Podróże

Bo Praga zapewne da się lubić, nie przeczę 🙂
Tylko jakby tam mniej ludzi było 🙂 trochę żałowałam, że nie mogę po Pradze pochodzić np o świcie, kiedy jeszcze ludzie nie wypełzają 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
02 maja 2019 14:45
Megane, ja mam wrażenie, że oni są tam zawsze. 🤣
Do zoo miałyśmy jechać na drugi dzień rano, przed wyjazdem do Polski, niestety taki padał deszcz, że nie miałybyśmy jak zwiedzać.

Może i lepiej, bo ZOO w weekend to dramat 😀 Minimum pół godziny czekania w kolejce po bilety a potem tuptanie jak pingwin w całej masie ludzi.

I to prawda, turyści z Azji są wszędzie i zawsze - o każdej porze roku! Ostatnio nawet w moim Kauflandzie spory kawał od centrum zatrzymał się autobus Azjatów i oblegali wszystkie alejki ze słodyczami 🤣 A jakby ktoś kiedyś się wybierał do Pragi i potrzebował "przewodnika", żeby zobaczyć mniej turystyczne miejsca albo pomóc coś załatwić, to polecam swoje towarzystwo!
Niestety jestem zmuszona odwołać jeden z moich wakacyjnych wyjazdów , ponieważ druga osoba nie otrzyma urlopu. Miał to być akurat ten wyjazd , na którym się lezy na plaży i nic nie robi. Wybrałam Chorwację bo mam tam apartament po znajomosci i mieliśmy jechać autem wiec miałam się na niego nie wykosztować.
W związku z powyższym możecie mi polecić miejsce , do którego możemy poleciec na przełomie października / listopada i nadal będzie te 25 stopni , ciepłe morze i loty będą tanie ? Przynajmniej tańsze niż do typowo egzotycznych miejsc. Mam skoro wyjazdów zaplanowanych i to miał być ten jedyny niskobudżetowy, na którym się leży plackiem i nic nie zwiedza ..
Izrael!  😀
Emiraty?
bobek do Dubaju mam już bilety w innym terminie  😵

infantil dzięki ! Zupełnie o nim nie pomyślałam a tez planowałam tam poleciec. I pogoda w listopadzie przecudna  😍
Sonkowa pytała o tanie loty, Emiraty chyba do tanich nie należą. Jeśli nie Egipt czy Tunezja to może tunezyjska Djerba? Tanio, pogoda gwarantowana, niewiele się tam da robić poza smażeniem.
Przypomnę się nieśmiało  😉
Plan jest taki - ok. 5 dni Florencja i kolejne 5 dni jakaś wieś w Toskanii. Może ktoś polecić jakąś fajną miejscówkę na włoskiej wsi? Taką w stylu wino, spokój i wino 😉
galopada_   małoPolskie ;)
10 maja 2019 13:11
ogurek, klik  w piwnicy wina pod dostatkiem, dookola cisza, spokój, bardzo miły, właściciel 😉 niedaleko fajna winnica z możliwością degustacji wina i serów  -
  Azienda Agricola Corbucci- tzn akurat tam byliśmy z polecenia, ale  dookoła jest sporo takich miejsc 😉 oliwa od "chłopa" też łatwa do kupienia 😉
Dzięki
Wróciłam z Afryki z Malawi.
Nie da się opisać tutaj.
Jeśli ktoś ma ochotę poczytać, to każdy dzień z moich 2-tygodni pobytu jest opisany na fejsbuku. Wszystkie emocje przelewałam na bieżąco. I zdjęć sporo. Zapraszam zainteresowanych Afryką " od kuchni".
Facebook Agata Polańska Jaksina.
( Uprzedzam...duuużo tego się uzbierało i najciekawsze opisy są na początku naszej podróży)
tunrida, ja czytałam na bieżąco! Mega wow! Fantastycznie, ze tyle opisałaś - można poczuć klimat :-) zazdro!
Sonkowa pytała o tanie loty, Emiraty chyba do tanich nie należą. Jeśli nie Egipt czy Tunezja to może tunezyjska Djerba? Tanio, pogoda gwarantowana, niewiele się tam da robić poza smażeniem.


Do Tunezji są drogie loty 🙁
Izrael mam za 3 razy taniej ..
Zacząłem lekturę
Tunrida pięknie to wszystko opisane. Afryka ma w sobie to coś.
Uwielbiam ten wątek, bo sama za pewne nigdzie nie polecę.  Może za kilka lat.
Proszę o szybką pomoc !  😀 ustaliliśmy w końcu ze polecimy do Tel Avivu ale przeczytałam , ze robią problemy jeśli podróżowało się do niektórych innych państwo w tym Turcji... Do której leci jutro ta druga osoba..  😵 wyczytałam , ze można poprosić o pieczątkę na kartce , która się wsadza do paszportu zamiast w paszporcie. Nie robią z tym problemu ? Czy nie należy się przejmować i nie ma problemu z dostaniem się do Izraela ?
Sonkowa nie ma problemu 🙂 Jeżeli masz w paszporcie wizy "wrogich" państw, to po prostu zadadzą Ci o to pytania, dlaczego tam byłaś, czy kogoś znasz i tak dalej.
Izrael nie wbija wiz do paszportu tylko daje oddzielnie na karteczce, nie trzeba nawet o to prosić.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
15 maja 2019 04:55
Sonkowa, jedną z opcji są dwa paszporty. USA też robią problemy z niektórymi państwami i dlatego jeśli masz wbitą wizę do USA, to do wrażych państw leci się na drugim paszporcie. 🙂
Dziewczyny co polecilybyscie na 6 dni? Zastanawiam się na D Toronto/Nowym Yorkiem ale może coś blizej w Europie jest warte na 6 dni również? Wegry/chorwacja/Dania/Norwegia/Austria i Słowenia plus Czechy i Słowacja już zaliczone. Niemcy odpadają Francja niekoniecznie.
Najbardziej mi zależy żeby był przylot na lotnisko względnie blisko miasta i cos najlepiej do roboty na miejscu przez te kilka dni. Szkocja i irlandia logistycznie niestety odpadają  🤔
emptyline   Big Milk Straciatella
26 maja 2019 17:39
drabcio, Szwecja, Islandia, Serbia, Jordania, Turcja
drabcio, może Gruzja? 😀
Szwecja nie zacheca do samotnych podrozy plus absurdalna drozyzna, reszta logistycznie emptyline niestety u mnie odpada. Fin myślałam o tym, ale samemu? 🤔 czy w tibilisi i okolicy jest cos do roboty tyle dni czy trzeba by podrozowac dalej do parków :oczy:
emptyline   Big Milk Straciatella
26 maja 2019 19:47
drabcio, no Szwecja droga, ale chyba i tak wychodzi taniej niż NY. 😁 Jak dla mnie jest właśnie super na samotne podróże. W Gruzji warto jednak zobaczyć coś oprócz Tbilisi, ale tam raczej też jest co robić. No i jedzenie zabójcze. 😍 A Kijów?
W sensie pobytu tam? (szwecja vs NYC?) Kijów to tam myśle na weekend i obleci, szkoda mi wyszarpanych 6 dni wolnego za 1 dzień urlopu 🤔
emptyline   Big Milk Straciatella
26 maja 2019 20:07
W sensie pobytu plus przelotu. 🙂 Ale NY to chyba dobry pomysł na 6 dni. Na Kijów wbrew pozorom potrzeba wiecej niż weekend, no i można się wybrać też na wycieczkę do Czarnobyla, jeśli oczywiście kogoś to kręci. Innych pomysłów już niestety nie mam. :kwiatek: Chyba, że po prostu Włochy albo Hiszpania? Miejsc do wyboru, do koloru. Albo Grecja?
Dziewczyny, czy któraś z Was załatwiała wizę do Rosji? Chciałabym powypytywac troche, bo w internetach spotykam sprzeczne informacje.
ashtray, pytaj, ja załatwiałam mały ruch graniczny dla siebie jak jeszcze był, ale tata długi czas miał wizę, także też ogarniałam temat 🙂
kittajka   yellow power
26 maja 2019 21:30
drabcio, Szwecja jest bardzo fajnym krajem do samotnych podróży. To był pierwszy kraj, do którego poleciałam sama i bardzo dobrze wspominam. Tylko ta drożyzna zniechęca 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się