konie fryzyjskie

to ten rozczochraniec na ostatnim zdjęciu  😍 słuszny wybór
jak pięknie są  przygotowane do przeglądu  :kwiatek:
Chyba nie taki słuszny, cena zwaliła mnie z nóg  😉

Prawdą jest, że konie przygotowane do perfekcji, cała impreza również. Świetne podłoże, obsługa, nagłośnienie. Duża część ośrodka do dyspozycji hodowców/wystawców. Sam ośrodek jest cudowny, to państwowa stajnia, której poziomu pozazdrościć może nie jeden prywatny pensjonat  😉 Nasza stajnia miała do dyspozycji cały namiot z boksami, w środku stolik z krzesełkami dla nas i duży balot siana dla koni. Byłam mile zaskoczona. Pierwsza moja taka impreza w życiu i mam nadzieję, że nie ostatnia.
Co sądzicie o tej ofercie? http://www.allekonie.pl/gielda-koni/ogloszenie/22351/utalentowana-klacz-fryzyjska

Zwątpiłam trochę gdy zobaczyłam cenę  🙄 .
To ogłoszenie to ściema. Numer kierunkowy gdzieś do Afryki.
asds   Life goes on...
24 lipca 2012 08:53
I cena już na dzień dobry podejrzana
Byłam w Neustad Dose jakieś 3 lata temu to co piszesz wszystko się zgadza pięknie , cudownie i.t.p ale gorzej traktują Polaków mojego konia nawet nie było na liście , dopisali mi w moim katalog długopisem  😀 ,  a dużo, dużo wcześniej zgłosiłam klacz . Dwa była oceniana jako ostatnia po wszystkich źrebakach , klaczach , wałachach , ogierach co było minusem bo chłopaki nie mieli  siły biegać  😵A to co najgorsze to cena tak mnie skasowali za boks i przegląd że szok dokładnie nie pamiętam ale chyba 180-200e za jednego konia 😲 . Pojechałam tam bo miałam blisko ale to był mój pierwszy i ostatni wyjazd z koniem do De  . W Polsce na przeglądzie nigdy  nie byłam ale patrząc na zdjęcia było super wszystko przygotowane  🤣
Anettt - ale wszyscy płacą takie same pieniądze, nie ma podziału dla Niemców i Polaków. W tym roku cena również krążyła w koło 200 euro od konia, ludzie chętnie płacili i umieszczali swoje konie w boksach. Na palcach jednej ręki policzyłam idiotów, którzy swoje konie w ten upał zostawiali w przyczepie. Nie wypowiadam się jednak zbyt mocno, bo była to pierwsza taka impreza w moim życiu i najzwyczajniej nie mam porównania. Wrażenia bardzo pozytywne, miejsce piękne, wszystko dopięte na ostatni guzik.
Amarotsa
No niestety co jest dobre to i dużo musi kosztować hie hie …
A były w tym roku ktoś jeszcze z polski  ?
Miii
Co do ogłoszenia  to bez komentarza  🙄 / ale dobrze ze podałaś namiar/
WARSZAWA  🤔 Karla)  pytała o fryzy !!!
   


Amarotsa - dawaj tu was trochę  :kwiatek:
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
25 lipca 2012 08:08
Widek07 ja juz napisalam priv do Karli o fryzach w wawie .
Co do koni z przegladu na ktorym byla Amarotsa to niestety sprzatneli mi fajnego chlopaczka ktorego mi upatrzyla , ale mam na celowniku jeszcze pare ladnych zwierzatek 🙂
Planuje być jeszcze na kilku fryzowych imprezach w tym roku. Ciągam się z programami pokazowymi z moim karym  😉 Tak więc obiecuję podzielić się zawsze jakimś zdjęciami. Jak Cierp1enie przyjdzie, to może pojedzie z nami na jedną z większych końskich imprez w mojej okolicy, to wtedy na pewno będą fajne fotografie  😉

Karola- Ja tutaj sztab ludzi zaangażowałam do rozglądania się za jakąś super fryzią perełką  😉
To dopiero we wrześniu!!! Tyle karzesz nam czekać na zdjęcia  🤬
Kochana, ale możesz przyjechać do nas nawet jutro  😎 Szykować miejsce do spania?  😀
Ciągam się z programami pokazowymi z moim karym  😉 Tak więc obiecuję podzielić się zawsze jakimś zdjęciami.

A dałoby rade coś pokazać z tego programu, masz zdjęcia, filmik,chętnie pooglądam 🙇
Widek - ja jeżdżę coś na wzór naszej Polskiej N-ki, niestety teraz nie odważyłabym się próbować czegoś więcej, bo mam spore problemy nad opanowaniem karego w nowych miejscach. Na jesień planujemy kastracje, więc liczę na większą swobodę i spokój podczas wyjazdów. W stajni, w której stoję jest też klubik. Są cztery młode dziewczyny, które jak są w komplecie to robią pokaz małego kadrylka, ewentualnie jakaś inna kombinacja na 2-4 konie. Teraz w Neustadt były we dwie i również bardzo fajnie to wyglądało. Zdjęć nie pokażę, bo wszystkie są bardzo przepalone, ale mam jakieś zdjęcia treningowe. Jak odkopię je z czeluści komputera, to na pewno się podzielę.

Tutaj nasze dziewczyny z Mageburga tego roku http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lOY_xlWp-o4

Ja stoję u nich dopiero trzy/cztery miesiące i dopiero powoli, powoli zaczynam się wkręcać w wyjazdy, pokazy, zabawy, wspólne układanki. Jednak podoba mi się bardzo, bardzo!  😉
Amarotsa tak , tak ja wiem że wszyscy mieli taka samą cenę mi chodziło o różnicę cenową między przeglądem w Pl a De .Koniki piękne  😀 miło się ogląda  🤣
SUPER !!!
Dawaj jeszcze co wygrzebiesz , fantastycznie ze tam trafiłaś ! 😜
 

   
Widek - Ja się cieszę ogromnie, że stoję tam z Karym. Nawet pojęcie wcześniej nie miałam, że prawie pod samym nosem mam stajnie typowo fryzią. Czuję się jak u siebie w domu, wspaniali ludzie, konie, atmosfera. Opisać się nie da! I czarno tu.. czarno  🙂
Wpadł mi w oko jeden chłopiec z hodowli fan de Ketting po Onne/Teunis.

Ten wałek to po Lutgerze jest - a swoją drogą dostał stera wreszcie ?  🙂

A propos hiszpańskiego przeglądu - mieli w tym roku okazję doświadczyć tego co my w Polsce w roku zeszłym - po raz pierwszy przyznano w Hiszpanii tytuł Kroon.
st. - masz rację, nie podałam pełnego pochodzenia. Faktycznie Lutger/Onne/Teunis  😉 Dopytam się dziś właścicieli czy dorobił się, po przeglądzie nie miałam okazji jeszcze zbyt wiele z nimi rozmawiać. Pytałam tylko czy przypadkiem nie chcą go sprzedać i jaka jest jest cena o ile, w ogóle  😉 Dla mnie jest chodzącą poezją, każdego dnia jak na niego patrzę to wzdycham...  Nie jest ideałem, ale chłopak tak łapie za oko! Jednak na chwilę obecną sobie mogę tylko pomarzyć o dzieciaku  😉
Czy to aby nie przytyk ze wałach i ubiega się o przyznanie stera  🤔
Jak jechałam ze swoim wałaszkiem na przegląd /  😉 co najmniej po stera /, to tez słyszałam ze po co tam jadę z wałachem ?… 🤔wirek: A ze komisja była innego zdania i nie dali  👿 to nieznaczny ze nie może kolejny raz zawalczy 🏇
Czy to aby nie przytyk ze wałach i ubiega się o przyznanie stera  🤔


Absolutnie! Daan był zgłoszony na HK do Leeuwarden (jeszcze jako ogier oczywiście  😉 ) Niestety nie dane mu było dojść do etapu w którym przyznawano stera, ot co. Może teraz się udało.  A, i jestem pełen szacunku dla wałachów i ich trudu Widek
st. Nie wiesz może, czy jego hodowcy mają jakąś stronę internetową? Nie mogę znaleźć nigdzie namiarów na nich, a z miłą chęcią bym się do nich wybrała. Daan teraz też nie dorobił się stera. Nie wiem czy to nie wina jego wzrostu, bo opisali go powyżej 170cm i ale odniosłam też wrażenie, że był deczko, deczko nieczysty na tyle. Jednak podbił moje serce dzieciak... 🙄
st. Nie wiesz może, czy jego hodowcy mają jakąś stronę internetową? Nie mogę znaleźć nigdzie namiarów na nich, a z miłą chęcią bym się do nich wybrała.

Obawiam się że jest to jeden z tych hodowców którzy nie mają strony (a być może i swojej stajni) za to "z pod ich ręki" wychodzą na prawdę fajne konie  😉  Konie to jego hobby a nie źródło utrzymania.
Nie jednemu Daan`owi - Daan, Anettt --> 
St. Na filmiku, który podlinkowałeśś jest błąd. Ten Daan nie jest "fan Steendans" tylko "fan te Ketting. Ty na pewno to wiesz, ale piszę też dla innych ku sprostowaniu.

Masz jednak rację pisząc, że konie z ich rąk mają coś w sobie. Oglądałam filmiki z Leeuwardem innego ich konia i również robił wrażenie. Myślałam o skontaktowaniu się z nimi, ale internet milczy niestety. Na razie jestem w kontakcie z innym hodowcą. Zobaczymy co z tego wyjdzie  😉

Edit: Dopisek.

Kochani, nasza fryzia rodzina się powiększyła. Dziś o godzinie 19😲0 złożyliśmy podpisy na umowie kupna-sprzedaży i takim o to sposobem staliśmy się właścicielami klaczy Atsje (Jasper/Jurjen). Pierwsza nasza dziewczynka w rodzinie  😀



Jakość zdjęcia niestety mocno wieczorna, ale... Jesteśmy szczęśliwi!
Amarotsa - gratuluję kolejnego fryza!!  😅 Pochwal się zdjęciem klaczy 🙂
edit: jest foto, śliczna jest już to widzę 😀 To Kay się ucieszy 🙂
Amarotsa Gratuluję i czekam na zdjęcia panny  😉 
Edytowałam post i już jest zdjęcie.

Cierp1enie - Dziękujemy ślicznie. Teraz to już masz dwa powody, by przyjechać.

Monia - Dziękuje również! Pijemy szampana i skaczemy z radości  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się