Perfekcyjna Pani domu. No,ostatecznie może być Pan;]

dobra może jestem gadżeciara, ale ja tak nienawidzę sprzątać 😎

ma ktoś takiego mopa? http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?action=showDetail&id=47537
nie oczekuje, że wysprząta mi cały dom, ale czy jak sobie nastawie przy wyjściu z domu, to jak wrócę to salon będzie nadawał się do przyjęcia gości?
Jaki płyn do płukania tkanin pozostawia zapach na dłużej niż tylko do wyschnięcia? Używałam E i kiedyś po nim ubrania pachniały. Ale przestały.

Ma ktoś może sprawdzony pachnący?


Ja polecam niebieskiego Lenora. Nawet po długim leżeniu w szafie ubrania pachną, tak samo przy noszeniu 🙂

Wiem, że stronę temu była krótka dyskusja na ten temat, ale macie jakieś sposoby na miękkie ręczniki? Moje są po praniu jak krochmalone. Reszta prania jest w porządku, używam tez proszku do zmiękczania wody. Został mi chyba tylko ocet do wypróbowania...
Pestka ten "mop" nie myje na mokro. To właściwie taka jeżdżąca froterka 😉

A ja mym pytanie czy polecacie jakieś naturalne ekstrakty/olejki zapachowe? Takie które można użyć zamiast płyny do płukania, albo np do wody do żelazka, parowacza. Albo np do nawilżacza powietrza.
Lubie ładne zapachy, ale jak sobie poczytałam skład moich ulubionych płynów do płukania, to masakra, nie wiem czy nie od tego moja córa kaszle w nocy.. Praktycznie każdy płyn do płukania ma drażniące substancje zapachowe.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
18 listopada 2015 11:08
Kochani, przepraszam jeśli już było, ale mam pytanie.
Kupiłam 3 czarne sukienki, wszystkie mają na stałe przyszyte białe kołnierzyki. Wszystkie 3 sukienki uprałam razem w różowym Perwollu na praniu delikatnym. We wszystkich sukienkach po praniu kołnierzyk stracił swoją śnieżną białość (tj. w porównaniu z innymi białymi tkaninami jest lekko szary).

Jak przywrócić teraz biel tym kołnierzykom (nie tracąc czerni reszty tkaniny)? Jak prać to w przyszłości żeby czarne było czarne, a białe było białe?

Dodanie sody coś pomoże?

Google podpowiada: chusteczki do prania, ale jakoś nie mam do tego przekonania...
Edytka właśnie miałam Ci napisać, że chusteczki do prania zabezpieczą kołnierzyki w przyszłości, to naprawdę działa. Niestety nie wiem jak je wybielić teraz- może jakiś Vanish?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
18 listopada 2015 12:37
Z chusteczkami też trzeba uważać, moje tak dobrze pochłaniały kolory "żeby nie zabarwiło innych ubrań" że na jednej bluzce mam odciśnięty jaśniejszy kwadrat, najpewniej chusteczka się przyczepiła na całe pranie 😵
Chusteczki wyłapujące kolor są naprawdę fajne 🙂 Ja kupuję w Biedronce - są tańsze niż w Rossmannie, a tez dają radę 🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
18 listopada 2015 14:41
Oooo, a to niespodzianka. Idę zatem po chusteczki, a myślałam, że to pic na wodę...
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
29 listopada 2015 08:52
Mój małż upatrzył sobie takie płytki na podłogę, powiedzcie mi proszę czy nie będą trudne w utrzymaniu czystości? Nie mam zamiaru codziennie biegać z mopem. Mają leżeć w kuchni, przedpokoju i łazience, mi średnio się podobają, jakieś kiczowate takie.

Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
29 listopada 2015 10:33
Łatwe nie bedą moim zdaniem 😉
TRATATA, wyglądają na takie co trudno sprzatnąć. No chyba że mąż lubi sprzatać 😉
Z drugiej strony nie będzie aż tak widać na nich brudu np. śladów butów na przedpokoju. Tylko żeby fuga nie była zbyt jasna.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
20 grudnia 2015 20:41
Edytka właśnie miałam Ci napisać, że chusteczki do prania zabezpieczą kołnierzyki w przyszłości, to naprawdę działa. Niestety nie wiem jak je wybielić teraz- może jakiś Vanish?

najnowsze wieści: po chusteczkach jest jeszcze gorzej. z vanisha tez korzystałam i lipa.

ten kołnierzyk już nawet nie jest mniej biały, jest taki paskudnie szarobury i w plamy  :bum: zostało mi już tylko zafarbowanie go na jakiś intensywny kolor (może różowy?). są jakieś punkty w Warszawie, które się tym zajmują? ja się wolę tego już więcej nie dotykać  😵

w ogóle co za idiota zrobił sukienkę czarno-białą z takich materiałów, że farbują? pierwszy raz coś takiego mi się zdarza, a to nie pierwsza sukienka w takiej kolorystyce
BASZNIA   mleczna i deserowa
21 grudnia 2015 17:27
Edytka, ale te chusteczki zabezpieczą biały kołnierzyk przed zafarbowaniem, w ewentualnej nowej sukience 😉. PO fakcie są inne chusteczki, takie własnie awaryjne, kiedys widziałam w sklepie, ale nie pamietam jakiej firmy. Tylko że obawiam się, że to tylko na świeżo 🙁.
Edytka,  jak bardzo Ci zależy na białych kolnierzykach oddaj sukienki do pralni
Czym wyczyścić zacieki z wody z prysznica na kaflach? Cify,  spraye do łazienek itp nie dają rady niestety a kafle ciemne. Miałam je zaimpregnowac, niestety zdążyły się już pokryć osadem...
escada, spróbuje mieszanką sody z octem.
escada, kwasek cytrynowy.
płyn antykamień z Lidla jest nie do pobicia 🙂
Dziękuję za rady w święta będę walczyć  :kwiatek:
BASZNIA   mleczna i deserowa
22 grudnia 2015 20:54
W święta to machnij drina i nogi na poduszkę 🙂!
W święta to machnij drina i nogi na poduszkę 🙂!
A po Świętach spróbuj cilit bang
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
08 stycznia 2016 09:39
Macie jakieś sposoby na mega, ale to mega wilgoć w domu? Są w ogóle jakieś? Bo ja już świra dostaję...
Pod salonem i sypialnią mam pustą przestrzeń(pod spodem jest brama wjazdowa), co w efekcie daje naprawdę duże nagromadzenie wilgoci- do tego stopnia, że pod fotelami w salonie zbiera mi się woda 😲 W sypialni i łazience ta sama sytuacja- w łazience woda skrapla się na podłodze, w sypialni na parapetach...
Woda, wszędzie woda 😵 Nie mówiąc o tym, że pranie schnie pół roku...
Są jakieś skuteczne pochłaniacze wilgoci? Takie działające? Albo inne sposoby? 🤔 Podejrzewam, że pewnie grzanie na maxa non-stop by coś dało, ale na to mnie nie stać 😎
CzarownicaSa, jak często porządnie wietrzysz dom?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
08 stycznia 2016 09:45
CzarownicaSa, a okna macie szczelne? Przy gotowaniu otwierasz okno?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
08 stycznia 2016 09:47
Wietrzymy codziennie przez minimum 3-4h, przy gotowaniu również zarówno okna otwarte jak i wyciąg działa.
Jak ze szczelnością pojęcia nie mam, bo się nie znam, ale chłop twierdzi, że szczelne są.
CzarownicaSa, to rozszczelniaj część okien. Przy bardzo szczelnych wilgoć nie ma dokąd uciec...
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
08 stycznia 2016 09:54
Spróbuję... ale czy na taką dużą wilgoć to da jakiś efekt? Bo tutaj ogólnie w powietrzu jest wilgotno, mieszkamy nad zatoką... 😵
CzarownicaSa, na to pytanie nikt ci niestety nie odpowie
W ostateczności możesz kupić osuszacz powietrza, tylko to już wydatek (1 500 - 2 000 zł) i koszty energii...
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
08 stycznia 2016 10:04
No trudno... powietrzę bardziej kilka dni i zobaczymy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się