Nowy rodzaj transportu

Mają ludziska fantazję:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,6199475,Kupili_konia_i_wiezli_go____fiatem_uno.html
No w sumie się zmieścił!
Sama nie wiem co myśleć...w pierwszym momencie wybuchnęłam śmiechem, zaraz zrobiło mi się żal koniny.
Swoją drogą ciekawa jestem jak zakończyli tę podróż.
Absolutnie CHORE!  🤔wirek:
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
25 stycznia 2009 12:38
nie wiem, ale skoro szkoda im kasy na transport "tradycyjny" to boje sie myslec jakie warunki zapewnia koniowi pozniej... 🙁
Poza tym mandat nie rozwiązuje sprawy. Co oni zrobili? 200zł i wsadzili go z powrotem? Czy biegł za samochedem na postronku?
hehehe.. no w sumie z Wawy do Olsztyna jest spooro km... i w życiu nie wpadła bym na to by tak konia wieźć.. :/

Ale swoją drogą, moi znajomi wieźli kiedyś źrebaka w podobny sposób.. (tzn na pace w żuku czy kaimś tam tego typu samochodzie), jednak to była odległość dosłownie kilku km, a nie 200  😲
trochę mnie dziwi, że tylko 200zł im wlepiono- przecież są odpowiednie przepisy o transporcie zwierząt i nie najważniejsze jest to,że auto zostało wykorzystane w celach niezgodnych z prawem, ale właśnie naruszenie  przepisów o transporcie i dobrostanie zwierząt...ot polska właśnie...
Koentarze wielkich znawcow tez sa fajne :

osoba 1:" konie się nie kładą na podłodze... śpią również w pozycji
stojącej" - a moj tam sie kladzie i nawet spi rozwalony na podlodze boksu

osoba 2:"źrebaki śpią i odpoczywają na leżąco. Dopiero stare konie stoją." - acha, i wszystko jasne

osoba1: "Być może masz rację pisząc, że źrebaki leżą... nie jestem ze wsi to i
mogę tego nie wiedzieć, prawda" - to po co sie wypowiada na tematy na ktore nie ma pojecia 😉


Zastanawiam sie czemu nie zareagowali ludzie od ktorych ten kon byl kupiony jak zaczeto pakowac go do samochodu....
Manta   Tyłkoklep leśny =)
25 stycznia 2009 13:17
wypowiedzi ludzi w komentach mnie powalają... oburzenie, czy bernarsdyna teżnie można itd... nie ma to, jak przewożenie konia w ten sposób... jakby kupili większego, to wyjęli by jeszcze fotel pasażera i koń leżał by wzdłuż a nie w szerz auta?
i tu jest paradox

człowiek musi mieć paszport dla konia,
przyczepe,
prawko na ową przyczepę
samochód mogący ciągnąć przyczepę
"glejt" od weta że koń zdrów i może podróżować...
i jest po.sr.any jak wiezie konia i nie ma jakiegoś z tych elementów

ja widać można mieć wszystko gdzieś i dostać 200zł mandatu  😀iabeł: 😀iabeł: 😀iabeł:
szok. ja bym takim kretynom konia nie sprzedała.
Averis   Czarny charakter
25 stycznia 2009 14:20
A widzieliście ten komentarz?
"Uważam że mięli prawo tak zrobić i powinni się odwołać od mandatu. Nie można karać nikogo za to że stara sobie radzić!!!!Taki mandat to przykład tego że
policja nęka zwyklych biednych ludzi jest to nie do pomyślenia!!!!! "

Ja naprawdę nie pojmuje, czemu w takim razie w ogóle istnieje prawo? Jakby się uprzeć, to kradzieże, oszustwa, morderstwa to także przykład tego, że 'ludzie starają się sobie jakoś radzić'. I jeszcze ich za to wsadzają do więzienia- skandal! Biedni, zwykli ludzie  🤔wirek:
opolanka   psychologiem przez przeszkody
25 stycznia 2009 14:21
może sprzedawca był ulepiony z tej samej gliny :/ makabra
sama widziałam na własne oczt taki obrazek w skaryszewie  🤔wirek:
w Skaryszewie to sie zdarzalo kucyki na wozie  luzem przewozic...
ciekawe jakby zareagowala policja i straz dla zwierzat jakby im gotowe przepisy ze zdjeciami i cala historia wyslac i mundurowym zarzucic zaniedbanie...
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
25 stycznia 2009 19:03
mam nadzieję, że mu się zesrał i zeszczał
Manta   Tyłkoklep leśny =)
25 stycznia 2009 19:07
było o tym chwile w faktach...
porażka, ogólnie prowadzący fakty wyśmiali temat, Pan policjant będący na interwencji uznał, że zwierze było zadbane i było mu ok, bo wyglądał (czy tam wystawiał głowę) przez okno...

Tam można było lepiej zobaczyć jak ułożony był źrebak i nie powiedziałabym, żeby było mu wygodnie...
W faktach w tvn była poruszana ta sprawa... Komentarz policji... Zwierze było zadbane i spokojne, wyglądało sobie przez okno, więc daliśmy 200 zł mandatu za złe użytkowanie samochodu.  🤔 To jest chore !!!
edit: Manta nie widziałam jak napisałaś komentarz 😉
ale trzeba mieć nas***e w głowie... 🤔wirek:
było o tym chwile w Faktach i jak mama mnie zawołała żebym to zobaczyła to moja reakcja "bony, jacy kretyni.." pewnie... to, że koń sobie wygląda przez szybę to oznacza,że jest mu wygodnie..
nie no ok... 😵
deborah   koń by się uśmiał...
25 stycznia 2009 20:08
Antibarbie, a redaktorka zapytała czy miał zapięte pasy
kurna niech mi się policja doczepi do czegoś jak będę konia ciągała..
tez poprosze te 200 zł

swoją drogą niedawno koles który trzymał kucyka u znajomego przyjechał po niego passatem. Znajomy pyta czy ma przyczepkę a on pyta po co?

rach ciach i koń na tylnym siedzeniu siedział
więc to nie jedyny przypadek. tylko tamtego nie złapali..
Tak 'zwierze było spokojne , zdbane i czyste  😎 '

  a samochód pewnie miał klime ;P
majeczka   Galopem przez życie!
25 stycznia 2009 21:02
Nie no extra 2 stówki a za jazde bez E z przyczepą 500... i gdzie tu logika
a. policji
b. ludzi kupujących konie 😵
opolanka   psychologiem przez przeszkody
26 stycznia 2009 08:03
ja też się zbulwersowalam podejściem TV do tematu. Zart tygodnia normalnie :/ Żenada.

Mnie dwie rzeczy poruszyły:
-jedna śmieszna-jak redaktorzy mówili/słuchałam najpierw w radio/ że 120 kilogramowy koń! Tak jakby to jakiś rekord był czy coś.
-druga smutna- widzieliście jaką ten kucyk miał minę? Był osowiały,obojętny na otoczenie. Chyba go jakoś naszprycowali pastą do tej podróży.
Mam nadzieję,że za dwa dni oprzytomnieje i wróci do siebie.
I sprawy formalne-Dodofon już zwracała uwagę- naruszono przepisy o transporcie zwierząt,o dobrostanie etc.
W sumie poważna sprawa.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
26 stycznia 2009 09:46
tak, ale co mozemy z tym zrobic? mamy jakies mozliwosci?


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się