moda, ciuchy etc...

smartini, moim zdaniem póki co powinni usunąć Żabki w systemie jako miejsca do dokonywania zwrotów i wprowadzić urzędy pocztowe. To by rozwiązało problem, przynajmniej do czasu, aż nie naprawią błędu, który ewidentnie gdzieś w ich systemie tkwi. W drugą stronę to działa, bo nie miałam problemu z odbiorem paczki w Żabce. Jest to fajna opcja, bo jest blisko, dużo bliżej niż poczta, no i nie trzeba czekać w makabrycznej kolejce.

A co do męskich ciuchów... nie od dziś wiadomo, że męskie ciuchy są lepsze jakościowo i często sporo tańsze. Mi się najczęściej dużo bardziej podoba np. kolorystyka męskich ubrań i dodatków, skromne, proste kroje, klasyczne rozwiązania. Często na babskich trudno mi coś upolować
emptyline   Big Milk Straciatella
06 marca 2019 14:22
Gdzie wy widzicie tańsze męskie ciuchy? Głupi T-shirt dla faceta kosztuje zawsze więcej niż damski. 😁
Ja tam nie narzekam, zawsze znajdę coś co mi się podoba. Natomiast dobre jeansy to jednak proponuję kupić np. w Levi'sie. :kwiatek:
mils   ig: milen.ju
06 marca 2019 14:30
smartini ja też tak mam. Szukam czerwonej marynarki, znalazłam idealny odcień w Stradivariusie. Jakościowo jest tak tragiczna, że wstyd to kupić. Uszyte też beznadziejnie. Szkoda, że takiej nie kupię na dziale męskim. 🤣
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 marca 2019 14:34
emptyline, ale ten tshirt jest lepszej jakości xD
Mam kilka par np z Bigstara ale po pierwsze, to jednak wolałabym nie zawsze wydawać 150-200zł na parę spodni, po drugie nadal, nie ma takich damskich jakie bym chciała - zwężane do dołu ale nie to stanu rajstopy a jednak lekko luźne w łydce. A tak do wyboru mam albo straight, które na dole są prawie tak szerokie jak w kolanie albo rurki, które mniej lub bardziej opinają łydkę. A tu proszę, męskie 'rurki' są jednak szersze w łydce niż damskie i nagle mam model idealny xD
Ja też coś tam jednak znajduję w sklepach ale od kiedy chodzę z P na zakupy i częściej bywam na męskich działach to naprawdę jest mi smutno porównując je z damskimi, nawet wewnątrz jednego sklepu. Ilość kiczowanych, wymyślnych i szmacianych ubrań na działach damskich przytłacza w porównaniu do tych prostych, klasycznych modeli na działach męskich. Do tego dochodzi jakość 🙁
W damskich basic to rurki, biały tshirt z głupim nadrukiem i parka xD

mils, poszukaj, może w jakiejś Bershce czy innym Forever 21 będzie czerwona marynarka :P potem tylko krawcowa, kilka poprawek i jak ta lala ;D
mils   ig: milen.ju
06 marca 2019 15:11
smartini o nie, w Bershce ta jakoś też okropna. 🙁 Sprawdzę w Forever, chociaż tamtejsza S z reguły jest za duża. 🤣
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 marca 2019 15:14
mils, ale w męskim? bo ja o męskim ale bardziej 'zniewieściałym' mówię ;D
Ja mam dosłownie kilka sklepów, w których mi się podobają rzeczy, na jeansy często trafiam w mango na wyprzedaże i za śmieszne pieniądze kupuję (często w internecie na mango outlet), jakieś też o prostym kroju mam z reserved. Tshirty, koszule i cała reszta ostatnio głównie w medicine, co ja poradzę, że mi się tam większość rzeczy podoba i z jakości też jestem zadowolona.

A teraz szukam na wesele sukienki i mam problem, bo zwykle mam w głowie wizję tego co chcę i chyba się skończy u krawcowej bo nie mogę takiej znaleźć🙁 Długa w kolorze ciemnozielonym, najlepiej dekolt do szpica, odcinana w pasie, rękawy w sumie dowolne, jakiś zwiewny lejący materiał, jak najprostszy krój bez udziwnień - może któraś z Was widziała gdzieś taką?
Magdzior, a paczalas na szeroko omawianym asosie? Dużo tam sukienek, długich zielonych tyż 😀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
06 marca 2019 20:38
smartini a mierzyłaś jeansy w Lee? Długość 35 jest całkiem przyzwoita dla wysokich osób 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 marca 2019 20:45
smarcik, w różnych sklepach mierzylam spodnie 😉 ale póki co w żadnym damskim takiego kroju sobie nie znalazlam. Miałam takie spodnie po mamie, z 15 lat temu kupione. Damskie. I od kilku lat szukalam podobnych, ze zwezajacs sie ale nie obcisla nogawka. Znalazlam w meskim, no cóż :P
Martita   Martita & Orestes Company
06 marca 2019 22:50
smartini daj cynk na pw co to za spodnie :p bo mnie do szału doprowadzaja jeansy do mierzenia ciśnienia w dziale dla kobiet. A o szukaniu odpowiednio długich mogę esej napisać. W sklepach albo luźne całe albo całe ultrasuperhiperskinny albo na wzrost max 165 cm... Kiedyś dorwalam w Reserved fajne straight za 20 zł ale jakość też była tyle warta. A żeby bylo śmieszniej w Big Starze i Lee tez nic nie znalazlam a chcialam zwykłe proste jeansy. Może zły moment :p

Magdzior Mosquito?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 marca 2019 07:36
W Lee to raczej wyłącznie klasyczne spodnie, tam nie mają nietypowych krojów. Ale polecam w kwestii długości bo ja też z tych, które wszystkie spodnie mają do połowy łydki  😉
efeemeryda   no fate but what we make.
07 marca 2019 07:55
Magdzior
mam z opisu dokładnie taką... z aliexpres  🤣
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 marca 2019 09:30
Martita, H&M, nowa kolekcja męska, model skinny :P z męskimi spodniami jest ten problem, że one się w miarę wzrostu rozmiaru niezbyt poszerzają w udach :P także ja ostatecznie wzięłam dość duży rozmiar tych skinny więc uda pasują, długość pasuje, są z wysokim stanem i góra jest ciut niedopasowana, ale to nic, czego krawcowa drobnymi poprawkami nie dopasuje 3🙂
[img]https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/s2048x2048/52914726_508871242850727_3811613407379980288_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_ht=scontent.fwaw3-1.fna&oh=8b1276e33aa7d0dba3cea453acb573b1&oe=5CE40A42[/img]
I jeszcze taką fajną fakturę na udzie mają :P
smartini, - mnie przeraża, że te spodnie są męskie 😁

Sama pokochałam Lee i mam model Scarlet w kilku wersjach. W końcu bez wody w piwnicy, mega wygodne i dobra jakość jeansu 😀 Ja akurat lubię skinny, bo łydki mam szczupłe, a gdzie indziej już nie jest tak fajnie 😁
Za to ozłoce, za fajne, normalnej długości spodnie typu chinosy, jakieś takie pracowo-eleganckie, z właśnie zważającą się nogawką  👀
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 marca 2019 10:25
keirashara, mnie też to przeraziło xP na damskie nadają się świetnie!
Ja generalnie łydki też mam szczupłe i one się mieszczą w damskie skinny ale ja tego nie lubię. Ani wizualnie mi się to na mnie nie podoba ani mi w tym wygodnie (czuję się jak w legginsach a nie w spodniach a ja nie lubię legginsów :P)
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 marca 2019 13:44
keirashara piąteczka, ja też Scarlett (high - nie lubię niskiego stanu).

Też ozłocę za ładne spodnie biznesowe na wysoką osobę!  👀 w dodatku ja mam duży tyłek, który dobrze wygląda w obcisłych spodniach, więc ciężko mi dobrać jakieś luźniejsze 🙁
Basicowe Zalando polecam - mam 3 pary, 175 cm wzrostu, długie nogi.
klik
smarcik, - ja też kocham wysoki stan, niskie mi uciekają... no i wysoki lepiej maskuje brzuszek 😀
smartini, - też nie znoszę leginsow, ale spodnie wolę przylegające, bo w takich wyglądam najkorzystniej po prostu 😉
espana, - one są zwężane? Modelce dołem jednak trochę odstają.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 marca 2019 14:41
espana a one nadadzą się do marynarki na spotkanie biznesowe? Są ładne, tylko zastanawiam się jak z długością, wysoka jesteś? 😀

Edit: rany, uznaj że nie było tego pytania, przecież napisałaś  😵
Martita   Martita & Orestes Company
07 marca 2019 16:05
Ja kupiłam kiedyś fajne biznesowe spodnie w kroju o którym mówicie w Orsay'u .
Laski, wstawiam nieudolne zdjęcia. Mam obie pary w ładnym granacie i jedne czarne. Porządny materiał, dobrze odszyte.




Martita, - Orsay robi wersję z wodą w piwnicy 😉
espana, - chyba przetestuje, choć mogły by być ciut węższe przy kostkach. W sumie zawsze można odesłać.
Uwaga, ja jestem wysoka, nie mam talii, to jest rozmiar M i jest na mnie luźny.
Edit: ja je kupowałam na promocji, nie za cenę regularną.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 marca 2019 22:46
Ładne! I rzeczywiście niezła długość. Tylko oczywiście nie mam pojęcia jak dobrać rozmiar  😡 i chyba poczekam na jakąś promocję 🙂 (czarne są w super cenie, ald mi się podobają te granatowe).
Martita   Martita & Orestes Company
08 marca 2019 10:41
keirashara a o co chodzi z tą wodą w piwnicy?  😡
Martita, o spodnie, które nawet nie dochodzą do kostki 🙂 a niby są długie :P
Martita, jak masz wodę w piwnicy, to podciągasz nogawki XD
Szukam rękawiczek. Wymagania:

- ciepłe
- jednocześnie nie za grube, tak żeby nie mieć żadnego ograniczenia ruchowego
- wytrzymałe
- nie za miliony, ale do tej pory miałam tylko zwykłe polarówki, więc nawet nie wiem jaki jest pułap finansowy innych rękawiczek.

Czy takie istnieją i jeśli tak, to gdzie? A może pójść w zimowe jeździeckie?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
12 marca 2019 20:08
Eleganckie czy sportowe? 😉 jak mogą być sportowe to decathlon ma budżetowe 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się