Perfekcyjna Pani domu. No,ostatecznie może być Pan;]

Suszarka elektryczna do ubrań - ktoś coś poleci?
Na co uwagę zwracać, co ważne a co tylko chwyt reklamowy?

Muszę kupić bo już rady nie daję z tym wiecznym praniem, wieszaniem itd. i nie wiem co wybrać żeby nie zbabolić.
kotbury moja dopiero jutro przyjedzie, więc opinią się jeszcze nie podziele, ale jak szukalismy to najwięcej ludzi polecało Bosha i taką też wybraliśmy.
BASZNIA   mleczna i deserowa
03 stycznia 2017 20:34
Nieustająco zachwycona swoją zabawką.  Nic się nie zapycha,  dalej nie mam pomysłu,  co w ogóle może.  Minusy takie jak pisałam,  główny to to że nie dojeżdża do ściany.  Jeśli chodzi od sierść to super,  rolki robią wiatr, więc nawet spod ściany akurat kłaki ściąga.
kotbury moja dopiero jutro przyjedzie, więc opinią się jeszcze nie podziele, ale jak szukalismy to najwięcej ludzi polecało Bosha i taką też wybraliśmy.


A jaką konkretnie wybrałaś i na co zwracałaś uwagę?
Bosh WTW85460PL- porównywaliśmy ją głównie z dwoma innymi Boshami, w tej samej cenie ale nowszymi modelami i w związku z tym mniej opinii mającymi 😉. Zwracaliśmy uwagę na zużycie prądu, wsad, ta miała też więcej programów. Pytałam też dziewczyn tutaj czym się kierować- wszystkie podkreślały, że ważne aby to była samodzielna suszarka a nie pralko- suszarka, i aby była kondensacyjna. Ustaliliśmy też próg cenowy- dla nas było to 2500 złotych. Kupiliśmy na ole!ole!- akurat ten model był u nich najtańszy, dostawa gratis a niesienie i ustawienie sprzętu za 1 złotych- kupowaliśmy w sobotę, może jeszcze jest ta promocja? No i saturn teraz ma spore zniżki, tez warto sprawdzić. Moja przyjechała godzinę temu, idę wstawić pranie bo trzeba wypróbować nową zabawkę 🙂.
A też na dokładnie tą patrzyłam... chyba się skuszę!
Ja z kolei czytałam na forum chyba elektroda, że kondensacyjna niekoniecznie. Nawet lepiej zwykła -  fakt prądu żre więcej ale dużo mniej rzeczy może się w niej popsuć -  więc stosunek cena urządzenia/ il. prądu/ czas użytkowania podobno na plus dla zwykłej. Ale na razie nie mam żadnej więc to taka opinia niesprawdzona. Suszarka też u mnie na liście must have także niebawem. Jak już pożytkujecie to napiszcie coś proszę. Zastanawia mnie zwłaszcza, że dużo ubrań ma na metce nie suszyć w suszarkach, ja chciałbym tam wrzucać wszystko może poza 100 % wełną i puchówką którą i tak oddaje do czyszczenia. Nic się nie dzieje z ubraniami? da się tak?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
05 stycznia 2017 11:18
Też się zbieramy za szukanie suszarki, bo w tym klimacie wszystko schnie tygodniami... 😵
Pani Myk często słyszałam opinie, że ubrania się mocno niszczą, ale z drugiej strony moja siostra i jedna znajoma mają suszarki, używają non toper i żadna nie narzeka na niszczenie ubrań.
No dobra, po 2 wysuszonych wsadach jestem zachwycona a mój mąż pogratulował mi zakupy- bo to był mój pomysł, wymysł i upór, że muszę to mieć. Ubrania wychodzą mięciutkie jak kaczuszka, pachnące i suche. Niniejszym ogłaszam koniec stert prania, które nijak samo nie chciało się samo do szaf wkładać i zalegało po koszach- teraz byłoby głupotą nie poskładać od razu, jak wyciągam jeszcze ciepłe. Najbardziej zaskoczyła mnie stara kuchenna ścierka, zawsze po upraniu i zdjęciu ze sznurka sztywna jak deska mimo płynów zmiękczających- po suszarce mięciutka jak flanelkowa pieluszka.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
06 stycznia 2017 09:12
Haha nastepne zachwycone suszarkoholiczki  🏇 ja susze od hmmm prawie 14 lat i nie wyobrażam sobie nie miec suszarki w domu. Juz prędzej zrezygnowałabym ze zmywarki  😎 a teraz przy mały dziecku to jak wybawienie taka suszarka. Inna jakość zycia, serio!
Ja mam suszarkę od lat nigdy nie zrezygnuje!
Jeszce maszyna do składania szmat by sie przydała folding mate czy jakos tak sie zwie moze kiedys
Przetestowałam tego swojego Philipsa do końca (model Power Aqua FC6404). Kupiłam go jako drugi odkurzacz (mam też zwykły), miał być podręcznym sprzętem do codziennego sprzątania. Mam w domu dwa psy i raczkujące niemowlę 😉

Sierść zbiera bardzo fajnie, czasem trzeba go włączyć na maksymalne obroty. Na podstawowym ustawieniu nie do końca radzi sobie z piaskiem czy śmieciami pod kominkiem. Zbiorniczek na śmieci ma mały ale wystarcza na 3-4 sprzątania całego domu. Ładuje się od 0 do pełna w 5 godzin, teoretycznie wystarcza na odkurzenie 50 m2. Przy czym jest to realne 50 m2 pustej podłogi.
Odkurzacz jest ciężki i ma dużą bezwładność. Przy nieumiejętnym sprzątaniu można uszkodzić meble lub ścianę. Po jakimś czasie staje się przewidywalny. Nie zawsze od razu zbierze wszystko pod ścianami. Pod wysokie łóżko i inne meble wjeżdża bez większego problemu.

Dziś po raz pierwszy myłam nim podłogę. Sprzątam codziennie wiec nie była jakimś wielkim wyzwaniem ale w kuchni coś się rozlało, psy zostawiły ślady łap, pod krzesełkiem małej były resztki śniadania itp. Większość podłogi najpierw odkurzyłam ale nie całą. Efekt jest bardzo zadowalający. Myłam ciepłą wodą z odrobiną płynu. Wody zostawiał na podłodze bardzo mało i wysychała błyskawicznie. Co prawda chodziła właśnie podłogówka ale w takich samych okolicznościach woda z mopa wysycha w ciągu 10 min. Tu po minucie podłoga była sucha. Na pewno jest bardziej matowa niż po klasycznym myciu. Odkurzacz nie wszędzie dojechał, trzeba było nim dobrze kręcić i wiem, że co kilka dni będę musiała przejechać zwykłym mopem we wszystkich kątach.

Wypróbowałam go też na schodach. Odkurzanie nie należy do najprzyjemniejszych (sprzęt jest ciężki i nie dojeżdża przy odkurzaniu tam, gdzie zbiera się najwięcej śmieci) a do mycia schodów się raczej nie nadaje - zostawia jakieś 30-40% powierzchni nieumytej.

Wąska końcówka dołączona do odkurzacza przydaje się bardzo rzadko. Próbowałam nią odkurzać tapicerkę, okruszki zbierała ale sierści prawie wcale (za mała siła ssania.).

Sam sprzęt rozkłada się i czyści błyskawicznie.
BASZNIA   mleczna i deserowa
08 stycznia 2017 14:11
abre, genialne podsumowanie , dzięki!
abre jak ten sprzęt radzi sobie z brudem na fugach?
Fugi to zmora wielu. Tak właściwie to myjąc mopem, nawet często zmieniając wodę to zwyczajnie ten brud się rozmywa i na fugach gdzie jest ciąg komunikacyjny to widać.
W zeszłym roku w ramach prezentu zamówiłam do domu mojej Mamy usługę: Panią ze sprzętem profesjonalnym- mycie suchą parą. Wszystko domyło się genialnie. Płytki w łazience, które były zmatowione od kamienia- wszystko się ładnie umyło. Też tak planuję u siebie, zamówić taką usługę. Pytanie: czy znacie jakiś sposób aby zabezpieczyć fugi przed brudem? są specyfiki, które nakłada się na fugi...ale wiecie, robota Kopciuszka..pędzelkiem małym lub pipetą. Może jest jakiś sposób aby nałożyć jakiś specyfik szybciej?
Bogdan, to zwykły mop, tylko mniej wody zostawia i przy okazji odkurza. Fug nie rusza 😉
Czy istnieje jakaś sensowna alternatywa dla piekarnika? W nowo wynajętym mieszkaniu mam tylko mikrofalówkę - kuchnia była robiona pod faceta singla.
Fajnie by było czasem upiec pizzę czy tartę, albo odgrzać gotowe danie z lidla 😉 Myślałam o piekarniku elektrycznym, jednak obawiam się czy moc takiego urządzenia wystarczy. Macie jakieś pomysły/sprawdzone rozwiązania?
ovca   Per aspera donikąd
31 stycznia 2017 14:52
Poncioch małe elektryczne piekarniki (co jakiś czas pojawiają się w lidlu albo biedrze). Wielkość mikrofalówki, a moc na tyle duża że spokojnie można upiec ciasto czy ziemniaki, nie wspominając o podgrzewaniu gotowców czy tostach. Ja za swój płaciłam chyba 160 zł.
Poncioch sprawdź kombiwary. Mam na działce takie urządzenie, znakomicie zastępuje piekarnik.
Kochani, polećcie proszę odkurzacz, z tych które same sprzątają. 😉 Potrzebuję czegoś co codziennie przeleci mi chatę, ale nie wiem czy taki odkurzacz da u mnie radę- kłaczory z psa i kotów i sporo piachu/ kurzu który wnosi głównie pies na sierści. W domu bez dywanów, gres, drewno, więc może da rade?
ovca, jagoda1966, dzięki, rozejrzę się 🙂 te kombiwary mają nawet niezłą moc, a cena też do przyjęcia 🙂
Help.
Mój mąż marzy o spieniaczu do mleka. Zależy nam na takim, żeby był tani ( bo może mu się szybko znudzić i będzie tylko stał), żeby nie był ręczny, żeby nie było dużo do mycia i żeby można było zrobić piankę z mleka na 1 malutką kawę np tylko z 50 ml mleka
Czy ktoś może mi coś doradzić?
Spienienie mleka na jedną kawę nie trwa nawet minuty. W ikei sprzedają najprostsze spieniacze za piątaka. Tylko, że one ręczne są  😉
o take: klik

Ja zawsze spieniałam mleko w kubku i podstawiałam pod machinę kawową. Do mycia był tylko kubas i mieszadełko spieniaczki (łączny czas zmywania: góra 10 sekund)
A ja kiedyś wlewałam mleko do zwykłego słoiczka (tak z 1/2) i potrząsałam, lepszy efekt przy tłustym  🤣 Koszt zerowy. 🤣
tunrida, używałam u rodziny spieniacz klarstein, fajny jest. Dostępny na allegro.
ash   Sukces jest koloru blond....
01 lutego 2017 18:22
Zrobilam sobie prezent i kupiłam odkurzacz Phillips Power Aqua 3w1 a wiec z opcja mycia podłogi.
Jest rewelacyjny,skrócił mi czas sprzątania o połowę.
Jako urządzenie do codziennego ogarniania, a nawet i 2x dziennie bo przy wesołym 2latku to inaczej się nie da! jest świetny i będę bardzo polecac.
Bateria mogłaby trzymać dłużej, ale w 40 minut się wyrabiam.

Edit: mam model FC 6405/01

Tak jak abre jestem zadowolona bardzo!
Scottie   Cicha obserwatorka
01 lutego 2017 19:15
ash, a pod meble stojące na nóżkach da radę nim wjechać? Czy nie bardzo?
ash   Sukces jest koloru blond....
01 lutego 2017 21:09
Scottie, pod kanapę nie wjeździe ale pod stolik juz tak.
Graba.   je ne sais pas
01 lutego 2017 21:38
tez polecam ikeowe, super sprawa, a jak sie szybko znudzi to nie szkoda 😉
teraz w Biedrze sa fajne reczne za 9,99 🙂
Czy ktoś posiada mop parowy Home Kraft? Warto kupić czy lepiej szukać czegoś droższego?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się