauważyłam że znacznie wolniej osadza się para na kabinie.
BASZNIA   mleczna i deserowa
13 lipca 2018 10:17
hanexxx, i tak nie spierzesz, musisz rozpuszczalników.
Proszę o poradę bo mi ręce opadają. Mam przepiękną podłogę z kostki dębowej ale sprawia wrażenie wiecznie brudnej i matowej 🙁 Z uwagi na to ze to drewno powstrzymuje się z całych sił żeby jej nie myć na mokro... Jak dbać żeby nadać ladny połysk? Ogólnie to jest bardzo stare budownictwo, mieszkanie z charakterem (drewniane bale pod sufitem itp. bajery) Konkretne marki, preparaty? Domowe sposoby? Z góry dziękuję  :kwiatek:
kajpo, w rodzinnym domu miałam dębowy parkiet. Bardzo odświeżył się po cyklinowaniu.
Myliśmy go taka emulsją "Agata", potem zwykła pasta do podłóg, a kluczowa (ok. 100 m 2) była elektryczna froterka, zresztą z ZSRR.
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
09 września 2018 20:01
Czym doczyścić zapuszczoną kuchenkę gazową - palniki na szkle. Chodzi o stary tłuszcz itp. Jakieś środki konkretne możecie polecić ? Bo warstwa dookoła palników nie chce puścić ...
Czym doczyścić zapuszczoną kuchenkę gazową - palniki na szkle. Chodzi o stary tłuszcz itp. Jakieś środki konkretne możecie polecić ? Bo warstwa dookoła palników nie chce puścić ...

ogólnie do kuchenki zawsze używam płynu w sprayu  z lidla w pomarańczowej butelce, działał na mocno "zapieczone" brudy na kuchence 🙂
Ludu drogi, co można zrobić, żeby wyschnięte pranie się tak nie "sypało"? kurzy się z niego jak nie wiem co. Trzepię po zdjęciu przed złożeniem, ale to niewiele pomaga
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 września 2018 20:22
wistra, spróbuj po programie puścić jeszcze ekstra płukanie.

Ja zawsze puszczam program, a później dwa razy dodatkowo płuczę. Do ostatniego płukania płyn.
Dziewczyny, jak wysuszyć wilgotne (dość mocno) wykładziny dywanowe po praniu Rug Doctorem? Grzeje, wietrze, cały czas chodzi wyciagacz wilgoci - raz w jednym, raz w drugim pokoju) a dywany wciąż  mokre i zaczyna śmierdzec. Mieszkam w bardzo wilgotnym klimacie i to jeszcze bardziej utrudnienia sprawę..
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 października 2018 10:09
sanna, Spróbuj rozwiesić je na czymś. Płot, trzepak, fotele itp. Tak żeby spód również oddychał.
Rozwiesić wykładziny?
sanna, A bardzo mocny odkurzacz typu piorącego? (ale tylko ssanie)
A gdyby gęsto posypać ryżem?
Jara, to jest wykładzina dywanowa, nie da rady tego zdjąć i znowu położyć bo to jest olbrzymie i na "stałe".
Halo, mam mocny odkurzacz, więc już po tym jeżdżę, plus grzeje, wietrze I cały czas chodzi taki fajny wyciagacz wilgoci. Dziś rano było już prawie sucho i bez tego zapachu wilgoci.
Dzieki dziewczyny  :kwiatek:
Poszukuję odkurzacza. Musi mocno ciągnąć i radzić sobie z ogromem kłaków, moich i kota 😉. I żeby podłogi nie rysował, bo na starym mieszkaniu miałam jakiegoś super Zelmera, ale ta stopka była koszmarna, nie chcę sobie zryć nowych paneli. No i najlepiej, gdyby nie zajmował zbyt dużo miejsca 😉 za hmm maks 500zł, ktoś coś poleci?
BASZNIA   mleczna i deserowa
14 listopada 2018 21:38
Ogolić się i kota.... Wszystkie moje odkurzacze się zaklaczają.. 
BASZNIA, kot golony ze względu na problemy skórne, ale tak czy siak przez swoją wielkość gubi to jak pies 🤣
BASZNIA   mleczna i deserowa
15 listopada 2018 11:23
maiiaF, kupiłam teraz irobota.  Specjalne szczotki antyklakowe dają rade, ale pióra córki i tak się owijaja wokół szczotki obrotowej....
efeemeryda   no fate but what we make.
15 listopada 2018 12:47
Tylko dyson V8, ale to niestet my dużo drożej  🙁
efeemeryda, no niestety na ten moment zdecydowanie poza zasięgiem, już i tak nowe mieszkanie pochłonęło więcej wydatków niż się spodziewałam 😁

BASZNIA, ja moich kłaków nie zetnę, za bardzo je polubiłam 😀 poza tym irobot też poza zasięgiem cenowym, chociaż no kuszą one (wszystkie te samo jeżdżące) swoją wielkością, łatwością przechowywania i wygodą na maksa.
BASZNIA   mleczna i deserowa
15 listopada 2018 20:53
maiiaF, 50 rat zero procent!  Mam go tydzień.  Kocham...
emptyline   Big Milk Straciatella
15 listopada 2018 22:25
efeemeryda, BASZNIA serio jesteście z niego zadowolone? Dla mnie to jeden z gorszych odkurzaczy świata...
maiiaF, to kup Xiaomi mi robot. To samo co Roomba, a tańsze dużo. Ja swojego stworka uwielbiam. Wciąga kocie kłaki, moje też. Czasem wkręcają się w kółka, wystarczy co jakiś czas wyczyścić. Bez niego moje życie byłoby bez sensu 😀
efeemeryda   no fate but what we make.
16 listopada 2018 07:45
emptyline
za nic nie zamieniłabym go na innego, moi rodzice również mają i sobie chwalą  😉 ale mowa jedynie o V8, co do starszych modeli się nie wypowiem.

Czy któraś z Was używa do ekspresu ciśnieniowego uniwersalnych tabletek do czyszczenia ? czy tabletki muszą być tego samego producenta co ekspres?
Zastanawiam się nad tabletkami koenic.
emptyline   Big Milk Straciatella
16 listopada 2018 07:56
efeemeryda, ale żeby odkurzyć kąt trzeba zmieniać te cholerne końcówki, papierka etc nie wciągnie, na opcji max rozładowuje się bardzo szybko. Tzn cieszę się, że Ci pasuje oczywiście, ale jestem mega zaskoczona. 🙂
Cricetidae, znam, już prześledziłam chyba każdy możliwy podobny produkt. To dalej przekracza mój budżet 2krotnie na ten moment 😉 zwłaszcza, że święta idą. Chyba że będę żyła bez odkurzacza i kupię sobie dopiero po nowym roku 😁

efeemeryda, a jak często czyścisz ekspres? Jeśli często, kup sobie Urnex Cafiza opakowanie 100sztuk, jak rzadko, na coffeedescu są jednorazowe saszetki. Wyjdzie Ci taniej, a to są środki używane na ogromną skalę przez profesjonalistów 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
16 listopada 2018 08:15
emptyline
mi wciąga papierki, musiałaby być chyba kartka a4 żeby nie wciągnął, kąty też odkurza, z resztą żeby wyczyścić zakamarki to w każdym odkurzaczu trzeba zmienić końcówkę 😀
no ale luz, nie będę bronić własną piersią honoru dysona  😂 😂
:kwiatek:

maiiaF
chodzi o uczelniany ekspress katedralny z którego korzysta 10 osób, więc dość często woła o nową tabletkę  😉
efeemeryda, jaki to ekspres? Używacie wody filtrowanej do niego? Może odezwij się do mnie na priv, żeby tutaj aż tak nie śmiecić, postaram się doradzić najlepiej jak umiem 😉
SPAM !!

Na drzewo
efeemeryda   no fate but what we make.
16 listopada 2018 10:42
Zośka czyżby konto reklamowe ?  🤔

maiiaF
możemy iśc na pw, ale z drugiej strony może ktoś też ma takie dylemat  😀
ekspres to Nivona NIRF 700
efeemeryda, czyli domyślam się, że wcześniej używaliście nivony a teraz chcecie coś tańszego? 😉 Weźcie Cafizę, na coffeedesk masz różne opakowania, w takim trybie używania to chyba najlepiej wziąć to opakowanie 32 sztuki, one są w takich blistrach jak lekarstwa i wam nie zwilgotnieją jak będziecie rzadziej używać 😉 polecam z całego serca 😁
efeemeryda   no fate but what we make.
16 listopada 2018 11:57
Dokładnie tak, obejrzę sobie, dziękuje za pomoc  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się