konie fryzyjskie

KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
13 lipca 2012 13:09
Kochana a czego tu sie bac , szukasz sobie stron z posrednikami ,stadninami itd . Przegladasz co Ci sie podoba , wybierasz i zaczynasz rozmawiac 🙂
Dla mnie nagrywali troche inne filmy z tym co konkretnie mnie interesowalo , robili zdjecia , ustalalismy co jest najwazniejsze i jakie ceny . Jak sie boisz pisac po angielsku to masz google translator i niczym sie nie martwisz 🙂
google translator troche przeklamuje 😉

Poka, poka fryza  😁
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
13 lipca 2012 20:30
Google wiadomo ale to tak dla dodania odwagi,ze zawsze sobie mozna dac rade 🙂
Konia wstawie jak bede pewna co i jak i ktory 🙂
Czy możecie mi coś więcej powiedzieć o BAROCKPINTO ??? Strasznie , strasznie mi się spodobał ten koń ale nic o nim  nie wiem to jest krzyżówka z fryzem ?
http://barockpintostudbook.com/
4 sierpnia centralny keuring tej rasy.
O Wawrek dzięki ale super  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
póki co nie ma zbyt dużej ilości zdjęć...  🙄










I jedno niespodziankowe. Widać fryzy mają niezwykle delikatną duszę  🤣
Na 5 zdjęciu chyba było coś mazane na pyszczku, bo koniec sznurka nagle gdzieś znikł..

Ale koniska nieziemskie 😍
No właśnie chciałam spytać ocb z tym piątym zdjęciem??
Fryzy obłędne, jak zawsze 🙂 W kwestii wyglądu mało jest jednak koni, które mogą się z nimi równać...
niesamowite !!!
Bischa   TAFC Polska :)
14 lipca 2012 20:34
Marzy mi się wyjazd do stadnin w Holandii, gdzie są hodowane fryzy. Wiecie może czy często szukają w stajniach hodowlanych fryzyjskich ludzi do pracy? Rozglądam się za robotą na przyszłe mam nadzieję wakacje, marzy mi się właśnie Holandia.
A mnie się wydaje ,ze ta linia wyznacza poziom jaki demonstruje jeździec w pokazie ujeżdżenia  nie używają ogłowia i wędzidła .
Linia pokazuje ustawienie , tak dla lepszego zobrazowania , wspaniale  Ha ! 
Kocham te konie, są najpiękniejsze i najmądrzejsze  😍/mam jednego wiem co mówię .

KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
16 lipca 2012 23:43
Hiszpanie i fryzy to musi byc fantastyczne 🙂
Dla porównania ,to który ładniejszy ???  Początek filmu /fryzy 
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
20 lipca 2012 20:35
Ja sie nie powinnam wypowiadac 🙂 jak dla mnie obydwa super i w tej wersji + chyba jednak dla andaluza 🙂 , ale moze dlatego ,ze ten fryz slabo pokazany 🙂
piękny  😍
A to taki żarcik z tym pytaniem, bo mnie to wkurza czemu się upierają by fryza przerobić na PRE  🤔wirek: i dlatego  + dla fryza , a ciekawe jak andaluza przerobić na fryza 
Fantazja
Piękne takie fantazyjne  😉
Proszę bardzo Anton w ruchu  😍
Tylko nie takie gacie do prowadzenia takiego konia 1:3 min  👿, ale nadrobił w 1:48  tym wyciągniętym kłusem , to te majtadały mu daruję  😉


I jeszcze takie coś  😍 😍 Jazda testowa Fryza




KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
21 lipca 2012 09:44
Naprawde chca przerabiac fryzy na pre? Mysle,ze to sie nigdy nie uda i sa to tak totalnie inne rasy , innych ruch nie mowiac o wygladzie, ze tak naprawde to laczy je tylko bajkowy wyglad , a wszelkie porownania hmm 🙂 . Z przyjemnoscia pewne rzeczy bym wziela od pre do fryzidel 🙂 bo wygladowo to fryzy bardziej do mnie trafiaja. Wydaje mi sie ,ze znam hale z drugiego filmiku i nie wiem czy to nie tam gdzie Lider byl przez pare misiecy na treningach ,ale moge sie mylic. Ten drugi super ujezdzony , naprawde fajnie ,ale nie podoba mi sie to jaki jest dlugi i jego klatka piersiowa.
U tego pierwszego to maja co czesac haha 🙂
Właśnie chodzi mi by tego nie robić !!!!  🤬
Dlatego zamieściłam ten link 
A rozpoznanie hali trafione  .


Przegląd Hodowlany 2012
2012
W terminie: 5 - 7 października 2012 r. planowany jest Przegląd Hodowlany z udziałem komisji KFPS.
Prosimy o zgłaszanie koni w nieprzekraczalnym terminie do 17 sierpnia 2012 r. do godziny 17😲0. Miejsce przeglądu zostanie ostatecznie ustalone po uwzględnieniu liczby zgłoszeń. Prosimy również o zgłaszanie koni do testu IBOP – formularz zgłoszeniowy do pobrania ze strony: koniefryzyjskie.org.pl
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
22 lipca 2012 16:40
Widek07 ja wiem co mialas na mysli tylko zle napisalam 🙂
 ztartaku
Ha  😉 chyba rozpoznaje ten czaprak z ogłoszenia , jak się sprawuje .
Jeszcze raz ogromnie słowa uznania za zdobyty pierwszy tytuł sport w Polsce dla Eefke  🙇 🙇
i dawaj ten link do filmu, a jest się czym pochwalić .
  Ta możliwość udziału w przeglądzie hodowlanym konia to nie byle co, warto się zdecydować,  ❗ nie tylko hodowcy mogą brać w nim udział , właściciele jednego konia jak najbardziej / właśnie to jest ta zabawa w zdobywanie tytułów i premii, pokazanie konia komisji może zaskoczyć bardzo pozytywnie samego właściciela  😲



A do przeglądu warto wcześniej się dobrze przyotować zasięgając języka u osób które się na tym znają żeby koń pokazał się z jak najlepszej strony.

Trochę zachodu przy tym jest ale oplaca się.
Ja osobiście jadę w przyszłym roku, żeby młody jeszcze trochę zmężniał.
powiedzcie mi kochani czy wWawie lub  okolicach znajde ladnego fryza do zdj?
potrzebuje porobic troszke fot zootechnicznych itp. :kwiatek:
Wczoraj byliśmy na przeglądzie hodowlanym w Neustadt/Dosse. Co tu dużo mówić - emocjonująca impreza. Dużo uśmiechu, łzy radości, coś pięknego. Zdjęć mam bardzo mało, małż latał z aparatem i niestety mało co mu wyszło.

Tutaj klacze 2 letnie (1 premia)





Muszę odszukać katalog z notami, niestety mam słabą pamięć do imion i wyników  😉
A u nas też będzie przegląd. Też będą łzy i emocje. Też będą II premie, może też I 😉 Będzie IBOP  😀
Wawrek - Każda premia chyba cieszy? Mniej lub bardziej, ale cieszy. Ja przeżywałam dość mocno, byłam oszołomiona, bo to pierwsza impreza hodowlana na jakiej byłam w życiu i pierwsza poświęcona fryzom  😉 Podczas rund honorowych samej mi się łezki kręciły!
Fiu fiu … dwulatka I premia , bardzo ładna , to był  najlepszy koń tego przeglądu ?
Daj jeszcze jakieś zdjęcia, ile koni było itp.
Wzruszenie ogromnie , a jakie emocje i tyle wspaniałych koni wokoło ! 💘
Holendrzy w tych śmiesznych kapelusikach  :kwiatek: i jednak najlepiej w białych prezenterkach pokazywać konia .

Widek - Nie mam pojęcia czy najlepszy. Miałam trochę do roboty tu i tam, bo dodatkowo nasza stajnia obstawiała pokazy. Znajomy siedział z katalogiem od początku do końca, więc liczę, że uda mi się podprowadzić katalog z wynikami :-)

Emocje ogromne, to jak właściciele płaczą, krzyczą i skaczą z radości. Znajomi wrócili bardzo zadowoleni ze swoich maluchów. Zdjęć mam dosłownie parę i niestety kiepskiej jakości.






Wpadł mi w oko jeden chłopiec z hodowli fan de Ketting po Onne/Teunis.
Jak tam ładnie 😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się