jaki bank?

Mam Inteligo i od dłuższego czasu noszę się z zamiarem pożegnania się z nim.  Alior Bank polecam z czystym sumieniem. Jednorazowe kody przesyłają SMS. Mam też konto w mbanku, ale nie używam.
U mnie jak na razie Alior Bank ma 100% plusa.
Mam konto od dwóch miesięcy - wszystkie bankomaty za darmo, przelewy - kody na sms (pierwsze 10 w miesiącu za darmo, reszta po 30 gr), szybka obsługa, brak kolejek jeśli już musisz iść do banku, nie są nachalni, błyskawicznie przysłali kartę.
Zobaczymy co dalej..

Lokaty nocnej nie włączyłam sobie - bo w nocy nie ma się dostępu do połowy swoich pieniędzy  🤣 Ja chciałam prosto i na temat, bez żadnych udziwnień 😉.
Ja chyba zdecyduję sie na DEUTSCHE BANK, nie pobierają prowizji, wszystko za free...


Mbank zdecydowanie się nie opłaca w podróżach do miejsc gdzie operuję się w $
Od lat PKO.S.A - nie jestem zadowolona .
Dziwne,że przelewy wloką się zawsze w nieskończoność.
Od czego to zależy?
Czemu w Mbank /też mam konto-fajne bardzo/ przelew trwa chwilkę a w PKO S.A zawsze całe wieki?
A już nagorsze w PKO.S.A jest to "doradztwo" .
Po uczonych radach Pani Konsultant -znikło mi 70% kasy /akcje-baardzo atrakcyjne/ a jak nauczona doświadczeniem zlecałam zwykłą lokatę ta sama Pani skrytykowała moje akcje a potem prawie się krzyżem kładła pod koła -żebym znów w czymś utopiła. Miała "niesamowicie atrakcyjny" pomysł na ulokowanie moich pieniędzy. Poprosiłam o policzenie tej "atrakcyjności" -wyszło 21 zł różnicy w skali roku. W stosunku do lokaty.
Czyli na marną flaszkę. Jakąś prowizję mają od wmulania "niesamowicie atrakcyjnych"?
Ostatnio sporo się słyszało o problemach z bankowością internetową w niektórych bankach.
Na stronie PKO BP - swoją drogą, NIE polecam - nie doszukałam się żadnego info o problemach, ale w poniedziałek miałam dostać przelew, i nie ma go do dziś.
Czy ktoś z was również spotkał się z podobnym problemem w tym banku? Bo całkiem możliwe, że mój kłopot polega na ich wewnętrznych problemach z totalnym brakiem organizacji, no burdel istny. Mam kredyt studencki, teraz mam przerwę na kierunku na który dostałam kredyt, i nie powinni mi przysyłać pieniędzy - a oni przysyłali, jednej raty zapomnieli, potem znowu przysyłali, potem znowu zapomnieli (co prawda przyniosłam po czasie oświadczenie, ale konsultantka zapewniła, że to nie wpłynie na przesyłaną ratę - jak przyniosłam, to inna konsultantka powiedziała, że oczywiście że opóźnienie sprawia, że raty nie przysyłają) i teraz nie wiem, czy w tym miesiącu tez mi nie przyślą czy co.... dodzwonić się od rana nie mogę  😀iabeł:
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
12 maja 2010 12:01
pko bp na pewno miało wywrotkę,bo sama robiłam przelew,który nie doszedł...i po kilku dniach cudownie odnalazł się na moim koncie,zmuszona byłam robić go z innego banku...zanim  złozyłam reklamację w PKO BP jakoś się odnalazł- tzn.środki mi wróciły.
2-3 dni temu wywrotkę miał mbank,akurat wtedy,gdy chciałam robić przelwy za boksy :/
dośc mam juz tych banków...
wczoraj kolega robił wpłate we wpłatomacie multibanku...zwykle pieniądze były widoczne praktycznie od razu,wczoraj po 2 godzinach...przelew z jego konta na moje konto,w tym samym banku widoczny był po kolejnych 3 :/ dziwne,bo nie raz już robilismy te operacje,i zawsze pieniądze były widoczne w ciągu kilku sekund...jakiś kryzys bankowości internetowej chyba ostatnio Polskę dotknął 🙁
Ja mam konto w Pekao SA i nie mogę narzekać. Przelewy idą błyskawicznie, nie mam żadnego problemu z kontem internetowym.
Jedyne co mnie wkurza w tym banku to wieczne kolejki z moim oddziale 😉

W PKO BP tez mamy konto bo tam mamy kredyt. Jak na razie pozytywnie.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 maja 2010 16:44
Ja mam w MBanku i wszystko ok, bo darmowe. Ale inny bankomat i zjada 5zł, a do wpłatomatu kawałek drogi :/
Ostatnio założyłam lokatę oszczędnościową w Kredyt Banku i proponowali mi lepszą opcje: lokata + oprocentowane konto. 6,9zł za obsługę miesięcznie, chyba 3zł za kartę/mies.

edit:
A w jakim to banku pobierają 1zł za sprawdzenie salda konta w bankomacie? Bank Zachodni? WBK?
Mój kolega czekał na wypłatę i zanim skumał, że siano kroją stracił 20zł.
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
12 maja 2010 16:56
[quote author=Ktoś link=topic=1738.msg583882#msg583882 date=1273662082]
wczoraj kolega robił wpłate we wpłatomacie multibanku...zwykle pieniądze były widoczne praktycznie od razu,wczoraj po 2 godzinach...
[/quote]
pieniądze z wpłatomatu księgowane są przez system po 50 minutach od dokonania wpłaty. 2 godziny to faktycznie trochę za długo. Choć może tak się zdarzyć np. w wyniku awarii zasilania wpłatomatu, zanim zdąży przetworzyć dane.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 maja 2010 17:06
Pieniądze z wpłatomatu na koncie mogą się pojawiać do 24h 😉
JARA
mi Kredyt Bank właśnie pobierał 0,50 zł za każdorazowe sprawdzenie salda konta
w bankomacie.
Dlatego się z nimi pożegnałam.
Teraz lecę na studenckim w BGŻ i jest całkiem całkiem.
Jakie konta polecacie dla mikroprzedsiębiorstw(jedno-,dwuosobowych), z
wizją ogromu przelewów?
Ja od kilku dni nie mogę zrobić przelewu przez internet w citibanku 😤  😤 Podobno alior miał wczoraj problemy, znajomy nie mógł żadnej transkakcji wykonać- ani przelewu, ani wypłaty z bankomatu ani zapłaty kartą. Dramat 🤔
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 maja 2010 17:40
Żadnych wiadomości z banku nie dostałyście?
Mnie MBank informuje np 2 tygodnie wcześniej kiedy nie będą działać konta internetowe, kiedy będą problemy z kartami itd.
Mi dziś przy płaceniu kartą PKO BP w dwóch różnych miejscach najpierw odrzucało transakcję, dopiero za drugim razem przeszło.  Z bankomatu bez problemu, ale wkurza mnie w tym banku, że za free mam tylko bankomaty PKO BP, i tylko w nich mogę sprawdzić stan konta, a jest ich mało  😤 w BPH miałam bankomaty BPH, Euronet, i jeszcze teraz doszły GE chyba.
Mnie doprowadza karta kredytowa z PKO BP powoli do szału, bo robiła sobie jaja na moim ostatnim zagranicznym wyjeździe. Nigdzie, ale to nigdzie, nie mogłam płacić kartą, tylko musiałam wybierać z bankomatu. Myślę, że była to przemyślana strategia, bo akurat tutaj jest spora prowizja od wypłat. Wściekła po powrocie poszłam do banku i mówię - nie mogłam płacić, tylko wybierać w bankomacie - a pani do mnie - a dostępne środki były  😵 zaproponowali mi inną kartę  🙄
Moja koleżanka miała lepszy motyw, też za granicą, bo robiła za dużo płatności, to w ogóle jej zablokowano kartę  🙄
Ja mam mBank i generalnie dla mnie pozytywny bank, nie mogę narzekać  😉
my_karen   Connemara SeaHorse
12 maja 2010 18:35
Ja jestem w WBK i narazie jestem mega zadowolona<odpukac>. Informują o niedostepności usług, przelewy i płatności szybko i sprawnie, te z zagranicy też.
Zdarzyła sie jedna reklamacja, ale genralnie nie do końca ich wina nawet, a miło i sprawnie w 2 dni rozwiązane.
Mnie doprowadza karta kredytowa z PKO BP powoli do szału, bo robiła sobie jaja na moim ostatnim zagranicznym wyjeździe. Nigdzie, ale to nigdzie, nie mogłam płacić kartą, tylko musiałam wybierać z bankomatu. Myślę, że była to przemyślana strategia, bo akurat tutaj jest spora prowizja od wypłat. Wściekła po powrocie poszłam do banku i mówię - nie mogłam płacić, tylko wybierać w bankomacie - a pani do mnie - a dostępne środki były  😵 zaproponowali mi inną kartę  🙄
Moja koleżanka miała lepszy motyw, też za granicą, bo robiła za dużo płatności, to w ogóle jej zablokowano kartę  🙄


aaaaa, ludzie na stanowisku konsultantów w PKO BP to jeszcze lepsza historia  😎 tragikomedia po prostu, jedna mi mówi: A, wysyła mnie do drugiej, żeby mi to potwierdziła, a ta druga na to: wcale nie A, tylko B  😎
czy ma ktoś konto w ING? jak wrażenia?
kisiel, ja mam od niedawna internetowe Direct i jak dla mnie jest super. Jest naprawdę za darmo przyjmując zasady, na jakich działa, za prowadzenie nic się nie płaci, za przelewy nic, za kartę 5 zł w przypadku niepłacenia nią za co najmniej 100zł, co u mnie się nie zdarza, więc za kartę też nie płacę 😉 No i płaci się za wypłaty w okienku, czego ja nigdy nie robiłam i nie będę robić.
Wcześniej miałam studenta w BPH, założyłam je kiedy chciałam zmienić bank na ING, bo mają też fajnego Studenta, ale pani mnie omotała i zostałam u nich. Miało być za darmo, a płaciłam 6 zł miesięcznie. Wiem, że powinnam doczytać itp., ale jeszcze mało świadoma byłam 😉
właśnie tym Direct się zainteresowałam 😉
czyli jednak warto? nie ma żadnego haczyka 😉 ?
Moim zdaniem nie, ale tak jak napisałam - trzeba przyjąć zasady, na jakich działa jako konto darmowe. Dodatkowo wprowadzono ostatnio zmianę, że dla tego konta wszystkie bankomaty w Pl są darmowe. Żyć nie umierać 😉
Mam to konto od 3 miesięcy i jak na razie nie zapłaciłam bankowi ani 1 pln 😉
Wcześniej miałam studenta w BPH, założyłam je kiedy chciałam zmienić bank na ING, bo mają też fajnego Studenta, ale pani mnie omotała i zostałam u nich. Miało być za darmo, a płaciłam 6 zł miesięcznie. Wiem, że powinnam doczytać itp., ale jeszcze mało świadoma byłam 😉

widzisz Forkate, wszystko zalezy od pkt siedzenia. ja mialam studenta w ING i wszystko mialo byc za darmo. owszem bylo ale ze 2? m-ce... pozniej oplaty za wszystko... dlatego przeszlam do BPH, ale juz nie student tylko konto Sez@m i tez za nic nie place 😉

ja wyznaje zasade, ze dobrze jest zmieniac konta, bo najczesciej sie na tym zyskuje 😉
Ano tak
W aliorze było 3 zł za kartę, od nowego roku "dołożyli" już 4 czy 5 zł, ciekawe co będzie dalej?
mery dobrze, że mówisz, bo nawet wydawało mi się, że Student właśnie tańszy, a tu prosze  👀
asds   Life goes on...
25 maja 2010 13:39
Ja miałam studenta ale wcale to konto direct nie jest takie free......pobieraja od mnie po 2 zł za karte i 2 zł za prowadzenie rachunku co miesiac.....Zaznaczam ze kartą płacę spokojnie wiecej jak 100zł miesiecznie
asds, nie rozumiem, ja naprawdę jeszcze nie zapłaciłam ani złotówki. Długo masz Directa?
nic nie moze byc za darmo, bo bank jakos zarabiac musi...
złotówki mogę płacić, byleby to nie były dziesiątki i po kilku miesiącach nie okazało sie, że muszę oddać za to i za tamto, dopłacić, przelać, zapłacić..
tym bardziej, że jako takiej stałej pracy dochodowej jeszcze nie mam 😉
ja mam konto vip w kredyt banku i nie płacę za nic
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się