Alior Bank - co myślicie?

opolanka   psychologiem przez przeszkody
26 listopada 2008 18:54
Od ponad pięciu lat mam konto osobiste w WBK. Jestem zadowolona. Ale zainteresował mnie nowy bank - Alior Bank. Co o nim myślicie? Od połowy listopada zaczęły się reklamy, a od dłuższego czasu przygotowują juz placówkę u mnie w mieście.

http://www.aliorbank.pl/pl/
przechodze do nich z jednym kontem. jak sie sprawdzi, to przeniose pozostale.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
26 listopada 2008 19:03
ja bym też własnie chciala, a widzę, że można założyć konto przez Internet.


A pytałaś Zen o to konto, co rzekomo zarabia w nocy 11% z połowy Twoich środków? Ile w tym prawdy a ile podstępu?
ja też jestem ciekawa co to za bank. Jak bedziecie mieć jakieś doświadczenia to mówcie 🙂
jakiś czas temu czytałam wywiad z prezesem Alioru - http://przekroj.pl/wydarzenia_kraj_artykul,3527.html w sumie to niewiele więcej niż reklama, ale może ktoś chce sobie łypnąć
opolanka   psychologiem przez przeszkody
27 listopada 2008 14:09
Ja chcę się tam przenieśc dopiero w styczniu, jak już będę mieć z czym 😉
Bo za pewne wstępne opłaty - jak np. za wydanie karty bankomatowej - są.
zerknęłam na tabele opłat dot podstawowego konta osobistego.

za wydanie karty bankomatowej 0 zł
ale za to jest miesięczna opłata za kartę - 3 zł 🙂

Ciekawy jest wariant braku opłat za część przelewów wykonywanych przez net.

Płaci się za powiadamiające SMS-y ale nie wiadomo czy można takie SMS-owe powiadomienia wyłączyć w diabły

Tu więcej subiektywnych opinii
http://inwestujwsiebie.blogspot.com/2008/11/alior-bank-sa-subiektywny-przegld.html


I jeszcze jedno - tu cytat

Jak można przeczytać na branżowych portalach, taka nocna lokata będzie oprocentowana na 11% w skali roku.
Liczba zrobi wrażenie - na przykład w reklamie telewizyjnej. Zwracamy jednak uwagę :
Załóżmy że mamy 200 tys. PLN na nieoprocentowanym rachunku.
Na lokatę trafia 100 tys. PLN - odsetki wynoszą około 30 PLN.
Niestety od pozostałych 100 tys. PLN klient nic nie dostaje.
Bankowi to się opłaca; dziś, aby przyciągnąć klienta na konto oszczędnościowe
musiałby zaoferować na nim min. 6% (...), co daje około 33 PLN dziennych odsetek.

No cóż 🙂
Lubię uwaznie się przyjrzeć takim ofertom, bo życie mnie uczy, że nikt niczego nie daje za darmo.
Kwestia przeniesienia kosztów w inne miejsce 🙂

I jeszcze jedno zestawienie
http://carbo.blox.pl/html/1310721,262146,20.html?7
NIE,
NIE,
NIE

dla mnie to oszuści...

dlaczego??

od kilku miesięcy "wyłapywali" ludzi do pracy z innych banków...
nęcili, wabili... zwłaszcza kasą
dużo ludzi się skusiło...
przeszli do nich...

nagle sie zrobił kryzys... więc cóż - Prosze Państwa było miło ale macie tu aneksy do umów - pensje od 30 do 50% mniej...

skoro tak sie robi ze swoimi ludzmi to cóż...
będę mieć konto a oni mi za pół roku dadzą "aneksik" bo jest kryzys??

buhahahaha

wolę swój stary, stęchlizną pachnący bank
heh, ja nigdy jeszcze nie mialam problemow w moim banku- a mam niby standardowa jakas tam nazwe konta- ale sama sobie wynegocjowalam co jak i za ile. tak samo robie z aliorem- sami maja mi przedstawic oferte z moim zaznaczeniem ze NIE INTERESUJE MNIE oferta taka ogolna. maja to zrobic specjalnie dla mnie, wiedza czego oczekuje i co mam teraz w moim banku i za jaka kase. jesli okaza sie konkurencyjni, to przejde. ale ja mam karte przetargowa

dodofon, a myslisz ze tylko alior bank zwolnil i wyaneksowal swoich pracownikow?
zen, sądzę, że nie tylko...
ale inaczej jest ludzi na siłę ściagać i ich nęcić by zrezygnowali z pracy a później zmieniać umowy...
chyba nikt nikomu broni do skroni nie przystawial- taki lajf. nie lubie powiedzenia, ze ktos kogos na sile sciagnal. kazdy ma wybor gdzie pracuje. a ze czlowiek to pazerne zwierze, to coz.. 'hedhanterom' mozna odmowic, to nie zbrodnia 🙂
Zdarza się i tak.

Ze 6 lat temu dostałam propozycję pracy w pewnej firmie, której profil był bliski moim zainteresowaniom.
Dla mnie to była okazja zmienić na pracę na taką którą lubię i się znam (kasa nie miała większego znaczenia).
No i zwolniłam się z poprzedniej firmy .................a w nowej się rozmyślili.
Czasy były naprawdę ciężkie jeśli chodzi o pracę.
I tak zostałam na lodzie na prawie pół roku.

Prawnie mogłam nowemu pracodawcy skoczyć na kant wiecie czego.
A rozważanie tej sytuacji w kategoriach moralnych mija się z celem.

Lajf is brutal. Alleluja i do przodu
Post nabijający licznik celem odblokowania antyspamera 🙂
Post nr 2 nabijający licznik, celem odblokowania antyspamera.
Nestor napisał: Post nr 2 nabijający licznik, celem odblokowania antyspamera.

Post nr 3 j.w., przepraszam, ale inaczej się nie da.
opolanka napisał: Ale zainteresował mnie nowy bank - Alior Bank. Co o nim myślicie?
Co "myślimy"? To samo lub prawie to samo, co o większości instytucji finansowych - tj. że mogą nadużywać dane im przez państwo uprawnienia do kreowania pieniądza.

Ważniejsze od tego, co myślimy, jest to, co wiemy, a wiemy sporo, np.:

... no i tu zonk - niestety muszę zaproponować wpisanie do Google'a:

Olgierd Rudak blog, wybranie któregoś z pierwszych linków i poprawej stronie blogu linki do wpisów o wymienionym banku.

P. Rudak pracuje, o ile wiem dla money.pl , jest wykształcony, "w temacie" - nie jest to jakiś sfrustrowany "ziutek".


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się