Perfekcyjna Pani domu. No,ostatecznie może być Pan;]

Dekster, ja używam takiego preparatu od taty, naklejki i klej z naklejek schodzi z każdej powierzchni.
A można go gdzieś stacjonarnie kupić? 😉
Niestety nie mam pojęcia 🙁 Mój tata przyniósł go z pracy 🙁
Udało mi się kupić w Castoramie  :kwiatek: Dzięki
Dekster, cieszę się 🙂
Czaję się na odkurzacz, który będzie ładnie zbierał psią sierść. Rzuciły mi się w oczy modne ostatnio bezprewodowe w formie długiego kija 😀 Ma ktoś taki wynalazek? Jak to działa? Jest ogromna rozpietość cenowa na co zwrócić uwagę? [img]https://ocdn.eu/pclabpl-transforms/1/QQGkrZpbWFnZS8yMDE3LzA3LzEyNzIuanBnkZUCzQFeAMLD[/img]
Pisałam już w watku AGD ale jeszcze tutaj sprobuje 🙂 Pierwsza sprawa,..chciałam zakupić mopa parowego z wymiennymi I końcówkami np do mycia szyb,fug itp ale mam dylemat co wybrać i czy w ogóle warto kupować taki sprzęt.Naczytałam się i głowa mi pęka..Chetnie poznam wasze opinie jeśli ktoś ma i używa.Druga sprawa..macie jakis sprawdzony sposob na pozbywanie sie kociej sierści? Mam specjalne szczotki do odkurzacza i one daja rade,ale problem zaczyna sie kiedy trzeba wyczyscic polarowe kocyki....
rtk, kup xiaomi (taka chińska roomba) i nie będziesz wiedziała, co to sierść psa 😉
Buniaa - na polarowe kocyki kup easy grooma albo podobne zgrzeblo dla psów/koni - ja sie tak pozbywam klakow z derek polarowych przed wrzuceniem do pralki i dziala cuda. A mopa parowego mam z vaxa http://www.vax.co.uk/steam-cleaners/steam-fresh-combi-multifunction-steam-cleaner i jest super.
rtk nie wiem czy jeszcze aktualne (z obu stron) ale mundialowa miała na sprzedaż takiego: https://www.ceneo.pl/45312549
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
21 maja 2018 14:38
Rtk ja mam phlilipsa i mimo wielu wad go kocham i nie oddałabym 🙂
karolina_ znalazłam tego mopa na allegro.Co prawda z angielską wtyczką, ale to nie problem 🙂 Dzięki wielkie!
Prosze, daj znac jak sie Tobie sprawdza 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
25 maja 2018 09:17
rtk, kup xiaomi (taka chińska roomba) i nie będziesz wiedziała, co to sierść psa 😉


A jak to działa na kanapie? I na schodach?  😁 To newralgiczne punkty w moim mieszkaniu, jeśli chodzi o kocią sierść  😡
smarcik, jak położysz na kanapie to pewnie odkurzy 😀 ale nie wiem bo my łóżka i kanapy i fotele odkurzamy normalnie. Ze schodami podobno sobie radzi, ja nie mam schodów ale kolega ma i jeszcze mu nie spadł 🙂 ale odkurzyc schodów raczej jeszcze nie da rady 😀 kto wie co dalej wymyślą.
rtk nie wiem czy jeszcze aktualne (z obu stron) ale mundialowa miała na sprzedaż takiego: https://www.ceneo.pl/45312549


Z mojej wciąż aktualne, bo jakoś nigdy nie pamiętam o wystawieniu porządnego ogłoszenia. 😀
Moja roomba schody ogarnia tylko na zakrecie gdzie sa szerokie. Zwyklych nie daje rady, bo przez czujnik spadku nie ma sie gdzie ruszyc
Temat odświeżanie ubrań i eliminacja zagnieceń.
Ktoś używa parownicy? Czy to się sprawdza?
Lepiej taką tylko słuchaweczkę czy taką stojąca a'la wieszak?

Prasuję ubrania, ale nie umiem ładnie składać ich później. I często wyjmuję niestety pogniecione, a czasu przed wyjściem do pracy na rozkładnie żelazka często brakuje. Może taka parownica byłaby rozwiązaniem.
A ja mam pytanie czy jest jakiś super świetny środek do odgruzowania mega przypalonego piekarnika, nie mytego chyba wieki?
Czyściłam już go funkcja self clean + spryskalam jakimś środkiem do piekarników, ale nadal nie doczyściłam wszystkiego, co mnie denerwuje 😁
Kaarina, nieźle daje radę zmoczona octem soda oczyszczona czy wręcz proszek do pieczenia.
Jeśli chodzi o szorowanie przypalonego, na emalii, to chyba najlepszy jest popiół drzewny, tez się grubo nanosi zmoczony,
a potem tym szoruje. Popiół drzewny jest tak dobry, że nawet gdy się nie ma kominka, warto wyciągnąć od znajomych (szczelną)
reklamówkę popiołu.
Kaarina, próbowałaś pianki (W5 chyba) z lidla? Powinna dać radę, jak nie za pierwszym razem to za drugim. Jest bezkonkurencyjna, tylko nie zawsze dostępna, niestety.
Spróbuję z octem i soda. Pianki szukałam w trzech lidlach i nigdzie jej nie było a też słyszałam o niej świetne opinie.
Laski, czym doczyścić wnętrze toalety, w której porobiły się zacieki od niebieskich kostek wrzucanych do spłuczki? Próbowałam już kilku środków do toalet, do białych łazienkowych powierzchni, itp. i zacieki się zmniejszyły, ale wciąż je widzę i mnie drażnią. Czym to wyczyścić, by nie zarysować toalety?
Gillian   four letter word
04 lipca 2018 14:08
octem spróbuj 🙂 większość rzeczy trudnych traktuję octem i jak na razie sie sprawdza, tylko śmierdzi. Jak mi się mniej chce to WC Agent czy tam Agent max, nie pamiętam - z Biedronki -jest zarypisty na uporczywe zacieki, pozostawiony na dłuzej fajnie oczyszcza.
Ja zostawiłam ostatnio na cały dzień kibel zalany domestosem zero, tym czarnym najsilniejszym. Zapomniałam po prostu!
Kibel jak nowy😀
I dorwałam piankę do piekarników z lidla. Jest mega, ale nie dała radę ze wszystkim. Będę próbować jeszcze kilka razy i może ta spalenizna puści.
Gillian, o! O occie zapomniałam. 😀 Z domowych sposobów tylko soda przychodziła mi do głowy. 😁 Środka biedronkowego nie stosowałam, ale próbowałam zostawiać na dłużej inne mocne środki (Kaarina, ten czarny domestos niestety też) i trochę te zacieki zmyły, ale tylko trochę. Jeśli ocet nie pomoże, to już nie wiem co. 😵
Gillian   four letter word
04 lipca 2018 17:10
ten biedronkowy jest naprawdę mega i jak dla mnie o wiele lepszy od innych kiblomyjek 🙂
mundialowa u mnie ocet jest na stałe na tepecie 😉 kabina prysznicowa po niczym innym nie jest taka czysta  🙂 Jeśli mam jakiś zaciek w kibelku, to nasączam obficie waciki kosmetyczne (ocet jest rzadki i za bardzo spływa) i przykładam na to miejsce. Co jakiś czas polewam to jeszcze octem. Zawsze, wszystko mi puszcza.
mam sukienkę której nie można wybielać i prać jedyne w 30 stopniach i przez przypadek kapnęła mi na nią farba do drewna, bejca 🙁 no wyprałam ją w tych 30 stopniach ale niewiele to pomogło 🙁 ryzykować jakiś Vanisz i 40 stopni czy może lepiej oddać do pralni?
jagoda Myjesz kabinę czystym octem?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się