Aktualności: UWAGA! Niedługo zostanie uruchomiona nowa wersja forum, lepiej przystosowana do obecnych czasów wink
Nastąpi zmiana sposobu logowania, od teraz będzie trzeba używać adresu e-mail do logowania.
Proszę sprawdź swój adres w linku profil, aby uniknąć problemów z logowaniem!

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: jaki bank?

poprzednia następna
Strony: 1 ... 18 19 [20] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: jaki bank?  (Przeczytany 86680 razy)
ewuś

Moje ogłoszenia
« #570 : Styczeń 20, 2019, 16:28:51 »
Odpowiedz cytując
Cobrinha, nie, poza tym, że ma to być jedyne konto klienta, nie ma żadnych warunków. Ustawa, która wprowadza PRP, weszła w życie 8.08.2018, więc jeżeli zakładałaś konto wcześniej, to na prawie na pewno nie jest to PRP.
Zgodnie z ustawą prowadzenie takiego rachunku i karta do niego musi być bezwarunkowo darmowe. Nie pamietam na czym w końcu stanęło (musiałabym sprawdzić jutro w pracy), czy działanie takiego konta musi czy może być ograniczone do działania na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Do tego przelewy do banków zagranicznych są zawsze płatne, tak samo jak wypłaty za granicą.
#link
Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno...
flygirl

Ciężkie słowa ciężko mówić.

WWW Moje ogłoszenia
« #571 : Styczeń 20, 2019, 18:39:19 »
Odpowiedz cytując
Czy ma ktoś konto w mBanku i może mi powiedzieć, czy jest w nim jakaś dobra walutowa opcja? Mam tu na tyle słaby internet, że nie mogę przegrzebać stron, raz wyświetliła mi się w aplikacji reklama na ten temat, a potem nie mogłam tego znaleźć. icon_redface Sprawa jest taka, że wypłatę będę dostawać w euro, a z kolei w złotówkach robię przelew za czynsz. Chciałabym to połączyć i mieć wszystko w jednym miejscu. Też ze względów logistycznych, bo oboje moi rodzice mają konta w mBanku i w razie nagłych sytuacji mamy pieniądze od siebie nawzajem od razu.
#link
Baza główna: Szczecin.
13.01.2019 - 29.02.2020: Stavanger/Norwegia

FotoFacebook

Insta: isfolket93
Cobrinha

WWW Moje ogłoszenia
« #572 : Styczeń 22, 2019, 17:44:42 »
Odpowiedz cytując
Udało mi się dziś podskoczyć do banku i zmienić rodzaj konta.
Teraz będzie darmowe a kartę jeśli będę gdzieś wyjeżdżać na dłużej mogę anulować by nie płacić za nią więc opcja dla mnie bardzo dobra.
#link
maliniaq

Just do your job.

« #573 : Styczeń 23, 2019, 07:51:24 »
Odpowiedz cytując
Dziewczyny pytanie... bo teraz mniej korzystam z karty i mbank co miesiąc pobiera mi prowizję 6zł z prowadzenie konta. Data pobrania opłaty to jest 21 dzień miesiąca, a warunkiem darmowego konta jest wykonanie 5 transakcji kartą i tu moje pytanie... Jeżeli opłata jest pobierania np. 21 stycznia, to ona dotyczy stycznia, czy grudnia? I drugie pytanie, te 5 transakcji w miesiącu liczy się np. od 21 grudnia do 21 stycznia, czy od 01 stycznia do 21 stycznia?
Może któraś z was miała podobne dylematy, jeżeli nie to podskoczę dopytać o to do banku uśmiech
#link
Dance Girl

« #574 : Styczeń 23, 2019, 08:14:51 »
Odpowiedz cytując
Czy ma ktoś konto w mBanku i może mi powiedzieć, czy jest w nim jakaś dobra walutowa opcja? Mam tu na tyle słaby internet, że nie mogę przegrzebać stron, raz wyświetliła mi się w aplikacji reklama na ten temat, a potem nie mogłam tego znaleźć. icon_redface Sprawa jest taka, że wypłatę będę dostawać w euro, a z kolei w złotówkach robię przelew za czynsz. Chciałabym to połączyć i mieć wszystko w jednym miejscu. Też ze względów logistycznych, bo oboje moi rodzice mają konta w mBanku i w razie nagłych sytuacji mamy pieniądze od siebie nawzajem od razu.

Tak, istnieje taka opcja w mBanku. Powinnaś założyć w mBanku konto w złotówkach i konto w euro. Następnie włączyć opcję kantoru walutowego. Wtedy możesz wymieniać walutę online po w miarę dobrym kursie. Opcja dostępna także w aplikacji w telefonie.
#link
Nie miała baba kłopotu - kupiła sobie konia. W zasadzie dwa ... No dobra, trzy ...
flygirl

Ciężkie słowa ciężko mówić.

WWW Moje ogłoszenia
« #575 : Styczeń 23, 2019, 12:24:10 »
Odpowiedz cytując
O super! W takim razie przejdę się do jakiejś placówki, jak będę w Polsce, dzięki. kwiatek
#link
Baza główna: Szczecin.
13.01.2019 - 29.02.2020: Stavanger/Norwegia

FotoFacebook

Insta: isfolket93
Bischa

TAFC Polska :)

« #576 : Październik 02, 2020, 17:42:00 »
Odpowiedz cytując
Pytanie od nie forumowej koleżanki. Czy jeśli komornik zajął konto z powodu długu (niealy 1000 zł) który powstał przez pandemie, a koleżanka zarabia ok 3000 tysiące złotych, to zabiorą jej całość czy tylko ok 1000 zł?
#link
Milla

Moje ogłoszenia
« #577 : Październik 02, 2020, 17:50:40 »
Odpowiedz cytując
Zależy na jaką kwotę komornik zablokował konto. Sam dług 1000zł to nie wszystko i komornik mógł doliczyć odsetki i inne koszta postępowania.
#link
Klami

Moje ogłoszenia
« #578 : Październik 03, 2020, 15:12:54 »
Odpowiedz cytując
Bischa, przede wszystkim zajmie więcej niż ten pierwotny dług, bo dojdą wszelkie koszty dodatkowe i odsetki (wszystko powinno wynikać z pisma od komornika). Po drugie może zająć całą sumę znajdującą się na rachunku bankowym za pozostawieniem kwoty tak zwanej minimalnej (75% minimalnego wynagrodzenia). Jeżeli nie ma dość pieniędzy na rachunku, to ściągnie co się da i dalej będzie ściągał wpływy blokując konto do wskazanej wartości. Z wynagrodzenia za pracę nie może brać całości, musi pozostawić wartość minimalnego wynagrodzenia.
#link
Bischa

TAFC Polska :)

« #579 : Październik 10, 2020, 19:28:01 »
Odpowiedz cytując
A jeśli zabrał wszystko, bo z tego co wiem zabrał wszystko? Umowa zlecenie. Jak się dowiedzieć na jaką kwotę zablokował konto?
#link
Strony: 1 ... 18 19 [20] Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Towarzyskie  |  Wątek: jaki bank?

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.095 sekund z 20 zapytaniami.