Perfekcyjna Pani domu. No,ostatecznie może być Pan;]

ale jak mam ją zwiększyć ? Myję środkiem i myjką ich i ściągam to ich ściągaczem i zostaje matowa smuga.
I umycie od czasu do czasu gumowej końcówki. Ale ja ostrzegałam że lekkie smugi zostawia, ja olewam smugi przy tylu oknach.
a mialo byc tak pieknie...  😁
Aczkolwiek mi nie zostawia tam gdzie dziurki (? nie za bardzo wiem o co chodzi) tylko na łączeniach odkurzanych z góry na dół pasów. I tylko czasami. I pomaga przemycie końcówki gumy 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
11 lutego 2016 10:02
Czy da się skutecznie przeprowadzić bezpieczne dla zdrowia odgrzybianie mieszkania?
Właściciel chce nam takie zafundować, z tego co zrozumiałam od technika jakimiś środkami PV-cośtam. Mając małe dziecko w domu nie jestem do tego przekonana...
CzarownicaSa, nawet jeśli odgrzybi ale nie usunie przyczyny nowy grzyb pojawi się bardzo szybko.
Serio radze wam poszukac mieszkania bez grzybow. To jest ogromny problem w Irl a dziecko moze naprawde sie bardzo pochorowac, wam zreszta tez to nie sluzy. Zeby sie go pozbyc landlord musialby porzadnie wyizolowac budynek, poprawic wentylacje (z czym tez jest problem - sama wiesz jak wyglada  🙄 ), odgrzybianie srodkiem nic nie da na dluzsza mete, zarodniki i tak Ci fruwaja po mieszkaniu.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
11 lutego 2016 11:04
Zmiana mieszkania jest pewna, rozmawialiśmy już z agentką, czekamy na jej propozycję. Powiedzieliśmy jasno, że nie zgadzamy się na życie w takim mieszkaniu.
Tylko póki co wysłała nam właśnie landlorda, landlord próbował wmówić, że to nasza wina(powinniśmy mieć jednocześnie włączone grzanie i otwarte okna- no i nie suszyć ubrać w mieszkaniu nie posiadając nawet kawałka ogródka 🤣 ) i podesłał technika, a technik zasugerował odgrzybianie.
Chłop ma dziś iść do niej i powiedzieć, że nie zgadzamy się na ten zabieg podczas naszej obecności- a że nie mamy gdzie pójść to nie wchodzi on w grę.
Ciekawa jestem, jak to się rozwinie, bo póki co czuję się naprawdę mocno olewana.
Bischa   TAFC Polska :)
11 lutego 2016 11:25
Jak sie nazywaja te tabletki do zmywarki, polecane przez was z Lidla? W5?
Aczkolwiek mi nie zostawia tam gdzie dziurki (? nie za bardzo wiem o co chodzi) tylko na łączeniach odkurzanych z góry na dół pasów. I tylko czasami. I pomaga przemycie końcówki gumy 😉

http://www.leroymerlin.pl/artykuly-gospodarcze/szczotki-mopy-scierki/akcesoria-do-utrzymania-czystosci/urzadzenie-do-mycia-okien-wv-2-kaercher,p354882,l1180.html?gclid=CPuYvevN78oCFUTjcgodXrgMeg&gclsrc=aw.ds
tam są na tej gumie ssące dziurki, każda z nich robi swój ślad. No nic, i tak jestem zadowolona, ale muszę popracować nad tym. Gumę myję. Może to kwestia płynu, choć zaskoczona jestem, bo to oryginalny płyn.

CzarownicaSa, nie obraź się, zakładam że wynajęliście z grzybem, ale wspomnę tu o mojej sytuacji, bo dla niektórych, to może być przydatne.

Wynajęłam mieszkanie- świeżo po remoncie, okna plastikowe. NIGDY nie było śladu wilgoci, to moje mieszkanie, mieszkałam w nim i zawsze było OK, mieszkał w nim mój wujek, mieszkała inna lokatorka z małym dzieckiem. Wprowadziła się para młodych ludzi. Po niecałym pół roku afera, spleśniały im okna- pleśń wzdłuż uszczelek, grzyb za szafą jak stodoła, szafa zapleśniała na plecach. Ja z gałami na wierzchu poleciałam zobaczyć. No jest. Okna zaparowane, fura mokrych szmat na suszarce, zaduch i stęchlizna, nagrzane zacnie, Państwo w krótkich rękawkach i gaciach, na kuchence parujący gar zupy, okap wyłączony.
Pytam, czy wietrzą? NIEEE, zima jest. Pytam czemu okap wyłączony? Prąd zżera. To by było na tyle w temacie o rety grzyb. Nawet mikrouchyłu nie było na oknach.
Zmienili mieszkanie, grzyb magicznie zniknął.

CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
11 lutego 2016 13:20
Nika nie no rozumiem :kwiatek: I nie dziwi mnie, że w takich warunkach o jakich piszesz jest grzyb. To "nasze" mieszkanie też było świeżo odmalowane(co tak po prawdzie wzbudziło nasz lekki niepokój 😉 ) i mega, ale to mega wyziębione(grudzień, nie grzane, a pod salonem, łazienkami i sypialnią jest pusta przestrzeń). Włączyliśmy gaz, przez pierwsze 3 dni ogrzewanie chodziło bez przerwy żeby to nagrzać, później na przemian albo ogrzewanie, albo otwarte okna (w sypialni ogólnie zazwyczaj jest otwarte cały dzień).
I pierwszym szokiem było, kiedy na parapecie zaczęła nam się woda skraplać 😲 Jak sprzątałam to przesuwam fotel- a tam woda stoi! 🤔 W łazience obok sypialni na brzegach woda skrapla się bez przerwy, choć codziennie jest wycierane, wentylacja włączona i drzwi zawsze otwarte. Ba- przez chwilę trzymaliśmy ciuchy w kartonach, wystarczyła jedna noc żeby wyciągnąć je wilgotne... grzyb pojawił się po ok. 2-3 tygodniach, więc myślimy, że już wcześniej tam był i został zwyczajnie zeskrobany i zamalowany :/ Do tej pory z resztą tak jest, że jeśli np. przebieram się wieczorem, coś mi spadnie i zostanie na noc na podłodze- to rano jest wilgotne... 😵
Ubrania wiszą tylko na suszarce w łazience, czasem jak jest coś pilnego to zdarzy się, że powiesimy na grzejniku, ale to wpadki awaryjne, raz w tygodniu lub rzadziej.
Zapowiadało się fajnie, ale niestety... ja w takim domu żyć nie będę.
Prawdopodbnie , po Twoich opisach wnioskuje, ze dom jest zle izolowany i pije wode 🙁 jezeli to wynajmowane to radze uciekac stamtad szybko...
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
11 lutego 2016 13:42
Tu ogólnie jest problem z wilgocią, bo jak nie pada to pada, a jak pada to jutro też będzie 😵 😁
Zmieniamy na pewno, czekamy tylko aż pojawi się cokolwiek innego. A że mieszkamy i chcemy mieszkać w tym naszym mikromiasteczku to jak pojawi się jedno ogłoszenie na kilka miesięcy to jest dobrze... 🙁
nika uwierz, ze irlandzkie domy z kartonu + klimat = grzyb w wiekszosci mieszkan/domow. Oni nie wiedza jak budowac, izolowac, co to jest sprawna wentylacja. Oni sa przyzwyczajeni do zimna w domu, a "my obcy" jednak do ciepla a w wiekszosci tamtejsze domy nie sa do tego dostosowane.
ner wierzę. Z góry przeprosiłam za wszelkie podobieństwa do sytuacji, napisałam to, tak ku przestrodze innym, wątek się chyba nadaję. Inny dobry, to ten, że chcesz poradzić, a nikt nie pyta, tu się zbiegiem okoliczności nawinęło 🙂

Ja miałam dom źle zaizolowany, nie było mocnych, trzeba było odkopać, zrobić zastrzały ze specjalnego preparatu- nawiert, iniekcja i tak co kilkanaście cm, więc wiem jaki może być problem i syf. Niestety wilgoć i grzyb, to bardzo niezdrowa para
hyhy, spoko! tez dobrze wiedziec jak zagrzybic mieszkanie w bloku  😀
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
28 lutego 2016 09:04
Możecie polecić jakieś biologiczne środki czyszczące do wc? Mam podłączoną przydomową oczyszczalnię ścieków więc wszelkie domestosy nie wchodzą w użycie. W bricomarche jest jeden środek ale wiem od znajomej, że nie jest skuteczny.
soda, ocet, pepsi ?
ash dzięki.
Julie fajna tamyjka. Choć mnie w myciu okien najbardziej przerażają ramy, nie sama szyba? Ale podoba mi się to urządzenie. Pomyślę. Choć cena nie zachęca.
Graba.   je ne sais pas
07 marca 2016 20:44
zalęgły mi się mole spozywcze w szafce. Są jakies domowe sposoby na wytępienie tego? na razie zobaczylam tylko dwa, ale chce się pozbyc zanim się namnoży. już powyrzucałam wszystkie makarony, płatki i kupiłam pojemniki na nowe.
ktoś stosował te barwniki do jeansów?
http://sklep.ivex.pl/produkty/2515
Graba musisz przeglądnąć absolutnie WSZYSTKO. Od opakowań z przyprawami, herbaty, po sprzęty (tam też może się znaleźć larwa...). Potem wsadzić rzeczy do plastikowych lub szklanych pojemników, nic nie trzymać luzem. Lawenda odstrasza mole, ale nie wiem czy nie będzie ci przeszkadzał jej zapach w kuchni. Nie wiem czy w Pl ale w De można kupić lep z feromonami na mole (spożywcze lub tekstylne)-dobrze się to tego łapią.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
20 marca 2016 15:34
Czy da się jakkolwiek zmyć zabrudzenia ze "zwyklej" farby na ścianach bez zostawiania bladych/brudnych plam? W tym zabrudzenia po kawie?
Bischa   TAFC Polska :)
25 marca 2016 21:05
Czym zmyc lakier do paznokci z rak? Usilowalam pisanke zrobic, nie pomyslalam o rekawiczkach i czy zmywacz mam i mam wynik 🤦
Graba musisz przeglądnąć absolutnie WSZYSTKO. Od opakowań z przyprawami, herbaty, po sprzęty (tam też może się znaleźć larwa...). Potem wsadzić rzeczy do plastikowych lub szklanych pojemników, nic nie trzymać luzem. Lawenda odstrasza mole, ale nie wiem czy nie będzie ci przeszkadzał jej zapach w kuchni. Nie wiem czy w Pl ale w De można kupić lep z feromonami na mole (spożywcze lub tekstylne)-dobrze się to tego łapią.


Lep na mole jest super.
Sama z rok temu miałam z nimi wątpliwą przyjemność.
Wyłapały się wszystkie.
Kupiłam chyba w Castoramie.

Wracając do Kaercherowej ściągaczki.
Nika..
Najpierw myjesz wodą z jakimś płynem uniwersalnym.
Nie żałuj go. Niech szyby będą porządnie mokre.
Ja używam tego cuda tak.
Wiadro z ciepłą wodą + np. uniwersalny Cif.
Zmywam pierwszy brud z szyb.
Potem przeciągam ścierą raz jeszcze żeby szyba była mocno mokra.
Na to psikam kaercherowym płynem i rozcieram na szybie.
Potem ściągam.
Jedyne co mi zostaje na szybie to woda z płynem po bokach szyb. Urządzenie mi tych boczków nie zasysa dobrze.
Przecieram to papierowym ręcznikiem. To są dwa ruchy - lewa i prawa strona szyby 🙂
Nie zostają absolutnie żadne smugi.

I jeszcze jedna zaleta.
Znacie to ? ... po umyciu lustra często zostaje taka ....mgiełka na lustrze.
Cholera.. ileż ja się napucowałam w życiu przedpokojowe lustro i zawsze to samo. Niby czyste a zamglone.
Po Kaercherze po prostu lśni jak głupie. Żadnych mgiełek. 
madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 kwietnia 2016 20:07
mieszkam w akademiku. a że jestem w epizodzie bezsenności to zauważyłam, że rybiki mają istne orgie w mojej maleńkiej części "gospodarczej", na którą składa się szafka, umywalka i szafa. boję się, że mi wlezą do książek.
czytałam trochę o nich, czym je zwalczacie? kupić pułapkę, czy pryskać chemią?
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
04 kwietnia 2016 11:25
A co na mole ubraniowe, nie prewencyjnie tylko jak już są?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
11 maja 2016 14:11
Mam pytanie odnoście odkurzaczy. Muszę coś kupić i znalazłam dwa, które bardzo mi się podobają, ale... jeden ma moc 1000W, drugi 700... Obawiam się, że to trochę za mało. Czy nowe odkurzacze, pomimo tej małej mocy silnika, zachowują dużą moc ssącą?
Potrzebuję sprawdzonego środka do prania dywanów który dostanę stacjonarnie, kot mi zwymiotował na beżowy dywan. Większość udało mi się sprać płynem do prania ale widzę że to miejsce jeszcze trochę jest ciemniejsze. Dywan z typu tych włochatych.
BASZNIA   mleczna i deserowa
23 maja 2016 20:26
Niestety po wymiocie kota nawet profesjonalne czyszczenie mi nie pomogło :-(.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się