Perfekcyjna Pani domu. No,ostatecznie może być Pan;]

BASZNIA   mleczna i deserowa
04 sierpnia 2017 15:29
Radzimy sobie przez eliminację. Dywanów.
Dziewczyny, czy ktoś ma porównanie odkurzaczy automatycznych (typu Roomba)? Przy 2 psach powinnismy codziennie odkurzać, a nie mamy na to ani czasu ani siły. Wymyśliliśmy, że na codzień mógłby działać taki robot, a raz w tygodniu zwykłym odkurzaczem byśmy dokładnie sprzątali. Zaczęliśmy przeglądać te roboty i jest ich całe zatrzęsienie. Rozbieżność cenowa też jest olbrzymia. I tutaj moje pytanie: jaki odkurzacz do takiego użytkowania? Czy sprawdziłby się jakiś tańszy robot, czy jednak warto zainwestować w wyższy model Roomby?
Bischa   TAFC Polska :)
06 listopada 2017 19:30
Jak łatwo domowymi sposobami pozbyć się smrodu plesni z lodówki? Coś musiało tam być, po remoncie mieszkania i jej czyszczeniu smród nie zniknął 🙁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 listopada 2017 19:33
Woda, ocet i wietrzenie
Bischa   TAFC Polska :)
06 listopada 2017 19:40
Wietrzenie czyli otwarcie jej na ileś tam godzin? Spirytusowy?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 listopada 2017 19:46
Tak, tak
Znowu ja i znowu z prośbą o pomoc z wanną.
Fist Kamień i Rdza już nie ma w Biedrze.
Cis z wybielaczem działa chwilowo...

Potrzebuję czegoś silnego do wanny, odpływ robi mi się żółty 2 dni po wyszorowaniu, do tego przy kranie zrobiły się tak jakby żółte zacieki od kapiącej wody.
Wanna jest stara, będziemy wymieniać, ale dopiero za 2 lata przy remoncie łazienki, także szukam sposobu na czyszczenie upierdliwej wanny.

Dodam że moim złotem środkiem był zestaw z wybielaniem i potem fistem z biedry myłam, co super wyżerał kamień i wanna wyglądała pięknie.
Cierpienie, spróbuj W5 Anty-Kamień z Lidla. Doczyścił mi kamień z muszli, który nie chciał do końca zejść octem (po całonocnym moczeniu w occie też). W mniej niż 5 minut. Ot, przejechałam gąbką nasączoną tym płynem, zostawiłam na chwilę, chwilę potarłam mocniej tą gąbką i już... Podobnie w przypadku źle wypoziomowanej wanny, w której nie do końca spływa woda. Zawsze zostaje taka kałuża w jednym miejscu, a że tamta łazienka jest rzadko używana, to woda z tego zagłębienia odparowuje i zostaje taki kamienny osad w tym miejscu, też ciężki do doczyszczenia. Teraz już nie mam tego problemu 😀 Serio, jestem tym zachwycona. Przy okazji super myje też z takich codziennych zabrudzeń chromowane baterie (do tej pory nie błyszczały się aż tak), sanitariaty, stalowe zlewozmywaki, płytki na ścianach...
Dzięki wielkie, czy jest to dostępne cały czas, czy tylko na wielki tydzień sprzątania??
Używam bardzo dużo produktów w5, a tego jeszcze nie widziałam.  :kwiatek:
Ja kupiłam bez żadnej akcji i później jeszcze w innym Lidlu widziałam w "normalnym" tygodniu.
Bischa, po wysprzątaniu i wywietrzeniu wsyp do pojemniczka sodę oczyszczoną. Pochłania nieprzyjemne zapachy.
Bischa   TAFC Polska :)
10 listopada 2017 12:46
Czy da się sprać z białej koszulki atrament/barwnik z dlugopisu który się wylał w plecaku i ubrudził koszulkę?
Szkoda wywalic koszulke Nike'a za 3 stówy :/
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 listopada 2017 13:43
Bischa, w rossmanie są mydełka i inne gadżety do spierania plam np z trawy czy długopisu.
Bischa   TAFC Polska :)
11 listopada 2017 11:52
O to jutro się przejdę, dziękuje :kwiatek:
Czy farbował ktoś ubrania? Jeśli tak to które barwniki polecacie, czytałam, że Simplicon dostępny w rossmanie jest całkiem dobry ale jeden z droższych i zastanawiam się czy są jakiś godne polecenia alternatywy.  Białe spodnie zrobiły mi się po praniu seledynowe i stwierdziłam, że skoro tak to ja chcę je przerobić na czarno🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
18 listopada 2017 18:58
Magdzior, ja farbowałam! Farbowałam tylko spodnie i tylko czarne- na czarno. Niestety te z sieciówek mają to do siebie, że szybko się kolor spiera i to dość nieładnie.

Najpierw kilka razy farbowałam barwnikiem do tkanin, takim z motylkiem na opakowaniu (nie wiem, czy "Biel i kolor" to firma czy przeznaczenie barwnika 😉 ). To była zabawa na kilka godzin- zagotowanie wody z barwnikiem, później gotowanie spodni dłuuugi czas na małym ogniu, następnie musiały same ocieknąć (przy okazji brudząc wszystko wokół). Spodnie często się niszczyły- kurczyły, w dodatku po tym gotowaniu były strasznie pogniecione, często nie szło tego rozprasować żelazkiem. No i niestety barwnik okropnie się wypierał, w zasadzie max 10 prań i znowu można było farbować. Nie wiem, czy farbował inne ubrania- prałam tylko czarne z czarnymi.

A ostatnio kupiłam ten Simplicol z Rossmanna i to był strzał w 10!! Fakt, jest drogi- farbowanie spodni wartości 90 zł kosztowało mnie 30 zł, ale uważam, że było warto. Spodnie się sprały nieestetycznie, na szaro, tak jakby z zagnieceniami- po praniu są idealnie czarne, farba chwyciła równo. Pranie jest idealnie proste- wrzucasz spodnie do pralki, do tego butelkę z aktywatorem i saszetkę z proszkiem i nastawiasz na pranie syntetyczne. Po skończeniu cyklu- wyjmujesz te pojemniki i puszczasz pranie syntetyków jeszcze raz. I po wysuszeniu ich cieszysz się "nowymi" spodniami 🙂 (metalowe elementy nie zafarbowały, metka zmieniła kolor na brązowo-czarny)
Pralka po takim praniu była delikatnie brudna na gumie i szkle, ale myślę, że to co zostało nie zafarbowałoby ubrań. Po skończonym praniu wyczyściłam to gąbką (bez problemu) i wstawiłam pranie kolorowe, nic nie zafarbowało.
Scottie No właśnie widziałam filmiki jak łatwo z tym Simpliconem to wygląda więc chyba zaryzykuję, bo lubię te spodnie a w sumie jako białe i tak je rzadko używałam, myślę, że czarne wykorzystam dużo bardziej.
Scottie   Cicha obserwatorka
18 listopada 2017 19:22
Magdzior, szukałam innych barwników dostępnych w sklepach i nie znalazłam niestety nic innego niż Simplicol i tych "Biel i kolor". Myślę, że warto w Simplicol zainwestować 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 listopada 2017 08:29
Ja kupiłam sobie ten barwnik z motylkiem, ale nigdzie w instrukcji nie jest napisane, że należy spodnie gotować.
Bischa   TAFC Polska :)
28 lutego 2018 16:43
Macie pomysł jak to zabezpieczyć przed dalszym pękaniem i w dalszej przyszłości przed całkowitym urwaniem się rączki od drzwi lodówki? A nie uchronnie do tego to dąży, bo drzwiczki mocno się zamykają.
I przy okazji skoro o drzwiczkach mowa, jak ułatwić sobie ich otwieranie?

Ps. Poproszę o zmniejszenie fotki, mój telefon sobie nie radzi ze zmniejszaniem :/

KLIK

Ogromne zdjęcie.
Mi przychodzi do głowy siatka szklana i do tego klej epoksydowy czy coś w tym rodzaju... tylko nie będzie to raczej najpiękniejsze rozwiązanie. Ale skoro da się tym skleić zderzak w samochodzie to pewnie z rączką dał by radę.
Bischa, kupić nową rączkę przez internet.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
02 marca 2018 20:41
Możecie polecić domowy sposób na wypranie dywanu dla naprawdę ch...ej pani domu?
Lotnaa, kupić mocno ssący odkurzacz warsztatowy (np. teraz w Lidlu są po 159 PLN, coś znajdziesz i u siebie), kupić jakiś profesjonalny środek tworzący pianę z wodą (czyli "normalny", nie taki do odkurzaczy).
Szczotką pokryć dywan pianą, mocniej wcierając w brudniejsze miejsca, odczekać, wessać wszystko odkurzaczem.
Odkrzacz się przyda przy dzieciach, choćby do samochodu.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
04 marca 2018 15:10
halo, jesteśmy świeżo po przeprowadzce i kupowaniu sprzętów, których będę używać dwa razy do roku mówię stanowczo nie - nie mam już gdzie trzymać tych gratów. Auta nie mam gdzie tym posprzątać. Muszę znaleźć inny sposób na dywan.
Umow kogoś kto przyjedzie z porządnym karcherem i wypierze go za Ciebie 🙂
Help! Sprawdzone metody lub środki/urządzenia do ściągania starych naklejek z ram okien?
Dodam,że bardzo .....starych  🤬
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
04 kwietnia 2018 17:23
Posmaruj olejem, powinno zejść.
Drewniane czy plastiki?
Plastiki.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się