Perfekcyjna Pani domu. No,ostatecznie może być Pan;]

sumire, to wpadaj z praniem i brudnymi garami 😉. Zmywarka umyje, ja wysuszę Ci pranie zanim poprasujesz i kawę wypijesz. Hihi.
Ma ktoś pomysł jak usunąć smród benzyny z pralki? Popularne środki czyszczące do pralek nie dały rady.
Poratujcie jakimś sposobem na prusaki  :kwiatek:
przepraszam, muszę  😁 😁Prusakolep (Pierwsza Reklama PRL-u).mpg - YouTube
Merka, mieszkasz w domu czy w bloku??  Jak w domu porządna firma deratyzacyjna powinna załatwić sprawę.
Jak w bloku to będzie gorzej.  Wszystkie siuwaksy i deratyzacje działają na chwilę.  To paskudztwo łazi sobie w pionie.
Najczęściej wylaza wentylacja,  rzadziej kanalizacja.  Jak Ty zaczniesz działać pójdą do sąsiada.  Jak sąsiad się wkurzy przejdą do Ciebie.
Najlepiej aby zatruć wszystkie mieszkania w pionie. 
Inna metoda to zwalczanie paskudztwa u siebie i zakazie wszystkich otworów wentylacyjnych cienka gaza albo rajstopami.
Czym się kierować przy wyborze automatycznej suszarki do ubrań? Na co zwrócić uwagę, czego unikać a co jest "must have"? Nie ma opcji abym kolejną zimę spędziła z rozstawioną suszarką w salonie bo tu najlepiej schnie 😤.
by była to suszarka, a nie pralko - suszarka.
To już wiem 😉, mam pralkę kupioną pół roku temu właśnie po to by dokupić suszarkę w późniejszym terminie 🙂.
potrzebuje jakis trwałych zapachów do szafy, znacie coś? Kiedyś kiedyś moja babcia wkładala między ubrania mydło Cleopatra, które pachniało perfumami i był bardzo trwale i intensywne ale chyba juz go nie produkują 🙁 znacie jakies mydła w kostce o mocnym zapachu? Te Alterra z rossmanna mocno pachną? 😉
hanexxx, ja używam mydeł różnych firm.
Pachnie mi w szafie intensywnie.  Tylko że ja mydłem jeszcze " rysuje"  ścianki szafy.  Wtedy zapach jest jeszcze bardziej intensywny. 
Czasami dla mocnego odświeżenia sypie proszek do prania w pończochy i wkładam do szafy. 
ooo, nie pomyślalam o tych pończochach, dobre 🙂 spróbuje
Pomocy 🙂
Muszę odratować moje ukochane botki. Mają na górze futerko, jak je wyprać? Macie jakieś sposoby na odświeżenie?
coś w tym stylu
mac, własnie kupiłam dla siebie i kierowałam się oszczędnością (A++ koniecznie), ładownością i wszystkimi bajerami ograniczającymi żarcie energii, typu rozpoznawanie stopnia wilgotnosci ubrań i kończenie programu wcześniej, automatyczne włączanie się w taryfie nocnej, pompa ciepła, itd. Warto też mieć krótki program odświeżający i łatwo wymienialny "baniak". No i programy delikatne do suszenia np. swetrów.
Ja kupiłam tą:
http://www.oleole.pl/suszarki/bosch-serie-4-wth85200pl.bhtml#opis
Czy ktoś ma ten odkurzacz: http://www.euro.com.pl/odkurzacze/philips-powerpro-aqua-fc6404-01.bhtml
Ma możliwość mycia podłóg - chciałabym wiedzieć na ile to się w praktyce sprawdza. Potrzebuję czegoś do "mycia" paneli - nie trawię tradycyjnego mycia mopem.

Ewentualnie jakiś mop parowy, który fajnie działa na panelach - o panele się nie boję, mam takie z woskowanymi rowkami, nawet stojąca czasem woda z psiej miski nic im nie robi.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
26 października 2016 10:41
epk, ja również dołączam sie do pytania. ale mnie zainspirowałaś teraz tym odkurzaczem  😜
BASZNIA   mleczna i deserowa
26 października 2016 11:08
Też jestem nim zainspirowana od jakiegoś czasu. Niby opinie dobre.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 listopada 2016 19:18
Pomocy... 🙁
Dziś w nocy moje dziecko było raczyło złapać nudności i zwymiotować na swoje łóżko i na wykładzinę przed jej pokojem. Od razu zabrałam "pawia" z wykładziny(pod spodem są panele) i wyczyściłam wodą z płynem do naczyń, ale pościel zmieniłam dopiero rano(dzieć zwymiotował nad ranem i nic nie powiedział 😵 ). Materac nie śmierdzi, ale ogólnie w pokoju pomimo całodziennego wietrzenia z oknami na oścież dalej śmierdzi pawiem... czy jest jakaś nadzieja i sposób na w miarę szybkie pozbycie się tego smrodu? :/
epk, ja mam ale jeszcze nim nie myłam 😉 mogę go dla Was przetestować 😉

CzarownicaSa, kawa w ziarnach  lub ziemniaki.  Kawę rozsypujesz w kilku miejscach,  to samo możesz zrobić z pyrami.  Oczywiście pyry surowe przekrojone  na pół.  Kawy spore garści rozrzucone po pokoju.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 listopada 2016 21:53
Dziękuję! 🙇 Spróbuję jutro!
BASZNIA   mleczna i deserowa
17 listopada 2016 05:02
abre, no koniecznie!
Słuchajcie, może i żółtodziobowe sprzątaniowe pytanie ale:
Jak myjecie podłogi? Ostatnio szlag mnie trafił, bo po czwartym myciu dalej były zacieki. A kombinowała już z mnóstwem płynów. Mam wrażenie, że tylko rozmazuję ten brud a nie zbieram. Mam marne, jedne z tańszych paneli, takie sztuczne plastikowe, żadne drewno. No i płytki w łazience (błyszczące  🙄 ) i kuchni. Fakt, brudzi się koszmarnie, bo dwa psy i trzy koty wchodząc i wychodząc wnoszą na łapach pół podwórka. Codziennie odkurzam, ale nie będę codziennie podłóg myć, góra raz na tydzień - dwa + miejscowo jak się coś wyleje.
BASZNIA   mleczna i deserowa
29 listopada 2016 22:43
SzalonaBibi, jak sie myje rzadko to tak jest. Też tak mam. Możesz bardziej wyzymac mopa. I przestań się przejmować.  Serio. To nie muzeum 🙂.
Ktoś tu polecał profesjonalną chemię do sprzątania. Nie pamiętam nazwy = nie dam rady znaleźć. Nie pamiętacie co to było? Takie do hoteli itd.

edit: jednak znalazłam, niedaleko było. Voigt.
To można kupić tylko by net, czy w jakichś sklepach bywa?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
30 listopada 2016 03:41
Chyba tylko przez net, przynajmniej w Niemczech. U nas tym sprzątają w robocie i chyba w ogóle na całej uczelni. Zawsze je widze gdzieś po kiblach te butelki charakterystyczne.
SzalonaBibi, jak sie myje rzadko to tak jest. Też tak mam. Możesz bardziej wyzymac mopa. I przestań się przejmować.  Serio. To nie muzeum 🙂.


Ja to się prawie wcale nie przejmuję, uważam, że sprzątanie jest przereklamowane  😀iabeł: Ale mam męża z lekka autystycznego i on oczekuje posprzątania. A przy tym alergik wiec trochę racji ma. A teraz ja nie mam roboty więc to na mnie spada ogarnięcie domu (140 m). No i chciałabym to jakoś skutecznie zrobić a nie *** się i nie widzieć efektów.
Myślałam, że ktoś ma jakiś super trik ... Kurczę, wychodzi, że podłoga wygląda najlepiej jak się jej w ogóle nie myje albo trzeba ją myć codziennie (nigdy!) ... Po umyciu to nie są pojedyncze zacieki tylko cała w takie brudne maziaje - po czwartym myciu też.
Bo niestety są podłogi które trzeba wycierać do sucha.Czyli na kolana i sucha szmata.
Bo niestety są podłogi które trzeba wycierać do sucha.Czyli na kolana i sucha szmata.


Kafelki też???
W poprzednim domu nie miałam takiego problemu u rodziców też nigdy ... Co ja za podłogi mam? Albo zbyt dobrego mopa  🙁
kafelki niestety też
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
30 listopada 2016 10:43
Ktoś tu polecał profesjonalną chemię do sprzątania. Nie pamiętam nazwy = nie dam rady znaleźć. Nie pamiętacie co to było? Takie do hoteli itd.

edit: jednak znalazłam, niedaleko było. Voigt.
To można kupić tylko by net, czy w jakichś sklepach bywa?


My w Makro kupujemy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się