jaki bank?

nic nie moze byc za darmo, bo bank jakos zarabiac musi...

Bank obraca naszymi pieniędzmi, które leżą na koncie, a nie opłatami za przelewy. No i kredyty jeszcze...
założyłam dziś konto w Alior Banku, już mi się podoba  🤣
szkoda że wpłatomaty są tylko w Warszawie
Ja bym się "zapłakała" gdybym miała daleko do wpłatomatu ;P
Likier, wiesz, ja to w większości wypłacam  😁  😁  nie wpłacam
Fantazja, hehhe ja dotychczas też, ale czasem warto np. ostatnio mi się baaardzo przydał 😉
mają otworzyć więcej, no ale niewiadomo kiedy
WBK - mam 2 - konta studenckie oraz walutowe. I jestem bardzo zadowolona, konto studenckie z którego głównie korzystam jest darmowe, kody na przelewy internetowe sa darmowe w przypadku pierwszych pięciu w miesiącu, reszta płatna jak zwykły sms, obsługa klienta jest świetna. Jedyne co to są kolejki jak trzeba cos załatwić w gmachu - ale to w kazdym banku chyba tak jest...
od dzis nie polecam zdecydowanie multibanku!
zablokowali mi bez ostrzezenia konto z powodu przekroczenia wieku dla jakiego bylo ono przeznaczone!!! co ciekawsze - rok temu, gdy pytalam, kiedy musze zmienic rodzaj konta - dostalam w ich oddziale odpowiedz, ze mam czas do ukonczenia 30 roku zycia (czyli jeszcze pare lat bym miala). Jesli dobrze kojarze, to chyba mowili tez ze dadza znac ze powinnam zmienic konto.
coz...  👿
szkoda tylko, ze tym samym posypaly mi sie plany urlopowe, strace sporo czasu i juz mam zafundowane 2 dni nerwow. cudownie.

zlozylam wniosek w mbanku, ale widze, ze i alior jest ok. jakies nowe glosy co do tych bankow - za lub przeciw? czy moze inny bank?
magda ja polecam Alior Bank, choć mam dopiero konto 1 miesiąc, znalazłam narazie 1 minus, otóż za sprawdzenie stanu konta w bankomacie pobierają 1zł  🤔wirek:
Teraz już tylko w interencie będę sprawdzała.
My założyliśmy w Deutsche Banku konto internetowe. Póki co same plusy: wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie za darmo, obsługa konta również darmowa. Załatwienie wszystkich formalności zajęło niecały tydzień. Do tego otwarte konto oszczędnościowe na jakiś lepszych warunkach, no i debecik.
Magda z mbankiem miałam przeboje, już do nich nie pójdę. Aliorbank polecam. Mam tam konto firmowe i zero problemów.
bera, mozesz napisac na co sie u nich nacielas?
magda, miałam u nich kredyt. Kiedy chciałam go zamknąć okazało się, że placówki mbanku nie mają żadnych uprawnień. Nikt nie może mi pomóc w szybkim załatwieniu sprawy. Jedyne co mogą to przyjąć dyspozycję zamknięcia rachnku i wysłać ją listem poleconym. Operacja, którą w PKO kiedyś robiłam od ręki zajęła im 5 tygodni a mi dostarczyła 5 tygodni nerw, bo zamknięzie tego kredytu było warunkiem uzyskania innego, na zakup nieruchomości. Denerwowałam się ja, sprzedający. A na koniec musiałam zapłacić za świstek potwierdzający spłatę kredytu.
Ja z multibankiem miałam przebój pt - nie odbierasz telefonów, to natychmiast spłacaj kredyt. Po roku kredytu coś im tam zabrakło w danych  🙄 , więc usiłowali się do mnie przez kilka dni dodzwonić. Pech chciał, że byłam wtedy w podróży i większość dnia spędzałam na plaży. No ludzie, po ludzku na wakacjach chodziłam bez telefonu... Jakież było moje zdziwienie, gdy dostałam po powrocie czerwony list z wezwaniem do natychmiastowej spłaty całego kredytu  😲 Wyjaśnienia wszelakie były na nic, zero zrozumienia dla klienta. Żeby to chodzilo o zaległą ratę, czy coś - nie, o brak danych... Nigdy więcej multibanku.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
05 lipca 2010 08:43
też miałam kilka przebojów z multi...poczynając od nie zamknięcia mi w BIKu kredytu samochodowego we frankach,który był spłacony 3 lata wczesniej,rozliczony i dostałam od nich pisemko zwalniające cesję z dowowdu rejestracyjnego...biorąc kredyt hipoteczny w PKO BP dowiedziałam się,że przecież ja mam już kredyt hipoteczny...we frankach...w multibanku na kwotę odpowiadającą wartości spłaconego już samochodu...
kolejna akcja z multi - karta do bankomatu wrotka...poprosilismy o wysłanie jej na adres korespondencyjny w Tczewie...poszła oczywiście na adres warszawski...zrobilismy awanture i zapewnienie,ze kolejne korespondencje będą wysyłane na prawidłowy adres podany do wszelkiej korespondencji...kilka dni temu dostałam nowa kartę do bankomatu,bo kończył się okres ważności poprzednich...dostałam tylko ja,bo wrotkowa znów poszła na adres warszawski...przez mulilinię złozyłam reklamację i czekamy już 10 dni na nową,na adres prawidłowy....
trzyma mnie w multi przyzwyczajenie,najlepsze moim zdaniem pod względem szybkości sesje księgowe i debet,którego nie chce mi się przenosić...
ehh mnie po dzisiejszym spotkaniu w multibanku juz nic nie trzyma... najdalej w sierpniu definitywnie sie z multi wynosze.
Mam konto Inteligo- nie narzekam na nic.
Brałam kredyt w Lukasie i otwarłam tam wtedy konto- promocja była, ze kredyt bez prowizji dla posiadaczy kont.
Na koncie musze meic saldo 800 zł żeby było darmowe ( i przelewy tez darmowe)- w zwiazku z czym wypłata wpływa mi na Inteligo- zlecenie stałe na Lukasa 800- na rate w lukasie zlecenie z konta a reszta zleceniem na Intelgio.

Troche mnie to drażni , bo musze pilnowac tych przelewów, bo nieraz 1 wypada w niedziele , albo jakieś świeta i mi wypłata nie przechodzi i dalej cały proces stoi.

Przenieść się do Lukasa??
Magda z mbankiem miałam przeboje, już do nich nie pójdę. Aliorbank polecam. Mam tam konto firmowe i zero problemów.

bera napisz coś więcej proszę o tym koncie firmowy,
planuje założyć i zastanawiam się w którym banku najlepiej?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
29 lipca 2010 07:27
czy ktoś z was ma konto w multi i wyświetla się wam taki komunikat?
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
29 lipca 2010 16:34
Awaria została usunięta około 9.
Później robiłam przelewy i wszystko jest ok.
[quote author=bera7 link=topic=1738.msg642753#msg642753 date=1278311151]
Magda z mbankiem miałam przeboje, już do nich nie pójdę. Aliorbank polecam. Mam tam konto firmowe i zero problemów.

bera napisz coś więcej proszę o tym koncie firmowy,
planuje założyć i zastanawiam się w którym banku najlepiej?
[/quote]

Za konto firmowe płacę chyba 49zł miesięcznie. Ale mam przelewy za darmo (niby jakiś limit, ale dla niedużej firemki starcza), za wypłaty z bankomatu 1zł za tranzakcję niezaleznie od kwoty. W oddziałach nigdy nie ma kolejek, co dla mnie jest duzym plusem po PKO. Generalnie nie mam zastrzeżeń. Ale nie miałam też z nimi żadnej trudnej sprawy do załatwienia. Zawsze wszystko "od ręki".
Moon   #kulistyzajebisty
29 lipca 2010 18:32
Bankowcy, poradzicie?
Są gdzieśkolwiek konta 'studenckie'? Chodzi mi o to, że mi $$$ wpada dość nieregularnie. Miałam konto w Millenium, gdzie za prowadzenie konta życzyli sobie 6zł/miesiąc. Efektem było to, że dostając na konto jakieś pieniądze, bank zabierał sobie np. 36zł 'za prowadzenie konta'  🙄

Słyszałam, że Alior bank nie głupi, prawda to?
Słyszałam, że Alior bank nie głupi, prawda to?


Prawda. Sprawdź jeszcze Inteligo. Mają jedną zaletę. W każdej większej pipidówie masz bankomaty PKO. Prowizje za wypłaty z bankomatów czasem potrafią zdenerwować.
Moon jeśli nie masz regularnych wpłat pensji na konto, to Alior życzy sobie chyba dodatkowe 4 zł czyli wychodzi jakieś 7 czy 8 zł. Ale wypłaty z wszystkich bankomatów za free i przelewy internetowe też - 15 szt/miesiąc.
Konto studenckie ma Pekao S.A  - mój syn miał takie.
I karta do tego była też.
Ale konto syna było jakby subkontem mojego.
Jestem w tym banku od początku i przywykłam, ale daleko mi do zadowolenia.
Jedyną zaletą są zaprzyjaźnione panie w oddziale, które mają cierpliwość do moich pytań.
Jednak to owe miłe panie doradziły mi niesłychanie "korzystną" lokatę, która znikła w 75% . 😵
Przez net używam Mbanku i bardzo to lubię.
Polecam konto studenckie w Banku Zachodnim WBK. Jak ukończyłam studia zmienili mi je na dalej darmowe ale do 30r.ż.
Polecam również konta mBank e-konto oraz konto maklerskie - jest najtańsze w obsłudze kupno/sprzedaż akcji jakie sprawdziłam przed zakładaniem.
Internetowe Deutsche Banku jest darmowe w obsłudze, tak samo przelewy i wypłaty ze wszystkich bankomatów. Żeby nie płacić za użytkowanie karty wystarczy nią zapłacić raz w miesiącu za zakupy, aczkolwiek sama karta jest darmowa.
a czy ktos moze polecic jakis bank z dobra lokata/kontem oszczednosciowym?
czy istnieje jakis bank który pozytywnie rozpatrzy wniosek o karte kredytową, względnie kredyt odnawialny jeśli jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas zastępstwa?
ekhem, prawdopodobnie ten, w ktorym masz konto. jesli sa regularne wplywy od dluzszego czasu to powinno byc ok.

co do wyboru konta...
Mbank mnie wkurzyl... czekam na przyznanie kredytu odnawialnego, czekam, czekam i nic. mialo byc w tydzien max. a mija juz chyba ze 3 tygodnie... takze bede dzwonic i sie dowiadywac o rezygnacje, bo i z zalozeniem konta zwlekali a karta do bankomatu w ogole do mnei nie dotarla a juz 2 miesiace mijaja  😤
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się