konie fryzyjskie

Fajny jest , ciekawe co za ziółko będzie z tego Dodusia , wygląda na nicponia z pomysłami 💡  👀
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
02 września 2014 17:21
Widek, przyznaj się, że wiesz o jego zamiłowaniach do elektrotechniki  😎

Mzimu, znając moje szczęście, to zostaniemy bez premii  😂 Ale co będzie, to będzie, byleby dziecko chętne do pracy ujeżdżeniowej było.

A co do grzywy - zakładaj bloga, myślę, że już masz grono wiernych czytelników. I polecam preparat z You&Your Horse, ale różowy, nie biały. Ten biały daje efekt push-up i 3D, różowy wręcz odwrotnie  😉
Widek, przyznaj się, że wiesz o jego zamiłowaniach do elektrotechniki  😎

Do niczego się nie przyznaję 👀 , tyle wiem po kim on i czyj , reszty nie wiem  😵  .
Co z nim ?
aniapa nawiązuje zapewne do epizodu z jego udziałem, kiedy to w boksie, w ramach walki z nudą, wypruł instalację elektryczną z sufitu. Który to twórczy czyn a) pozbawił stajnię prądu, b) przyniósł mu ksywę Elektryka i c) zapisał się trwale w pamięci wielu.
A to dlatego ma tak bujną grzywę, podpina się do 220  😁
🙂 Za późno przeczytałam i już wszyscy i tak widzieli Voodoo na fb 😉 Ale wstawię i tak... I link do filmiku, a co! 😉 Jestem strasznie ciekawa co z niego wyrośnie.



Co do Dodka, to powinniśmy chyba założyć osobny wątek dla fanów  😅 Też widziałam na żywo i dużo słyszałam. Super konik  💘 I jaki pomysłowy. 😉

aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
02 września 2014 22:44
aniapa nawiązuje zapewne do epizodu z jego udziałem, kiedy to w boksie, w ramach walki z nudą, wypruł instalację elektryczną z sufitu. Który to twórczy czyn a) pozbawił stajnię prądu, b) przyniósł mu ksywę Elektryka i c) zapisał się trwale w pamięci wielu.


Kocham Twojego konia za te wszystkie historie - to naprawdę niezwykły, niecodzienny i pomysłowy chłopak  😉

tashidelek - Twój chłopak też jest gwiazdą, stanowczo  😉
To jest jakaś nowatorska metoda na porost włosów  😂 220 V , a odkrył Dodon  ❗ i tak po prostu , zamiast wcierać te specyfiki . Ja właśnie muszę coś kupić na rozczesywanie , przyznam ze idzie tego przy fryzach najwięcej .
Aniapa polecasz  You&Your Horse, jeszcze tego nie stosowałam , zawsze korzystałam z białej Absorbiny



aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
03 września 2014 16:02
To jest jakaś nowatorska metoda na porost włosów  😂 220 V , a odkrył Dodon  ❗ i tak po prostu , zamiast wcierać te specyfiki . Ja właśnie muszę coś kupić na rozczesywanie , przyznam ze idzie tego przy fryzach najwięcej .

Bardzo - moim zdaniem jest znacznie lepszy od białej absorbiny. Ja na razie używam białego do rozczesywania (bo też tej grzywy nie mamy jakoś dużo). Po jakimś czasie stosowania widać, że mocno odżywia włos - jest go więcej i jest taki bardziej lśniący i puszysty. Używam też go na szczotki pęcinowe i rozczesuję szczotką Ostera - łatwiej je utrzymać w porządku, a młody przynosi znacznie mniej błota.

Różowy po użyciu sprawia wrażenie bardziej lejącego się włosia, które jest stanowczo łatwiej ogarnąć. Świetnie też sprawdza się przy zaplataniu - sprawdziłam - włos zaczyna "się słuchać", a nie uciekać, gdzie popadnie  😉

Ogólnie polecam całą serię tych kosmetyków - mam od klientów same pozytywne opinie. Korzystam z maści na grudę - jest rewelacyjna. Znajoma sprawdzała maść na otarcia - świetnie działa, i przez głupotę odkryła, że działa też na wycieranie ogona.
aniapa,  a jak w zimie? zastanawiam się nad czymś do bardzo bujnej grzywy i ogona, na codzień, ale mam stajnię angielską i nie sądzę, żebym w zimie mogła prać grzywę czy ogon, a przynajmniej nie często. Jak używasz tych środków zimą?
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
03 września 2014 17:10
Isabelle, to są odżywki, używa się ich na sucho - młody całą dobę na pastwisku, a psikam go raz na tydzień, częściej nawet nie ma potrzeby. Psikasz, czekasz 2-3 minuty, by miało szansę zadziałać, rozczesujesz i wsio. Jedyny wpływ temperatury taki, że preparaty nie powinny stać na mrozie godzinami, no ale to dotyczy wszystkich preparatów. Nie ma konieczności używania ich tylko po myciu.
aniapa,  czyli mając konia ubłoconego wystarczy dobrze wyczesać grzywę szczotką i nie trzeba jej prać, tylko można taką wyczesaną popsikać, tak?
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
03 września 2014 17:32
Wiadomo, że błotnej mazi na ogonie nie popsikasz 😉 Ale ogólnie jak mi się zdarzały jakieś grudki błota w grzywie, czy ogonie u innych koni (u Phoenixa mi się nie zdarzyło jeszcze, mimo mocnych zawahań pogody tego lata), to wykruszam palcami wysuszone, psikam i rozczesuję. Może po prostu nie spotkałam jeszcze naprawdę błotnego stwora.

edit:
szczotki spłukuję wodą, ale zwykle są po prostu mokre, nie wyczyściłabym ich na sucho.
Witam wszystkich.
Piszę do Was z pewnym problemem.
Całkiem nie dawno (ok. 3 tygodnie temu) przenieśliśmy się z Radusem do nowej stajni. Od tamtej pory zaczęły mu ropieć trochę oczy.
Wpuszczałam mu świetlika i pomaga to ale niestety na 2 -3 dni i problem powraca.
Czy znacie powód i skuteczne rozwiązanie tego problemu? Z góry dziękuję.
Muchy. Daj mu fredzelki na oczy lub moze byc alergia.
Burboniasta, Spróbuj mu jakoś osłonić oczy (frędzle czy moskitiera) i zobacz co się będzie działo. Jeszcze możesz mu zaplatać grzywkę, bo czasem włosy wchodzące do oczu powodują łzawienie czy tego typu atrakcje. Jeśli i to nie pomoże, możesz zapytać weterynarza.
Grzywe ma zaplecioną prawie cały czas, ale spróbuję z tą ochroną.
Mam nadzieję, że mu to przejdzie...
Muchy. Daj mu fredzelki na oczy lub moze byc alergia.

A alergia np na co? Wiesz może jak to się wtedy leczy?
Jeśli to związane z nową stajnią, to może ściółka inna, bardziej pyląca, lekko spleśniała? Pleśń gdzieś w boksie? Przeciąg? No albo uczulenie... Ja królikowi przemywałam rumiankiem i pomogło, ale rumianek może uczulać. U ludzi i psów można też robić okłady z zużytych torebek czarnej herbaty, ale nie wiem jak u koni. Może lepiej zapytać weterynarza. Może jakaś infekcja i domowymi sposobami nie wyleczysz.

Przy okazji, pojawiły się nowe zdjęcia Voodoo.  💘 http://fryzywczarnowce.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=263:voodoo-z-moreny&catid=64:wyzrebienia-2014
Burboniasta można gdybać i wymyślać  przyczyn jest wiele , sama piszesz ze od momentu zmiany stajni .
Ja myślę, ze z oczami lepiej samemu nic nie zakraplać i nie wcierać,  ryzyko wielkie.
To są oczy  ❗, bardzo wrażliwy organ i chyba za duże ryzyko na postawienie przypuszczalnej diagnozy .
Najlepiej wezwać weterynarza , ja tak zrobiłam i lekarz zlecił badania krwi . W tym przypadku wyjaśniły wszystko , a tak co zastosujesz do przemywania  itp. może zaszkodzić

tashidelek  Skubaniec jest świetny  😲, ciekawe jak się zaprezentuje na przeglądzie , to prawda ze rośnie gwiazdor  😜
może nie do końca w temacie, ale o fryzach: czy jest gdzieś w okolicy gdańska stajnia, w której można się umówić na jazdę na koniu fryzyjskim?  👀
chętnie bym spróbowała, ale nie mogę nigdzie takiej znaleźć.. :c
Macie racje. Zadzwonię do weterynarza, bo wiele osób ma odmienne zdanie na ten temat. Ale strasznie mnie zszokowała ta sytuacja,bo nigdy problemu z oczami nie miał  🤔. Jak bede znala diagnozę napisze.
http://www.centrumzbyszko.com.pl/aktualnosci/czempionat-koni-rasy-fryzyjskiej/

wie ktoś coś więcej o tej imprezie?
jest gdzieś dostępny program?
Ja wystawiam konia - co chcesz wiedzieć?
Pierwsze źrebaki powinny wyjść na płytę przed 10. Czasowo to ciężko coś przewidzieć, ale z moich wyliczeń wynika, że ok 12:30-13 powinien wystartować IBOP, czyli próba ujeżdżeniowa, całe 4 konie, a na koniec 1 koń pojedzie show driving test. Przed 15 powinno być po wszystkim 🙂
też się wybieram z klaczą na przegląd, i tak jak pisałam w kwietniu że udało mi się wyhodować dość przyzwoitą grzywę, to teraz pozostało nam parę kosmyków 😤 no trudno trochę się powstydzę przed komisją i po bólu. Czy ktoś jeszcze się wybiera?
czy IBOP ma jakiś określony program jak jest np. w klasach ujeżdżeniu?

Bo szczerze to chyba dwa lata temu ten IBOP oglądałam i nie bardzo wiedziałam JAK go oglądać. 😁
ja się wybieram, ale oczywiście jako widz z zamiarem amatorskiego focenia.
Kahlan jest program na stronie [url=http://koniefryzyjskie.org.pl/n/index.php?option=com_content&view=article&id=51:ibop&catid=35:rules&Itemid=27]Związku Hodowców Koni Fryzyjskich w Polsce[/url]. Ocenie podlega sam koń, jeździec może być d... 🙂

Isabelle Ty oprócz focenia masz tam już przypisaną bardzo ważną funkcję  😀

EDIT:
Na stronie ZHKFwP pojawił się dokladny program z godzinami, widzę, że wprowadzono przerwę między przeglądem, a IBOPem, więc żeby nie było, że wprowadziłam kogoś w błąd, podaję najnowsze info ze związkowej strony:
PROGRAM:
9😲0 -    9:40 - odprawa techniczna
10😲0 - 10:30 -  ocena źrebiąt
10:30 -  11😲0 - ocena klaczy vb 4+
11😲0 - 11:40 - ocena klaczy vb 3 l
11:40 -  12😲0 - ocena klaczy stb 4+
12😲0 - 12:10 - ocena klaczy kroon
12:10 - 12:20 - ocena wałachów 3+
12:20 - 12:40 - ocena ogierów vb
13😲0 - 14😲0 - przerwa     

14😲0 - próba użytkowa IBOP 
no i po imprezie 😉

jakby ktoś miał ochotę rzucić okiem na Walkirię: klik albo na całą imprezę klik

wprawdzie zdjęcia nie są pro, ale może kogoś zaciekawią.
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
07 października 2014 07:07
Isabelle zdjęcia po prostu fenomenalne! Żałuję, że nie udało mi się dotrzeć 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się