Stajnie na Śląsku

czy pojawiło się coś nowego w okolicy Gliwic? +/- 30km
nie nerwowo rozglądam się za jakimś miłym pensjonatem dla konia (było by przyjemnie gdyby stajnia była "miła" nie tylko dla konia, ale też dla jego ludzia 😉 )
desire   Druhu nieoceniony...
02 października 2018 01:12
mewa, jak pojawia sie coś nowego i konkretnego to od razu jest pełno i kolejka.  😉
desire co zrobić 🙁
a na dodatek to ciągle rynek usługodawcy a nie klienta... może kiedyś się to zmieni
mewa w Przezchlebiu oglądałaś ? Ja nie narzekam 😉
Szukam stajni dla 2,5 letniego ogiera. Pastwiska i dobra opieka. Koń chodzi aktualnie w większym stadku wałachów. Będę wdzięczna za wszelkie rekomendacja, sprawa dosyć pilna.
mała mi w jakich okolicach szukasz tej stajni ?
Jestem z Katowic więc stajnia do 50km była by ok. Ale za dobra opiekę i warunki nie ma problemu jeżeli będzie dalej. Koń jest dzieciakiem i głównie ma spędzać czas na pastwisku.
Sankaritarina, oczywiście, że nie z drogi. 🙂 Wiem, że trzeba się zapisywać, w każdym razie pojawił się szum komunikacyjny dotyczący godziny jazd na którą byliśmy zapisani.

PATRYCJA10822, obiecałam, że napiszę, więc piszę. Wrażenia po treningu mam bardzo pozytywne, pani Aleksandra widać, że ma dużą wiedzę i stara się ją dobrze przekazać. Jest dość stanowcza, co mnie akurat odpowiada, bo ja jestem histeryczką czasami i potrzebuję kogoś kto nie będzie się rozczulał tylko "popchnie" do działania, ale przy tym jazda jest bezpieczna. W każdym razie na tyle na ile mogę oceniać po 1 treningu indywidualnym, to było bardzo fajnie, czułam się zaopiekowana, dużo poćwiczyłam i została mi przekazana nowa wiedza i dalej pracowaliśmy nad korygowaniem błędów (tak jak pracuję w swojej obecnej stajni).
UnicornWitch czyli jednak dostałaś się do Agnieszki  🏇 
Aga też dobrze prowadzi ale Olę polecałam, bo myślałam że chodzi konkretnie o treningi a Ola takie prowadzi w kierunku ujeżdżeniowym 🙂
PATRYCJA10822, do Oli. 🙂 Pomyliły mi się imienia, już poprawiłam.
UnicornWitch, A, chyba że tak. Zrozumiałam jakobyś przyszła bez zapisu 😀 a to fajnie, że Ci się podobało i będziesz mogła nadal się rozwijać w tym kierunku 😀
Co polecacie z fajnym wyposazeniem do 30 km od Rybnika?
Polecam Elizar niedaleko Rybnika
mam nadzieję, że można takie pytania zadać:
czy ktoś byłby chętny na zamówienie większej ilości paszy z Magic Horse? (tak żeby zamówić paletę i nie płacić na przesyłkę)
zamówienie koniec listopada/początek grudnia, odbiór paszy Gliwice/Bytom

wiem, że jest wątek o zamówieniach grupowych, ale chodzi mi stricte o okolice Gliwic/Bytomia
ekuss   Töltem przez życie
23 października 2018 19:28
Najprawdopodobniej będę ściagać konia do Polski. Wiecie może gdzie w przeciagu najbliższych miesięcy może zwolnić się boks? Koń to islander więc boks nie musi być wielki (tu stoi z drugim koniem w boksie 2x2). Może nie być hali,ale zależy mi na terenach I pastwiskach, chociaż na początek wstawię gdziekolwiek,bo po odbiorze z lotniska na balkon go nie wstawię  😀
Najlepiej do 30km od Sosnowca 🙂 Koń bezproblemowy,ale może być straszakiem dla innych przez dodatkowe chody  🏇
Może ten Tabun w Sławkowie? Ludzie tu polecają. Zapytać można.
Co tam jeszcze... Stolarzowice? Chyba się łapią na "30 km od Sosnowca".
efeemeryda   no fate but what we make.
24 października 2018 08:43
ekuss Tabun w Sławkowie !!!
W ogóle super, że będziesz mieszkać w moich rodzinnych stronach  😀 Chętnie poznam Ciebie i konia na żywo  😉  :kwiatek:
ekuss   Töltem przez życie
24 października 2018 14:37
ekuss Tabun w Sławkowie !!!
W ogóle super, że będziesz mieszkać w moich rodzinnych stronach   😀 Chętnie poznam Ciebie i konia na żywo  😉  :kwiatek:


No ja generalnie pochodzę z Sosnowca, więc wracam ,,do siebie"  😀 Miło mi, też chętnie poznam  😀
Te 30 km to tak mniej więcej, jak będzie 40 to też da radę  😁
efeemeryda   no fate but what we make.
24 października 2018 16:59
Ekuus do Tabuna masz 17km, z Sosnowca rzut beretem  😀
Moja kobylka była tam ze mną 8lat z mała przerwa i byłaby tam dalej gdyby żyła ;(
Do dzisiaj chętnie ich odwiedzam, także jak się zdecydujesz na pewno się spotkamy  😉
ekuss od siebie mogę polecić jeszcze prywatną stajnie w mysłowicach- ławki, u pana Biolika 🙂 Mega tereny!
Oooo i ja też chętna do poznania Ciebie i Twojego islandera  🏇
ekuss   Töltem przez życie
24 października 2018 19:33
Napisałam do Tabuna i Stolarzowic.

ekuss od siebie mogę polecić jeszcze prywatną stajnie w mysłowicach- ławki, u pana Biolika 🙂 Mega tereny!
Oooo i ja też chętna do poznania Ciebie i Twojego islandera   🏇


Masz może kontakt? Prywatne czy przydomowe też wchodzą w grę 🙂

Dziwnie będzie jeździć w Polsce  😀 ostatni raz na nie-islanderze siedziałam 8 lat temu  😡
A uczyłam się jeździć w już zlikwidowanym Rancouverze 😀

No i jakby ktoś chciał się przejechać töltem czy inochodem to zapraszam (a gdzie to się okaże)  🏇
ekuss piszę priv 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
24 października 2018 19:36
ekuss w Tabunie może być problem z odpisywaniem przez nawał obowiązków, masz tu bezpośredni numer do pani Kasi 516 302 765  :kwiatek:

Ps. Jest on dostępny publicznie
ekuss   Töltem przez życie
24 października 2018 19:40
Jak już będę w Polsce to podzwonię albo się przejadę, bo z doświadczenia wiem że ludzie często nie odbierają dziwnych (islandzkich) numerów.
efeemeryda   no fate but what we make.
24 października 2018 20:05
A gdzie pisałaś ? To dam znać żeby sprawdzili i Ci odpisali  :kwiatek:
ekuss   Töltem przez życie
24 października 2018 21:51
A gdzie pisałaś ? To dam znać żeby sprawdzili i Ci odpisali  :kwiatek:


Pisałam na maila 🙂
Jakieś opinie o stajni w Rogowie przy Wodzisławiu?
Czy ktoś się orientuje, co się obecnie dzieje w stajniach:

- w Dąbrowie Górniczej,
- Dakar w Sarnowie,
- Cisówka w Imielinie,
- Horrs w Jaworznie,
- Stajnia u Michała - Góra piasku - Jaworzno?

Da się tam sensownie pojeździć, są jakieś treningi indywidualne/grupowe w kierunku ujeżdżenia? Jakie są konie i stan sprzętu? Chodzi mi o coś, co pozwala na luzie poćwiczyć dobry dosiad, bez ambicji sportowych i kogoś, kto spokojnie tłumaczy, a do tego konie są zadbane i sprzęt się nie rozlatuje.
W Dakarze jak i w Cisowce bez konia nie pojeździsz 🙂
W Dakarze jak i w Cisowce bez konia nie pojeździsz 🙂


Dzięki za info 🙂

A tak przy okazji, skoro piszesz - czy Ola Bagińska na Muchowcu prowadzi jazdy na jakichś swoich koniach, czy tylko tych, które chodzą w rekreacji?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się