konie fryzyjskie

Piękny chłopak 🙂 Pierwszy raz dostałam ostrzeżenie za taką bzdurę  🤔
Ja się cieszę 🙂 , ze o mnie nie zapominają  🏇
Burboniasta; to ta hodowla. Radus tam sporo czasu spędzał na łąkach, mało pod siodłem - myślę, że jak będzie regularnie pracował zacznie chętniej galopować i tego Wam życzę 😉
Wiem, wiem 🙂. Pracujemy nad tym.
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
25 sierpnia 2014 08:49
Dziś na czworobokach WEG w Normandii będzie można oglądać fryza - o 11:28 startuje Anders 451, transmisja na żywo https://www.clipmyhorse.tv/en/live/channel/7/alltech-fei-weltreiterspiele-2014-2014
Livia   ...z innego świata
25 sierpnia 2014 14:48
Dla tych, którzy nie widzieli - kiepska jakość, ale i tak widać, jakie to cudo 😉

aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
29 sierpnia 2014 10:54
Piękny chłopak 🙂 Pierwszy raz dostałam ostrzeżenie za taką bzdurę  🤔


Dopiero teraz doczytałam, dziękuję  :kwiatek: Masz jakieś zdjęcie swojej z boku?

Phoenix zmienia się praktycznie z tygodnia na tydzień - kilka aktualnych zdjęć:




aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
29 sierpnia 2014 11:37
Fajniusia 😉 A w jakim dokładnie jest wieku na tych zdjęciach?
Phoenix piękny! Bardzo podoba mi się jego grzbiet i szyja  💘 Gratuluję cudownego wierzchowca 🙂 W jakim jest wieku?
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
29 sierpnia 2014 12:29
Phoenix piękny! Bardzo podoba mi się jego grzbiet i szyja  💘 Gratuluję cudownego wierzchowca 🙂 W jakim jest wieku?


Dziękuję  :kwiatek: Ja też kocham tę jego szyjkę  😜 jest z 8 czerwca, ma rok, 2 miesiące i 3 tygodnie - przynajmniej tak wyliczył suwaczek w podpisie  😉
Fajniusia 😉 A w jakim dokładnie jest wieku na tych zdjęciach?

3 lata
aniapa jest skromna  😉 warto przypomnieć ze Phoenix to pełną gębą szlachetny ogierek Fryzyjski, bardzo wysoko oceniony przez komisję KFPSu, zwycięzca przeglądowy w 2013r z pierwszą premią. Wszyscy jesteśmy ciekowi jak będzie się dalej rozwijał i oby jego zdjęcia pojawiało się w wątku jak najczęściej  🏇


aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
29 sierpnia 2014 19:33
aniapa jest skromna  😉 warto przypomnieć ze Phoenix to pełną gębą szlachetny ogierek Fryzyjski, bardzo wysoko oceniony przez komisję KFPSu, zwycięzca przeglądowy w 2013r z pierwszą premią. Wszyscy jesteśmy ciekowi jak będzie się dalej rozwijał i oby jego zdjęcia pojawiało się w wątku jak najczęściej  🏇


Aż się zarumieniłam  😡

Koniecznie napisz, co u Widara  😉
O ja, nie zauważyłam suwaczka  🤔wirek: ale dzięki za wiadomość 😀
Gratuluję cudownego rumaka, widać od razu po budowie, że jest pierwsza klasa 😀 Trzymam kciuki za niego!! Kim są jego rodzice? 🙂
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
29 sierpnia 2014 21:19
Matka Evelien H po Loadewyk 431 STB Sport, ojciec to Wigle VB Ster.
A ja widziałam Phoenixa na żywo, jak miał niecały rok. 🙂 Trzeba będzie znowu się wybrać w odwiedziny. 🙂 Konik udany 😉 i tak samo wspaniały jak właścicielka. 🙂
Ja się pochwalę, że jestem właścicielką młodszego brata Phoenixa (też po Wigle) - Voodoo z Moreny (4.04.2014). (Pozdowienia dla właścicieli hodowli, którzy mieli ze mną niesamowicie dużo cierpliwości... 🙂😉 Wkleję foty i mam nadzieję, że nikt się nie obrazi za naruszenie praw autorskich, bo nie moje - posłali mi z hodowli, gdzie Voodoo jeszcze cieszy się swoim dzieciństwem. 🙂
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
30 sierpnia 2014 16:13
tashidelek świetnie, że zjawiłaś się tu z młodym! Widzę, że rośnie obłędnie  😍, trzymam kciuki za wysokie noty na przeglądzie. W odwiedziny oczywiście zapraszam  😉
Dziękuję 🙂 Ja już wyluzowałam i odpuściłam sobie oczekiwania jak najlepszych wyników. 😉 Najważniejsze żeby zdrowy, dobrze ułożony i szczęśliwy był. Jak nie będzie gwiazdą jak brat, nie szkodzi. 🙂
Piękny mocny ogierek, trzymam kciuki za jego dalszą karierę hodowlaną (?)
Jeśli chodziło o Voodoo, to kariery jako ogier nie zrobi... Straci jajka w przyszłym roku prawdopodobnie, biedaczek...  😕 Ale przynajmniej będzie mieć koleżankę ze swojego rocznika do zabaw na pastwisku.  💘
A Phoenix? Chyba pozostanie ogierem?
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
31 sierpnia 2014 21:03
A Phoenix? Chyba pozostanie ogierem?


Tylko tymczasowo, krył na pewno nie będzie. Aż tak dobry, by ubiegać się o holenderską licencję, to on nie jest, raczej sporo mu brakuje, żeby daleko nie szukać - jest kary płowiejący, no i jest z księgi BBI, a nie głównej. Mam plan by został ogierem do jakiegoś 3-4 roku życia, by się fajnie nabudował, a po rozpoczęciu pracy zostanie wycięty. Ma taką możliwość - towarzystwo samych wałachów, dobrze zabezpieczone pastwisko z daleka od klaczy. Chyba, że zacznie być problematyczny w obsłudze - wtedy straci jajka szybciej.
Dziękuję 🙂 Ja już wyluzowałam i odpuściłam sobie oczekiwania jak najlepszych wyników. 😉 Najważniejsze żeby zdrowy, dobrze ułożony i szczęśliwy był. Jak nie będzie gwiazdą jak brat, nie szkodzi. 🙂


  Co sobie odpuściłaś  🤬 to właśnie teraz otwierają się nowe możliwości z faktu posiadania takiego konia . Korzystaj  z tego  😅, pierwszy przegląd jako źrebak , potem jako koń dorosły i przecież testy do zaliczenia .
Wszystko z wpisem do rodowodu . Pamiętaj , ze to świetna zabawa i oczywiście rywalizacja z innymi 😉 . To że  będzie wałachem wcale go nie zwalnia z tych wszystkich przywilejów i z tego ze kiedyś będzie gwiazdą  ❗

Nadszedł czas powrotu stacjonującego w naszym kraju ogiera  STB  Sjouke 453 , pan wraca do Holandii
Ściągnięcie tego ogiera do Polski jest wydarzenie bez precedensu w Europie Środkowo-Wschodniej , kto skorzystał z tej możliwości to ustrzelił  dziesiątkę !  Bo córka  🙇  Sjouke została właśnie Czempionką Belgii 2014 !!! 😍 Teraz będziemy czekać na dzieciaki po nim




Tak się rodzinnie zrobiło, że i ja, pozdrawiając ciepło wszystkich fryziarzy, dorzucę się z kolejnym synem ojca swego. Dodon niejaki, z Moreny, koń wielu imion i zainteresowań, lat dwa.
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
02 września 2014 13:24
Witaj z Dodkiem Mzimu, ależ miło Was widzieć! Jest zachwycający, ale to już wiesz  :kwiatek: I ależ ma już grzywę, zazdroszczę  😍

tashidelek, nie chwal dnia, jeszcze młode mogą tak porosnąć, że Twój jako wałach będzie gwiazdą Stb STER z dobrym wynikiem z IBOPu, a mój dostanie trójkę jako dorosły, nigdy nic nie wiadomo  😎

tashidelek, nie chwal dnia, jeszcze młode mogą tak porosnąć, że Twój jako wałach będzie gwiazdą Stb STER z dobrym wynikiem z IBOPu, a mój dostanie trójkę jako dorosły, nigdy nic nie wiadomo  😎
 
Lubię takie gadanie  🏇  jak wiadomo każdy ma szansę w tej rywalizacji .
Gorszy wynik można zawsze poprawić , ale i zepsuć też można  😉

                      O matko  Dodon 😲 , rany  😍 ale on ma grzywę , jak tak będzie rosło przebije wszystkich  .
    zaraz będzie ją szargał po ziemi  😅
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
02 września 2014 14:43

Gorszy wynik można zawsze poprawić , ale i zepsuć też można  😉



Oczywiście że tak - bo w dużej mierze ta ocena zależy także od przygotowania konia (wytrenowany, fajny paker zwykle wypadnie lepiej niż klucha z pastwiska; lepiej zaprezentuje się koń odpowiednio wcześnie przystrzyżony, niż zarośnięty Jożin z Bażin; wszelkie rzeczy mające wpływ na kondycję konia - choćby żywienie - też przecież się zmieniają).
Od tego, czy koń będzie miał dobry dzień (Phoenix podobno kilka dni przed przeglądem zaprezentował się w kłusie tak, że na przeglądzie skali by brakło (słowa hodowcy), ale cóż - on ogólnie nie przepada za kłusem, woli galop, nie pokazuje na co dzień nawet połowy tego, co tam mu Bozia na drugim biegu dała [a tak serio, to jestem zachwycona 8 za kłus i cieszę się, że poszło aż tak dobrze 😉 ]).
No i oczywiście tego, kto sędziuje - bo mimo wszystko sędziowanie jest w pewnej mierze subiektywne.

tashidelek, zawsze jeszcze mu mogę dać snickersa, by tak nie gwiazdorzył  👀 Poza tym Twój też już gwiazdorzy fantastycznie - wstaw to świeże zdjęcie z facebooka, zrobione przez Anię Lejzerowicz - cudo!

edit: znaki interpunkcyjne, mam nadzieję, że post w miarę czytelny...
Piękny wynik  😲 słodka 8 za kłus .
Tashidelek pokaż to zdjęcie  gwiazdora .
Dziękuję za miłe słowa, aniapa :kwiatek: Co do tej - tfu-tfu- trójki to musiałby być jakiś nieziemski niefart, żeby Feniś z takimi warunkami (wszak z każdym miesiącem wygląda coraz lepiej i lepiej) pokazał się aż tak smętnie. Kibicujemy Wam serdecznie i jak to mawiał senator Palpatine: "Będziemy śledzić waszą karierę z dużym zainteresowaniem". 🙂
Widek07 - "to" już przebija wszystko co mi znane. Ta grzywa pożera szczotki i nie chce ich oddać. Usiłowałam go podczas ostatniej wizyty rozczesać porządnie - więc czesałam. I czesałam. I czesałam. A jak już w pocie czoła zaprzestałam, sądząc, że osiągnęłam zamierzony efekt to się okazało, że pod spodem jest zupełnie nietknięta warstwa nr 2. A pod nią kolejna. Z Dodkowym podejściem do publicznej prezentacji swych możliwości może i daleko nie zajdziemy, ale blogosferą zawładniemy na pewno - "Stworzony do zaplatania", "Tańczący z puklami" (od tego do tańca z gwiazdami już blisko) 😉
I na podsumowanie Dodek nietypowy, bo z odsłoniętą szyją - na potrzeby zdjęcia, po ciężkim boju, przerzuciłam mu grzywę na jedną stronę, ale zaraz wróciła, bo się po jednej nie mieści. O.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się