jaki bank?

Mieszkam po Krajem, ciągle coś kupuję w Polsce, więc muszę mieć możliwość zapłaty przez internet, od kilku lat mam konto Inteligo i byłabym z niego zadowolona, gdyby nie fakt, że od każdego przelewu bank pobiera mi naprawdę sporą prowizję, a że tych przelewów robię dość dużo, więc sporo kasy mi przy tej okazji ucieka..
Czy ktoś z Was jest w podobnej sytuacji i mógłby mi podpowiedzieć jakiś inny bank, bardziej przyjazny dla moich pieniążków?
pewnie m-bank... chociaz nie mam, wiec nie wiem, jak jest naprawde, ale reklamuja sie calkiem milo... 😉
Dzięki Mery  :kwiatek: zaraz zajrzę sobie na ich stronę i przeczytam szczegóły 🙂
Wygląda bardzo zachęcająco 🙂
Musze jeszcze tylko wyszukać ewentualne pułapki  👀 ale to 1 miejsce w rankingu brzmi baardzo smacznie, więc może nie mam czego szukać...
Scottie   Cicha obserwatorka
23 stycznia 2009 17:32
ja również mam konto w mbanku i jestem baaaaaaaardzo zadowolona 🙂
Scottie, dlaczego?? szczegóły poproszę  🙇
ja tez mam mbank i na razie jedynym minusem jest nagle spore obnizenie oprocentowania no i to ze podstawowe konto nie ma wogole procencikow.
ale ogolnie wszystko super
to ze podstawowe konto nie ma wogole procencikow.

a czy jakiekolwiek ma... ?? 😉
mbank- nie płacisz za utrzymanie konta, niskie prowizje. Ja mam i jestem zadowolona.
Więc to co piszą na głównej stronie to wszystko czyste fakty i nie przydarzy mi się żadna niespodzianka w postaci prowizji od przelewu z mojego konta euro czy coś równie niemiłego.. To duuuży plus.
Dziewczyny, a jak wygląda sprawa przelewów  - czy możecie wykonywać je na dowolne konta złotówkowe, czy potrzebujecie jakiejś akceptacji ze strony banku na wykonanie przelewu na jakieś nowe konto np. przy płatności na Allegro ( mój TŻ ma konto które mu podaje specjalny kod przy każdej nowej osobie, nie może tak sobie po prostu usiąść przed kompem i wysłać komuś 10zł jeśli ta osoba nie istnieje w jego bazie danych)
No i jak wygląda sprawa kontaktu z pracownikami banku, nie widziałam na ich stronie żadnego nr telefonu, e-adresu do biura obsługi klienta..?
Mój ojciec mówił mi, że jakiś czas temu (w zasadzie na początku kryzysu) MBank znalazł się na granicy niewypłacalności. Skąd te informacje miał, wybaczcie - nie wiem. Jeśli to prawda, to jest to jakiś minus banku.

Ja jestem w PKO BP i choć jest to bank pewny, to niestety jak dla mnie... strasznie drogi 🤔
Wysyłam pieniądze na jakie sobie chcę konto.
Nie kontaktowałam się z pracownikami do tej pory. Jakoś ..nie miałam potrzeby.
Otrzymujesz listę haseł jednorazowych i zawsze nową listę z hasłami przysyłają sami, kiedy zbliżam się do końca haseł z poprzedniej listy.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
23 stycznia 2009 18:35
ja mam WBK. Mam dostęp do konta przez Internet. W moim "pakiecie" mam dwa przelewy za free, pozostałe za 50gr.
Mam konto "<30", bez żadnych opłat.

Ale zatanawiam się nad Alior Bankiem, chciałabym założyć tam konto z lokatą nocną. Ono też nie ma żadnych opłat za prowadzenie konta, a przelewy chyba też są darmowe.
Dziewczyny, dzięki  :kwiatek:  Powoli dojrzewam do decyzji o wypełnieniu wniosku, w marcu będę w Polsce, będę mogła sobie  sfinalizować przejście do mbanku 🙂
Tunrida, napisałaś wyżej o niskich prowizjach.. Powiedź mi , proszę, za co mbank pobiera Ci prowizje, bo ja widzę wszędzie ze kuszą 0 prowizjami.. czego nie zauważyłam, nie doczytałam??
Opolanka, lokata nocna - co to takiego ?
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
23 stycznia 2009 18:40
Jeśli chodzi o operacje krajowe nie ma problemu. Też mam konto w mBanku i chwalę.

Jeśli chodzi o przelewy zagraniczne idzie im to BARDZO ciężko. Mój brat zrobił przelew na solidną kwotę, w LIPCU na konto firmy mającej siedzibę w Hiszpanii i do dzisiaj ta firma pieniędzy nie dostała.... Potwierdzenie przelewu jest, pracownicy mBanku potwierdzają przelew, na wniosek mojego brata, bo już go Hiszpanie sądami straszą, wysłali pismo i wyjaśnienie do tej firmy że faktycznie przelew został zlecony i że na dniach kasa będzie u nich. Mamy koniec stycznia......
Cienciakos moja radość z zalet mbanku właśnie została poważnie nadwątlona.. Taki numer to dośc poważna sprawa, zdarzyc sie, co prawda, może kazdemu, ale juz 100 razy powinno to byc wyjaśnione z wielkimi przeprosinami włącznie..
[quote author=thaya link=topic=1738.msg154559#msg154559 date=1232733430]
to ze podstawowe konto nie ma wogole procencikow.


a czy jakiekolwiek ma... ?? 😉
[/quote]

podstawowe miało oprocentowanie jak je zakładałam, niskie bo poniżej 1% ale zawsze jakies
Sanna-bardzo przepraszam.  :kwiatek: Faktycznie prowizji od przelewów NIE pobierają.
Pomyliłam się, bo jest to moje drugie, dodatkowe konto, właśnie takie do obsługi transakcji internetowych ( allegro) i od kilku miesięcy nie korzystam z tego konta.
Wlazłam, sprawdziłam historię swoich przelewów i oczywiście NIE pobierają prowizji.
Jeszcze raz  :kwiatek: za błędną informację.
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
23 stycznia 2009 18:51
gdyby nie ten incydent to szczerze bym Ci mBank poradziła.

Z tego co wiem mój  brat nie jest odosobnionym przypadkiem w tej kwestii, ale nie chcę zupełnie tego banku przkreślać. 😉 Może się ktoś tu pojawi kto robił zagraniczne przelewy i potwierdzi lub zaprzeczy.
Tunrida dzięki za sprawdzenie  :kwiatek: kolejny punkt dla mbanku.
Cienciakos czyli to nie jest jednorazowa wpadka, im się to po prostu przytrafia.. Wyobrażam sobie co czuje Twó Brat.. pewnie  😤
Ale, tak sobie troszkę wrednie  👀 pomyślałam, że ja będę- ewentualnie -  przelewać euro z irlandzkiego banku do mbanku, więc może w tą stronę są bardziej wiarygodni..?
ushia   It's a kind o'magic
23 stycznia 2009 19:13
jak na razie robilam caly jeden przelew zagraniczny z mbank, do niemiec i byl blyskawicznie
opolanka   psychologiem przez przeszkody
23 stycznia 2009 19:18
LOKATA NOCNA to nic więcej, jak to, że 1/2 Twoich pieniędzy, któr masz na koncie, pracuje na procent, 10 czy 11, nie pamiętam dokładnie 🙂
Tunrida dzięki za sprawdzenie  :kwiatek: kolejny punkt dla mbanku.
Cienciakos czyli to nie jest jednorazowa wpadka, im się to po prostu przytrafia.. Wyobrażam sobie co czuje Twó Brat.. pewnie  😤
Ale, tak sobie troszkę wrednie  👀 pomyślałam, że ja będę- ewentualnie -  przelewać euro z irlandzkiego banku do mbanku, więc może w tą stronę są bardziej wiarygodni..?

najlepiej zadzwonić na mLinie i się dokładnie wywiedzieć.
Opolanko po prostu super  😲 warte rozpatrzenia... tylko co biorą w zamian za takie fajne oprocentowanie..?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
23 stycznia 2009 19:25
nie uwierzysz - podobnio nic  😜

tu link do strony banku: http://www.aliorbank.pl/pl/

a to do wspomnianego konta z lokata nocną: http://www.aliorbank.pl/pl/klienci_indywidualni/konta_osobiste/konto_z_lokata_nocna

to młody bank na polskim rynku, dlatego też niewiele można sie dowiedzieć. Ale zamierzam założyć takie konto w przyszłym miesiącu.

Co ważne - można założyć tam konto bez wychodzenia z domu- interaktywnie.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
23 stycznia 2009 19:27
Ja też polecam mBank. Wszystko praktycznie można przez internet zrobić, a przelewy są za darmo.
nie wierzę w dobre serce banku.. 🤔 coś muszą..  ale jeśli to nowy bank to może tak ostro wchodzi do gry aby podłapać innym klientów, bo oferta jest naprawdę warta rozpatrzenia..
Koniczko dziękuję za opinię o m  :kwiatek:, znowu zaczynam nabierać na niego ochoty..
dostała.... Potwierdzenie przelewu jest, pracownicy mBanku potwierdzają przelew, na wniosek mojego brata, bo już go Hiszpanie sądami straszą, wysłali pismo i wyjaśnienie do tej firmy że faktycznie przelew został zlecony i że na dniach kasa będzie u nich. Mamy koniec stycznia......


Ktoś kłamie - tj. te pieniądze gdzieś są - i ten, kto je ma o tym wie.
Bank w przypadku przelewu zagranicznego dostaje informację, czy przelew został przyjęty, czy naliczono koszty etc. Nie daj się zbyć - w takiej sytuacji należy działać szybko, stanowczo i bezwzględnie.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
23 stycznia 2009 19:35
powiem szczerze, że mi tez trudno w to uwierzyć. Ale pozorne jest tylko to, że banki zarabiają na opłatach za konta czy na prowizjach. Moim zdaniem założenie przez klienta konta jest tylko półśrodkiem, do wciśnięcia mu karty kredytowej czy samego kredytu. I zachęcenie kleinta do założenia konta wystarczy.

Zgodnie z zasadami marketingu, musza zrobić coś innowacyjnego, aby przycągnąć ludzi. A żeby nie uciekli, powienni być wiarygodni (czyli nie wprowadzić po pół roku opłat na konto np. czyli złamac obietnic).

Oni podobno nie kłamią 😉 C(hoć tu mam akurat pewne wątpliwości 😉  😉

są bardzo innym bankiem. "o wyższej kulturze" podobno.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się