Aktualności: UWAGA! Niedługo zostanie uruchomiona nowa wersja forum, lepiej przystosowana do obecnych czasów wink
Nastąpi zmiana sposobu logowania, od teraz będzie trzeba używać adresu e-mail do logowania.
Proszę sprawdź swój adres w linku profil, aby uniknąć problemów z logowaniem!

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Kupno konia

poprzednia następna
Strony: 1 ... 358 359 [360] Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: Kupno konia  (Przeczytany 1473726 razy)
kokosnuss

« #10770 : Kwiecień 06, 2021, 14:25:49 »
Odpowiedz cytując
kotbury, ja to wszystko wiem i kocham mojego mini kucyczka, serio duży uśmiech jeszcze zapomialas o transporcie, mastodonty nie mieszcza sie w kazdy trailer czy koniowoz, o problemach z ciasnymi halami czy lonzownikami, i w terenie maly kon tez fajniejszy, mniej galezi w twarzy i rownowaga u niskopodwoziowca z reguly lepsza.

Dla mnie ideal to 165-170cm, Fly tez miala miec 165 hihi
#link
Perlica

Wielki Brat patrzy :)

« #10771 : Kwiecień 06, 2021, 14:34:47 »
Odpowiedz cytując
kokosnuss, jak masz wybór to wogóle się nie martw, wsiądziesz i się na coś zdecydujesz.

Tego rzeczywiście nikt nie wie, bo znam konie co chodzą 130 od początku pod tym samym amatorem, skaczą czy pasuje czy nie, bo nie wiedzą , że mogłoby byc łatwiej przecież.

Moja pierwsza klacz, zresztą jak każdy kolejny koń, była surowa i uczyłam się skakać na niej i ona się uczyła, więc najgorsze możliwe połączenie. Mi nie zatrzymała się nigdy, a jest bardzo niepozorna, ze słabą techniką kozy przez płot ( kiedyś myślałam że to przez to, że walnęłam na niej milion angolii, ale się okazało że jej matka skacze tak samo pod lepszym jeźdzcem) , nie ma galopu, ale ma serce. Teraz śmiga na niej dziewczynka MR , co chwilę jest po przodach czy to Sopot czy to Cavaliada Winter Tour ( wygrała nawet 1 dzień niedawno).

Reguły nie ma niestety, ale po liniach skokowych pewne rzeczy można czasami przewidziec jednak  wink

Edit: Mój obecny koń, po Che Guevara L jest, wiec łatwo można było przewidzieć, że nie będzie super dokładny, więc amatorsko super. No i tak jest, więc pod jeźdzcem zawodowym lubił sobie pozrzutkować, bo się nudził lekko. Teraz jak ja się przesiadłam to oczy ma szeroko otwarte i skacze jak głupek jakiś, bo wie,że nigdy nie wiadomo co ja wymyślę, czy np. nie rzucę sobie nagle wodzy jak nie pasuje  zemdlal On zdecydowania woli wyzwania i jego cieszy jak ja mu utrudniam  hihi P
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2021, 14:39:37 wysłane przez Perlica » #link
halo

« #10772 : Kwiecień 06, 2021, 22:36:07 »
Odpowiedz cytując
Perlica, jeszcze co do Galopu. Im więcej koń ma obszerności i wyniosłości, drive'u - tym łatwiej się jeździ, niezależnie od wysokości.
Do łatwego pokonania oksera 100/110 (przypomnę, że szafki kuchenne mają 85 cm) trzeba mieć albo Galop albo tempo.
A już w LL widać albo śmigające jak perszingi kuce albo konie Galopujące. Bo tych jest coraz więcej.
Chodzi o to wrażenie, że koń pochłania przestrzeń, że przesuwa plac pod kopytami.
Nie zgadzam się też, że na koniu skrobiącym łatwiej trafić, a coś o tym wiem, jako "podskakujaca" na folblucie.
W obszernej foule więcej się mieści. W tym - przeszkoda. Bo skok to "większa foule".
I "jaki galop - taki skok". Jak masz konia galopującego, czy wyjdzie dalej czy bliżej - koń okser 100/110 pokryje.
A takiemu równiutkiemu z foule 3,5 - nie pasuje co i raz. Bo też linie ustawiane są na duże foule. Szeregi też.
I w L są ustawiane (proporcjonalnie) szerzej niż w C.
Oglądasz parkur mając takiego "drapaka" i masz dziwną minę przed każdym szeregiem.
Przy czym na 2 f. można pojechać na 3 uśmiech Ale na 1 f. pojechać na 2 - trudno uśmiech
W każdym razie dzisiaj koni bez driv'u (kucowatych nie licząc - ale te Zasuwają) nie widuje się już na 80 cm.

kokosnuss, bierz klacz do klaczy. Coś zawsze urzeźbisz, a będziesz miała frajdę. A jakby coś - konia możesz sprzedać.
Prawie z każdej decyzji można się wycofać.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2021, 22:38:02 wysłane przez halo » #link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
Perlica

« #10773 : Kwiecień 06, 2021, 22:45:49 »
Odpowiedz cytując
halo, to prawda co piszesz, ale w teorii. W praktyce mi się to nie zgadza tak do końca, bo wspomniana wyżej klacz moja pierwsza z wielkiego tempa tupnie i już jest na drugiej stronie. Mi tak łatwiej do 120, wiadomo że wyżej tak się nie da.
#link
halo

« #10774 : Kwiecień 06, 2021, 23:18:31 »
Odpowiedz cytując
Perlica, ale to trzeba tempa! Albo Galopu, albo - tempa. A jak masz ciężkiego, ani galopu, ani upchać - to "co zrobisz Dusiu - no nic nie zrobisz".
Galop-że-galop oznacza też mobilność przednich łap.
Na takim klocku - wyjdzie za daleko - stanie, wyjdzie za blisko - stanie albo nie zdąży wciągnąć przodów.
A jak parę razy staranuje (i/lub się wysili) - to i może przestać skakać.
Ale już wszystkie się zgodziłyśmy, że to siwe "cudo" odpada do kokosnussowych "zastosowań".
Znacznie łatwiej zrobić zdolną surówkę niż wyrabiać galop, drive i fokus.
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
kokosnuss

« #10775 : Kwiecień 07, 2021, 09:43:25 »
Odpowiedz cytując
halo, wypraszam sobie, moje szafki kuchenne maja 98cm hihi Doskonale wiem, jak wyglada wymiarowa metrowka  i ze wiekszosc ludzi mowi o metrze, jak na stojakach wisi 80cm.

Tej siwej nie kupie, bo nie chce mi sie skakac na koniu, na ktorym mi niewygodnie, wlasnie dlatego ze jestem amatorem i robie to dla przyjemnosci uśmiech Fly tez bynajmniej nie powala galopem ale ma sama z siebie niesamowity drive i tempo, w szeregach przy 100cm mi ciasno, ze zle wyjechanego zakretu tez koryguje i skacze, a na takim koniu bez checi do ruchu naprzod byloby prrrr.... Myslalam, ze moze duze konie sa po prostu takie ciutke slamazarne, ale w sumie jak jezdzilam siwego (klamot 175cm) to dynamiki bylo tyle samo, co na moim kucyczku, tyle ze odleglosci wychodzily inaczej i szeregi zawsze krzywo, bo on zamiast sie skracac na malych przeszkodach szedl lekko skosem zeby miec lepsza odleglosc. No ale siwy chodzil wczesniej 140 i takie konie to musza umiec galopowac, wiec to inna rozmowa uśmiech

W ten weekend jade ogladac jednego konia po drugiej stronie granicy, ktory na filmikach w parkurze 110 zachowuje sie 1:1 jak moja dzikuska, serce mi mocniej zabilo kocham kto wie, moze to ten jedyny. Z pozostalych to ta pierwsza kobyla, ktora ogladalam (ta debujaca i uciekajaca spod tylka :P) miala najbardziej pasujacy mi vibe i zarla przeszkody jak glupia, tylko dalej nie wiem, czy to madre w kontekscie moich skromnych umiejetnosci jezdzieckich. Jak na nia wsiadlam to mialam takie "o, tego konia to ja juz swietnie znam" wink
#link
mindgame

« #10776 : Kwiecień 07, 2021, 09:58:40 »
Odpowiedz cytując
kokos jeżdżenie na koniu do pchania to jest masakra. Mordęga fizyczna. Jeździłam kiedyś na takim i problemem było właśnie dopasowanie odskoku bo nigdy do końca nie wiedziałam czy odpowie na tę łydkę czy nie. Tak więc nie polecam uśmiech Jednak łatwiej się skacze na koniu lekko do przodu niż takim do pchania. A taki co ma bardzo drobną foule może nie chcieć zrywać się z dalsza do odskoku w razie potrzeby i też lipa bo przytupuje jak jest deczko dalej. powodzenia w poszukiwaniach uśmiech
#link
karolina_

« #10777 : Kwiecień 07, 2021, 20:25:09 »
Odpowiedz cytując
Zmieniając chwilowo temat - macie jakieś sprawdzone strony/grupy żeby wystawić konie na sprzedaż na Stany?
#link
Moon

We go exactly where we belong...

WWW Moje ogłoszenia
« #10778 : Kwiecień 08, 2021, 06:22:21 »
Odpowiedz cytując
Wiadomo, każdemu według potrzeb/upodobań.

w szeregach przy 100cm mi ciasno, ze zle wyjechanego zakretu tez koryguje i skacze, a na takim koniu bez checi do ruchu naprzod byloby prrrr.
O toto. I o ile stałoby nisko to pewnie taki "klocek" by się zdecydował na skok i zabranie delikwenta na plecach, o tyle, jeśli byłoby już powyżej tego 110... no, niekwestionowana, klasyczna trąba.
kokosnuss, powodzenia, trzymam kciuki, raportuj co tam naoglądasz i co naskaczesz  duży uśmiech

Swoją drogą, już jakiś czas temu, czysto hipotetycznie (ehe, ehe  hihi) zaczęłam się zastanawiać, czego sama poszukiwałabym, chcąc kupić drugiego konia... I y... chyba liczyłabym na łut szczęścia i poszukiwanie św. Graala - na zasadzie - że wsiądę, jak między nami zagra to kupię, a jak nie, to nie. Jak wiadomo, nadzieja matką głupich...  wysmiewa lol
#link
kokosnuss

« #10779 : Kwiecień 08, 2021, 08:30:05 »
Odpowiedz cytując
karolina_, ussporthorses.com i ehorses? Poza tym wiem, ze mniej znani zawodnicy i hodowcy sprzedaja raczej przez posrednikow.

Moon, tak pieknie to chyba nie ma niestety wink

Ogolnie nienawidze skakac na obcych koniach, mam wrazenie, ze tylko popsuje jak nie czuje galopu i guzikow.

Ktos chce rzucic okiem? klik klik kon Na kanale jest wiecej filmikow z ta kasztanka.

Nie podoba mi sie kompletnie jej technika na wyzszych przeszkodach, ale mam od wlascicielki tez pare filmikow pod nia (ktorych nie opublikuje samowolnie ze wzgledow wiadomych) i kon sprawia wrazenie takiego, co L to pojdzie pod kazdym uśmiech

#link
mindgame

« #10780 : Kwiecień 08, 2021, 08:39:34 »
Odpowiedz cytując
kokos fajna ta kasztanka uśmiech ma coś w sobie. Na filmiku z wyższymi przeszkodami skacze jak sarenka uśmiech Widać że ma siłę. Gdyby nauczyła się lepiej składać to wyżej też by poszła. No i te długie nogi uśmiech Szkoda tylko, że nie ma żadnego skoku z dalsza, wszystko jest raczej pasujące. To co mi się nie podoba to jak jest jeżdżona ujeżdżeniowo. Pysk przy klacie zarówno w kłusie jak i galopie. Ogólnie wygląda na fajnego konia.
#link
Perlica

« #10781 : Kwiecień 08, 2021, 08:43:26 »
Odpowiedz cytując
kokosnuss mi się ten koń strasznie nie podoba, wogóle nie ma siły odbicia. Już źle wygląda na 50-60 cm, a na wyższych nie robi skoku tylko spada, szuka ziemi.
#link
xxagaxx

« #10782 : Kwiecień 08, 2021, 08:47:43 »
Odpowiedz cytując
kokosnuss, wydaje się bardzo krótka. No i ujeżdżeniowo masakra, kto tego konia aż tak wgryzł w klatę? Ale wydaje się być przyjemna do jazdy.
Technicznie słaba, strasznie przyblokowane łopatki. Może coś się da zrobić, może nie. Jak nie masz parcia na wyższe skoki to wygląda na bardzo szczerego konia.
#link
espana

« #10783 : Kwiecień 08, 2021, 08:51:23 »
Odpowiedz cytując
Koń nie ma szyi. Ciężko się jeździ na koniu, którego nie ma z przodu.
#link
Elear 19.02.1998 - 25.12.2020
kokosnuss

« #10784 : Kwiecień 08, 2021, 08:54:07 »
Odpowiedz cytując
Perlica, na 60cm to ja nic nie widze. Za to na wyzszych jest postrzelona sarna bez mocy i ciasna gora okrutnie, to nie jest kon na duze rzeczy. Tyle co na szczerego wyglada.

xxxagaxxx jedyne co mi sie tam mega podoba to charakter, kon wyglada na bardzo starajacego sie i pomagajacego uśmiech Reszta bezszal kompletny.

Ujezdzenia to ja tam nie widze tylko jezdzenie w kolko po placu.
#link
Perlica

« #10785 : Kwiecień 08, 2021, 08:57:06 »
Odpowiedz cytując
kokosnuss, ja widzę na małych zapowiedź tego co zobaczyłam na wyższych, choć na niższych zrobiła jeden skok.
#link
kokosnuss

« #10786 : Kwiecień 08, 2021, 09:09:43 »
Odpowiedz cytując
Na nizszych nie mam oka po prostu uśmiech

Mam fajniejsze konie do obejrzenia IMO, przy tym sie zastanawiam czy w ogole sobie warto glowe zawracac.
#link
mindgame

« #10787 : Kwiecień 08, 2021, 09:12:18 »
Odpowiedz cytując
kokos, to jak masz fajniejsze do oglądania to ludziom tyłka nie zawracaj wink
#link
Perlica

« #10788 : Kwiecień 08, 2021, 09:15:26 »
Odpowiedz cytując
kokosnuss, ja myślę, że nie warto, choć wygląda, że oko ma miłe. Nie mniej ten gość co siedzi na niej ma pojęcie o skokach, więc może być inny obraz całkiem pod amatorem, bo on robi na wyższych wszystko żeby pokazać konia jak najlepiej. Pode mną by ten koń się zabił na pewno na tych 115cm  emoty327 i zakrawało by o pobyt w szpitalu  wink
#link
halo

« #10789 : Kwiecień 08, 2021, 20:05:19 »
Odpowiedz cytując
kokosnuss, jeśli myślisz o "rekreacyjnym" krosie to zapomnij o tym koniu od razu. Argumenty padły, ale na krosie koń bez szyi i bez wciąganego podwozia, skaczący z bardzo bliska jest niebezpieczny, nawet na maleństwach. Ta klacz ledwie sobie radzi na 80 cm. O obszerności skoku w L już rozmawiałyśmy tutaj.
#link
L. Alberti.
kokosnuss

« #10790 : Kwiecień 08, 2021, 22:42:25 »
Odpowiedz cytując
Szczerze to wszyscy maja racje uśmiech ale w sumie nie wiem, po co namietnie dziele wlos na czworo jak i tak w koncu pojde i kupie takiego konia, ktory mi najbardziej przypadnie do gustu, jak zle ujezdzony, brzydki, malo techniczny, narowisty, bez szyi czy bez galopu by nie byl hihi wink
#link
Strony: 1 ... 358 359 [360] Odpowiedz Drukuj 

Re-volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: Kupno konia

poprzednia następna
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 20 zapytaniami.