Pomoc potrzebującym - książki dla biednych dzieci.

Ada   harder. better. faster. stronger.
25 lutego 2010 11:58
Chciałabym by był to wątek o pomocy osobą w potrzebie.

Oczywiście wszyscy znamy pajacyka i wiem że kliknięcie w jego brzuszek to obiad dla dziecka, które w domu go nie dostanie.
Wiemy również że pomagamy wysyłając sms'y czy wpłacają pieniądze na konto różnych fundacji lub oddajemy 1% podatku na rzecz potrzebujących.

Jednak mnie chodzi o pomoc bezpośrednią.

Tak jak teraz, robię porządek w pokoju i chce się pozbyć moich książek z czasów dzieciństwa.
Niby wiem że można oddać za darmo do biblioteki ale wolałabym żeby trafiły bezpośrednio do dzieci. (bo jednak biblioteka to nie to samo)

I tu się zaczyna problem -oddać książki- ale gdzie ?
W sieci znalazłam fundację, która prowadzi zbiórki książek dla ubogich dzieci tyle że fundacja jest z Torunia a ja z Łodzi. A że książek mam bardzo dużo to zapewne zbankrutowałabym na przesyłkę.
Słyszałam również o akcji wysyłki książek do polskich dzieci na Litwie. (ale nic w sieci na ten temat nie znalazłam)

W takim razie, jak pomóc ? Chce tylko nie wiem gdzie się z tym zgłosić.
Proszę was o pomoc, może wy wiecie gdzie szukać ?

Chciałabym żeby ten wątek miał charakter wszelakiej pomocy, czy to oddawanie starych książek, ubrań, zabawek, mebli itd.
Myślę że za kilka dni można zmienić tytuł na samą "pomoc potrzebującym"
trzynastka   In love with the ordinary
25 lutego 2010 13:12
A próbowałaś pójść do sierocińca i zapytać czy możesz takie książki im oddać?
Ada   harder. better. faster. stronger.
25 lutego 2010 18:19
Nie, ale chyba się wybiore o ile ustale gdzie jest jakiś sierociniec.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
25 lutego 2010 19:37
Ada, Google wypluł mi takie coś:

http://www.google.pl/search?q=Dom+dziecka+%C5%82%C3%B3d%C5%BA&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się