Perfekcyjna Pani domu. No,ostatecznie może być Pan;]

..nie mam zmywarki...🙁  dziękuję, nie było mnie kilka dni, a parowar leży w zlewie🙁 w jakich proporcjach ta soda i ocet...?
deksterowa, ja wiem? Na rzadką papkę.
Perfekcyjne revoltowiczki, macie może sprawdzony płyn do kabin prysznicowych? Chodzi mi o osadzający się osad z wody. Z góry dziękuje  :kwiatek:
Polecam płyn z lidla na kamień, taki w żarówiasto różowej butli ze spryskiwaczem  😉
Albo z biedronki fist z pomarańczowym spryskiwaczem. Oba pewnie w podobnej cenie 5-6zł 😉 
Albo z biedronki fist z pomarańczowym spryskiwaczem. Oba pewnie w podobnej cenie 5-6zł 😉 


Ten już mam, tak właśnie średnio dał radę. Spróbuję z lidla. Dzięki 🙂
busch   Mad god's blessing.
20 sierpnia 2015 22:34
Presja, ja używam tylko mleczko cif ultra biel z wybielaczem. Mam fatalną wodę w mieszkaniu i po tygodniu osadzają się żółte zacieki, które trzeba szorować - dosłownie wszędzie, na kafelkach, w brodziku prysznica, na kiblu itd.... Tylko ten cif daje radę, tzn. nie trzeba AŻ TAK mocno szorować, jakieś zwykłe mleczka wymiękają. Tylko polecam dokupić do niego od razu rękawiczki lateksowe, bo szorowanie gołymi rękami powoduje, że paznokcie nadają się tylko do przycięcia zaraz przy skórze, a sama skóra na dłoniach dochodzi do siebie przez 24h

Carrefour ma i Lidl zdaje się też, ale nie wiem czy ten drugi w stałej ofercie.
Hmm to dziwne bo on na kwasie jest i po 3-5 minutach powinno bez szorowania zejść...  Ten z lidla na zmianę kupujemy w zależności od odwiedzanego sklepu i działają tak samo dobrze (a u nas woda średnia, zacieki i kamień po 2 dniach się robi dlatego co chwilę pryskamy którymś).
agnesix u mnie woda też tragiczna 😤 nawet umyte naczynia muszę szybko wycierać, bo inaczej zostają zacieki z kamieniem 😵 a płyn z lidla działa cuda, tylko trzeba dać mu chwilę, żeby zdążył zadziałać  😉
Bush - Dzięki, wypróbuję i zobaczymy który sprosta.

agnesix - Ten z biedronki, działa ale w towarzystwie szczoteczki a ja właśnie nie bardzo chcę ją używać bo po jakimś czasie szyba będzie niezbyt fajna. Czytałam że jest jakiś środek HG się nazywa, spryskuje się i tylko wodą spłukuje i jest czysto. No nic kupię kilka i będę próbować, bo mnie trafia ten osad  😤
Spotkałyście się może z takimi rękawiczkami/rękawicami z dłuższym mankietem jak do sprzątania ale bezlateksowymi? Do tej pory używałam takich zwykłych rękawic jakie można w każdym markecie dostać ale ni stąd ni zowąd zaczęły mnie koszmarnie uczulać, więc przerzuciłam się na takie rękawiczki kupowane w aptece, nitrylowe, bo są dużo wytrzymalsze niż winylowe. Ale one są krótkie i niestety mi się wlewa górą wszystko do tych rękawiczek i może nie uczulają ale maceruję sobie w nich ręce 😵
Zakładaj jedne w drugie.
Próbowałam 🙄
Do mycia szyb w prysznicu mam takie coś:
http://sannprofi.pl/produkty/pokoj-i-lazienka/czysta-kabina-prysznicowa
Najwyraźniej totalna chemia, ale działa całkiem dobrze.

fruity_jelly, a nie mogłabyś na bezlateksowe rękawiczki założyć tych "zwykłych"?

Edit.

Przypomniałam sobie! Stella ma rękawice ochronne dla alergików (w nazwie: antyalergiczne). To nie są jak chirurgiczne, małe i cienkie, tylko takie domowe - dłuższe, mocniejsze.
Teodora no właśnie próbowałam już tak robić, ale długi mankiet wystaje ponad te bezlateksowe rękawiczki, które są niestety krótkie i dotyka do skóry powodując uczulenie 🙄 koleżanka w pracy mnie pytała czy się poparzyłam alboco, że mam takie ręce 😵
Dziękuję bardzo, koniecznie muszę poszukać tych rękawic :kwiatek:
Kupiłam je kiedyś w zwykłym sklepie, teraz widzę, że są np. na allegro.
Puściło. Wymieszałam środek z lidla, z płynem frog i kabina jak nowa :-)
Kochani, syn moj kochany popisal rolety w swoim pokoju kredka. Rolety mamy w kolorze jasnym - ecru. Czym to domyc, probowalam scierka, ale kredka sie rozmazuje i jest jeszcze gorzej. 🙁
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
10 września 2015 08:06
Czy są jakieś tabletki do zmiękczania wody, które mogę dodać do prania? Świta mi, że coś takiego było, ale nie mogę znaleźć :/
CzarownicaSa, a to nie był Calgon?
CzarownicaSa, albo tabletki albo forma proszku.
Ja mam w proszku antikalk. Zapobiega powstawaniu kamienia i zmiękcza wode
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
10 września 2015 10:12
Myślałam o Calgonie, ale wydawało mi się, że jest typowo od kamienia, a nie od zmiękczania. No ale ja się na tym totalnie nie znam 😁
I mogę sobie to normalnie dodać do prania? Ten proszek lub tabletki?
Bo kwestia tego, że mi ubrania wychodzą sztywne i mało pachnące to właśnie kwestia wody, nie? Wypróbowywałam już miliony różnych płynów i proszków, zawsze ubranie pachnie tuż po wyjęciu, ale jak wyschnie... jest sztywne i zapach znika :/ A mam porównanie z ubraniami pranymi np. u mojej mamy, które nawet po 2 dniach noszenia dalej zachowywały ślady zapachu(przy używaniu przeze mnie i przez nią takiego samego proszku i płynu).
CzarownicaSa, przy tym Calgon stosowany regularnie jest dość drogi.
Specjalistką od prania nie jestem, ale poszperałam w necie i mogą być tez inne przyczyny tego, że Twoje pranie jest sztywne.
1. dajesz za dużo proszku/płynu. Teraz te produkty są tak skondensowane, że wystarczy ich naprawdę niewiele.
2. wkładasz do pralki za dużo- środki się nie wypłukują.
Źródło: http://www.advertex.pl/miekkie-reczniki
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
10 września 2015 10:57
Też to widziałam, ale odpada- kombinuję z tym praniem już od x tygodni, próbowałam masy różnych płynów, proszków, dodawałam mniej i więcej, kombinowałam... dalej to samo :/ Już nie wiem, czy to kwestia tej cholernej wody czy pralki... a chciałabym mieć fajne, puchate i pachnące ubrania 🙁
Czy ktoś kiedyś czyścił białą fugę mieszanką octu, wody i sody? Tak mi doradzili, a biała fuga w łazience na podłodze już nie jest biała i muszę coś z tym zrobić  😀
CzarownicaSa, ten proszek dodaje się normalnie do szufladki z proszkiem.
Albo od brązu do bębna.
Ubrania są miękkie łatwiej się prasują no i pachną dłużej
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 września 2015 11:47
Presja, soda działa, podobnie jak cif 😉
CzarownicaSa, najpierw dobrze... upierz pralkę. Środkiem do pralek.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
10 września 2015 12:02
A jest coś takiego? 😲 Gdzie to kupić?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
10 września 2015 12:08
Robia woda z octem ale ja nie próbowałam nigdy. Mam bardzo miękka wodę. Ale pranie dość sztywne. Ale jak sie daje dodatkowe płukanie to pomaga.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się