Aktualności: UWAGA! Niedługo zostanie uruchomiona nowa wersja forum, lepiej przystosowana do obecnych czasów wink
Nastąpi zmiana sposobu logowania, od teraz będzie trzeba używać adresu e-mail do logowania.
Proszę sprawdź swój adres w linku profil, aby uniknąć problemów z logowaniem!

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Pensjonaty we Wrocławiu

poprzednia następna
Strony: 1 ... 381 382 [383] 384 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Pensjonaty we Wrocławiu  (Przeczytany 2223614 razy)
nektarynka13

« #11460 : Styczeń 02, 2021, 19:48:38 »
Odpowiedz cytując
Poszedł priv  uśmiech
Ja tez poproszę
#link
nicole3001

« #11461 : Styczeń 12, 2021, 08:28:32 »
Odpowiedz cytując
Powiedzcie mi proszę czy jest chociaż jedna stajnia we Wrocławiu, która spełnia te wymogi (bo ja już załamuje ręce, jak super infrastruktura to brak padokow, jak super padoki to brak hali)...

Chciałabym, żeby konie wychodziły na padok chociaż na kilka godzin dziennie, aby była hala, karmienie 3x dziennie, boksy sprzątane kilka razy w tygodniu, siano do woli (mam siatkę, żeby się nie marnowało), żeby nie patrzyli krzywym wzrokiem jak nakładam je do siatki.

Bardzo będę wdzięczna za polecenie takich miejsc  duży uśmiech
#link
Siwaa

« #11462 : Styczeń 12, 2021, 09:37:31 »
Odpowiedz cytując
Powiedzcie mi proszę czy jest chociaż jedna stajnia we Wrocławiu, która spełnia te wymogi (bo ja już załamuje ręce, jak super infrastruktura to brak padokow, jak super padoki to brak hali)...

Chciałabym, żeby konie wychodziły na padok chociaż na kilka godzin dziennie, aby była hala, karmienie 3x dziennie, boksy sprzątane kilka razy w tygodniu, siano do woli (mam siatkę, żeby się nie marnowało), żeby nie patrzyli krzywym wzrokiem jak nakładam je do siatki.

Bardzo będę wdzięczna za polecenie takich miejsc  duży uśmiech

Zdecydowanie Small Cherry uśmiech
#link
Bombal

« #11463 : Styczeń 12, 2021, 09:45:04 »
Odpowiedz cytując
Rościsławice zobacz. Przydałaby się informacja, która strona miasta, chyba, że to bez różnicy.
#link
Gumofilce na nogi, cycki do przodu, widły w dłoń i brońmy mięsożerców ....
nicole3001

« #11464 : Styczeń 12, 2021, 11:51:57 »
Odpowiedz cytując
Roscislawice ciut za daleko smutek mieszkam na hallera i tak do 40min z tamtąd będzie super
#link
espana

« #11465 : Styczeń 12, 2021, 11:55:38 »
Odpowiedz cytując
Odra Głoska.
#link
Elear 19.02.1998 - 25.12.2020
martaxyx

« #11466 : Luty 07, 2021, 11:18:49 »
Odpowiedz cytując
Helo, Potrzebuję opinii na temat stajni w Biskupicach Oławskich.
Konkretnie to jak wyglądają padoki i ile konie są na padokach? Jak wygląda utrzymanie podłoża na palcu, hali i lonżowniku? Jak z dostępnością koni do siana, wody (w okresie zimowym również) na padokach oraz w boksach? Jaka jakość siana? Jaka panuje atmosfera w stajni? Czy prowadzona jest tam rekreacja?
Jakiś czas temu widziałam ogłoszenia tej stajni i czy to stajnia tylko dla koni trenujących ujeżdżenie?
Opinii krąży wiele i gdzie nie zapytam to każdy mówi co innego.
kwaterki piaszczyste z kurzem bez siana, lonżownik w tragicznym stanie, siano w słabej jakości...
Plac, hala i cała infrastruktura słyszę że TOP.
Proszę o Wasze opnie konik
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2021, 21:17:42 wysłane przez martaxyx » #link
beta

« #11467 : Luty 15, 2021, 23:22:58 »
Odpowiedz cytując
Odkopuję wątek.
Trzymał ktoś może konia w pensjonacie w Groblicach?
#link
nicole3001

« #11468 : Luty 19, 2021, 21:42:53 »
Odpowiedz cytując
Tak, 2 lata i jestem tam instruktorka uśmiech
#link
Arny

« #11469 : Luty 20, 2021, 10:36:59 »
Odpowiedz cytując
Cześć, czy ktoś obecnie stacjonuje lub był pensjonariuszem w stajni "Szafir" i chciałbym podzielić się opinia, jeżeli nie oficjalnie, może być pw  kwiatek
#link
keirashara

Moje ogłoszenia
« #11470 : Luty 21, 2021, 20:02:14 »
Odpowiedz cytując
Możliwe, że czeka mnie przeprowadzka do Wrocławia, chciałabym zorientować się jak wyglądają pensjonaty i ich koszty. Szukam czegoś z halą, dobrymi podłożami, uczciwym karmieniem, dobrym dojazdem. Padoki nieobowiązkowe, mogą być kwaterki. Będę wdzięczna za sugestie kwiatek
Zależy mi na tym dojeździe, jestem póki co bez prawka, choć nie powiem mam motywację do zrobienia wink Pytam mocno orientacyjnie, biorę każdą część miasta. Nie mam ustalonego jeszcze mieszkania, ale coś czuję, że z tym będzie łatwiej niż z koniem hihi
#link
epk

« #11471 : Luty 21, 2021, 20:10:55 »
Odpowiedz cytując
keirashara, bo będzie....nie chcę cię martwić, ale myśl szybko o prawku.
#link
Pozwólcie, że zaleję Was blaskiem swej chwały!
KARUZELA - WSZYSTKIEMU WINNA JEST KARUZELA. ON JUŻ RZYGA TĄ KARUZELĄ I OD TEGO ZAPALIŁA MU SIĘ WĄTROBA...
keirashara

Moje ogłoszenia
« #11472 : Luty 21, 2021, 22:24:40 »
Odpowiedz cytując
epk, - wiem, wiem... na szczęście mam trochę czasu i w sumie teorie już zdaną. Muszę "tylko" zwalczyć fobię do prowadzenia auta zdrówko Nie wyobrażam sobie zostawić konia, więc mam nadzieję, że mi się uda. W najgorszym scenariuszu chłop mnie zawiezie. Niemniej, super by było dojeżdżać pół godziny, nie półtorej, jeśli wiesz co mam na myśli wink
#link
blucha

Moje ogłoszenia
« #11473 : Luty 21, 2021, 22:33:55 »
Odpowiedz cytując
Partynice uśmiech dojazd komunikacja miejską
#link
epk

« #11474 : Luty 21, 2021, 23:05:26 »
Odpowiedz cytując
keirashara, no to wszystko zależy - przejazd przez Wro jest koszmarem prawie zawsze (no może teraz w czasach pracy zdalnej ciut mniejszym ale jednak). Będziesz musiała sobie zgrać pracę / szkołę, mieszkanie i stajnię co może być stosunkowo trudne.

Jeśli nie będziesz jeździła samochodem to faktycznie masz do dyspozycji Partynice (specyficzny klimat i specyficzne zasady bo przede wszystkim jest to tor wyścigów i ogromna rekreacja) i Krzyżanowice (choć dla mnie to stajnia mocno dyskusyjna). Bardzo blisko miasta i chyba jest opcja dojechać dość blisko autobusem jest też stajnia forumowej Tulipan - tylko tam jest mało miejsc stricte pensjonatowych. To mała stajnia, bardzo kameralna ale obłędnie wypaśna i fajnie pomyślana pod konie.

Jak będziesz miała auto to praktycznie w każdą stronę coś znajdziesz z dojazdem do 40min (szczególnie jak nie będziesz mieszkać w samym centrum miasta)
- na północ masz: Rościsławice (jak poprawią na wiosnę plac to będą super podłoża wszędzie - mają poza wielkim placem także czworobok), Wisznię Małą a dalej za Trzebnicą Michalskich i Matuszewskie
- całkiem na południe masz Stajnię Barona (u Klaudii Skrzyniarz) - niewielka stajnia ale prowadzona przez weta i trenera uj., hala o ile wiem się tworzy
- na południowy wschód masz: Hannę, Biskupice i za chwilę nową stajnię w Kamieńcu (Gajkowie)
- na południowy zachód masz Wojnarowice (choć tu musiałabyś sprawdzić bo nie wiem jak plac a doszły mnie słuchy, że słabo)
Wymieniłam tylko te stajnie, które mają faktycznie bardzo dobre podłoża i są w miarę blisko Wro - ale to oczywiście jak pisałam zależy gdzie w tym Wro się będzie mieszkać. Bo ja do jednej i tej samej stajni jechałam z Wrocławia 45 minut i 25 - miejsca wcale nie oddalone od siebie dużo ale wyjazd z jednego koszmarny i przez wieczne korki. Generalnie do większości stajni dojazd jest raczej w okolicach 45min chyba, że dla rozrywki zamieszkasz na Nowym Dworze a konia wstawisz do Biskupic czy Hanny - no to i 2 Ci może zejść jak się trafi ciężki dzień wink.
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2021, 10:37:42 wysłane przez epk » #link
KARUZELA - WSZYSTKIEMU WINNA JEST KARUZELA. ON JUŻ RZYGA TĄ KARUZELĄ I OD TEGO ZAPALIŁA MU SIĘ WĄTROBA...
Sasini

« #11475 : Luty 22, 2021, 08:26:25 »
Odpowiedz cytując
Zgadzam się z postem wyżej, niestety ale we Wrocławiu jest lekko problematycznie jeśli jesteś bez auta. Komunikacja miejsca jak to komunikacja, jak już jest to często zawodzi, niestety. A i autem nie raz się stoi w korku jak się wyjedzie nie o tej godzinie z centrum co trzeba. Ja jak wyjechałam o 14 to jechałam równo godzinę lub lepiej z centrum do Dziupliny. Rozejrzyj się za autem albo na początek chociaż dogadaj z kimś ze stajni żeby Cię zabierał po drodze samochodem. Ja tak robiłam, jak jeszcze byłam nie zmotoryzowana.

PS: epk co to za stajnia o której mówisz od Tulipan?
#link
keirashara

Moje ogłoszenia
« #11476 : Luty 22, 2021, 08:30:00 »
Odpowiedz cytując
epk, - ogromnie dziękuję kwiatek Po to robię research teraz, żeby to właśnie zgrać, podjechać, zobaczyć. Zamieszkać mogę wszędzie, z mieszkaniem jednak łatwiej coś ogarnąć niż ze stajnią. Mieszkania z reguły są wszędzie, rozsądne stajnie nie zawsze. Praca możliwe, że będzie zdalna, tu się mniej stresuje.
Dobre podłoże to mus, bo trochę nie widzę przestawiania pełnoletniego konia, który od ponad dekady łazi głównie po kwarcu na twardy piach i kamienie. Szczególnie, że swoje w nogach już ma, a chciałabym, żeby jeszcze sobie pośmigał, póki dobrze się czuje uśmiech
Sasini - chłop chce do Wrocławia, chłop będzie woził hihi Auto to pikuś w porównaniu z moją traumą do prowadzenia. Rozważam to, ale nie wiem czy dam radę.
#link
Sasini

« #11477 : Luty 22, 2021, 08:38:30 »
Odpowiedz cytując
Jak jest szofer to nie ma dyskusji  wink
#link
Perlica

Wielki Brat patrzy :)

« #11478 : Luty 22, 2021, 09:01:38 »
Odpowiedz cytując
keirashara, Partynice świetna lokalizacja, ale poprzednie lata nie było placów zewnętrznych ( w sensie dbane było tylko podłoże na hali) i niezbyt dało się jeździć na zewnątrz, bo nie polany kwarca to jednak średnio.
W tym roku z tego co widziałam chcą organizować ujeżdżenie na zewnątrz to jest szansa, że się zmieni i będzie można jeździć na czworoboku na zewnątrz, a nie cały rok hala.
#link
Sasini

« #11479 : Luty 22, 2021, 10:21:47 »
Odpowiedz cytując
Z tego co kojarzę to na Partynicach jest trochę słabo z padokami[nie wiem jak teraz], no i jest masa rekreacji. No i centrum więc nie ma terenów, co dla mnie osobiście dyskwalifikuje stajnie.
#link
Perlica

« #11480 : Luty 22, 2021, 10:35:20 »
Odpowiedz cytując
Sasini, ale tu nie ma pytania o padok, a o kwaterki, te są lub można sobie je samemu zrobić i jakoś się dogadać żeby ktoś za dodatkową opłatę wypuszczał. Padoków jako takich wiadomo, że nie ma.
Terenów nie ma, ale jest szlak konny naokoło toru, więc taki powiedzmy substytut terenu, ale tam są ścieżki dla biegaczy, więc no na pewno dla kogoś kto wymaga terenu sensu stricte w mieście Wrocław , to sorry, ale albo dojazd łatwy albo tereny.
#link
keirashara

Moje ogłoszenia
« #11481 : Luty 22, 2021, 18:03:08 »
Odpowiedz cytując
Perlica, - dzięki za info! Cały rok hala to nie bardzo, przerabiałam, podziękuję... do dziś mam lekki wstręt i uciekam na dwór tak szybko jak się da hihi

Doskonale wiem, że nie da się zjeść ciastko i mieć ciastko. Padoki nie są dla mnie priorytetem, rekreacja do przeżycia, teraz mam rekreację, klub i pięciobój, także jestem zaprawiona w boju wink I skłonna wsiadać o 20, jak już wszyscy sobie idą sio. Najgorsze to to, że nie znam terminu, bo jest "jak się pandemia ogarnie i wrócimy do biur" zemdlal Czyli może w maju, a może w maju 2025... i chciałabym nie ogarnąć tego na ostatnią chwilę, ale też nie zawracać komuś tyłka na "być może", eh.
#link
Perlica

« #11482 : Luty 22, 2021, 18:11:08 »
Odpowiedz cytując
keirashara, Z tym, że na Partyniach to akurat o 20 zazwyczaj gaśnie światło automatycznie na hali  hihi
Kiedyś na zawodach zgasło, bo zapomnieli o tym  wysmiewa

Jeśli masz czas to w sumie dobrze, bo jak pisałam wyżej wg kalendarza robić będą w tym roku otwarte ujeżdżenie, a to oznacza że będą do jazdy 2 czworoboki przed trybuną główną.
Wtedy lepszej stajni wg dojazdu nie znajdziesz, bo jak wynajmiesz mieszkanie w okolicacy, a ofert multum to możesz do stajni nóżkami lub rowerkiem ;-)

Sama mieszkam blisko,chętnie bym stała, ale niestety warunków do skoków to nie ma. Zmienię dyscyplinę to się tam postawię  emoty327
#link
keirashara

Moje ogłoszenia
« #11483 : Luty 22, 2021, 18:33:37 »
Odpowiedz cytując
Perlica, - ja sobie udaje w ujeżdżenie, podłoże na hali na zawodach było top, koń mi tam fruwał duży uśmiech ale brak dworu i światło gasnące o 20 to trochę nie moje klimaty... nie miała baba problemu, wymyśliła konia i zmiany miasta.
Jakieś uje kręcili otwarte już w zeszłym roku, miałam nawet jechać tylko coś nie pykło (chyba jakoś zaraz AMP-y były), więc chyba jakoś da mają to ogarnięte coo?? No nic, na pewno tak czy siak czekają mnie wycieczki i rozmowy.
#link
tulipan

« #11484 : Luty 23, 2021, 14:18:13 »
Odpowiedz cytując

Moja mała, kameralna stajnia tuż pod Wrocławiem. Na razie mam komplet pensjonariuszy bo aż dwoje, ale jak będę znowu kogoś przyjmować to na pewno dam znać na Facebooku i Instagramie wink Mamy halę, czworobok i tor do galopu na tip top podłożach, pastwiska (takie prawdziwe, trawiaste), padoki (na matach gumowych z bezpiecznym podłożem), ścieżkę przez las, myjkę z ciepłą wodą, ogrzewany socjal, solarium, codziennie sprzątanie boksów, ścielenie trocinami, siano do woli, przygotowywanie posiłków, przebieranie ochraniaczy i derek, itp. w cenie, monitoring, przystanek 2 minuty od stajni i 10 minut autem do placu Grunwaldzkiego uśmiech

Zostawiam linka do social mediów
https://www.facebook.com/clarenasportsclub
https://www.instagram.com/clarenasportsclub/
#link
Sasini

« #11485 : Luty 23, 2021, 14:33:46 »
Odpowiedz cytując

Moja mała, kameralna stajnia tuż pod Wrocławiem. Na razie mam komplet pensjonariuszy bo aż dwoje, ale jak będę znowu kogoś przyjmować to na pewno dam znać na Facebooku i Instagramie wink Mamy halę, czworobok i tor do galopu na tip top podłożach, pastwiska (takie prawdziwe, trawiaste), padoki (na matach gumowych z bezpiecznym podłożem), ścieżkę przez las, myjkę z ciepłą wodą, ogrzewany socjal, solarium, codziennie sprzątanie boksów, ścielenie trocinami, siano do woli, przygotowywanie posiłków, przebieranie ochraniaczy i derek, itp. w cenie, monitoring, przystanek 2 minuty od stajni i 10 minut autem do placu Grunwaldzkiego uśmiech

Jaka piękna kameralna stajnia, marzenie! Będę w takim razie obserwować  kwiatek

« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2021, 14:35:53 wysłane przez Sasini » #link
ententa

M&M

Moje ogłoszenia
« #11486 : Luty 23, 2021, 15:45:27 »
Odpowiedz cytując

ja jeszcze dodam, że top obsługę ( kwiatek), przemiłą atmosferę i podgrzewane poidła emoty327
#link
tulipan

« #11487 : Luty 23, 2021, 21:14:18 »
Odpowiedz cytując
Ententa i super pensjonariuszy!  duży uśmiech
#link
keirashara

Moje ogłoszenia
« #11488 : Luty 23, 2021, 21:16:13 »
Odpowiedz cytując
tulipan, - ja bezczelnie podglądam w sm od dłuższego czasu i ogromny respekt za to, jak ośrodek wygląda duży uśmiech Marzenie!
#link
epk

« #11489 : Luty 23, 2021, 22:19:22 »
Odpowiedz cytując
Ententa i super pensjonariuszy!  duży uśmiech
no tak, jednego pensjonariusza to mi nawet baaaardzo brak  duży uśmiech
#link
Strony: 1 ... 381 382 [383] 384 Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Pensjonaty we Wrocławiu

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.126 sekund z 19 zapytaniami.