Stajnie na Śląsku

W katowicach Straw horses - 600 par bryczesów  😉
Dzięki wielkie!! :kwiatek:
Hej,

Klub jeździecki poszukuje osób do klubu - wszystkie info na pw 🙂
Katowice
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
22 lipca 2017 14:00
Mam pytanie, może ktoś polecić stajnie na emeryturę dla kaszlaka? Warunki dla jeźdźca bez znaczenia.
Śląskie. Jeśli w okolicach Bielska, czy Ustronia to jeszcze lepiej.
Witam,
mam to samo pytanie co ElMadziarra. Poszukuję stajni w okolicach Pszczyny- Bielsko Biała, w której będą  warunki dla konia z COPD, tzn dostęp do pastwisk 24 na dobe. Jestem z innego województwa, tak więc wszelkie informację będą dla mnie cenne.
U nas w Łazach w Kumminui stoją kaszlaki i mają się bardzo dobrze 🙂
Hej  🙂 Jakie stajnie polecacie na Śląsku? Jest ktoś w stanie coś powiedzieć o Ochabach? Bardziej interesuje mnie ujeżdżenie  😉
Rozglądam się za stajnia w okolicach Jastrzębia Zdroju, plus minus 20km. Wazna jest dla mnie cena - do 800zł, wazne jest dla mnie zeby byly pastwiska, ujezdzalnia piaskowa z przeszkodami, super by było gdyby była hala 🙂
O stajniach equi verso wiem, szukam czegos jeszcze innego 🙂
Ja mam okazje trzymać konia w stajni w Stolarzowicach, poza małą ilością trawy są bardzo fajne warunki. Jest hala, kryty lonżownik i karuzela, ujeżdżalnia piaskowa, dwie stajni, i boksy angielskie, ponadto dwie myjki zewnętrzne i fajna atmosfera. Jeśli  chodzi o dodatkowe czynności w stylu podawanie suplementów, opieki podczas wyjazdów, wyprowadzanie na karuzele czy wypuszcza w innych godzinach na padok to stajenni są bardzo przyzwoici. Właścicielka również sympatyczna, prowadzi treningi ujeżdżeniowe i jest bardzo cierpliwa, gdy tylko mam jakiś problem, bądź prośbę, zostaje szybko wysłuchana i otrzymuje pomoc niemal natychmiast. Do tego przyjeżdżają do paru osób trenerzy skokowi, więc nie ma problemy z chęcią rozwoju w stronę skoków. Cena boksu jest jak na te warunki najniższą w okolicy, więc mogę z czystym sumieniem polecić .
azazu93 w Gorzyczkach jest pensjonat - stajnia Dido Supreme. Hali nie ma ale cała reszta której potrzebujesz się zgadza. Na re-voltowych ogłoszeniach powinnaś znaleźć ich ofertę  🙂
Napiszecie coś więcej o tej stajni Impuls w Dąbrowie? Jakieś namiary na nich, adres, telefon? Widziałam fanpage na facebooku, ale żadnych namiarów ani strony nie umiałam znaleźć.
Jakie są te 2 konie do rekreacji?

I drugie pytanie o Arabkę w Mysłowicach? Jak tam jest z rekreacją? Da się jakoś sensownie pojeździć? Chodzi mi przede wszystkim o dobrego prowadzącego jazdy + fajne konie, po x latach jeżdżenia w rekreacji chcę przychodzić na jazdę żeby faktycznie pojeździć i mieć z tego przyjemność, zamiast walczyć z koniem który ma już serdecznie dosyć ludzi 😉
Ja jeżdżę do Arabki na treningi z Agnieszką Helbik-Kuśmierz i polecam serdecznie. Dużo przydatnej wiedzy fajnie wytłumaczone wszystko i konie dobrze zrobione oraz nie przemęczone.
A wiesz coś o rekreacji? Jak wygląda?

W jakiej cenie te treningi z p. Agnieszką? Są indywidualne czy w jakiejś grupie? Rozumiem, że jeździsz na ich koniach?
efeemeryda   no fate but what we make.
31 lipca 2017 12:50
malaga
przejedź się do Tabuna, z Sosnowca masz bardzo blisko, a konie są bardzo fajne i jest możliwość jazd indywidualnych  :kwiatek:
Ja również polecam pensjonat dla koni w Gorzyczkach " Stajnia Dido Supreme" 🙂 konie stoją na ściółce equistraw, mają ogromne pastwiska, piękną dużą stajnie w której jest dobry klimat ( jest dosyć wysoko co daje super przepływ powietrza ) i świetne karmienie. Obiekt jest cały ogrodzony, wokół stajni jest wylewka betonowa ( nie trzeba chodzić
w błocie ) ujeżdżalnia oświetlona - i średnio raz a nawet dwa razy w tygodniu równana.  Jest świetny dojazd autostradą A1.  Bardzo polecam, na miejscu jest instruktorka, która chętnie pomoże przy pracy z końmi ( zajeżdżanie, trening itd w atrakcyjnych cenach ) 🙂
malaga
przejedź się do Tabuna, z Sosnowca masz bardzo blisko, a konie są bardzo fajne i jest możliwość jazd indywidualnych  :kwiatek:


A napiszesz coś więcej o tym miejscu? Te jazdy indywidualne z jakim nastawieniem? Ile osób jeździ jednorazowo w rekreacji? Tam to chyba są niezłe tereny chyba, co? 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
01 sierpnia 2017 08:43
Tereny to bajka  😍 stoję tam z koniem kilka lat i kocham to miejsce  💘
Jednorazowo jeździ maks 5-6 osób, ale nie sa to jazdy "za ogonem" ja ile razy się podłączę to się zawsze bardzo zmęczę  😂 jest tez możliwość jazdy indywidualnej, konie są fajne, miłe i zadbane, nikt na nich nie oszczędza  😀
Napiszecie coś więcej o tej stajni Impuls w Dąbrowie? Jakieś namiary na nich, adres, telefon? Widziałam fanpage na facebooku, ale żadnych namiarów ani strony nie umiałam znaleźć.
Jakie są te 2 konie do rekreacji?

Z tego co widzę telefon do instruktora jest na fb: "Numer do instruktora 696 909 628"
Nie wiem co tam za konie kupili do rekreacji ale jak znam właścicieli to nie są to "najtańsze odpadki do ciorania w rekreacji". Najlepiej jechać samemu spróbować (choć z tego co się orientuję ta rekreacja bardziej na dzieci nastawiona ale nie zaszkodzi zadzwonić i spytać). Jeśli chodzi o dojazd to nie wiem czemu na Googlu, mimo nowego zdjęcia nie widać stajni w każdym razie to [url=[[a]]https://www.google.pl/maps/place/Trzebies%C5%82awice,[[a]]+D%C4%85browa+G%C3%B3rnicza/@50.4386472,19.2410217,521m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x47172794a3ec19e3😲xccda35c7f6749ac9!8m2!3d50.4266264!4d19.2359721]tutaj[/url] (kawałek za cmentarzem)

I drugie pytanie o Arabkę w Mysłowicach? Jak tam jest z rekreacją? Da się jakoś sensownie pojeździć? Chodzi mi przede wszystkim o dobrego prowadzącego jazdy + fajne konie, po x latach jeżdżenia w rekreacji chcę przychodzić na jazdę żeby faktycznie pojeździć i mieć z tego przyjemność, zamiast walczyć z koniem który ma już serdecznie dosyć ludzi 😉
O rekreacji nie jestem się w stanie jakoś konkretniej wypowiedzieć. Znam tylko jedną instruktorkę i z tego co wiem jeździ też pod okiem Agnieszki więc poza swoimi uczniami rozwija też siebie 🙂
Mogę za to pomóc w kwestii treningów z samą Agnieszką. Jazdy są zwykle w małych grupach, czasem zdarzy się że indywidualne. Konie fajnie wyszkolone, współpracujące. Co mnie zaskoczyło na samym początku (jeżdżę z Agnieszką trzeci rok) to to, że nawet grupa mniej zaawansowana ma okazję spróbować robienia łopatek, ustępowań, trawersów. W ogóle na jeździe dużo się dzieje wszystko jest tłumaczone, z każdym problemem można podjechać i wałkować aż jeździec zrozumie 🙂
Dużym plusem jest to że Agnieszka sama sumiennie trenuje, konsultuje się regularnie z Panią Anią Piasecką i widać to bardzo na treningach.
Więcej info mogę na priv (albo tutaj ale nie chcę żeby ktoś to odebrał jako reklamę "na siłę" 🙂 po prostu znam te dwie stajnie więc dorzucam swoje trzy grosze 🙂 )
Hej,

Klub jeździecki poszukuje osób do klubu - wszystkie info na pw 🙂
Katowice


O jaki klub chodzi?
Jeśli chodzi o dojazd to nie wiem czemu na Googlu, mimo nowego zdjęcia nie widać stajni w każdym razie to tutaj

Dzięki 🙂 to w sumie kawałek już ode mnie, więc chyba pozostanę przy tym co jest bliżej mnie.

Mogę za to pomóc w kwestii treningów z samą Agnieszką. Jazdy są zwykle w małych grupach, czasem zdarzy się że indywidualne. Konie fajnie wyszkolone, współpracujące. Co mnie zaskoczyło na samym początku (jeżdżę z Agnieszką trzeci rok) to to, że nawet grupa mniej zaawansowana ma okazję spróbować robienia łopatek, ustępowań, trawersów. W ogóle na jeździe dużo się dzieje wszystko jest tłumaczone, z każdym problemem można podjechać i wałkować aż jeździec zrozumie 🙂
(..)
Więcej info mogę na priv (albo tutaj ale nie chcę żeby ktoś to odebrał jako reklamę "na siłę" 🙂


Byłam w międzyczasie na jeździe w Arabce w rekreacji. Podobało mi się, na razie czuję że muszę nieco odgruzować swoją formę i póki nie będę mieć wzmocnionych mięśni to nie mam się co pchać na nic bardziej ambitnego.
Jeśli możesz, to napisz proszę coś więcej o treningach z p. Agnieszką, może być na priv jak wolisz 🙂 Kiedy są te jazdy, czy trzeba się dużo wcześniej umawiać, na jakim poziomie jest ta grupa mniej zaawansowana? Docelowo chciałabym właśnie na takie treningi trafić, jak już będę mieć większą kontrolę nad ciałem.
Byłam w międzyczasie na jeździe w Arabce w rekreacji. Podobało mi się, na razie czuję że muszę nieco odgruzować swoją formę i póki nie będę mieć wzmocnionych mięśni to nie mam się co pchać na nic bardziej ambitnego.
Jeśli możesz, to napisz proszę coś więcej o treningach z p. Agnieszką, może być na priv jak wolisz 🙂 Kiedy są te jazdy, czy trzeba się dużo wcześniej umawiać, na jakim poziomie jest ta grupa mniej zaawansowana? Docelowo chciałabym właśnie na takie treningi trafić, jak już będę mieć większą kontrolę nad ciałem.

Mogę tutaj, może komuś jeszcze się przyda 🙂
kiedy - właściwie kiedy się umówisz 🙂 trzeba dzwonić i pytać. Agnieszka jest na miejscu cały czas więc z jej strony czas jest dość elastyczny
czy trzeba się dużo wcześniej umawiać - tu znowu, trzeba dzwonić i pytać. Różne są rotacje jeźdźców. Ja niby mam "stałą grupę" z dwoma/trzema innymi dziewczynami ale zdarza się że jeżdżę sama. Zdarza się, że jest tylko jedna. Ludzie, szczególnie jeśli jeżdżą częściej niż raz w tyg bywają bardzo płynni w terminach.
na jakim poziomie jest ta grupa mniej zaawansowana tutaj ciężko mi powiedzieć. Nie wiem czy są jakoś konkretnie podzielone grupy. Zdarza się, że na moją jazdę przyjdzie ktoś "niższy". Wtedy po prostu robi coś innego. Te jazdy naprawdę są zróżnicowane i dla każdego coś się znajdzie. Pracować w przejściach mogą i ci z poziomu CC i ci z L - będą się skupiać na czymś innym ale nadal może paść ogólne hasło "przejścia" i Agnieszka od każdego będzie trochę czegoś innego wymagała pod tym hasłem w zależności od poziomu.
Jak już wspominałam ona sama się szkoli ciągle pod okiem pani Ani Piaseckiej, jeździ na kursy i to często widać w jazdach - kiedy rozwiąże jakiś swój problem albo coś jej zaświta z wielkim entuzjazmem stara się to przelać na nas 🙂
Dziękuję 🙂 mam nadzieję, że moje umiejętności wystarczą na początek, żeby się nie zbłaźnić aż tak bardzo 😀
Hej, hej 🙂
A jaka stajnia najlepsza, żeby zacząć coś porzadnego? Skoki, zawody itp
kkj muchowiec
deresz
amigo?
xbutterx na Muchowcu teraz jest super instruktorka a od wrzesnia rusza "szkółka" czytaj 2x razy w tygodniu jazdy w tej samej grupie osób  z podobnym poziomem 🙂 Więc to moze być fajnie 😀 Aczkolwiek nie wiem jak z wyjazdami na zawody. Nową instruktorkę bardzo polecam, sama jak mam okazję to jeżdżę z nią na swoim koniu 🙂
Hej 🙂 czy ktos w Was słyszał o stajni w Ogrodzonej? Okolice Cieszyna. Ponoc to nowa stajnia i szukam informacji 🙂
azazu93, koło Cieszyna? To ta od Pana z Ustronianki?
Tak koło Cieszyna, nie wiem od kogo, podobno na ul. Bażanowickiej ? 🙂 tyle wiem 😉 jak masz jakies informacje prosze o pw  :kwiatek: :kwiatek:
Patrycja, a co to za instruktorka na Muchowcu? Jest tylko od skoków?
Dobry wieczór.
Poszukuję stajni w okolicach Bielska Białej. (miedzyrzecze, brenna, Cieszyn, Żywiec, Janowice i wszystko co po drodze)
Z moich wymagań to przede wszystkim pastwisko jesli nie 24/h to przynajmniej na dzień
Duzy boks (3,5 to totalne minimum)
Bez rekreacji albo z rekreacją ktora kończy przed 17
Normalne podłoże na ujezdzalni
Bezkonfliktowi właściciele, którym jak zapłacisz to nie będą stroić fochów, że coś trzeba zrobic koło konia.
Z ceną najlepiej do 1000 ale czym taniej tym lepiej chociaz wiem, ze warunki są spore 🙂
Z góry wielkie dzieki!
malaga Aktualnie Kasia Matwiejuk prowadzi rekreacje 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się