kącik skoków

KaNie, różnica mega. Dobra droga 🙂 A próbowałaś jeździć linię z kilku stacjonatek na ok 6-6.5 m z drągami w środku? Taka linia fajnie reguluje galop napędzających się koni, choć przy pierwszych podejściach często jest wręcz taranowana przez młodziaki. Na samo ciągnięcie szyją spróbowałabym szeregu gimnastycznego z okserkiem dość szerokim, ale nie za wysokim. Choć tak jak wcześniej pisałam, wydaje mi się, że tu bardziej potrzeba czasu i zaufania, niż samych ćwiczeń skokowych.
KaNie
Super zmiana!
Ja bym szła w ćwiczenie, o którym pisze anai.
Sama mam klacz mało ciągnącą górą, która lubi zagotować się widząc drągi. To z kolei zaostrza problem skoków: robi się płaska i skacze z głową na plecach  🙄
Dla niej zbawieniem są właśnie tego typu ćwiczenia - niskie, dlugie, linie gimnastyczne, z drągami pomiędzy. Początkowo na max. jeden skok galopu między przeszkodami, aby nie miał czasu się rozpędzić, potem na 2 - 3... Wszystko z drągami pomiędzy.

Pilnuj go tylko by nie zwiał w bok. Nie reguluj go. Nawet jeśli początkowo będzie to próba samobójcza  🤣
Przejdzie 3/4 razy i sam zacznie uważać. Jak zacznie uważać, zacznie myśleć, jak zacznie myśleć, będzie patrzał pod nogi. Jak zacznie patrzeć pod nogi - przestanie uciekać. I wtedy sama zobaczysz, że zacznie się ciągnąć górą  😉

Ważne tylko, byś jak najmniej ingerowała, dopóki sam się nie wyrówna.
KaNie, jak wszyscy zauważają, zapomnij o dawaniu wodzu na kredyt. To jedynie zaszkodzi.
Warto spróbować hackamore, nawet długiego, jeśli trzeba. Może zmiana będzie (dla konia) spektakularna i bez wędzidła zaufa ręce.
Z hacka może często gęsto Potem przejść na wędzidło.
Jeśli chodzi o skoki, to jednak odradzałabym klasyczne szeregi gimnastyczne.
Owszem, najpierw nauczyć równego galopu przez drążki, ale gdy tylko rytm się ustali bez silnych ingerencji jeźdźca - przejść na szeregi cavaletti (czyli te 45 - 50 cm)
Długie szeregi, bardzo spokojnie. Jak nie masz tyle cavaletti, możesz te 50 cm ustawiać na stojakach. Co 3.20 np. I bardzo spokojnie.
Natomiast zapomniałabym o skakaniu stacjonatek. W ogóle.  Wyłącznie zachęcające doubelbarre, czy nawet niski tripelki. I kłody, a lepsze byłyby takie zaokrąglone "piramidy".
Myśmy mieli w stajni przypadek kuca, wcześniej skakanego na nieszczęsnych "gumach", i on zdecydowanie poprawił się... po starcie w mini WKKW.
Możesz tez użyć drąga po przeszkodzie, na pasującą odległość, a potem oddalać.
Trzeba "wymusić" dłuższą fazę lotu - to i szyja zacznie pracować, konie szybko łapią co im się opłaca.
Dlatego klasyczne szeregi gimnastyczne nie, ani skoki-wyskoki, bo:
a) Strasznie ciężko zbudować taki szereg, żeby były Tylko rozciągający
b) potem może być bal, gdy trzeba będzie skracać konia.

Jeśli chodzi o zrównoważenie konia, to ktoś polecał coś z tryptofanem. Na koniu nie próbowałam, ale próbowałam na... sobie.
Z pozytywnym skutkiem, warto spróbować.
halo, stacjonatki na równe tempo, bo koń mocno atakujący i nakrecajacy się 😉
Spróbuj tandem Berisa , nawet pożycz id kogoś bo bardzo drogi , ale na takie sytuacje bardzo pomocny  😉
Dziekuje dziewczyny za wszystkie rady. Ciesze sie ze sa rozne, bo z tego wszystkiego zawsze wyciagam cos sensownego, czesc jest zgodna z tym co sama mysle, czesc przetestuje z ciekawosci 🙂

U Rudego byla wczoraj fizjoterapeutka. Bedzie do niego przyjezdzala regularnie. Zalecila nam lonzowanie z patentem z guma pod brzuchem i na zadzie. Ogolnie jest mocno pospinany i nie wie jak sie rozciagnac. Po jezdzie musze mu wypychać brzuch do gory, zeby zaokraglal plecy itp.
Zobaczymy. Pewnie napisze tu za jakis czas, zeby powiedziec co pomoglo.

Halo
Hackamore nie spisalo sie w tym przypadku. Zapierniczal na jelenia i nie moglam nic w sumie zrobic.

Btw jakis czas temu pisalam tutaj tez o koniu, ktory nie widzi odleglosci, skacze z nogami do przodu i ogolnie masakra, ale za to w korytazu wymiata. Nie pamietam kto, ale ktos napisal ze szkoda czasu na konia bez talentu. No wiec kon bez talentu skacze aktualnie tak

Widzi tez juz odleglosci, sklada sie i ma mega radoche z tego co robi. Ale potrzeba mu bylo sporo czasu, zeby tak to wygladalo 🙂

Smok10
Tandem na 4 latka? A potem na zawody co zaloze? 😉
Czasem do pracy wkłada się coś mocniejszego i jeździ na delikatnej ręce żeby potem zmienić na coś lżejszego . Myślę że twoi Niemieccy specjaliści powinni cię w tym uświadomić  😉 Przecież są w tym mistrzami  🤣

P.S W początkowej fazie robienia konia skokowego najważniejsze jest żeby jeździec widział dokładnie ł odległość , dlatego to nie robota dla każdego  😉
Smok10
Spoko. Zapytam specjalistow Niemieckich o wszystko...  🥂


P.S W początkowej fazie robienia konia skokowego najważniejsze jest żeby jeździec widział dokładnie ł odległość , dlatego to nie robota dla każdego  😉


Nie do końca się zgodzę, młode powinny się uczyć że trzeba czasem samemu pomyśleć i wychodzić z różnych sytuacji.
Wiadomo jak trzeba pojechać młodym na styl to musi być wszystko perfect ale w innych wypadkach to nie ma co im mierzyć za bardzo.
Każdy ma swoje patenty na robotę młodych konie a to czy są one dobre czy złe pokazują potem efekty tej pracy ?  Koń który zaczyna musi być zachęcony do pracy co często wiąże się z tym żeby nie musiał walczyć o życie , a potem stopniowo przychodzi czas na to żeby jak najwięcej  radził sobie sam , tyle że to zależy od miliona czynników , czy koń wrażliwy czy dzielny itd. .  😉 Ale to oczywiście indywidualna sprawa każdego jak robi konia i czy go popsuje czy nie . Zresztą całe rzesze handlarzy na całym świecie żyją ze skupowania popsutych młodych koni , odrabianiu ich i sprzedaży dalej jako super fury.  😁
KaNie, możliwe, że masz złe wyobrażenie o tandemach.
Też mi podchodziło, że może tandem, jakiś.
Tandem tandemowi nierówny, a główna kwestia jest: po co?
Ano po to, żeby koń się czuł Bezpieczniej z wędzidłem, bez zagrożenia dla jeźdźca.
Bo, zauważ, jakby nie możesz się zdecydować 😉: zapiernicza czy się chowa?
A jeśli zapiernicza schowany, to masz Giga problem, koń jest w huk popsuty, i powinno cię interesować wszystko co go Skoryguje.
Ja bym spróbowała komfortowego(!) hacka o Długich czankach Plus Grube wędzidło. Dwie pary wodzy.

Co założysz Potem?
To zależy. Może koń zostanie na grubym wędzidle?
A może założysz to co większość na skoki: pelham lub kimberwicka?

Btw. zestawienie typu tandem może być w wielu "słabych" wariantach, nieco podobnie działa np. micklem bridle.
Chodzi o to, żeby Odciążyć nadwrażliwy pysk.
Przepraszam za skróty myślowe.

anai, nie będzie skakać wysoko, stacjonatki nie wyhamują, raczej zadziałają jak "prosty cyklotron".
Kontroli rytmu można nauczyć na cavaletkach. Tu chodzi o złą parabolę lotu, a Każdy skok na stacjonatce będzie pogłębiał problem.

Ej, nikt nie komentuje Mistrzostw Świata?
Ej, nikt nie komentuje Mistrzostw Świata?


Nie bardzo jest co komentować  🙁 Niecałe pół parkuru w konkursie otwarcia  .  🙄

Jeździec wspaniały , doświadczenie ogromne , konie z najwyższej półki , sponsor , pieniądze , niby wszystko jest , ale chyba coś z opanowaniem ciśnienia na najważniejszych imprezach , zawsze coś  🙄
A ktoś widział ten przejazd? Czemu ten koń się zatrzymał? Wystraszył się przeszkody wizualnie? Bo nie sądzę żeby nie pasowało....

Smok10, jest co komentować, piękny parkur i piękna jazda Guerdat oraz Marcusa Ehninga.
Jak oni to robią , że mają takie mięciutkie rączki i ciało  🙇 też tak chcę  😅

Edit. No i w zasadzie duża część koni ma Chacco Blue w rodowodzie, a np. bardzo mało jest Z.
A można gdzieś to zobaczyć online? Przejazdy z ujeżdżeniowego GP są już na YT, ale skoki jakoś nie wpadły mi w oko 😉
Moon   #kulistyzajebisty
20 września 2018 07:30
No właśnie, jest gdzieś w sieci przejazd? Nie widziałam niestety live, ciekawe co tam się odjaniepawliło.

Perlica, Jezzzzuuu Ehning!  😍
Mój idol nad idole, ja nie wiem jak on to robi, no uwielbiam jego styl jazdy! I to na każdym jednym koniu siedzi tak samo perfekcyjnie  😜
A z amazonek Penelope Leprevost i Laura Kraut  😍
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
20 września 2018 07:46
Oglądałam i mam swoje zdanie na ten temat.
Nic się nie odjaniepawliło, po prostu koń nie miał ochoty oddać skoku przez most.
Moon   #kulistyzajebisty
20 września 2018 07:51
lusia722, o.
No właśnie, jak widziałam na innych fotach, to ten mur to e... jak most bardziej wyglądał, jeszcze miał konkretne dziury na dole.
W temacie przeszkód - czerwona przeszkoda z gwiazdą made my day! 😀

[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/42199623_1174003739415579_5745856881230872576_n.jpg?_nc_cat=0&oh=07aeaec57add339d5a734402c4671190&oe=5C31C100[/img]
Jakoś nie widziałem żeby jakikolwiek inny koń miał problem na tym murze  🙄  Ludwik jest wspaniałym zawodnikiem z dużym doświadczeniem ,ale nie w takich imprezach . Takie imprezy zawsze kończyły się dla niego kiepsko  🙄
Orzeszkowa, na tylko skoki jest przejazd Guerdata, a na fb znalazłam Ehninga.

Moon podzielam Twoje zdanie  😍

Kurcze nie wiem jak on to robi, a ma krótkie ręcę i nogi, a mimo to super to wygląda.
Ja mam teorię, że jeżdzę ch...o bo mam za krótkie ręce  😵 ale trener mówi, że może to owszem przeszkadzać od 150 cm a nie na moim poziomie  🤔wirek: edit: także tego , nie ma wymówek  😁
Perlica wiesz, Margie Engle ma jakieś 155cm wzrostu, malutka z niej kobieta. GP jeździ? Jeździ. Marie Etter-Pellegrin podobnie, także no, da się. 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
20 września 2018 09:35
Proszę bardzo dla zainteresowanych wczorajszym konkursem :kwiatek:
mils, Meredith też wzrostem nie grzeszy 😉
Perlica, dzięki, poszukam 🙂
Gillian   four letter word
20 września 2018 11:41
lusia722,  no dzięki, i znowu nie umyję dzisiaj okien :P
Ludwiczak jedzie 1:45😲6 na relacji.

a Bianca Guerdata to chyba kot a nie koń  😍
Kurde, naprawdę nie widać zeby coś się tam stało. Takie, "nie, nie skoczę".

I dla fanów Ehninga  👍
Na tvp sport na razie w tenisa pykają
Miała być krótka przerwa , coś się wydarzyło, odwołali konkurs 🤔




na eurosporcie teraz jest live
Ludwik 25 pkt  🙄 Dużo  🙄
xxagaxx, no moim zdaniem widać , za 1 razem jest za blisko po prostu, to nie jest przecież 110 , że tupnie i hop.
A za 2 to już pewnie konsekwencja skoku pierwszego, ale 2 skok oczywiście powinien już skoczyć, pasowało.
Proszę bardzo dla zainteresowanych wczorajszym konkursem :kwiatek:


Właśnie oglądam sobie, dawno nie śledziłam dużych skoków, nawet nie wiedziałam kto teraz w czołówce światowej jest. Niemniej najbardziej mnie zachwycają koreczki niektórych z koni  😜 hehe, zboczenie byłego luzaka :P

Co do Ludwiczaka... kurcze no żaden inny koń się nad tym mostem nie zastanawiał... jak dla mnie błąd jeźdźca za pierwszym razem, za drugim już faktycznie było ze strony konia 'nie bo nie'.

Swoją drogą jakie tam są konie... wow.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się