Perfekcyjna Pani domu. No,ostatecznie może być Pan;]

CzarownicaSa, czasem jest w Lidlu czy biedronce, w sklepach AGD bywają. Wpisz w google "do czyszczenia pralki" np.
Presja, soda działa, podobnie jak cif 😉


Czyściłam sodą starą wanne u rodziców, działała jak peeling. Ale czy zda egzamin na fugach trochę się boję. No nic wypróbuję.
a pasta do zębów?
a pasta do zębów?


No tego sposobu nie znam. Próbowałaś?
czy któraś z Was próbowała prasować poliakryl/akryl? Mam taki wielki szal/ponczo z poliakrylu właśnie i jest dosyć mocno pogięty jednak na metce jest napisane żeby nie prasować ale taki pogięty... Może przez jakiś materiał przykładac żelazko?  🤔
może para wodna z żelazka jak nie masz stacji parowej ?
Dziewczyny, czy mogę zmyć ślady fluidu z myszki, klawiatury, torby itp?  :kwiatek:
Spróbuj płynem micelarnym. Dobrze wiąże tłuszcz.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
29 września 2015 16:04
Help,
moja madre prasowała fartuch i żelazko zostawiło ślad brązowy. Próbowała przeprać, zmyć benzyną, nie puszcza. Jest szansa, że czymś to zejdzie ?
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
14 października 2015 16:03
Zostało mi trochę farszu z pierogów ruskich, mogę do tego dodać więcej ziemniaków i zrobić kopytka? 👀
Oj, najwyżej nie wyjdą 😁
CzarownicaSa ja używam jako farsz do naleśników  😀
Suka, która się do mnie przygarnęła w wakacje, okazał się być "śliwką-robaczywką". Niestety ma pasożyty bardziej wymagające w zwalczaniu - tasiemca i włosogłówkę (która jest bardzo duże zdolności przetrwalnikowe, jaja żyją do kilku lat - http://www.esccap.pl/wlosowka/). Sunia już jest leczona, ale powinnam chyba również odkazić dom.
Do płytek w kuchni i łazience chcę użyć rozcieńczonego Domestosu.
Czy mogę go użyć także do paneli (takie ze średniej półki cenowej)?
Koce i narzuty wystarczy uprać w zwykłym proszku?

I druga sprawa, chociaż też związana z obecnością psa. Jest pies jest dużo więcej paprochów, jest sierść. Mnie niestety też dość mocno lecą włosy. Cierpi moje poczucie higieny i estetyka. Codzienne sprzątanie odkurzaczem, który ma już swoje lata jest dość upierdliwe. Często mam na to czas o późnych lub bardzo wczesnych porach dnia i mam wyrzuty sumienia względem sąsiadów, bo sprzęt jest naprawdę głośny. Poza tym wielokrotnie miałabym ochotę zgarnąć tych kilka kłaczków, które widzę, ale wyciąganie ciężkiego odkurzacza z szafy, montowanie rur, rozciąganie kabla... 
Czy warto zainwestować w odkurzacz akumulatorowy? Najlepiej taki mający też oddzielenia małego odkurzacza ręcznego.
Słyszałam jednak różne opinie - że te akumulatorowe nie zbierają dobrze, że są i tak głośne, że są niewydajne energetycznie. Macie doświadczenia z używania takich sprzętów? 
BASZNIA   mleczna i deserowa
14 października 2015 21:05
Na kłaki najlepsza z najlepszych stara jak świat Kasia, taka reczna turbo szczotka 🙂.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 października 2015 06:52
Ascaia, koce możesz uprać w Manusanie (płyn do chirurgicznej dezynfekcji) dostępny w aptece 😉
Ascaia, nie myślałaś po prostu o zakupie nowego, małego i cichego odkurzacza? 🙂
Jaki płyn do płukania tkanin pozostawia zapach na dłużej niż tylko do wyschnięcia? Używałam E i kiedyś po nim ubrania pachniały. Ale przestały.

Ma ktoś może sprawdzony pachnący?
Ascaia ja powiem z własnego doświadczenia - mam dwa koty, TONĘ sierści i niestety, taki odkurzacz bezprzewodowy był do niczego w tej kwestii... On się moim zdaniem nadaje np. do zbierania okruchów z gładkiej powierzchni, ale sierści z dywanu nawet nie ruszał. Oddałam go komuś a sama kupiłam mały, z dużą mocą i daje rade z dywanem 😉
edit: miałam taki:
http://home-living-pl-pl.forum.ibood.com/products/37331-bezprzewodowy_i_bezworkowy_odkurzacz_electrolu_ergorapido_2w1/
madmaddie   Życie to jednak strata jest
17 października 2015 20:46
Jaki płyn do płukania tkanin pozostawia zapach na dłużej niż tylko do wyschnięcia? Używałam E i kiedyś po nim ubrania pachniały. Ale przestały.

Ma ktoś może sprawdzony pachnący?

a Silana Fresh Sky używałaś? to mój ulubiony płyn, pachnie 🙂
Nie próbowałam, ale wypróbuję!  Dzięki.
perfekcyjne czy któraś ma takie urządzonko do mycia szyb?
http://www.leroymerlin.pl/artykuly-gospodarcze/szczotki-mopy-scierki/akcesoria-do-utrzymania-czystosci/urzadzenie-do-mycia-okien-wv-2-kaercher,p354882,l1180.html

opłaca się nabyć do domu z dużą ilością okien? czy raczej bubel do szafy?
A może coś innego w tym temacie polecacie? dla tych co nie lubią myć okien 😉
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
10 listopada 2015 20:27
Na niemieckim Amazonie na bardzo dużo dobrych opinii. Mysle, ze moze byc fajne.
robakt   Liczy się jutro.
11 listopada 2015 21:45
pestka moi rodzice to mają, mama myje okno na mokro i tym super szybko ściąga wodę, żadnych smug nie ma
no to zamówiłam 🙂 co prawda w markecie się tym pobawiłam, ale tam szyba była czyściutka więc jakby warunki nie te.
Mam nadzieję, że będę zadowolona 🙂
Daj znać czy działa zgodnie z oczekiwaniami.
Ja to mam już od kilku lat, mega jest! Czasami zostawia ta guma troszkę smug, ale do dużego domu, jak ktoś nie jest hiper pedantem, jest to naprawdę przydatne, przyspiesza bardzo 😉
Dzięki. Mam dużooooooo okien. Bardzo dużo  🙇
Czasami akumulatorek nie wystarcza na wszystko, trzeba sobie zrobić przerwę i naładować 😉 Ale to przy naprawdę wielu oknach. Smugi czasami lekkie zostają tak jakby na łączeniu tych pasów "odkurzanych" zwłaszcza jak trzeba przejechać trzy pasy obok siebie. Kiedyś to docierałam suchą ściereczką ,teraz olewam bo to naprawdę trzeba się przyjrzeć 🙂
Ja właśnie mam jutro zamiar przejchać wszystkie okna + 4 podwójne balkonowe w domu, zajmie mi to może z godzinę 🙂
Dziewczyny a jest do tego jakiś wyciagnik, tak żeby myc od zewnątrz okna które sie nie otwierają?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
13 listopada 2015 14:14
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się