Kupno konia

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/41108

Koń wystawiony w tym roku 24 000 zł taniej... Czy ktoś z re-voltowiczów był go oglądać? Wada jest rzeczywiście tak duża jak wskazują na to zdjęcia i filmy?
RETNADA, a co Ci się podoba w tym koniu? Bo ja bym go nawet za 1zł nie brała.
Mi nic, zupełnie. Nie stać mnie na pakowanie się w konie z wadami.
Pytam z ciekawości, bo codziennie ktoś znajomy podsyła mi tego konia, są tacy, którzy twierdzą, że miękkie pęciny to atut bo konik miękko nosi i nijak nie idzie im wytłumaczyć, że jak dla mnie taki koń nie nadaje się pod siodło.

Jestem ciekawa czy to ja naprawdę się tak mylę czy niedoinformowanie części koniarzy jest aż tak porażająco duże...
RETNADA, a co Ci się podoba w tym koniu? Bo ja bym go nawet za 1zł nie brała.

No nie gadaj, gdyby nie nogi (i przody i tyły) to całkiem ciekawy, grzeczny konik 😉
Megane, ja mam więcej uwag niż nogi. Przyznam się, że całego filmu nie byłam w stanie obejrzeć, bo mnie zęby rozbolały.
Czemu on ciągle i ciągle kręci młodym koniem mikrowolty?
Bera7, tez nie obejrzałam do końca, nie było potrzeby. Jeśli ktoś mi wtyka, ze mozna kupić fajne konie za 3 tys, to jest to właśnie taki koń 🙂
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
19 stycznia 2017 23:54
Przecież to jakieś dziecko pisało  😁 A przedziały cenowe w naszych ogłoszeniach są okreslone i czasem ciężko z tym trafić.

Nie trzeba pisać przedziału, można też wpisać cenę- są dwie opcje przy robieniu ogłoszenia
A ktoś kojarzy może tego konia ? http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/46556


Ja kojarzę, bo stoi w stajni ode mnie w mieście, właścicielkę też kojarzę bo startowała u nas na zawodach towarzyskich.  Konia nie znam więcej niż raz na parkurze ale właścicielkę mogę polecić jako rzetelną
Makrejsza Ale widze, że sporo osób nie jest zdecydowanych za ile swoje konie chcą sprzedać.
Mam wrażenie, że czekają niektórzy, aż cene zaproponuje potencjalny klient  😁 a nóż da więcej niż ktoś chciał.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
20 stycznia 2017 09:08
[quote author=subaru2009 link=topic=1647.msg2638170#msg2638170 date=1484765248]
A ktoś kojarzy może tego konia ? http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/46556


Ja kojarzę, bo stoi w stajni ode mnie w mieście, właścicielkę też kojarzę bo startowała u nas na zawodach towarzyskich.  Konia nie znam więcej niż raz na parkurze ale właścicielkę mogę polecić jako rzetelną
[/quote]

Dzięki, niestety informacji zwrotnej brak .
[quote author=subaru2009 link=topic=1647.msg2638170#msg2638170 date=1484765248]
A ktoś kojarzy może tego konia ? http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/46556


Ja kojarzę, bo stoi w stajni ode mnie w mieście, właścicielkę też kojarzę bo startowała u nas na zawodach towarzyskich.  Konia nie znam więcej niż raz na parkurze ale właścicielkę mogę polecić jako rzetelną
[/quote]

Ja bardzo lubię to ogłoszenie jest od 3 mies. i bardzo ewaluowało...najpierw był sprzedawany koń sportowiec i super zawodnik (a była wstawiona jedna fotka skoku przez stacjonatę...bez komentarza w jakim stylu), później jako koń skokowo ujeżdżeniowy (fotki z placu zero ustawienia, zero mięśni...koń "wylamiony"😉, zawsze to był koń w opisie dla super jeźdźca nie dla początkujących...Na 2/3 fotek koń był na wielokrążku zawsze...przedostatnia wersja była, że koń nagle jest dla początkujących...ale fotki zostały - zadzwoniłam i zapytałam jak to jest...Ale podobno koń wspaniały tylko w terenach jak to koń lekko ponosi i niestety to jest tak dla "bezpieczeństwa"...hmm no i teraz widzę że są nowe fotki z innym wędzidłem...chyba po moich dociekliwych pytaniach. A cena konia też ewaluowała... z chyba blisko 16tys, 15tys, 14tys., 12  tys., 11tys. a teraz 10tys i niby za mniej nie - ale oczywiście jest do negocjacji...
Ogólnie by nie było dziwnych komentarzy i nagonki  fajnie jak nagle opis konia się zmienia no i z wariata mamy profesora... Ale pewnie to dobra praca z koniem zdziałała cuda i zmieniła wszystko charakter konia, temperament i ujeżdżenie  🏇  💃
Dla mnie fatalne zdjęcia, szyja zupełnie nie przystająca do opisu konia pracującego, sportowego. Dla mnie koń za 5000zł, jeśli zdrowy.
Mam podobne zdanie jak bera7, miesni to ten kon nie ma wcale.
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
20 stycznia 2017 10:22
Czy posiada ktoś może umowę kupna sprzedaży po niemiecku?
RETNADA z ciekawości oprócz kiepskich pecin co jeszcze widzicie takiego ze za darmo byście go nie chciały?
Jaga2015 Ja nie napisałam, że ja za darmo bym go nie chciała. Ja napisałam, że mnie nie stać na konia w takimi wadami, jeżeli w tej cenie mogę mieć coś z nogami mniej narażonymi na kontuzję  😉
Ale pozniej ktoś napisał ze za 1zl by bie chciał a jestem ciekawa jakie wady widzicie w nim oprócz nóg 🙂
Jaga2015, nie tylko pęciny ale cały ten koń ma fatalne nogi od góry do dołu. Do tego długi tramwaj i styl jazdy na filmiku mi zupełnie nie odpowiada. Koń ganaszowany strzałami na zęby, sztywny.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
20 stycznia 2017 17:20
beta bera faith dzięki wielkie 😉

Koń nie ma być dla mnie, mnie ta przyjemność dopiero czeka i totalnie nie wiem czego chcę od życia , ale to tak na marginesie. Umięśniony być nie musi, szukam konia do rekreacji póki co. Dość długo nie przeglądałam ogłoszeń, więc wcześniejszych nie widziałam. Dzięki jeszcze raz.
subaru (piękny nick): trochę z tym umięśnieniem idziesz po bandzie. Bez złośliwości i uprzedzeń, ale dorosły koń z niedorozwojem jakichś partii mięśni ma jakąś kontuzję/zaszłość - miej czy bardziej widoczną. W najprostszej wersji miał problemy w czasie wychowu od źrebięcia do dojrzałości lub później był bardzo źle jeżdżony. Myślę że zakup takiego konia jest bardzo ryzykowny. Chyba że masz na myśli ogólnie "nieatletyczna" budowę ciała. Ale tu potrzebny fachowiec podczas zakupu.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
20 stycznia 2017 17:32
Yep, może trochę źle skontruowałam odpowiedź z tym umięśnieniem, z racji właśnie mało ciekawych zdjęć napisałam prośbę o dodatkowe zdjęcia i film. Bardziej chodziło mi, czy ktoś tego konia kojarzy 😉
ok. Rozumiem.
beta bera faith dzięki wielkie 😉

Koń nie ma być dla mnie, mnie ta przyjemność dopiero czeka i totalnie nie wiem czego chcę od życia , ale to tak na marginesie. Umięśniony być nie musi, szukam konia do rekreacji póki co. Dość długo nie przeglądałam ogłoszeń, więc wcześniejszych nie widziałam. Dzięki jeszcze raz.

Na moje, laickie oko, to ten koń jest kulawy tyłem. W widoczny sposób odciąża jedną nogę co jest szczególnie widoczne w woltach.
[quote author=aroniasty link=topic=1647.msg2638781#msg2638781 date=1484878348]
[quote author=subaru2009 link=topic=1647.msg2638170#msg2638170 date=1484765248]
A ktoś kojarzy może tego konia ? http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/46556


Ja kojarzę, bo stoi w stajni ode mnie w mieście, właścicielkę też kojarzę bo startowała u nas na zawodach towarzyskich.  Konia nie znam więcej niż raz na parkurze ale właścicielkę mogę polecić jako rzetelną
[/quote]

Ja bardzo lubię to ogłoszenie jest od 3 mies. i bardzo ewaluowało...najpierw był sprzedawany koń sportowiec i super zawodnik (a była wstawiona jedna fotka skoku przez stacjonatę...bez komentarza w jakim stylu), później jako koń skokowo ujeżdżeniowy (fotki z placu zero ustawienia, zero mięśni...koń "wylamiony"😉, zawsze to był koń w opisie dla super jeźdźca nie dla początkujących...Na 2/3 fotek koń był na wielokrążku zawsze...przedostatnia wersja była, że koń nagle jest dla początkujących...ale fotki zostały - zadzwoniłam i zapytałam jak to jest...Ale podobno koń wspaniały tylko w terenach jak to koń lekko ponosi i niestety to jest tak dla "bezpieczeństwa"...hmm no i teraz widzę że są nowe fotki z innym wędzidłem...chyba po moich dociekliwych pytaniach. A cena konia też ewaluowała... z chyba blisko 16tys, 15tys, 14tys., 12  tys., 11tys. a teraz 10tys i niby za mniej nie - ale oczywiście jest do negocjacji...
Ogólnie by nie było dziwnych komentarzy i nagonki  fajnie jak nagle opis konia się zmienia no i z wariata mamy profesora... Ale pewnie to dobra praca z koniem zdziałała cuda i zmieniła wszystko charakter konia, temperament i ujeżdżenie  🏇  💃
[/quote]


Dla mnie ogłoszenia i tak są nic nie warte. NIGDY się nie należy nimi sugerować moim zdaniem bo takich rzetelnych to może 10% się znajdzie - niestety.  Mój koń w ogłoszeniu miał napisane że dla dziecka , do nauki, spokojny i bardzo łatwy do jazdy - cóż, dziecku to ja bym go nie dała w życiu, koń jest super i wyszliśmy na prostą ale potrzebuje zdecydowanego traktowania i full ruchu min. 6 razy w tygodniu 😉. A i tak czasem jeszcze pokazuje rogi i słabych jeźdzców nie szanuje w ogóle.  Co ja sie naoglądałam tych koni z ogłoszenia - wszystkie jak byk jeden schemat - spokojne, nie płochliwe , dla juniora, do nauki 🤣 

Już nie mówiąc że zachowanie to też kwestia jeźdźca - 2 miesiące temu  przyjechał do nas nowy koń - pani koło 40 kupiła sobie tak, do patatajania. Koń u poprzedniego właściciela grzeczny, spokojny , zero problemów - po 2 tygodniach u nowej właścicielki bunt, barany i ciąganie a pani nie jeździ wcale najgorzej - tylko charakter ma z tych "odpuszczających " więc ja tam w opisy średnio wierzę i ufam i nie biorę w ogóle pod uwagę.  Jedyna opcja to sprawdzić i jechać - chyba że na filmie widzimy już że coś zdrowotnie jest nie tak.


Tego konia o którym piszecie widziałam w zawodach L u nas w stajni, skakał fajnie, chyba na czysto przejechała, ale powyżej L nie poleci raczej.
Saladin, kulawizny to lepiej bez jeźdźca szukać.
Mamy ciąg dalszy - cena na weekend...
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/46626?


I tu zawsze się zastanawiam bo może w tygodniu jest jeszcze taniej??? Dziwne...
beta - A jaki wszechstronny ten koń  😂 tylko coś westernu nie może jeszcze opanować...  🏇
Bosze, dlaczego ludzie sobie wyobrażają, że za 7 tys kupią konia dla dziecka do zdawania odznak, mimo, że w ogłoszeniu wyraźnie napisane, że NIE DLA DZIECKA! 🙄
Ale pozniej ktoś napisał ze za 1zl by bie chciał a jestem ciekawa jakie wady widzicie w nim oprócz nóg 🙂


a po co szukać dalszych wad?
jak to się mówi "nie ma konia bez nóg"
niech se championem będzie, jak nogi wysiądą to nie będzie....
nogi są u niego taką "masakrą", że nie ma co oglądać dalej  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się