Aktualności:

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Stajnie na Śląsku

poprzednia następna
Strony: 1 ... 190 191 [192] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Stajnie na Śląsku  (Przeczytany 1161699 razy)
szonik1

« #5730 : Styczeń 21, 2020, 11:43:32 »
Odpowiedz cytując
Hej,
ja polecam Deresza w Siemianowicach. Może obejście trochę nieporządnie wygląda i przydałoby się powywozić co nieco, ale poziom jazd naprawdę fajny, konie ok, hala.
#link
Mirinda94

« #5731 : Styczeń 24, 2020, 03:07:56 »
Odpowiedz cytując
Hej! A może ktoś by polecił fajną stajnię dla ogiera cool w promieniu około 30 km od Chorzowa/Katowic, lub w stronę Mikołowa? Zależy mi na tym żeby koń przebywał jak najwięcej na padoku/pastwisku niezależnie od pogody, codzienne sprzątanie boksów, a dla mnie żeby był chociaż oświetlony plac na którym można jeździć zimą, a najlepiej hala. No i żeby to nie była jakaś kolejna ruina gdzie tynk się sypie na głowę a konie potykają o maszyny rolnicze  icon_rolleyes Jak najbardziej może być mniejsza kameralna stajnia, oprócz przystosowania do jazdy zimą nie zależy mi na żadnej infrastrukturze rodzaju myjki, karuzele, lonżowniki itp.

Vanto, Dakar i Jokar już sprawdzone i niestety absolutna załamka. Piękne miejsca ale niestety dla ludzi a nie dla koni. Jak słyszę że koń owszem wychodzi, ale tylko do karuzeli to za przeproszeniem nóż się w kieszeni otwiera  marze
#link
KaNie

« #5732 : Styczeń 24, 2020, 04:29:01 »
Odpowiedz cytując
Mirinda
A co Tu chcesz od Vanto jak to typowy sportowy ośrodek?! Chcesz koni 24h na padoku? Pastwisk? Jak tam szlas to nie dowiedziałaś się dla kogo jest przeznaczona ta stajnia?  8|
#link
"Do lasu idę
bo przytomnie pragnę żyć
Smakować życia sok
wysysać z kości szpik
Co nie jest życiem
wykorzeniam
by kiedyś martwym
nie umierać"
— Thoreau- Walden
Mirinda94

« #5733 : Styczeń 24, 2020, 04:43:58 »
Odpowiedz cytując
KaNie po co ta agresja?  icon_rolleyes Na zdjęciach wygląda bardzo ładnie, i przyjmuje ogiery z czym jest ogólnie spory problem, więc nie wiem co złego w skontaktowaniu się z właścicielem?

A mówiąc na marginesie, sportowa czy nie sportowa stajnia - według mnie zamykanie konia na 23 h na dobę w boksie podchodzi pod znęcanie się nad zwierzętami i tyle. Sport jeździecki jest tyle szczególny, że wymaga udziału żywego zwierzęcia które również ma potrzeby, i nie koniecznie te potrzeby pokrywają się z naszymi ludzkimi oczekiwaniami czy wyobrażeniami. Szkoda że tak wiele osób o tym zapomina i że jest przyzwolenie na takie traktowanie smutek
#link
Fahra

« #5734 : Styczeń 24, 2020, 11:23:39 »
Odpowiedz cytując
KaNie dla kogo? Stajnia powinna być dla koni. Jedną z podstawowych koni jest interakcja ze swoim gatunkiem nie przez ściany boksu oraz możliwość niewymuszonego ruchu przez większość dnia. Nie rozumiem oburzenia.
#link
KaNie

« #5735 : Styczeń 24, 2020, 11:31:30 »
Odpowiedz cytując
Mirinda
Z tego co wiem tam są padoki. Ale to jest stajnia sportowa. A zwykle się to wiąże z innym systemem. A moje oburzenie wynika z Twojej opinii że nie jest to miejsce dla koni.
Bo to tak jakbyś poszła do stajni, gdzie jest tylko wolny wybieg i była oburzona że nie ma infrastruktury do Profi treningów. Że to stajnia tylko dla koni a nie dla ludzi.

I ja z tych jeżdżących sportowo,ale konie mają 24h padok lub maximum czasu jaki jest możliwy. Zwyczajnie natomiast sądzę że taka opinia jest krzywdząca, tym bardziej że znam dziewczyny z Vanto osobiście i szczerze wątpię, że koń nie jest tam na 1 miejscu.
#link
"Do lasu idę
bo przytomnie pragnę żyć
Smakować życia sok
wysysać z kości szpik
Co nie jest życiem
wykorzeniam
by kiedyś martwym
nie umierać"
— Thoreau- Walden
desire

Druhu nieoceniony...

Moje ogłoszenia
« #5736 : Styczeń 24, 2020, 20:53:56 »
Odpowiedz cytując
KaNie, nie wiem czy to taka stricte stajnia sportowa. Przyjmują KAŻDEGO chętnego (od pasjonata-rekreanta typu "raz w tygodniu w las" po sportowca) i z tego, co sie dowiedziałam to wszystko jest tam do dogadania uśmiech
Edit: są tam 2 wieksze pastwiska przeciez. Mniejsze padoki i kwaterki tez. Bylam i gadalam, widzialam. wink

Mirinda94, sprawdzalas jamne?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2020, 20:56:42 wysłane przez desire » #link
Zapraszam na Nieustający Bazarek dla Dzieci z Nkhata Bay na facebooku. uśmiech

Jestem zalatana i nie mam za dużo czasu na forum, moge odpowiadać tu z poślizgiem.
Mirinda94

« #5737 : Styczeń 25, 2020, 16:42:51 »
Odpowiedz cytując
Tak, są padoki i pastwiska. Ale konie "pastwiskowe" przebywają dziennie około 4 godzin, a w przypadku ogiera jest możliwość tylko na 1 h kwatery i 1 h karuzeli co uważam ze jest niedopuszczalne bo koń do boksu to tak naprawdę powinien wracać do stajni co najwyżej na noc. Taka jest moja opinia i uważam że miejsce takie jak Vanto niestety potrzeb koni nie spełnia. Do właścicieli nic nie mam, widać że sie starają i super dbają o wszystko. Tyle że to dalej przepiękna złota klatka dla konia i nikt mi nie powie inaczej. Konie pastwiskowe są w lepszej sytuacji ale nikt mi nie odda całego pastwiska dla jednego konia, a co do kwater to chyba głównie chodzi o to żeby cokolwiek się tam ostało oprócz błota. Nie wspomnę o cenie za pensjonat, która mnie delikatnie mówiąc zszokowała.

Ogier wychodzący TYLKO do karuzeli to akurat SKJ Jokar, a nie Vanto. To w ogóle jakiś szok. Z klatki do klatki.

W Jamnej byłam jakiś czas temu bo mam to w drodze z pracy i niestety nie byli zbyt przychylnie nastawieni do ogiera. Zresztą tam jest dość ciasno w przejściach i na obejściu, nie chce ryzykować ze coś się stanie i może też dlatego kręcili nosem.
#link
Sankaritarina

Moje ogłoszenia
« #5738 : Styczeń 26, 2020, 08:22:46 »
Odpowiedz cytując
Mirinda94,Mimo wszystko, jest mało stajni odpowiednio przygotowanych na stanowienie ogierów, tzn. możesz trafić kłopot logistyczny z padokiem. Niektóre stajnie po prostu nie dysponują odpowiednim padokiem, a sam pastuch to raczej średnio... Moim zdaniem - zaproponowane warunki pt 1 h w karuzeli i 1 h padoku, to i tak całkiem nieźle - w wielu stajniach usłyszysz "nie przyjmujemy ogierów" albo "przyjmiemy, ale bez padoku".
No tak to jest - spokojnego, dorosłego, niekłopotliwego wałacha czy klacz, wsadzisz i do przydomowego zastodolnika, a kiedy masz konkretne wymagania, to zaczynają się schody.
#link
W tym szaleństwie jest metoda
Mirinda94

« #5739 : Styczeń 26, 2020, 08:51:54 »
Odpowiedz cytując
Sankaritarina szczerze mówiąc, gdyby mi zaproponowali np. 3 h padoku CODZIENNIE - to poszłabym na to! Jeżeli chodzi o karuzelę to jestem ostrą przeciwniczką, jak dla mnie ogłupiające łażenie w kółko i tyle. Szczególnie dla towarzyskiego i wrażliwego araba takie coś to po prostu kierat. On wariuje z nudów jak ma pode mną iść dwa kółka po maneżu w tą samą stronę tym samym chodem. A w boksie jest tak ruchliwy że żaden wymuszony ruch mu nie potrzebny. Teraz ma wielki boks taki "podwójny", jakieś 4 x 7 m i najchętniej by galopował po tym boksie lol

Zdaję sobie sprawę z pewnych problemów "logistycznych" - ja wiem z 8-letniego doświadczenia, że dla mojego ogiera zawieszony na wysokości klaty uwiąz jest przeszkodą nie do pokonania, nie wspomnę o pastuchu pod prądem albo płocie. Ale właściciel pensjonatu całkiem zrozumiale nie chce ponosić takiego ryzyka i nie koniecznie wierzyć mi na słowo nie znając konia.

Są super stajnie z warunkami dla ogiera, ale jakieś 70 km od domu a to za daleko na codzienne dojazdy po pracy, a nie wyobrażam sobie np. jechać do konia 2 razy na tydzień i koniec icon_rolleyes
#link
Materys

« #5740 : Styczeń 26, 2020, 16:17:22 »
Odpowiedz cytując
 Cześć! Szukamy fajnej stajni w okolicach Gliwic/Zabrza.
Jak narazie zastanawiamy się nad opinią danych stajni:
-rancho p.Zdebel w Rudzie śląskiej,
-stajnia Czerkis,
-stajnia w Tapkowicach.
Jesteśmy ciekawi co się dzieje w tamtych stajniach.
W sumie zależy nam na padokach i czystych boksach.
Jeżeli ktoś z Was ma propozycje jakieś stajni do 700 zł to też się tym zainteresujemy uśmiech
Dzięki!
#link
PATRYCJA10822

Moje ogłoszenia
« #5741 : Styczeń 26, 2020, 17:04:40 »
Odpowiedz cytując

Materys
stałam u pZdebla pół roku i szczerze polecam uśmiech Teraz wybudowała się nowa stajnia więc jest w ogole wypas uśmiech
Dla mnie stajnia posiada dwa minusy brak hali i brak trawy na padokach, a raczej kwaterkach ale niestety na śląsku mało mamy stajni gdzie jest trawa i padoki uśmiech
Plac kwarcowy, dobre karmienie, w boksie zawsze było czysto, opieka też na dobrym poziomie uśmiech I jak na śląskie standardy to cena 700 lub 750 zł (zależy od stajni w ktorej kon stoi) jest bardzo dobra uśmiech
#link
desire

Druhu nieoceniony...

Moje ogłoszenia
« #5742 : Styczeń 26, 2020, 19:08:30 »
Odpowiedz cytując
Mirinda94, napisz do forumowej Andre, ona ma ogiera gdzies kolo Zbroslawic (?) postawionego i jest zadowolona wink
#link
Zapraszam na Nieustający Bazarek dla Dzieci z Nkhata Bay na facebooku. uśmiech

Jestem zalatana i nie mam za dużo czasu na forum, moge odpowiadać tu z poślizgiem.
Ava

« #5743 : Luty 03, 2020, 08:51:48 »
Odpowiedz cytując
Pytanie o te tereny przewinęło się chyba cztery lata temu. Więc jestem ciekawa jak jest teraz.
Jak wygląda sytuacja ze stajniami w kwadracie Myszków, Zawiercie, Siewierz, Woźniki? Czy jest tam stajnia z dobrą infrastrukturą? Typu duży porządny oświetlony plac, hala, pastwiska i dobra opieka?
Mam w okolicy kawałek ziemi, zastanawiam się czy przenosić tam konie, czy byłoby zainteresowanie na kogoś w pensjonat gdybym dorobiła kilka boksów... Hmm... Może ktoś coś podpowie uśmiech
#link
ancyk0991

Moje ogłoszenia
« #5744 : Luty 03, 2020, 09:16:31 »
Odpowiedz cytując
Ava,
chcesz stawiać stajnię pensjonatową z full infrastrukturą? wink
#link
Ava

« #5745 : Luty 03, 2020, 09:55:31 »
Odpowiedz cytując
Póki co moje konie stoją w pensjonatach (gdzie nie zawsze jest tak jak być powinno) więc zastanawiam się właśnie czy nie przeprowadzić się razem z nimi w tamto miejsce. Mam tam już kilka budynków mogących być stajnią, reszta jest do zrobienia. 
#link
ancyk0991

Moje ogłoszenia
« #5746 : Luty 03, 2020, 10:05:13 »
Odpowiedz cytując
Powiem Ci tak:
tam jest dużo terenów, więc wiele osób kupuje tam gospodarstwa i stawia konie pod domem - często jedynie dla przyjemności. Ostatnio takich przydomówek tam jak mrówek. Jest kilka większych stajni posiadających halę i plac.
Z racji tego,  że to są głównie obszary wiejskie - z pastwiskami problemu nikt raczej nie ma.
Z kolei jeśli chodzi o resztę infrastruktury - ludzie którzy chcą trenować, bawić się w sport - raczej trzymają się aglomeracji lub stajni położonych zdecydowanie bliżej większych miast.  Że względu na czas i dodatkowe koszty dojazdów.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2020, 10:07:57 wysłane przez ancyk0991 » #link
Ava

« #5747 : Luty 03, 2020, 10:10:28 »
Odpowiedz cytując
Dzięki za odpowiedź, tak rozbudowanej właśnie oczekiwałam uśmiech
#link
ancyk0991

Moje ogłoszenia
« #5748 : Luty 03, 2020, 12:21:19 »
Odpowiedz cytując
Proszę bardzo  kwiatek
Jak coś to pisz na priv
#link
Kabris

WWW Moje ogłoszenia
« #5749 : Luty 15, 2020, 14:43:24 »
Odpowiedz cytując
Halo Śląsk!

Zbieramy chętną grupę osób na zajęcia fitness/joga ukierunkowane pod osoby jeżdżące konno - wiem po sobie, że bez tego ani rusz a w Polsce jeszcze się z tym nie spotkałam (za granicą dość popularne).
Zajęcia byłyby prowadzone przez fizjo z długim stażem, ukierunkowaną na sportowców, która też coś jeździła i temat fajnie zna. Grupa mała, koło 6 osób.
Będę baaaardzo wdzięczna za wypełnienie ankiety i pomoc z rozeznaniem tematu w okolicy, czy to w ogóle ma sen uśmiech

https://forms.gle/LYPjmJaggxd5HXow5

Z góry wielkie dzięki! kwiatek
#link
Paulina01
Ostrzeżony

Moje ogłoszenia
« #5750 : Luty 16, 2020, 19:17:05 »
Odpowiedz cytując
A ja zapraszam do CIACH! Młode konie zarabiają na utrzymanie tych starszych, fundacyjnych - które dopiero u nas odnalazły swoje miejsce i mają zapewnioną spokojną emeryturę. Każdy znajdzie coś dla siebie.  wink W ofercie tereny galopowe/spacerowo-krajoznawcze (z pieknymi widokami m.in. na Skrzyczne czy Jezioro Żywieckie) oraz spacery w ręku dla osób niejeżdżących samodzielnie. Jazdy rekreacyjne, treningi skokowe/ujeżdżeniowe indywidualne lub grupowe na bdb wyszkolonych koniach, lonże dosiadowe, a nawet jazdy na cordeo.  duży uśmiech Konie u nas są przyjazne, grubiutkie, całe dnie spędzają na padokach. Dla nas najważniejszy jest KOŃ i jego samopoczucie - dlatego pracują w dopasowanym, markowym sprzęcie (siodła typu Passier, Otto Schumacher itp) i regularnie są poddawane zabiegom fizjoterapeuty. Konie nie pracują dużo, więc zawsze są wypoczęte i chętne do współpracy. uśmiech To wcale nie utopia, zapraszam do przyjechania i zobaczenia na własne oczy!
 Prosze uwazac z takimi reklamami!
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2020, 08:12:20 wysłane przez vissenna » #link
Strony: 1 ... 190 191 [192] Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Stajnie na Śląsku

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 1.033 sekund z 18 zapytaniami.