moda, ciuchy etc...

To jest rękaw 3/4, na pewno bedziesz mieć za łokieć. Ja mam 175 i też długie ręce. Jeszcze raz dziękuję za komplementy, nie spodziewałam się  😡 Dzisiaj idę w tej szarej na 90-tkę ciotki do restauracji  💃 Dziewczyny - nie ma co tak analizować w takiej cenie  🤣
Laski, a czy mogę tu spytać o męski plecak? Szukam czegoś dla męża, który częściej nosi koszule, ale zdarza mu się iść do pracy w dresach. Kompletnie nie umiem znaleźć czegoś uniwersalnego. Istnieje w ogóle coś, co będzie pasować do obu wersji? 👀
Moim zdaniem tylko czarny skórzany, skóropodobny.  Będzie wyglądał dobrze i do koszuli i do dresów.
Niekoniecznie, w Dublinie faceci professionals noszą plecaki "normalne" ale w szarych, stalowych, czarnych kolorach. Noszą je do garniturów. I często adidasow bo buty "biurowe" czekają pod biurkiem. Tak samo kobiety, żadna (prawie) nie leci po bruku do pracy w szpilkach.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
17 grudnia 2018 12:15
The north face borealis - w wersji czarnej wygląda nieźle nawet na oficjalnym spotkaniu pod krawatem, jest bardzo wygodny i ma dedykowaną kieszeń na laptopa z grubą wyściółką  🙂 Polecam obejrzeć na żywo, bo na zdjęciach wygląda na bardziej "sportowy" niż w rzeczywistości.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
31 grudnia 2018 09:59
Dziewczyny pooomocy
Chcąc nie chcąc ide na Sylwestra (w klubie ale tak ponoć na elegancko 😉)
Mam taką sukienke [[a]]https://iwettefashion.pl/sklep/sukienka-amour-cyrkonie-black-%E2%99%A5/[[a]] która moim zdaniem jest za krótka no ale już trudno. Pytanie co na nogi, mam czarne szpilki ale nie wiem czy celować w rajtopy cieliste czy może coś ciemniejszego? W czarnych bym się najlepiej czuła ale chyba nie pasują? Mówię o takich kryjących.
Pomożecie?
No i ta sukienaka jest na żywo mniej więcej takiej długości jak na zdjęciach z tej strony, może o 2-3cm krótsza... Ujdzie czy faktycznie za krótka?
emptyline   Big Milk Straciatella
31 grudnia 2018 12:08
Robaczek M., ja nie uznaję innych rajstop niż czarne kryjące więc spokojnie bym takie założyła. To nie jest jakaś elegancka kiecka, moim zdaniem będzie ok.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
31 grudnia 2018 12:12
Myślisz że podejdą do tego czarne? A może nie takie do końca kryjące ale czarne? Booooże, jak ja lubie moje ocieplane spodnie dresowe i kaloszki z futerkiem 🙁
A ta sukienka nie za krótka?
Ja też nie uznaję innych rajstop, niż czarne. Chociaż lubię zarówno grube i mocno kryjące jak i cienkie 15. Według mnie jak najbardziej mogą być, będzie wyglądało znacznie lepiej, niż z cielistymi (fujka  🤣 ). Dla mnie nie ma nic lepszego niż all-black, więc czarna kiecka + rajstopy + czarne buty to zdecydowanie to  🙂
A co do długości - no to Ty się musisz czuć komfortowo. Nie jest 'za krótka', ale jeżeli będziesz się w niej źle czuć to od razu będzie to widać.
tak jak i infantil kocham tylko czarne rajstopy, prawie zawsze zakładam kryjące i myślę, że do tej sukienki będą wyglądać ok, jeśli jest krótka, to cieliste się nie sprawdzą, a z czarnymi będą wyglądać jak taka całość i nie odsłonią za dużo 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
31 grudnia 2018 12:29
Robaczek M., dokładnie tak jak piszą dziewczyny. Ja to lubię takie krótkie ze szpilkami sobie czasem założyć, nie mam z tym problemu. 🙂 Jeśli czujesz się w niej ok to będzie dobrze. Jeśli chodzi Ci tylko o to czy wypada taką założyć, to jasne, że tak. 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
31 grudnia 2018 12:34
ja też lubię czarne kryjące, ale trzeba z tym uważać. Czasami wygląda to koszmarnie źle 😉 Jeśli ta góra mocno prześwituje, to ja bym ubrała cieliste.
emptyline   Big Milk Straciatella
31 grudnia 2018 12:38
madmaddie, a widzisz, dla mnie cieliste rajstopy to coś tak koszmarnie obrzydliwego, że powinny zniknąć z powierzchni ziemi. 🤣 Jeśli sukienka wymaga gołych nóg, to bym poszła w spodniach i je potem zdjęła. :P
efeemeryda   no fate but what we make.
31 grudnia 2018 12:41
Moim zdaniem tylko cieliste rajstopy i czarne szpilki z zakrytymi palcami  😉
W czarnych imo będzie „za ciężko”.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
31 grudnia 2018 12:42
ja noszę cienkie rajstopy z mikrofibry. Nie świecą się, wyrównują koloryt nóg, zakrywają drobne niedoskonałości, ludzie przeważnie myślą, że mam gołe nogi. W gołych nie pójdę bo mi udo trze o udo, zresztą, mam nierówny kolor skóry 😉 Kupuję w Marylin, stamtąd są najfajniejsze i mają super rozmiary
Dziwne jesteście. Właśnie cieliste rajstopy są super, super! Tylko nie powinny mieć za dużo lycry zeby się za mocno nie świeciły. Są eleganckie!. I nie mogą być za grube. Jeśli są za grube to noga wygląda jak u manekina.
Czarne cienkie są ok ale: trzeba mieć opalone nogi. Nie ma nic gorszego niż cienka czarna rajstopach spod której świeci bladością biała noga. Dla mnie to jest obrzydliwy widok! Do tego czarne nie do wszystkiego pasują. Można w nich niechcacy wyglądać ja tania stara ku*wa. Cieliste często chronią przed tym efektem w niektórych kieckach. Plusem czarnych rajstop jest to, że wyszczuplają nogę. Ale naprawdę nie zawsze pasują.
Do tej kiecki powyżej też moim zdaniem TYLKO cieliste. Cieniutkie. Bo czarne spowodują, że wszystko zacznie wyglądać tandetnie i ordynarnie a nie elegancko.
A ja bym właśnie ubrała cienkie, czarne, matowe. Tylko żadnej lycry, to jest dramat 😉 Efekt rajstopy bardzo, bardzo zależy od jej jakości - przy ładnej, matowej rajstopce czarny kolor nie wyjdzie tandetnie i absolutnie nie trzeba mieć opalonych nóg. Takie wymogi tylko do gatty albo marketówek 😁 Fatalny splot pozbawi polotu każde rajstopy. Polecam marilyn lub calzedonie (seria made in italy, a z codziennych, grubszych softy) ze sklepowych marek.
Co do długości - nie ma nic gorszego niż efekt, który wywołuje ciągle poprawianie stroju, więc po prostu trzeba się czuć 🙂 To Sylwester, nie sztywna impreza, więc można więcej "szaleć" że strojem. Brokaty, kabaretki, świecidła, mocniejsze wycięcia, które w każdym innym dniu byłyby turbo tandetne (lub trudne do aranżacji w stroju) wpisują się w klimat imprezy i są jak najbardziej ok.
Przy okazji - sprawdzilabym jak rajstopy są wykończone przy kroku. Nie ma nic gorszego, niż wychodząca z krótszej kiecki część majtkowa rajstop. Fujka! W calz jak coś są rajstopy do takich kiecek - lub przy opcji cielistej może rajstopy w spreju?
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
31 grudnia 2018 13:54
Łooo raju, już się cieszyłam z tych czarnych 🙂
No nic, bede kombinować i mam nadzieje że z tymi czarnymi nie będzie to źle wyglądać
emptyline   Big Milk Straciatella
31 grudnia 2018 14:01
Robaczek M., dobrze będzie, żadna to elegancka kiecka jest, żeby miało wyglądać kuriozalnie.  🙂
Ja bym zalozyła 'opalone cieliste', czarne przy czarnej kiecce I szpilkach to za dużo tego czarnego. Zwróć tylko uwagę aby nie wystawała, jak już napisała Keira, ta część  "majątkowa". A co do długości, c'mon, toż to Sylwester, uwierz ze wyglądasz w tej kiecce super, tak właśnie się poczuj i nie martw się jak się trochę pociągnie  😜 Jestem pewna że będzie kilka dziewczyn w takich mini jak Twoja (chodzi mi o długość) A kiecka jest suuuper  😜
za dużo tego czarnego.

coś takiego nie istnieje  😀
Nie jest za krótka!!! I ponieważ to Sylwester to czarne rajstopy też będą ok. Ja się tak nieco unioslam jak zaczęłam czytać jak dziewczyny pisały o cielistych, że złe.
Przyjrzałam się kiecce na spokojnie jeszcze raz. I że to Sylwester to spoko czarne cienkie bym też założyła. Zwłaszcza że ona ma taką cienką siateczkę na górze. Moim zdaniem będzie to nawet współgrać.
Też należę do teamu "śmierć cielistym". Kojarzą mi się z ciotkami i starszymi paniami na weselach i imprezach rodzinnych. "Opalone" cieliste- czyli pomarańczowe wyglądają koszmarnie w zestawieniu z resztą bladego ciała. No koszmarek- pomarańczowe (jeszcze błyszczące...) nogi i biała twarz i ręce. Brr.

Poszłabym w cienkie czarne. Nie będą przytłaczające i będą pasować do siateczkowej góry.
Nie no...jak się ma białe patyki jako ręce i białą szyję a założysz rajstopy że masz brązowe protezy zamiast nóg to też źle. Ja dbam o ciemniejszą karnację ( solara) i rajstopy cieliste nie odróżniają się zbytnio kolorem od skóry. Wyrównuje skórę i daje efekt mega elegancji. Tak jakby gołe nogi ale bardziej elegancko.
Kastorkowa   Szałas na hałas
31 grudnia 2018 16:01
Ja również kocham cieliste  😍 oczywiście jak mogę to latam z gołymi, ale dobrze dobrane cieliste cienkie dają mega fajny efekt, i u mnie też wszyscy zawsze myślą, że mam gołe nogi.  No, ale ja z tych opalonych ludzi jestem, fakt, przy jasnej karnacji może to być problem.
Czarne uznaje tylko kryjące (kocham je również miłością wielką)  ale noszę je tylko jesień/zima do jakichś kiecek , długich swetrów czy ogólnie takich hmm cieplejszych stylizacji.
Dla mnie tu wygląda wulgarnie. I wcale jasna ręka nie komponuje się z ładnie z czarnym dołem. Jak stara ku*wa.  😂



A tu mam cieliste, od razu bardziej elegancko i estetycznie.



Jeszcze inaczej. Wiele elementów ma znaczenie. Wiek, kolor ciała, rodzaj urody dziewczyny, rodzaj sukienki i efekt który chcemy uzyskać.

Edit- przeglądam różne swoje fotki i przyznam wam rację, że przy cielistych, brązowych trzeba bardzo uważać jak dobieramy odcień
Bo jak założę zbyt grube a przez to zbyt ciemne, to nawet jeśli rękawy są zasłonięte to juz sama biała dłoń słabo wygląda. Ale z drugiej strony jestem pewna, że bardziej się to rzuca w oczy na zdjęciu niż w realu.
Np. tutaj... Gdyby były cieńsze lub o jaśniejszym odcieniu byłoby dużo lepiej. A tak...no..nie podoba mi się..

Astray, nie, żadne pomarańczowe  😤 tylko jak kolor  opalenizny znad morza   😎 coś jak u Tunridy. Albo troszkę ciemniejsze.   Ale przyznaję, że ciężko jest mi znaleźć w sklepie pasujący mi kolor "cielistych" albo raczej odpowiednio beżowo-opalonych.. 

Tunrida, krótkie kiecki rulez  🏇 Btw te niby czarne są imo super bo nie są czarne kryjące. Czarne ale tak naprawdę czarne to byłaby tragedia, jak z firmy pogrzebowej. Nie wiem czemu się ich czepiasz.  🙄 możesz mi je wysłać jak ich nie lubisz  :emota2006092:

Infantil,  mój ukochany zestaw to wciąż czarne rurki i czarny top i czarne trainnersy. Z tym że dużo lepiej to wyglądało gdy mieszkałam w Pl i byłam opalona....
tunrida, przepraszam, ale z zestawienia wulgarnych rajstop najbardziej rzuca mi się w oczy:


😁
Ja w pierwszej chwili myślałam że to mąż Tuńczyka  😎 Btw on powinien wisieć na ścianie za wyginającą się w tej kusej kiecce Tunrida i tak się lubieznie w Nią wgapiać   😜  😁
Mąż to już nie takie rzeczy widział.  😉
A Wiedźmin służy za motywatora w tym moim pokoju tortur. Tam by się jakiś remont przydał. Bo to styl sprzed stu lat. I tam nic do siebie nie pasuje i nic nie wygląda jak w siłowni.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się